Piątek, 18 Styczeń, Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Nauczyciele z nagrodami i medalami


W Szczytnie o przyznaniu nagród burmistrza praktycznie decyduje specjalna komisja, złożona z przedstawiciela UM, radnych i reprezentantów nauczycielskich związków zawodowych, która ocenia i analizuje wnioski składane m.in. przez dyrektorów szkół.



Efekt pracy komisji, chociaż stanowi tylko opinię, zwyczajowo jest wiążący dla burmistrz. Dotyczy to nauczycieli, bo o tym, którzy z dyrektorów otrzymają „świąteczne” nagrody, burmistrz decyduje już samodzielnie.

W tym roku wspomniana komisja wyłoniła dziewięciu laureatów z grona 14 nauczycieli, nominowanych do nagród. - Nie był to łatwy wybór, bo w niektórych przypadkach osiągnięcia nauczycieli czy ich „ponadnormatywna” aktywność były bardzo podobne – mówi nam jeden z członków komisji. - Na przykład o przyznaniu nagrody nauczycielce – bibliotekarzowi z SP nr 2 zadecydował jej sukces w na skalę województwa.

Wypada dodać, że Jadwiga Sydor, bo o niej mowa, uzyskała pierwsze miejsce w ogłoszonym przez wojewodę konkursie pt. „Moja mała ojczyzna i Zakon Krzyżacki”.

Z kolei Magdalena Bojarska – nauczycielka wychowania przedszkolnego w Miejskim Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 została laureatką nagrody specjalnej burmistrz Szczytna. Komisja oceniająca uhonorowała w ten sposób jej wyjątkową aktywność. - Przejawia się ona w realizacji naprawdę dużej liczby najróżniejszych projektów, które obejmują nie tylko wychowanków przedszkola, ale także ich rodziców – wyjaśnia naczelnik wydziału oświaty Robert Dobroński, a jednocześnie przewodniczący komisji opiniującej. - Liczba tych dodatkowych działań, wykraczających znacznie poza zwykłe nauczycielskie obowiązki, jest imponująca. Są to np. warsztaty i szkolenia, pokazy czy pogadanki, spotkania ze specjalistami. Głównie dotyczą one spraw związanych ze zdrowym trybem życia, pierwszą pomocą przedmedyczną itp.

Z okazji edukacyjnego święta nauczycieli honoruje nagrodami pieniężnymi nie tylko burmistrz. Kasą obdarza także kurator oświaty, który w tym roku swoją nagrodę przyznał Annie Rybińskiej, nauczycielce z SP nr 6.

Prestiżowym odznaczeniem, nadawanym nauczycielom jest Medal Komisji Edukacji Narodowej. W tym roku otrzymały je trzy panie z SP 6: Katarzyna Drężek i Iwona Olbryś oraz emerytowana już Maria Pawłowska.

 

 

 

Nagroda Burmistrza

 


 

Nauczyciele

 

 

1. Małgorzata Dąbrowska – nauczycielka geografii w Gimnazjum nr 1

 

2. Anna Dąbkowska – nauczycielka języka polskiego w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2

 

3. Beata Bieńkowska – nauczycielka specjalista w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2

 

4. Jadwiga Sydor – nauczycielka bibliotekarz w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2

 

5. Anna Orzoł – nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej nr 3

 

6. Katarzyna Drężek – nauczycielka informatyki w Szkole Podstawowej nr 6

 

7. Anna Bil – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 6

 

8. Bożenna Duda – nauczycielka wychowania przedszkolnego w Miejskim Przedszkolu nr 1

 

 

 

Dyrektorzy

 

1. Grażyna Wrona-Janowska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3

 

2. Małgorzata Afanasjew – dyrektor Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2

 

 

 

Fot: Miejskie Przedszkole nr 3

 

Magdalena Bojarska jest laureatką tegorocznej nagrody specjalnej burmistrz Szczytna.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2018-08-29 15:28:00

Wzorowi uczniowie z nagrodami burmistrza

  • Sobota, 2017-11-25 23:28:15

Myśliwskie święto z medalami (zdjęcia)

  • Środa, 2017-11-08 13:38:34

Debiut okraszony dwoma medalami

  • Piątek, 2017-11-03 12:24:47

Powiatowi nauczyciele z nagrodami


Komentarze

  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    Biorą, bo mogą. Ciekawe tylko, czy za godziny na sesjach i komisjach np. WSPol obcina pobory Łachaczowi, starostwo Kiersikowskiemu czy Krassowskiemu, szkoła - Kosakowskiej lub Boczarowej, agencja rolnicza - Żuchowskiemu itd.
    Autor: massakra
    2019-01-17 16:05:13
  • Romantyczne oświadczyny w... kinie
    To piękny moment dla zakochanych, ale co mają do tego przypadkowi ludzie ? Widać, jak ogromny wpływ na niektórych mają tandetne seriale. Mimo wszystko życzę im dużo szczęścia.
    Autor: max
    2019-01-17 09:57:48
  • Godlewska zastąpiła skarbnik Cielecką
    Ten który jest apolityczny :) Szkoda tylko że tak po ludzku nic go życie nie nauczyło! Cielecka nie była święta ale powinien dziękować jej za to że potrafiła się zachować i nie wyciągała żadnych ciekawostek o których wie a mimo to zachowała je dla siebie!!
    Autor: maniek
    2019-01-17 09:01:43
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    Cwaniaki, aby napchac swoje kieszenie, a przed wyborami jakie mile i uczciwe jest całe to towarzystwo. Wstyd!
    Autor: Robert
    2019-01-17 02:58:41
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    Wszystko dla mieszkańców a jest tak że wszystko dla siebie. Masakra, masakra.
    Autor: R.....
    2019-01-16 18:32:24
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    To może zamiast ryczałtowych diet wrócić do dawnego zwyczaju wypłacania kwot za posiedzenia komisji i rady - ale po fakcie, a nie tak, że człowiek podpisze się na liście i idzie w siną dal w swoich interesach nie biorąc faktycznie udziału w pracach? Z drugiej strony to jednak mam wrażenie, że nikomu na tym nie zależy, aby rozliczać radnych z ich \'dokonań\". Władzom miasta zależy na tym, aby tę \"trzódkę\" trzymać przy korytku w taki sposób, aby nie przeszkadzała. Prochu to nie wymyśli, ale nabałaganić może. Niech więc siedzą w tej radzie, grodzą d...rele z poczuciem misji, że są potrzebni. Ale niech nie wtryniają nosa w sprawy, na których się nie znają i niech to na nich ciąży odium, że biorą kasę za nic.
    Autor: Waga
    2019-01-16 18:04:13
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    A czegoś można oczekiwać patrząc na naszych \"drogich\" radnych. Towarzystwo wzajemnej adoracji kontynuuje swoje pięć minut przy korytku. Piękne słówka znów omamiły wyborców. Dzieje się to od wielu lat na wszystkich szczeblach samorządu- bez względu na \"obowiązującą\" opcje polityczną. Jacy wyborcy- takie \"elyty\" polityczne.
    Autor: dr
    2019-01-16 13:53:58
  • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
    Ja rowniez nie wyobrazam sobie likwidacji tzw 1. Gdyby tak sie stalo syn musial by codziennie isc pare dobrych kilometrow do innej szkoly bo napewno sp 3 nie pomiesci wszystkich uczniow z okolicy. A pozatym w tym roku i tak musial zmienic budynek z sp 3 na sp 1 i co po roku znowu zmiana??? Ktos wogole mysli o tych dzieciach?? Pomyslal ktos jak wplywa na nich ciagla zmiana srodowiska?? Cala nasz edukacja
    Autor: Agnieszka
    2019-01-15 18:34:24
  • Gwiazdki „Tygodnika” dla Ryszarda Łopatki
    Gratuluję Ryszardzie ! Pięknie to ująłeś. Pozdrawiam serdecznie. HB
    Autor: Halina Biziuk
    2019-01-15 15:20:22
  • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
    Panie Zbyszku a może tak złozyć wniosek o środki z programu \"razem bezpieczniej\" Są środki na bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych!!! Trzeba tylko napisać wniosek. Powinien byc Pan zainteresowany. Sprawę reformy edukacji w mieście proszę pozostawić ludziom, którzy sie na tym znają i przekonywać też do tego Pana Burmistrza!
    Autor: kolega
    2019-01-15 14:44:58