Czwartek, 23 Styczeń, Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Wyższa Szkoła Policji ma nowego zastępcę, została nim Anna Świerczewska-Gąsiorowska


Anna Świerczewska-Gąsiorowska została nowym zastępcą Komendanta - Prorektorem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Pani Anna to młodszy inspektor policji. Jest też doktorem nauk prawnych. Nowy zastępca komendanta to rodowita szczytnianka.



Z tej okazji w poniedziałek, 1 lipca w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której reprezentujący tego dnia Elżbietę Witek – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Andrzej Sprycha - Inspektor Nadzoru Wewnętrznego MSWiA, odczytał akt wyznaczenia z dniem 1 lipca 2019 r. mł. insp. dr Anny Świerczewskiej-Gąsiorowskiej na stanowisko Zastępcy Komendanta - Prorektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

 

 

W uroczystości udział wziął Komendant-Rektor insp. dr hab. Marek Fałdowski, Kanclerz mł. insp. Andrzej Pawłowski, kadra kierownicza Uczelni, funkcjonariusze i pracownicy oraz słuchacze WSPol w Szczytnie.

 

 

Mł. insp. dr Anna Świerczewska-Gąsiorowska urodziła się w 1979 r. w Szczytnie. W 2002 roku ukończyła Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku (2004) oraz Uniwersytetu w Białymstoku (2013 r.), gdzie uzyskała stopień naukowy doktora nauk prawnych. W 2005 r. ukończyła na Uniwersytecie Warszawskim studia podyplomowe w zakresie problematyki zorganizowanej przestępczości i terroryzmu.


Reklama

 

Służbę w Policji rozpoczęła w 1998 r. W 2002 r., po ukończeniu studiów w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie i uzyskaniu tytułu oficera dyplomowanego, pełniła służbę w pionie prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. W latach 2004-2005 kontynuowała ją w pionie kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Od roku 2005 pełni służbę w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

 

 

W jej trakcie kolejno wspinała się po szczeblach kariery począwszy od stanowisk wykonawczych, po stanowiska kierownicze. Była m.in.: wykładowcą i starszym wykładowcą, a następnie adiunktem w Instytucie Prawa i Administracji, Dyrektorem Instytutu Nauk Prawnych oraz Dziekanem Wydziału Policyjnych Nauk Stosowanych. Z dniem 1 lipca 2019 r. decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji została wyznaczona na stanowisko Zastępcy Komendanta-Prorektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz zaliczona do grupy stanowisk badawczo-dydaktycznych Uczelni – stanowisko profesor WSPol.

Reklama

 

Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie nauk prawnych. Jej dorobek naukowy koncentruje się głównie wokół zagadnień w zakresie prawa karnego oraz w zakresie kryminologii.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2019-12-23 11:56:37

Kobylińska została zastępcą wójta Jedwabna

  • Czwartek, 2019-12-05 13:27:13

Zryw serc w szczycieńskiej jednostce policji

  • Środa, 2019-11-20 17:30:50

Kiełbaski i karkówka z nowego grilla

  • Czwartek, 2019-11-14 10:04:59

Poszukiwany listem gończym w rękach policji

Reklama


Komentarze

  • 105 km/h w Dąbrowach i... już po prawie jazdy
    Noo niech staną na ruska Zabiele w stronę oczyszczalni zamykają budziki
    Autor: Atom
    2020-01-23 13:47:47
  • Czy śmieci zasypią nasz powiat?
    ustawa ustawą fakt jest do poprawy ale z takiego typu \"śmieciami\" to chyba nie ma p;roblemu, ludzie sami wezmą kosze i kartony ....
    Autor: normalny
    2020-01-23 13:08:37
  • Koperta czy dobre słowo?
    Po co oszukiwać. Oczywiście mówią ofiara, ale.... nie mniej niż....
    Autor: h
    2020-01-23 12:36:37
  • Szczytno stawia na sport od najmłodszych lat
    Z tą troską to nie do końca tak. Wieść gminna niesie, że dyrektorem szkoły będzie eks naczelnik Dobroński, skompromitowany przez seksankiety. Już nie raz ,,zadbał\'\' o dobro naszych dzieci, więc o ich rozwój nie byłbym taki spokojny. Czy naprawdę nie ma innych kompetentnych kandydatów?
    Autor: Rodzic
    2020-01-23 11:35:08
  • Osoba, która pracowała w urzędzie...
    Osobnik kulturalny to taki, który potrafi znaleźć się w różnych sytuacjach- tych trudnych również. Miałeś 3 dni na zredagowanie pożegnania (żona mogła pomóc wszak nauczycielką jest.....). Kultury człowieku i pokory trochę. Nie będziesz wiecznie na piedestale władzy a i śmierć kiedyś nadejdzie. Ktoś może powie wtedy to ten, co w kabarecie dźwierzuckim się przebierał, taaki gruby. Beznadziejne zachowanie, a tłumaczenie wyjątkowo prymitywne.
    Autor: mieszkaniec
    2020-01-23 08:26:43
  • Potrącenie pieszego na Chrobrego (zdjęcia)
    I co komu da, że wina będzie po stronie kierowcy jak poszkodowany skończy w szpitalu, oby tylko. Odwołuję się do świadomości ludzi i ich wyobraźni. Kierowca musi przewidywać zdarzenia na drodze i pieszy też. Jeżeli w połowie pasów ktoś przejechał Ci po paznokciach, to gdzie był jak wchodziłaś na pasy. Obowiązuje zasada ograniczonego zaufania i trzeba brać pod uwagę że może właśnie jechać zwykły burak. Dochodząc do przejścia widać czy kierowca zwalnia reagując na to że mamy zamiar przejść, jeżeli dociska to się nie wpychamy, buraka w pietruszkę nie zmienisz a życie to ŻYCIE. Nawet szlabany na przejściu sprawy nie załatwią, bo znajdzie się debil który będzie chciał je ominąć. A z tym teleportowaniem to fajna sprawa, też chciałbym umieć.
    Autor: Do A
    2020-01-23 07:25:18
  • Osoba, która pracowała w urzędzie...
    Nosorożcu weź Ty się za robotę bo o Tobie na dzień dzisiejszy można powiedzieć- persona, która przychodziła często do Urzędu Gminy a czasami pajacowała na scenie GOK-u.
    Autor: Podpowiadacz
    2020-01-23 00:25:26
  • Dziś i krowa zaprzyjaźnia się z komputerem
    I co dupa z tego wyszła. Nowinki heee dobre sobie
    Autor: Hello
    2020-01-22 21:30:44
  • Czy śmieci zasypią nasz powiat?
    Faktycznie bardzo ciekawa sytuacja. Ten lub tych, którzy taką ustawę wymyślili powinno się zasypać śmieciami, może wtedy by zrozumieli legislacyjne bzdury. W stolicy i myślę w całej Polsce tak się dzieje. Szybko należy wnieść poprawki, które powinny być bardziej precyzyjnne w jaki sposób i kto ma za to odpowiadać.
    Autor: Włodzimierz Dudek
    2020-01-22 15:26:17
  • Potrącenie pieszego na Chrobrego (zdjęcia)
    \"Pieszy i kierowca\" - Z treści artykułu jasno wynika, że pieszy został zahaczony gdy już SCHODZIŁ z przejścia, to czyja to jest niby wina? Co się tak pieklisz? Na co miał ten pieszy uważać? Nagminnym jest, że kierowcy ruszają zanim pieszy opuści ulicę. Dziś w drodze do pracy jakiś idiota przejechał mi przed nosem, gdy już byłam w połowie pasów. Co niby miałam zrobić? Teleportować się na chodnik, żeby jaśnie pan nie musiał zwalniać przed pasami?
    Autor: A.
    2020-01-22 15:03:12