Sobota, 14 Grudzień, Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Radni powiatowi - plotkarze niszczą swój szpital?


Paskudne informacje kilku radnych powiatowych o wręcz „morderczych” działaniach szczycieńskiego szpitala okazały się właściwie plotkami, przynajmniej w dużej części. O zarzutach pisaliśmy w poprzednim numerze.Zygmunt Rząp z Olszyn opowiadał o tym, że szpital nie potrafił zawiadomić rodziny o zgonie pacjenta, a kontaktu z tą rodziną ostatecznie szukał GOPS i to za pośrednictwem sołtysa, którym radny akurat jest.

 

- Pytam, gdzie godność tego człowieka? Może chciał przed śmiercią spotkać się z rodziną, coś jej powiedzieć? - grzmiał radny.

 

O wyjaśnienie sytuacji poprosiliśmy dyrektor Beatę Kostrzewę. Według jej relacji – takie zdarzenie miało miejsce, ale – jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach.

 

- Zgon nastąpił nocą. Personel oddziału od razu zadzwonił do rodziny, ale nikt nie odbierał telefonu stacjonarnego, a tylko taki był podany. Nie można się było skontaktować z bliskimi tą drogą. W takiej sytuacji procedura nakazuje zawiadomienie ośrodka pomocy społecznej i to zostało zrobione. Trzeba też dodać, że rodzina bardzo interesowała się tym pacjentem, wiele czasu spędzała przy nim. Gdyby ktoś z krewnych chciał być przy nim także tej feralnej nocy, nikt by nie oponował.


 

Dyrektor Kostrzewa ma też gotowe wyjaśnienie szokującego zdarzenia, które opisywał inny radny – Tomasz Miller. Mówił o swoim znajomym, który trafił do szpitala na dość błahy zabieg laryngologiczny, ale został zarażony bakterią i zamiast wrócić do domu, odszedł na zawsze.

 

I w tym przypadku prawda miesza się z fikcją i domysłami bez pokrycia – komentuje dyrektor Kostrzewa. - Rzeczywiście pacjent ten został do naszego szpitala przywieziony. Był w bardzo ciężkim stanie. Nie reagował na żadne działania medyczne i niestety, po kilku godzinach zmarł. Jeśli wcześniej miał zabieg laryngologiczny i inne problemy, o których mówił radny, to na pewno nie u nas, bo w naszym szpitalu nie ma laryngologii i nie przeprowadza się takich zabiegów. Nie można więc obu tych sytuacji medycznych ze sobą łączyć, a tym bardziej obciążać nimi naszego szpitala.

 Komentarze do artykułu

kaj

No, ja ok. 9 lat temu też o śmierci niepełnosprawnego krewnego, którym się opiekowałam, i który od świcie któregoś dnia trafił do naszego szpitala, dowiedziałam się osobiście odwiedzając go (a właściwie już tylko lekarza, bo krewny od paru godzin nie żył i leżał już w chłodni) w szpitalu. Nikt nie powiadomił ani mnie o zgonie, ani innych opiekunów, którzy go bardzo chorego o świcie do szpitala oddali... To chyba coś jest na rzeczy.

dr

Pani Dyrektor ma wyjaśnienia na wszystko- np. galareta jest do bra dla niemowląt bo zawiera kolagen. Cytat z wypowiedzi Pani Dyrektor na temat kolejnej wpadki szpitala.

Ela

Szpital z taką opieką nie powinien istnieć. Podejmują się leczyć przypadki, z którymi sobie nie radzą. Prawda jest taka, że umieralność w Szczytnie jest duża. Szkoda pieniędzy.... Ludzie ze strachu korzystają z sor w innych miastach, gdzie dostają po głowie, bo przecież mamy swój szpital.... Powstanie geriatria, dochód gotowy, a młodzi pacjenci nadal będą się borykać z problemem gdzie szukać pomocy...

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Pogorzelcy czekają na dachy
  Sytuacja mieszkaniowa w naszym mieście od lat jest tragiczna. Czas oczekiwania na mieszkanie komunalne wynosił kilka lat. Teraz żyje się ludziom dużo lepiej niż jakieś 5-10-15 lat temu i większość młodych ludzi, którzy tylko maja zdolność kredytową nie czeka na mieszkanie z \"miasta\" tylko decyduje się za zakup własnego lokalu. Mimo, wydaje mi się dużo mniejszej liczby chętnych miasto nadal nie jest w stanie zapewnić godnych warunków mieszkaniowych swoim mieszkańcom. Przykre. Jesteśmy dość dużym miastem i powinniśmy mieć chyba godziwe mieszkania dla ludzi, którzy nagle tracą wszystko i raczej przez długi czas nie będzie stać ich na kredyt. Mogliby Państwo przypomnieć historie rodziny, której letnią porą spłonął dom przy ulicy Niepodległości. Była tam dziewczyna z trójka małych dzieci. Wiem, że lokal który miała otrzymać również był tragiczny. Nie wiem czy dostała coś lepszego. Może gazeta mogłaby przekazać nam-czytelnikom jakieś informacje o tym jak im się żyje i gdzie mieszkają? W naszym mieście nie ma nawet mieszkań dla osób niepełnosprawnych. Znam osoby które mieszkają na stancjach z dziećmi na wózku. Nie mówiąc już o tym, że nawet stancje znaleźć w takim przypadku jest bardzo ciężko, no bo przecież musi to być miejsce bez schodów. Tragedia. Czy to naprawde niemożliwe, żeby tak duże miasto wybudowalo wystarczająca ilość bloków, w tym jeden z udogodnieniami dla niepelnoprawnych? Przeciaż mieszkańcy płacą czynsze, więc jakiś wpływ i zwrot inwestycji jest, czyż nie?
  Autor:
  2019-12-14 00:18:25
 • Wybory sołtysa w oparach zwady (zdjęcia, rozmowa)
  Porządek obrad winien być podany do publicznej wiadomości wraz z ogłoszeniem o zebraniu na 16 dni przed terminem. Zebranie otwiera organ, który zwołał zebranie. W głosowaniu jawnym wybiera się Prezydium Zebrania - przewodniczący sekretarz, członek. Przewodniczący, po uprzednim odczytaniu porządku obrad, zawsze poddaje pod jawne głosowanie za lub zgłoszonymi ustnie propozycjami zmian porządku obrad.. Prawo winno być czytelne i przestrzegane. Zebranie Wiejskie jest najwyższym organem w Sołectwie i to ono decyduje o porządku obrad, a nie Pani wójt !. ... i poniekąd z tej oto przyczyny nie uczestniczę w zebraniach gminnych, by zawału nie nabawić się.
  Autor: Wiesława Kowalewska
  2019-12-14 00:02:53
 • Znamy numer do Mikołaja Zadzwoń!
  Kocem od ciebie wsystko
  Autor: Kacper Pietrzak
  2019-12-13 16:11:50
 • Tragedia w Płozach, nie żyje młody mężczyzna
  Śmierć zawsze boleśnie dotyka nie tych, którzy odchodzą, a tych, którzy zostają. I choć szkoda młodego człowieka, to rodzi się pytanie: wsiadając do samochodu nie wiedział/widział, że kierowca jest pijany?
  Autor: massakra
  2019-12-13 14:15:17
 • Święto krwiodawców
  Z tego co wiem i widziałam Pani Sylwia regularnie oddaje krew:)
  Autor: Jula13221
  2019-12-13 13:52:34
 • Święto krwiodawców
  A Pan/Pani chyba nic nie robi tylko siedzi i bezsensownie komentuje bez żadnej wiedzy na dany temat.
  Autor: Pk
  2019-12-13 13:38:12
 • Gazu! - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Panie \"dr\" piszesz, że ludzie do pewnych rzeczy muszą dorosnąć. Niestety, wielu nigdy nie dorośnie. Wręcz śmiem twierdzić, że z rozwojem cywilizacyjno-technicznym jako ludzie coraz bardziej epatujemy postawami aspołecznymi. Alfred Nobel wynajdując dynamit nie spodziewał się, że przyczyni się on do efektywności w prowadzeniu wojen. Z każdym wynalazkiem jest podobnie, ludzie wiedzą jak z niego \"skorzystać\".
  Autor: taki sobie obserwator
  2019-12-13 13:18:54
 • Gazu! - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Wyjątkowo zgadzam się z panem Mądrzejowskim. Uczono mnie jednak, że inteligentny człowiek nie krytykuje ludzi ale ich konkretne zachowania. Używanie epitetów typu dureń, troglodyta czy baran nie najlepiej świadczy o autorze.
  Autor: lena
  2019-12-13 13:16:32
 • Gazu! - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Brawo Panie Wiesławie. Trafione w samo sedno. Rozjeżdżanie dróg przez pseudokrossowców, szpanowanie półciężarówkami w charakterze osobówek. Problemem się stają jeżdżące po lesie czterokołowce. Chyba to choroba cywilizacyjna. Ludzie do pewnych rzeczy muszą dorosnąć.
  Autor: dr
  2019-12-13 12:12:43
 • Wójt z „szponach” prokuratora
  Niech gazeta zajmie się ŚDS Wesołowo, tam też jest ciekawie.
  Autor: Adam
  2019-12-13 11:17:29