Reklama


Reklama

Uwaga wypadki! Noga z gazu


Wyjątkowo niebezpiecznie było na drogach naszego powiatu w miniony weekend. Policjanci odnotowali cztery wypadki i kilkanaście kolizji.Jesień to jeden z najniebezpieczniejszych okresów na drogach. Warunki pogodowe zmieniają się dosłownie z minuty na minutę. Już w piątek przekonali się o tym dwaj kierowcy. Przed południem na trasie Szczytno – Jedwabno kierujący hondą 69-latek na zakręcie wypadł z drogi i wjechał do przydrożnego rowu.

 

Następnie wieczorem, po godzinie 20.00 na drodze krajowej 57 na trasie Wielbark - Piwnice Wielkie, kierowca osobowego opla również wypadł z jezdni a jego pojazd dachował.

W sobotę odcinek drogi miedzy miejscowościami Dzierzki i Warchały na krajowej 58, okazał się miejscem pechowym dla kilku kierowców.

Rano około 9.00 jadący osobowym fiatem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu.


Reklama

 

Kilka godzin później bo po godzinie 12.00 w tym samym miejscu doszło do zderzenia dwóch aut.

Jak ustalili szczycieńscy policjanci 57-latek prowadzący vw golfa zauważył leżącego w rowie fiata, zatrzymał się aby sprawdzić czy ktoś nie potrzebuje pomocy… i w tym czasie w tył jego samochodu wjechał dostawczy vw LT kierowany przez 31-latka.

 

Natomiast w niedzielne popołudnie na trasie Szczytno – Linowo, kierowca volvo, 48-latek jadąc od strony Dźwierzut na łuku drogi najprawdopodobniej jadąc za szybko zjechał na prawą stronę jezdni i uderzył w barierki oddzielające jezdnie od chodnika.

Reklama

 

Policjanci przypominają, że w czasie przygotowań do obchodów Wszystkich Świętych powinniśmy być szczególnie wyczuleni na zmieniające się szybko warunki atmosferyczne. Pośpiech, a co za tym idzie rozdrażnienie nie są odpowiednimi towarzyszami w podróży.

Pamiętajmy, że lepiej dojechać całym i zdrowym do celu, niż pędzić, ponieważ efektem pośpiechu może być niestety utrata zdrowia lub nawet życia.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze