Sobota, 27 Kwiecień
Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty -

Wodne triumfy i debiutanckie rekordów. Płetwal Szczytno z 20 medalami na wojewódzkich mistrzostwach

Za nami wojewódzkie mistrzostwa w pływaniu. W Olsztynie do rywalizacji stanęli zawodnicy Płetwala Szczytno, którzy zdobyli aż 20 medali, w tym 11 złotych, 6 srebrnych i 3 brązowe.

Najwięcej medali zdobyli doświadczeni zawodnicy.

Krążkami nagrodzeni zostali: Martyna Pieńkowska (14 l), która zdobyła 4 złota i 1 srebro, Karolina Piechowicz (18 l), która wywalczyła 3 złote i 1 srebro, Julian Matras (10 l) osiągając 3 złota i 2 srebra, Wojtek Wąsik (13 l) płynąc po 1 złoto i 2 srebra.

Brązowe medale zawisły na szyi: Alicji Walc (15 l) i Mikołaja Mackiewicza (13 l). Dodatkowo ostatni, lecz równie ważny medal dołożyła kobieca sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym w składzie: Piechowicz, Pieńkowska, Walc oraz Natalia Nowicka. Dziewczyny stanęły na trzecim miejscu podium.

W klasyfikacji generalnej, czyli najbardziej prestiżowej, za trzy najlepsze starty, zwyciężyli Julian Matras, Martyna Pieńkowska i Karolina Piechowicz.

Oprócz doświadczonych zawodników wystąpili debiutanci: Maja Böttcher, Patryk Żelaznowski, Antoni Duda, Jakub Zapaśnik, Joanna Klobuszeńska, Alicja Niezgoda, Zuzanna Radawiec, Hanna Rubak, Melania Brzózy, Lena Dykty, Lena Lipska, Matylda Frajcher i Adrianna Berk. Mimo że nie udało się im dopłynąć do strefy medalowej, to w większości poprawili swoje rekordy życiowe i chcą dalej startować oraz poprawiać swoje wyniki.

– Większość moich zawodników dopiero zaczęło swoją przygodę z pływaniem, po 3 latach zamknięcia basenu w Szczytnie. Jestem dumny z każdego występu bez względu na zajęte miejsce – komentuje po zawodach trener Sławomir Szczerbal.