Reklama


Reklama

Uwaga wypadki! Noga z gazu


Wyjątkowo niebezpiecznie było na drogach naszego powiatu w miniony weekend. Policjanci odnotowali cztery wypadki i kilkanaście kolizji.Jesień to jeden z najniebezpieczniejszych okresów na drogach. Warunki pogodowe zmieniają się dosłownie z minuty na minutę. Już w piątek przekonali się o tym dwaj kierowcy. Przed południem na trasie Szczytno – Jedwabno kierujący hondą 69-latek na zakręcie wypadł z drogi i wjechał do przydrożnego rowu.

 

Następnie wieczorem, po godzinie 20.00 na drodze krajowej 57 na trasie Wielbark - Piwnice Wielkie, kierowca osobowego opla również wypadł z jezdni a jego pojazd dachował.

W sobotę odcinek drogi miedzy miejscowościami Dzierzki i Warchały na krajowej 58, okazał się miejscem pechowym dla kilku kierowców.

Rano około 9.00 jadący osobowym fiatem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu.


Reklama

 

Kilka godzin później bo po godzinie 12.00 w tym samym miejscu doszło do zderzenia dwóch aut.

Jak ustalili szczycieńscy policjanci 57-latek prowadzący vw golfa zauważył leżącego w rowie fiata, zatrzymał się aby sprawdzić czy ktoś nie potrzebuje pomocy… i w tym czasie w tył jego samochodu wjechał dostawczy vw LT kierowany przez 31-latka.

 

Natomiast w niedzielne popołudnie na trasie Szczytno – Linowo, kierowca volvo, 48-latek jadąc od strony Dźwierzut na łuku drogi najprawdopodobniej jadąc za szybko zjechał na prawą stronę jezdni i uderzył w barierki oddzielające jezdnie od chodnika.

Reklama

 

Policjanci przypominają, że w czasie przygotowań do obchodów Wszystkich Świętych powinniśmy być szczególnie wyczuleni na zmieniające się szybko warunki atmosferyczne. Pośpiech, a co za tym idzie rozdrażnienie nie są odpowiednimi towarzyszami w podróży.

Pamiętajmy, że lepiej dojechać całym i zdrowym do celu, niż pędzić, ponieważ efektem pośpiechu może być niestety utrata zdrowia lub nawet życia.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Półtora roku za kolegę
  Puknij się w swój pusty łeb.

  do ali


  2021-01-28 11:54:03
 • Badanie ankietowe mieszkańców powiatu
  Ta ankieta znajduję się także na stronie Urzędu Miasta w Szczytnie. Nie ma tam pytań o dane wrażliwe. Bardziej skupia się na różnorakiej aktywności mieszkańców danej gminy. Warto poświęcić trochę czasu i wypełnić. Ja tak zrobiłam. Pozdrawiam

  Szczytnianka


  2021-01-28 11:35:05
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  POdobno koza w Senegalu zmarła po szczepionce na tego to wirusa

  Seneka


  2021-01-28 02:35:20
 • Badanie ankietowe mieszkańców powiatu
  Co to za podstęp z tą ankietą ,wyłudzenie danych do jakiegoś przekrętu ?!

  Coś dla policji.


  2021-01-27 20:19:14
 • Półtora roku za kolegę
  Co to jest za kara ??? za zabicie człowieka !!! złodziejaszek ze sklepu jak zasunie konserwę dostaje większy wyrok. Popaprany kraj.

  ali


  2021-01-27 15:30:19
 • Jak pani Eugenia uratowała łabędzia
  Wspaniała kobieta. A o indolencji urzędników wszelkich szczebli to już się nawet pisać nie chce. Praca na zasadzie 3P- do piętnastej, do piątku , do pierwszego. Znajdą milion argumentów na to , że nie mogli postąpić inaczej, a zabrakło po prostu empatii.

  dr


  2021-01-27 14:51:55
 • Stara Gwardia nie rdzewieje...
  Niestety z powodu Corona Wirusa nie doszlo do naszego spotkania w czerwcu 2020, zostalo ono przelozone na rok 2021 , aczkolwiek z tego samego powodu stoi ono pod znakiem zapytania. Czekamy do konca maja aby podjac ostateczna decyzje. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych Krzysztof Żelaskowski

  Krzysztof Żelaskowski


  2021-01-27 13:17:00
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  A co ma do zaoferowania dla miasta PIS czy PSL. Pierwszy jest wszystkiemu przeciw a drugi raz za a za chwilę przeciw. Dzieciaki, nie dostali chyba cukierków i się popłakali. A najgłośniej to chyba ten malutki .

  ryk


  2021-01-27 07:33:40
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Trudno się czyta te wpisy. ktoś kto ma trochę pojęcia wie że wszystkie wydatki są na komisjach uzgadniane, na tej podsdtawie tworzona jest dokumentacja za którą miasto płaci, a potem radni się wycofują bo pewnie chcą ugrać coś dla siebie (nie mieszkańców) ale za ich kompetencje płacimy wszyscy. Zobaczcie projekty z poprzedniej kadencji (2 mln) w błoto. Teraz dzieje się to samo, a robią to ci sami radni. Mają nas wszystkich gdzieś liczą się tylko oni.

  kol


  2021-01-27 06:41:11
 • Walter Późny wspomina powojenne Szczytno i powiat (cz. 10.)
  wyroki wykonywane na komunistach w Szczytnie były słuszne

  Seneka


  2021-01-26 22:25:20