Wtorek, 28 Styczeń, Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Uwaga! Woda zanieczyszczona bakteriologicznie


Szczyciński sanepid wydał komunikat, w którym informuje, że woda z wodociągu publicznego Szczytno jest zanieczyszczona bakteriologicznie i jest dopuszczona do spożycia warunkowo. Z informacji sanepidu wynika, że skażony wodociąg zaopatruję w wodę mieszkańców Szczytna, Nowego Gizewa (około 30 procent mieszkańców), Lipowej Góry Zachodniej (około 20 proc. mieszkańców), Lipowej Góry Wschodniej (ok. 7 procent mieszkańców).

 



Z informacji podanej przez sanepid wynika, że woda do spożycia: do picia, przygotowywania posiłków, mycia warzyw, mycia naczyń i powierzchni mających kontakt z żywnością, a także do kąpieli małych dzieci i noworodków może być wykorzystywana wyłącznie po przegotowaniu.


Reklama

Reklama

 



Komentarze do artykułu

Tomasz TK

Panie Mądrzejewski, może ktoś przekopał kanał do Wisły, a my o tym nie wiemy. Maja teraz te nowoczesne metody oczyszczania ścieków. Rozpuścić w większej ilości wody :-D. Resztę ludzie zutylizują żołądkami.

wiesław mądrzejowski

Coś mi tu nie gra. Sanepid ostrzega przed używaniem wody do przygotowywania jedzenia oraz m.in. kapieli dzieci i noworodków. P. burmistrz uspokaja, że zagrożenie dotyczy tylko ZGK i Oczyszczalni. To tam przygotowuje się jedzenie i kąpie noworodki? Proszę nie robić z ludzi idiotów, większość potrafi czytać ze zrozumieniem.

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2019-10-14 12:43:07

Uwaga! Woda już nadaje się do picia

  • Środa, 2019-07-24 14:58:47

Woda w Jedwabnie na wagę... 700 zł

  • Czwartek, 2019-07-11 10:47:13

Korpele pod wodą z burzówki

  • Poniedziałek, 2019-06-03 23:07:09

Maciej Rokus: Bezpieczne wakacje nad wodą

Reklama


Komentarze

  • Trafienie „drogówki” w Gromie
    Tam chyba niejeden bez uprawnień jeździ u was , jechałem za ciągnikiem rolniczym wiózł obornik w łyżce ani się obejrzał skręcił w lewo od razu , mimo że ja już wcześniej sygnalizowałem kierunkowskazem wyprzedzanie go.
    Autor: Ilona
    2020-01-28 16:13:59
  • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
    nie wiem czy gmina świętajno utrzyma wysoki poziom imprez kulturalnych po zwolnieniu p. Małgorzaty... może być kiepsko.
    Autor: gość
    2020-01-28 13:23:33
  • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
    Druga praca bez wygranego konkursu..... Jak ta Pani to robi a raczej ciekawe czym... Bo raczej nie spojrzeniem.... Hahaha
    Autor: Rychu
    2020-01-28 12:20:14
  • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
    Gmina Świętajno uwolnił się od zgnilizny i smrodu... Szkoda tylko, że w Szczytnie będzie teraz śmierdziało. Współczuję tylko współpracownikom Pani Walas
    Autor: Radosny
    2020-01-28 12:17:22
  • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
    To jest właśnie polskie piekiełko. Nie znam pani Walas, ale życzę powodzenia.
    Autor: X-Men
    2020-01-28 11:24:14
  • Kraksa pod Wielbarkiem, ranny 29-letni kierowca (zdjęcia)
    Zakaz dla rowerzystów poruszania sie drogami krajowymi tak jak jest na autostradach i na eskach. Ciągle przez z nich są wypadki potem szukaj wiatru w polu.
    Autor: Albert
    2020-01-28 10:13:13
  • Duże zainteresowanie sportowa edukacją
    Afanasiew co to kurła za nazwisko jakby jakiegoś Polaka nie można było wybrać
    Autor: Janusz
    2020-01-28 10:02:27
  • GieKSa Cup 2020 – gospodarze wyjątkowo gościnni (zdjęcia)
    Wczoraj napisalam krytyczny,ale prawdziwy komentarz pod artykułrm dyrektor Walas. Wstyd redakcjo Tygodnika Szczytno, że ustawiliście moderacje i krytyczne komenarze się nie ukazuja.ile wam za to zapłaciła p. Walas?
    Autor: Basia
    2020-01-28 08:52:19
  • Szkoła sportowa w Szczytnie ma sprzymierzeńców
    Bo bo
    Autor: To nie ci ludzie mają się zająć sportem w Szczytnie, tylko ktoś z zewnątrz trener z licencją.
    2020-01-27 22:30:51
  • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
    Ludzie co ma Pabich do pracy wykonywanej przez M.Walas. Jary jak ktoś pojęcia nie ma o pracy więc głosu niech nie zabiera. Chyba jesteś z grona wazeliniarzy i żal ściska że na tych fotografiach Ciebie nie ma.Ale na fotkę też trzeba zapracować. Pozdrawiam
    Autor: Marlena