Reklama


Reklama

Uwaga! Woda zanieczyszczona bakteriologicznie


Szczyciński sanepid wydał komunikat, w którym informuje, że woda z wodociągu publicznego Szczytno jest zanieczyszczona bakteriologicznie i jest dopuszczona do spożycia warunkowo. Z informacji sanepidu wynika, że skażony wodociąg zaopatruję w wodę mieszkańców Szczytna, Nowego Gizewa (około 30 procent mieszkańców), Lipowej Góry Zachodniej (około 20 proc. mieszkańców), Lipowej Góry Wschodniej (ok. 7 procent mieszkańców).

 Z informacji podanej przez sanepid wynika, że woda do spożycia: do picia, przygotowywania posiłków, mycia warzyw, mycia naczyń i powierzchni mających kontakt z żywnością, a także do kąpieli małych dzieci i noworodków może być wykorzystywana wyłącznie po przegotowaniu.


Reklama

Reklama

 Komentarze do artykułu

Tomasz TK

Panie Mądrzejewski, może ktoś przekopał kanał do Wisły, a my o tym nie wiemy. Maja teraz te nowoczesne metody oczyszczania ścieków. Rozpuścić w większej ilości wody :-D. Resztę ludzie zutylizują żołądkami.

wiesław mądrzejowski

Coś mi tu nie gra. Sanepid ostrzega przed używaniem wody do przygotowywania jedzenia oraz m.in. kapieli dzieci i noworodków. P. burmistrz uspokaja, że zagrożenie dotyczy tylko ZGK i Oczyszczalni. To tam przygotowuje się jedzenie i kąpie noworodki? Proszę nie robić z ludzi idiotów, większość potrafi czytać ze zrozumieniem.

Napisz

Reklama


Komentarze