Niedziela, 19 Listopad, Imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Nauczyciele z nagrodami i medalami

W Szczytnie o przyznaniu nagród burmistrza praktycznie decyduje specjalna komisja, złożona z przedstawiciela UM, radnych i reprezentantów nauczycielskich związków zawodowych, która ocenia i analizuje wnioski składane m.in. przez dyrektorów szkół.


Efekt pracy komisji, chociaż stanowi tylko opinię, zwyczajowo jest wiążący dla burmistrz. Dotyczy to nauczycieli, bo o tym, którzy z dyrektorów otrzymają „świąteczne” nagrody, burmistrz decyduje już samodzielnie.

W tym roku wspomniana komisja wyłoniła dziewięciu laureatów z grona 14 nauczycieli, nominowanych do nagród. - Nie był to łatwy wybór, bo w niektórych przypadkach osiągnięcia nauczycieli czy ich „ponadnormatywna” aktywność były bardzo podobne – mówi nam jeden z członków komisji. - Na przykład o przyznaniu nagrody nauczycielce – bibliotekarzowi z SP nr 2 zadecydował jej sukces w na skalę województwa.

Wypada dodać, że Jadwiga Sydor, bo o niej mowa, uzyskała pierwsze miejsce w ogłoszonym przez wojewodę konkursie pt. „Moja mała ojczyzna i Zakon Krzyżacki”.

Z kolei Magdalena Bojarska – nauczycielka wychowania przedszkolnego w Miejskim Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 została laureatką nagrody specjalnej burmistrz Szczytna. Komisja oceniająca uhonorowała w ten sposób jej wyjątkową aktywność. - Przejawia się ona w realizacji naprawdę dużej liczby najróżniejszych projektów, które obejmują nie tylko wychowanków przedszkola, ale także ich rodziców – wyjaśnia naczelnik wydziału oświaty Robert Dobroński, a jednocześnie przewodniczący komisji opiniującej. - Liczba tych dodatkowych działań, wykraczających znacznie poza zwykłe nauczycielskie obowiązki, jest imponująca. Są to np. warsztaty i szkolenia, pokazy czy pogadanki, spotkania ze specjalistami. Głównie dotyczą one spraw związanych ze zdrowym trybem życia, pierwszą pomocą przedmedyczną itp.

Z okazji edukacyjnego święta nauczycieli honoruje nagrodami pieniężnymi nie tylko burmistrz. Kasą obdarza także kurator oświaty, który w tym roku swoją nagrodę przyznał Annie Rybińskiej, nauczycielce z SP nr 6.

Prestiżowym odznaczeniem, nadawanym nauczycielom jest Medal Komisji Edukacji Narodowej. W tym roku otrzymały je trzy panie z SP 6: Katarzyna Drężek i Iwona Olbryś oraz emerytowana już Maria Pawłowska.

 

 

 

Nagroda Burmistrza

 

 

Nauczyciele

 

 

1. Małgorzata Dąbrowska – nauczycielka geografii w Gimnazjum nr 1

 

2. Anna Dąbkowska – nauczycielka języka polskiego w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2

 

3. Beata Bieńkowska – nauczycielka specjalista w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2

 

4. Jadwiga Sydor – nauczycielka bibliotekarz w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2

 

5. Anna Orzoł – nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej nr 3

 

6. Katarzyna Drężek – nauczycielka informatyki w Szkole Podstawowej nr 6

 

7. Anna Bil – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 6

 

8. Bożenna Duda – nauczycielka wychowania przedszkolnego w Miejskim Przedszkolu nr 1

 

 

 

Dyrektorzy

 

1. Grażyna Wrona-Janowska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3

 

2. Małgorzata Afanasjew – dyrektor Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2

 

 

 

Fot: Miejskie Przedszkole nr 3

 

Magdalena Bojarska jest laureatką tegorocznej nagrody specjalnej burmistrz Szczytna.



Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2017-11-08 13:38:34

Debiut okraszony dwoma medalami

  • Piątek, 2017-11-03 12:24:47

Powiatowi nauczyciele z nagrodami

  • Wtorek, 2017-10-03 19:59:21

Wielbarscy „lotnicy” z nagrodami



Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    Ta pani Lidia maluje sie jak szesnastoletnia metalowa panienka a jej starsza corka wyglada starzej niz ta pani z kolczykiem pod brwia, Moze niech troche dostrosnie ta Lidia i do roboty pojdzie i zmyje z siebie ten mocny makijarz bo to w tym wieku juz nie przystoi.
    Autor: obiektywnie
    2017-11-18 22:33:38
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    A te kobiety które tak się wypowiadają na temat pani Lidii to niech się zajmą swoimi sprawami.Zal ? Trzeba było zgłosić się do prgramu ! Zazdrosne babiszony i na dodatek wścibskie zazdrosnice
    Autor: Wiola
    2017-11-18 22:12:55
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    Jestem w szoku ile w ludzi jest zawiści i zazdrości. Dla mnie jest to niepojęte. Jak można komuś życzyć tak źle i niszczyć cudzą pracę? Ta kobieta naprawdę przeszła dużo w życiu, a mieszkańcy Szczytna mogą jedynie się wstydzić swojego okropnego zachowania. Jak oni mogą spokojnie spać w nocy? Nie wyobrażam sobie jak można być tak nieczułym człowiekiem, bez jakiejkolwiek empatii. Nie rozumiem osób, które tylko zazdroszczą i wylewają swoją nienawiść, zamiast sami wziąć się w garść i zrobić coś ze swoim życiem, zamiast osądzać. Może zamiast interesować się i uprzykrzać życie pani Lidii, ludzie zaczniecie się interesować swoim? Mam tylko jedno pytanie do mieszkań Szczytna: Po co to robicie? Tego jednego nie jestem w stanie pojąć w szczególności, po co, jaki jest cel tego zachowania? Po co uprzykrzać życie komuś, kto w końcu może odczuć szczęście? Radzę zająć się sobą i odpuścić uprzykrzanie życia innym, a większą uwagę zwrócić na siebie i może samemu osiągnąć szczęście, nie czyniąc źle drugiemu.
    Autor: Wstyd
    2017-11-18 20:35:57
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    Boli wszystkich sąsiadów ze ktos ma remont i zazdrosc ze lepiej ktos ma buraki
    Autor: Nnn
    2017-11-18 18:44:46
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    Do Krzysztof: kolejny "wrażliwy społecznie", który życzy innym stryczka. Niczym się nie różnisz od tych, których krytykujesz.
    Autor: Artur
    2017-11-18 17:05:30
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    Pani Lidio zasłużyła Pani na ten remont! Pani Kasiu i Ekipo zrobiliście kawał super roboty!!! Gratulacje dla Was! Pani Lidio proszę się cieszyć z całego serca z tego remontu i poprawy warunków na lepsze. Gniazdko macie przepiękne! Proszę chodzić po Szczytnie z uniesioną głową i gawiedzią się nie przejmować! Psy szczekają-karawana jedzie dalej...
    Autor: ex-Szczytnianka
    2017-11-18 08:35:34
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    Dzięki Pani Katarzyno za oszczedzenie mieszkańcom Szczytna wstydu i nie pokazanie grupy zawistnych ,leniwych, bezmyślnych gapiów .Wstyd mi za nich.Gdybym wiedziala co sie dzieje przyjechałabym z sąsiadkami z wioski choćby po to by pokazać, że nie wszyscy sa tacy bezduszni i nawet ekipy nie poczestowali chocby ciasteczkiem
    Autor: Emerytka z okolicy Szczytna
    2017-11-18 07:59:12
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    A czemu pani Lidia nie weźmie się do pracy tylko żyje ciągle na cudzy koszt (mopsy, zapomogi itp.)? Pełnoletnia córka nie wygląda na osobę potrzebującą opieki 24h na dobę.
    Autor: Ania
    2017-11-17 23:24:58
  • Cukrzyca zabrała 5-letniej Ninie przedszkole
    Pani Sylwio proszę walczyć,No tak najlepiej jest stwierdzić,że RODZIC NASTAWIONY JEST WROGO....skąd ja to znam...sama jestem mamą dziecka niepełnosprawnego i wiem co Pani przechodzi.Rodzic który chce pomóc swojemu dziecku traktowany jest jak intruz a dziecko jak kula u nogi.Niby jak choroba jednego dziecka dyskryminuje inne dzieci?Pani dyrektor urwała się chyba z choinki....Jeśli tak uczy dzieci tolerancji,że zamiast podawania ręki będzie uczyła jak podkładać nogę to niestety ale zostawię to bez komentarza.
    Autor: ...
    2017-11-17 23:04:32
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    Święte krowy się odezwały na portalach i pojechały kobietę. Własnymi dupami się zajmijcie i życiem. Jakby się ich wszystkich powiesiło, to nie tylko mieszkanie, ale i Szczytno by było wyremontowane jeszcze. Cieszę się, że komuś się tak poszczęściło i ubolewam, że buractwo Szczycieńskie nie pozwoliło się maksymalnie cieszyć tej rodzinie.
    Autor: Krzysztof
    2017-11-17 20:13:17