Reklama


Reklama

Wiadro śmieci warte 500 zł


Wczoraj policjanci przyłapali na gorącym uczynku mężczyznę, który z samochodu wyrzucał śmieci w okolicach Leśnego Dworu. Funkcjonariusze chcieli nałożyć na 67-latka mandat, ale ten nie przyjął go, bo stwierdził, że... wyrzucił tylko jedno wiadro śmieci.



Wczoraj, 17 września oficer szczycieńskiej jednostki policji został poinformowany o nielegalnym wysypywaniu śmieci na działkę w miejscowości Leśny Dwór, gmina Szczytno.


Reklama

 

Reklama

- Przybyły na miejsce patrol policji zastał 67-letniego mieszkańca Szczytna, który z samochodu wyrzucił wiadro z odpadami – relacjonuje Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - Na mężczyznę funkcjonariusze nałożyli mandat karny w wysokości 500 zł, jednakże mężczyzna go nie przyjął oświadczając, iż wyrzucił tylko jedno wiadro i nałożony mandat w jego mniemaniu jest za wysoki.

 

W tej sytuacji sprawą zajmie się sąd.

 

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Fot. policja.pl



Komentarze do artykułu

Gość

Piękna droga Szczytno-Jerutki zaśmiecona okrutnie. Rowy, lasy pełne pustych butelek i puszek, nawet w miejscu tuż pod informacją, że teren monitorowany. Ostatnio zebraliśmy dwa worki śmieci zamiast grzybów.

Marek

W ogóle nie powinni nakładać mandatu,tylko od razu sprawę skierować do Sądu. Tam dostanie więcej do zapłaty. Na podwórku niech sobie wysypisko zrobi.

tedy

Jestem zwariowanym grzybiarzem. Siłą rzeczy poruszam się w lesie po tych samych trasach. Wyzbierałem już wszystkie butelki i puszki na swojej drodze. Nie urwała mi się od tego ciężaru ręka i mam satysfakcję nie spotykając już śmieci. Zachęcam do podobnych działań - sama frajda

Marek

W ogóle nie powinni proponować mandatu tylko od razu skierować sprawę do Sądu. Tam dostanie dużo więcej do zapłaty.Cham na swoim obejściu niech wysypisko zrobi.

Kato

Patrząc się na \"stan\" naszych łąk i lasów 500zł to zdecydowanie za mało. Do mandatów powinny być jeszcze dołożone prace społeczne w formie sprzątania tego co inni po sobie zostawili.

wiesław mądrzejowski

Dzięki dla Policji za szybką reakcję. Wysokość mandatu to sprawa drugorzędna, najważniejsze iż w końcu musimy sobie wszyscy uświadomić, że zaśmiecamy sami siebie, nasz teren na którym żyjemy. Taka nauczka przydałaby się jeszcze. w wielu miejscach.

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Niedziela, 2020-05-17 21:15:34

List do redakcji – śmieci zasypują gminę

  • Poniedziałek, 2020-05-11 13:56:37

Śmieci we własnym odbiorze

  • Środa, 2020-02-05 18:53:06

Skuteczna walka ze „śmieciuchami”

Reklama


Komentarze

  • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
    Już dawno nie czytałam wywiadu z tak pozytywną osobą. Powodzenia!

    Brawo!


    2020-08-10 18:54:09
  • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
    ... jak go znajdą, przetrącić nogi i sądownie zakazać korzystania z chodzika. Moze wtedy zrozumie, co zrobił

    Proponuję...


    2020-08-10 13:55:53
  • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
    \"Nigdy się tym nie interesowaliśmy – przyznaje Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Sprawdziliśmy to w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i OSP Rumy robią to legalnie, ale dobrze byłoby o tym przynajmniej poinformować właściciela gruntu\". No to na jakiej podstawie był użytkowany grunt gminny przez OSP? Na jakiej podstawie dostaje się dopłaty do nie swoich gruntów, skoro Gmina obarczyła karą OSP za BEZUMOWNE KORZYSTANIE Z GRUNTÓW GMINY - tylko o 2,2 ha. A jak to wygląda wobec pozostałych prawie 8 ha, które na zasadzie SŁOWNEJ ZGODY PRYWATNYCH WŁAŚCICIELI było wykorzystanych dla uzyskiwania dopłat? I tak od 2014 r. To się nadaje do prokuratury. Chyba, że jakieś interesy wiążą właścicieli gruntów prywatnych, którzy \'na słowo\" oddali je OSP.

    Mdli mnie


    2020-08-09 15:16:42
  • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
    Złapać dziada. Za jaja i na gałąź.

    Korniszon


    2020-08-09 14:39:18
  • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
    Pewnie jakiś ciułacz złomu przytulił go , należałoby popytać na skupach złomu .

    Aluminium w cenie.


    2020-08-09 09:46:55
  • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
    Wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy.

    Wniosek do prokuratury.


    2020-08-09 08:01:33
  • Taniec „zaraził” koronawirusem dwie mieszkanki gminy Szczytno
    Brednie, skoro nie miały objawów to skąd nawet przypuszczenia że mają wirusa?

    Marek


    2020-08-07 23:05:37
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    Ponieważ Szanowna Redakcja nie umieszcza wpisów, których nie może w pierwszej fazie zweryfikować - tzn. nie wiadomo, jaki będzie odzew ludu - to pozwolę sobie ponownie się wypowiedzieć, zmieniając jedynie formę (poprzednia była bardziej kulturalna). Posłużę się w tym celu parafrazą cytatu niezapomnianego filmowego dr. Sztrosmajera: Gdyby głupota umiała latać fruwać wszystkie Panie wznosiłyby się jak gołębice.

    Waga


    2020-08-06 16:26:48
  • O krok od kolejnej tragedii na drodze
    Gadanie, gadanie, gadanie, gadanie i.t.d..... a powinno być KARANIE, KARANIE i KARANIE. Tylko kij w ręku władzy coś zmieni.

    Też kierowca


    2020-08-06 09:56:28
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    do uczestnika : żal ściska bo ktoś sobie poszedł do kina...niezłe jest się czym chwalić.

    Matka


    2020-08-06 07:59:04