Czwartek, 29 Październik, Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii -

Reklama


Reklama

Rusek Mały ze słoneczną aleją (zdjęcia)


Leżaki, ławeczki, plaża, miniścieżka edukacyjna – tak wygląda Słoneczna Aleja w Rusku Małym. To pomysł mieszkańców sołectwa Sąpłaty na uatrakcyjnienie wsi, która wchodzi w skład tego sołectwa. Aleja już działa i prezentuje się rzeczywiście imponująco.Pieniądze pochodzą z programu Małych Grantów Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Inwestycja kosztowała łącznie 18 tys. 750 zł, z czego aż 15 tysięcy złotych to fundusze od marszałka. Resztę czyli 3750 zł pokrył fundusz sołecki.


Reklama

 

Reklama

- Nasza aleja to pomysł młodych mieszkańców sołectwa – przyznaje sołtys Anna Bronarczyk. - Już w ubiegłym roku pytałam ich, co by chcieli w naszym sołectwie dla siebie. Mówili, że przydałoby się takie miejsce, taka słoneczna aleja, w której można byłoby się spotkać, posiedzieć, odpocząć. Opowiedziałam o tym gminnym urzędnikom. Oni przełożyli to na papier i udało się stworzyć na tyle ciekawą rzecz, że zyskała ona też aprobatę marszałka.

 

Z alei można korzystać okrągły rok. - Nie ma ograniczeń – mówi pani sołtys. - Ale zimą trzeba będzie zapewne odśnieżyć to miejsce - dodaje z uśmiechem. - Być może w przyszłości pobudujemy tam też boisko do plażówki, czy zamontujemy jakąś zabawkę dla tych najmłodszych naszych mieszkańców. Miejsce jest rozwojowe. Zapewniam.

 

Gros prac w utworzenie słonecznej alei wykonali sami mieszkańcy, którzy na przykład porządkowali teren i sadzili rośliny.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze