Poniedziałek, 16 Grudzień, Imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Zdemolował szpital i... zmarł


Przed szpitalem w Szczytnie zmarł 32-letni pacjent. W niedzielę trafił na Oddział Intensywnej Terapii. We wtorek rano wpadł w szał, zdemolował oddział, wyważył drzwi i wybiegł na dwór. Tam padł nieprzytomny na trawnik. Mimo reanimacji, nie udało się go uratować. Sprawę wyjaśniają policjanci.32-latek to mieszkaniec powiatu nidzickiego. Ojciec dwójki dzieci. Do szpitala w Szczytnie trafił w niedzielę, 7 lipca wieczorem.

 

- Przyjęty został na Oddział Intensywnej Terapii z podejrzeniem niewydolności wielonarządowej – mówi Beata Kostrzewa, dyrektor szpitala w Szczytnie. - Stan mężczyzny był nieustannie monitorowany. Wykonano tomografię komputerową, podano leki. Na OIT został podpięty do nowoczesnych urządzeń. Miał tam też stałą opiekę lekarsko-pielęgniarską.

 

Demolka na oddziale

 

- Rano w poniedziałek pacjent był pobudzony, wezwano rodzinę, która go uspokoiła, otrzymał leki – relacjonuje dyrektor szpitala Beata Kostrzewa. - Około godz. 1.00 w nocy pacjent dostał ataku furii. Pokonał zabezpieczenia łóżka, zerwał kable monitorów, wywrócił sprzęty medyczne, odpychając personel sforsował drzwi wewnętrzne. Następnie wyłamał drzwi zewnętrzne, wybijając szybę (OIT znajduje się na parterze) i wybiegł. Po pokonaniu kilku metrów upadł i stracił przytomność. Natychmiast został przewieziony z powrotem na oddział. Niestety, pomimo podjętej reanimacji, pacjent zmarł. Policjanci, którzy przybyli, ocenili widok oddziału jak po przejściu tajfunu.

 

Ogromna tragedia

 

Pracownicy oddziału nigdy wcześniej nie spotkali się z taką sytuacją. Pacjent był bardzo agresywny i nawet 5 osób personelu nie było w stanie go zatrzymać.


Sprawą zajęli się policjanci, ale trwa też wewnętrzne postępowanie w szpitalu.

 

- Jest to ogromny dramat zarówno dla rodziny, jak i dla personelu szpitala – mówi Beata Kostrzewa. - Umarł młody człowiek. Niestety, zdarza się, że pacjenci dostają psychozy i ich zachowanie jest nieracjonalne. Rzadko, ale dochodzi i do takich przypadków, chociaż u nas było to pierwsze takie zdarzenie.

 

 

Nieumyślne spowodowanie śmierci

 

Dokładne okoliczności tej tragedii na pewno będzie wyjaśniała prokuratura.

 

- Gdy na miejsce dojechał patrol policji pacjent już nie żył – mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - Przesłuchaliśmy świadków, zabezpieczyliśmy dokumentację medyczną. Wystąpiliśmy do prokuratury z wnioskiem o wszczęcie śledztwa o nieumyślne spowodowanie śmierci.

 

Prokuratura ostateczną decyzję podejmie po analizie całego materiału dowodowego.Komentarze do artykułu

wkurzona

Policja to powinna się zająć, ale przypadkiem PanI Ani którą straciła zdrowie przez to, że dyżurującemu ginekologowi nie chciało się pracować.

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Rycerz na białym koniu roztrzaskał się o podstawówkę?
  To prawda, tak słabej rady miejskiej od wielu kadencji nie było , aż przykro na to patrzeć czasem że łzami w oczach . Począwszy od przewodniczącego, przez przewodniczących po radnych nie ma społeczników ......
  Autor: Joanna
  2019-12-15 20:42:50
 • Rycerz na białym koniu roztrzaskał się o podstawówkę?
  Kolejną porażka a właściwie porażka goni porażkę, burmistrz wizjoner jak i przewodniczący czyhający powinni ustąpić że stanowisk dla dobra miasta i mieszkańców. Projekt innopolice trafił do kosza, wypożyczenie lodowiska za niebotyczną sumę co dalej, zaciągnięcie ogromnego kredytu??????
  Autor: Waldemar
  2019-12-15 08:26:31
 • Gazu! - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Szanowna Pani Leno, ma Pani całkowitą rację. Prostak ze mnie i cham pospolity a z inteligencją jak widać też różnie. Dlatego np. trudno mi na określenie ludzi (?) rozjeżdżających nasze leśne drogi znaleźć inne określenia. Przepraszam niniejszym wszyskich \"durniów\", \'troglodytów\" a przede wszystkim barany. Może lepiej byłoby \"ci wspaniali mężczyźni na ich szalejących maszynach\"? Kłaniam się uprzejmie.
  Autor: wiesław mądrzejowski
  2019-12-15 00:42:02
 • Kolejne pomysły na wieżę ciśnień w Szczytnie (zdjęcia, opinie)
  W Rybniku wieże ciśnień stoja i niszczeją. Szkoda, bo są obiektami z ciekawą historią i pod względem architektonicznym naprawdę interesujące : https://rybnik-moje-miasto.blogspot.com/2019/11/wieze-cisnien-w-rybniku.html
  Autor: Bułczyn
  2019-12-15 00:37:52
 • Święto krwiodawców
  Czy burmistrz oddaje krew? Z tego co wiem to nie, nigdy podczas żadnej akcji go nie widziałem.... Nie ładnie jak naklejka się przykleja gdzie tylko może.
  Autor: Waldemar
  2019-12-14 17:45:58
 • Święto krwiodawców
  Do tego naszego grajdoła nie chce się - nawet z tak szczytnych powodów - nikomu tzw. przyjeżdżać i wysyła ciągle Jaskulską. Niech się zajmie przecinaniem, pozowaniem itd., itp. Ale niech się nie wtrąca do rozmowy \'dorosłych\". Widać jak ją olewają koledzy z zarządu województwa. Taka paprotka i nic więcej.
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-12-14 15:40:51
 • Pogorzelcy czekają na dachy
  Sytuacja mieszkaniowa w naszym mieście od lat jest tragiczna. Czas oczekiwania na mieszkanie komunalne wynosił kilka lat. Teraz żyje się ludziom dużo lepiej niż jakieś 5-10-15 lat temu i większość młodych ludzi, którzy tylko maja zdolność kredytową nie czeka na mieszkanie z \"miasta\" tylko decyduje się za zakup własnego lokalu. Mimo, wydaje mi się dużo mniejszej liczby chętnych miasto nadal nie jest w stanie zapewnić godnych warunków mieszkaniowych swoim mieszkańcom. Przykre. Jesteśmy dość dużym miastem i powinniśmy mieć chyba godziwe mieszkania dla ludzi, którzy nagle tracą wszystko i raczej przez długi czas nie będzie stać ich na kredyt. Mogliby Państwo przypomnieć historie rodziny, której letnią porą spłonął dom przy ulicy Niepodległości. Była tam dziewczyna z trójka małych dzieci. Wiem, że lokal który miała otrzymać również był tragiczny. Nie wiem czy dostała coś lepszego. Może gazeta mogłaby przekazać nam-czytelnikom jakieś informacje o tym jak im się żyje i gdzie mieszkają? W naszym mieście nie ma nawet mieszkań dla osób niepełnosprawnych. Znam osoby które mieszkają na stancjach z dziećmi na wózku. Nie mówiąc już o tym, że nawet stancje znaleźć w takim przypadku jest bardzo ciężko, no bo przecież musi to być miejsce bez schodów. Tragedia. Czy to naprawde niemożliwe, żeby tak duże miasto wybudowalo wystarczająca ilość bloków, w tym jeden z udogodnieniami dla niepelnoprawnych? Przeciaż mieszkańcy płacą czynsze, więc jakiś wpływ i zwrot inwestycji jest, czyż nie?
  Autor:
  2019-12-14 00:18:25
 • Wybory sołtysa w oparach zwady (zdjęcia, rozmowa)
  Porządek obrad winien być podany do publicznej wiadomości wraz z ogłoszeniem o zebraniu na 16 dni przed terminem. Zebranie otwiera organ, który zwołał zebranie. W głosowaniu jawnym wybiera się Prezydium Zebrania - przewodniczący sekretarz, członek. Przewodniczący, po uprzednim odczytaniu porządku obrad, zawsze poddaje pod jawne głosowanie za lub zgłoszonymi ustnie propozycjami zmian porządku obrad.. Prawo winno być czytelne i przestrzegane. Zebranie Wiejskie jest najwyższym organem w Sołectwie i to ono decyduje o porządku obrad, a nie Pani wójt !. ... i poniekąd z tej oto przyczyny nie uczestniczę w zebraniach gminnych, by zawału nie nabawić się.
  Autor: Wiesława Kowalewska
  2019-12-14 00:02:53
 • Znamy numer do Mikołaja Zadzwoń!
  Kocem od ciebie wsystko
  Autor: Kacper Pietrzak
  2019-12-13 16:11:50
 • Tragedia w Płozach, nie żyje młody mężczyzna
  Śmierć zawsze boleśnie dotyka nie tych, którzy odchodzą, a tych, którzy zostają. I choć szkoda młodego człowieka, to rodzi się pytanie: wsiadając do samochodu nie wiedział/widział, że kierowca jest pijany?
  Autor: massakra
  2019-12-13 14:15:17