Reklama


Reklama

Szpital szuka lekarzy, chce rozbudować i wzmocnić kadrę


Szczycieński szpital rozbudowuje się niejako w trzech obszarach: stricte budowlanym (nowe skrzydło i SOR), sprzętowym oraz personalnym. Nieustannie bowiem trwają działania, które mają rozbudować i wzmocnić także kadrę medyczną.We wtorek pokazywaliśmy szpital i zachęcaliśmy do podjęcia u nas pracy dwoje lekarzy z Białorusi – informuje dyrektor Beata Kostrzewa. - Trudno mi powiedzieć, jaką podejmą oni decyzję, ale wygląda na to, że im się podobało. Dużą rolę motywacyjną odgrywają trwające inwestycje, rozbudowa szpitala i nowe perspektywy.

 


Reklama

Lekarska para przebywa w Polsce od roku i ma już za sobą niełatwe procedury, dające im prawo praktykowania zawodu w naszym kraju, w tym nostryfikacje dyplomów.

Reklama

 

- Chociaż oboje są już doświadczonymi lekarzami, to w Polsce swoją drogę zawodową niejako zaczynać muszą od początku – mówi dyrektor Kostrzewa. - On jest chirurgiem, chociaż chce w Polsce pracować jako lekarz rodzinny, ona pediatrą. Obecnie pracują w Siedlcach, ale chcą na stałe osiąść w jakimś mniejszym mieście. Bardzo sympatyczni ludzie i myślę, że stanowiliby dobry nabytek dla naszego szpitala. Bardzo ich tu zachęcaliśmy, by postawili na Szczytno.Komentarze do artykułu

fizjo

może jakis oddział rehabilitacji ? :) otoczenie przyjazne

Napisz

Reklama


Komentarze