Reklama


Reklama

Średniowieczne spotkanie w ŚDS


Środowiskowy Dom Samopomocy w Szczytnie odwiedzili pasjonat historii - Robert Arbatowski i pasjonat rycerstwa - Paweł Książek. Opowiadali podopiecznym o życiu zakonników krzyżackich, którzy ponad 600 lat temu zamieszkiwali szczycieński zamek.



Po projekcji filmu dokumentalnego „Grunwald” jego autorstwa Robert zaprezentował wizualizację szczycieńskiego zamku na tle dzisiejszych ujęć, których autorem jest Paweł Trzciński, a później opowiedział o zwykłym dniu krzyżackiego rycerza ze szczycieńskiego zamku. Po nim wystąpił Paweł Książek w rycerskim rynsztunku, co wywołało zrozumiałe zainteresowanie.


Reklama

 

- W mojej rycerskiej „karierze” było to pierwsze spotkanie w takiej placówce – mówi Paweł Książek. - Widać było żywe zainteresowanie ze strony podopiecznych. Spotkania w takich miejscach to świetna okazja do promowania nie tylko średniowiecznej historii naszego regionu, ale i 34. Chorągwi Komturii i Miasta Szczytno, bractwa rycerskiego, do którego należę.

 

Robert Arbatowski, który lokalną historią pasjonuje się od lat, podejmuje wiele działań, które tę historię promują.

Reklama

 

- Cieszę się, że dziejami naszego miasta i regionu zaczyna się interesować coraz więcej ludzi – mówi. - Od niedawna w moich działaniach dzielnie mnie wspierają członkowie 34. Chorągwi Komturii i Miasta Szczytno. Robimy to całkowicie społecznie, wręcz bezinteresownie. Jako mieszkaniec tej ziemi od urodzenia traktuję to niejako jak misję. Kolejne podobne spotkania planuję zorganizować m.in. w Zabielach i Łatanej Wielkiej.

 



Komentarze do artykułu

Jarema

Paweł Książ, tak, jest to człowiek z natury społecznik. Potwierdzam jakom Jarema.

m.

Fantastyczna inicjatywa, polecam wizyty u przedszkolaków

Jarema Wi.

Miło z ich strony, że nawet plakaty z podziękowaniami swoje mieli.

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Niedziela, 2020-06-14 16:19:46

Spotkanie autorskie on line z Joanną Jax

  • Poniedziałek, 2020-03-23 19:46:05

Zmiana w ŚDS, nowa kierownik

  • Poniedziałek, 2020-01-06 21:55:22

Spotkanie wigilijne dla mieszkańców

  • Poniedziałek, 2020-01-06 21:52:08

Słodkie spotkanie z Mikołajem

  • Piątek, 2019-12-27 09:45:57

Autorskie spotkanie z poezją w Jedwabni

Reklama


Komentarze

  • „Droga śmierci” w likwidacji
    A co z odcinkiem Olszyny Jeruty on jest jeszcze gorszy

    Tomasz Nieciak


    2020-09-19 06:50:40
  • Dawny GOK zamienia się w ruinę
    Gośkę trzeba zatrudnić ........ona \" postawi \" na nogi :-)

    Dynd


    2020-09-18 23:09:14
  • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
    Nieporozumienie z biblioteką- chodzilo o moją książkę, którą tam kiedyś przesłałem a ktora również znajduje się w Bibliotece Narodowej w Warszawie.A co do nienawiści w stosunku do Pana, Panie Śmieszek to tylko różnica zdań, nic ponadto. Przyznam się do jednej rzeczy- lubię się z Panem wykłócać. To chyba moja słabośc

    Jamka lech


    2020-09-18 21:14:35
  • Małżeństwo okradało samochody z paliwa
    A co z paserem co za pół ceny kupował kradziony towar , czyżby został świadkiem koronnym ?.

    Bezkarność gnidy gorszej od złodzieja.


    2020-09-18 20:04:50
  • Nurkująca sekretarz gminy (zdjęcia)
    Super że są ludzie którzy mają ambicje i pasje a nie tylko siedzą w domu przed TV. Przykre jest to że inni ludzie bez ambicji i pasji z zazdrości wylewają pomyje... Super Pani Basiu tak trzymać!

    Obserwator


    2020-09-18 17:22:14
  • Poprawa figury tylko w Studio Figura – Zapraszamy!
    Tego nam brakowało w naszym pięknym mieście, będę na pewno klientką :)

    Magda


    2020-09-18 12:48:55
  • Iga srebrną medalistką mistrzostw Polski
    Trochę niefortunne to zdjęcie.

    Kowal


    2020-09-18 00:33:52
  • Niezwykłe znalezisko w Starych Kiejkutach
    Takie mamy u nas prawo. Kupujesz ziemię, ale nic co cenne nie jest Twoje. Znajdziesz ropę, państwowa, znajdziesz skarb, państwowy, znajdziesz walizkę pieniędzy tak jest. państwa. Gdy tylko w jakiś sposób policja się dowie, to możesz dostać wyrok, chyba że samemu od razu szybkim krokiem udasz się na komendę i zgłosisz takie znalezisko. Ja bym poszedł o krok dalej i na komendę zwoził wszystkie kamienie znalezione na polu, żeby policja badała, czy aby przypadkiem nie jest to jakiś artefakt archeologiczny. A człowiekowi zamiast dać jakiś dyplom, no jakieś znaleźne czy nagroda to marzenie w naszym kraju więc nie liczę, pogratulować oficjalnie czy zrobić pamiątkowe zdjęcie w muzeum dla znalazcy to mu wpieprzą wyrok najlepiej i niech siedzi, drugi raz jak coś znajdzie to rozsądnie wywali do rowu albo zniszczy XD

    Chomik


    2020-09-17 22:29:09
  • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
    Ach, panie Jamka! Niech pan już skończy z tą swoją mizantropią. Wylewa się to z pana za każdym pańskim wpisem. Jak to już wcześniej napisano - dobrze, że jest pan byłym Szczytnianinem. Nie zrozumiem nigdy takiej nienawiści, jaka w panu tkwi. Tylko dlatego, że ktoś myśli inaczej. Niech pan się nie spodziewa, że sugerowanie przez pana jakichś moich deficytów sprowokuje mnie do pozwu sądowego. Pieniactwo nie leży w mojej naturze. I skąd pan wie, co o mnie jest w bibliotece w Szczytnie? Ma pan związki ze służbami?

    Śmieszek


    2020-09-17 22:17:25
  • Spacer po Pasymiu zakłócili kryminalni ze Szczytna
    Policja, policja i policja...

    Ja