Wtorek, 20 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Reklama


Reklama

42-letni kierowca odpowie za śmierć mieszkanki gminy Jedwabno


Do Sądu Rejonowego w Szczytnie z miejscowej prokuratury wpłynął akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu mieszkańcowi Bydgoszczy. Mężczyzna 12 sierpnia 2020 r. na DK-58 pomiędzy Dzierzkami a Warchałami potrącił 43-letnią rowerzystkę. Kobieta na skutek odniesionych obrażeń zmarła. 42-latkowi za spowodowanie wypadku grozi do 8 lat pozbawienia wolności.Przypomnijmy. 12 sierpnia 2020 r. około godziny 06:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że na DK-58 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu i rowerzystki.


Reklama

 

Reklama

- Z ustaleń mundurowych, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynikało, że 41-letni kierowca skody, mieszkaniec Bydgoszczy, jadąc w kierunku miejscowości Warchały w gminie Jedwabno, na prostym odcinku drogi uderzył w jadącą w tym samym kierunku rowerzystkę – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Do czasu przyjazdu na miejsce wypadku zespołu ratownictwa medycznego, 41-letni mieszkaniec Bydgoszczy udzielał pomocy pokrzywdzonej. Pomimo to 43-letnia mieszkanka gminy Jedwabno, na skutek odniesionych obrażeń, zmarła na miejscu.

 

.

 

Szczycieńscy śledczy postawili 42-letniemu mieszkańcowi Bydgoszczy zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Prokurator Rejonowy w Szczytnie na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42-latkowi. Za nieumyślne spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, mężczyźnie grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.Komentarze do artykułu

Maniek

Niestety teraz większe kary dostają złodzieje, niż ci, co spowodowali śmierć, czy to w wypadku, czy umyślnie. Dopóki nie wprowadzimy zasady \"śmierć za śmierć\" dopóty ludzkie życie będzie nic niewarte, a znieczulica społeczna, nadal będzie kwitnąć.

Do Mała

Masz sądząc po pisaniu zero pojęcia widocznie nie masz prawojazdy a jeżeli masz to nie mów hop do przodu bo może na Ciebie też natrafić nie oceniaj ludzi. Przejechałem już ok miliona kilometrów i dużo w życiu widziałem i przeżyłem. Ja myślę że otrzyma bo coś musi niestety takie prawo ale w zawieszeniu bo reanimowal do przyjazdu lekarza. Nie podszedł i nie zabił to był poptostu wypadek tak że zastanów się co piszesz i życzę Tobie żeby się to nigdy nie przytrafiło, bo potem ktoś o Tb będzie pisał że dożywocie czy 8 lat to zamało. Lepiej zbędne komentarze zostawić dla siebie..

testarossa

Jeśli jest tak wąska droga nie powinno mieć sie prawa jechać rowerem. To jest ulica jedziesz 90 km/h a przed toba z pizdy pojawia się rower jadacy 10 nie dosc ze to tamowanie ruchu to jeszcze jest rezyko własnie takiej sytuacji gdzie ktoś zginie niepotrzebnie i musisz za to odpowiadać bo jakis łeb tak zaprojektował chujowo drogę i jeszcze pozwolił zeby rowery mogły sobie po niej jechać brzmi jak ŻART a niewspomne o geniuszach którzy bez żadnych odblasków jadą tak w nocy gdy z naprzeciwka auto cię oślepia to jest mistrzostwo ....

Ola

Kierowca zabił młoda dziewczynę na pasach.. Dostał 4 lata i każdy twierdził ze dużo.. Brak słów na taką sprawiedliwość..

Mała

Za to co zrobił powinien dostać surowszą karę 8 lat to za mało.Nie wyobrażam sobie tego by ta osoba dostała tak niską karę za ten czyn.Tragedię którą rodzina przeżywa nic go nie usprawiedliwia do tego by otrzymał niski wyrok mam nadzieję że sąd będzie bardziej stanowczy i wymierzy kierowcy wyższa karę niż prokuratura żąda.To kpina by tylko 8 lat otrzymał.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze