Wtorek, 30 Listopad
Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka -

Reklama


Reklama

Ranny motocyklista trafił do szpitala


W Rudce doszło do wypadku z udziałem motocyklisty. 49-letni kierowca motocykla marki Kawasaki, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad jednośladem.Do wypadku doszło w niedzielę, 24 maja, parę minut po godzinie 10. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy ruchu drogowego pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 49-letni mieszkaniec gminy Szczytno, jadąc motorem marki Kawasaki, przez miejscowość Rudka, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad pojazdem.


Reklama

 

- W wyniku tego zajścia motocykl wywrócił się i przygniótł kierowcę – mówi Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Mężczyzna podróżował sam. W wyniku odniesionych obrażeń został przetransportowany do Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie.

 

 

Policjanci ustalili, że motocykl nie był własnością 49-latka. Ponadto pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych ani ubezpieczenia OC.

Reklama

 

 

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o wzajemną kulturę i życzliwość. Pamiętajmy, że użytkownicy jednośladów w konfrontacji, chociażby z samochodem zazwyczaj nie mają żadnych szans. Przed urazami chronią ich jedynie ubrania i kasaki ochronne. Motocykliści nie mają poduszek powietrznych ani pasów bezpieczeństwa. Nadmierna prędkość, brawura, przecenianie własnych umiejętności kierowania, niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego to główne przyczyny zdarzeń drogowych, w szczególności tych najtragiczniejszych w skutkach.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze