Poniedziałek, 19 Sierpień, Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Radni powiatowi - plotkarze niszczą swój szpital?


Paskudne informacje kilku radnych powiatowych o wręcz „morderczych” działaniach szczycieńskiego szpitala okazały się właściwie plotkami, przynajmniej w dużej części. O zarzutach pisaliśmy w poprzednim numerze.Zygmunt Rząp z Olszyn opowiadał o tym, że szpital nie potrafił zawiadomić rodziny o zgonie pacjenta, a kontaktu z tą rodziną ostatecznie szukał GOPS i to za pośrednictwem sołtysa, którym radny akurat jest.

 

- Pytam, gdzie godność tego człowieka? Może chciał przed śmiercią spotkać się z rodziną, coś jej powiedzieć? - grzmiał radny.

 

O wyjaśnienie sytuacji poprosiliśmy dyrektor Beatę Kostrzewę. Według jej relacji – takie zdarzenie miało miejsce, ale – jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach.

 

- Zgon nastąpił nocą. Personel oddziału od razu zadzwonił do rodziny, ale nikt nie odbierał telefonu stacjonarnego, a tylko taki był podany. Nie można się było skontaktować z bliskimi tą drogą. W takiej sytuacji procedura nakazuje zawiadomienie ośrodka pomocy społecznej i to zostało zrobione. Trzeba też dodać, że rodzina bardzo interesowała się tym pacjentem, wiele czasu spędzała przy nim. Gdyby ktoś z krewnych chciał być przy nim także tej feralnej nocy, nikt by nie oponował.


 

Dyrektor Kostrzewa ma też gotowe wyjaśnienie szokującego zdarzenia, które opisywał inny radny – Tomasz Miller. Mówił o swoim znajomym, który trafił do szpitala na dość błahy zabieg laryngologiczny, ale został zarażony bakterią i zamiast wrócić do domu, odszedł na zawsze.

 

I w tym przypadku prawda miesza się z fikcją i domysłami bez pokrycia – komentuje dyrektor Kostrzewa. - Rzeczywiście pacjent ten został do naszego szpitala przywieziony. Był w bardzo ciężkim stanie. Nie reagował na żadne działania medyczne i niestety, po kilku godzinach zmarł. Jeśli wcześniej miał zabieg laryngologiczny i inne problemy, o których mówił radny, to na pewno nie u nas, bo w naszym szpitalu nie ma laryngologii i nie przeprowadza się takich zabiegów. Nie można więc obu tych sytuacji medycznych ze sobą łączyć, a tym bardziej obciążać nimi naszego szpitala.

 Komentarze do artykułu

kaj

No, ja ok. 9 lat temu też o śmierci niepełnosprawnego krewnego, którym się opiekowałam, i który od świcie któregoś dnia trafił do naszego szpitala, dowiedziałam się osobiście odwiedzając go (a właściwie już tylko lekarza, bo krewny od paru godzin nie żył i leżał już w chłodni) w szpitalu. Nikt nie powiadomił ani mnie o zgonie, ani innych opiekunów, którzy go bardzo chorego o świcie do szpitala oddali... To chyba coś jest na rzeczy.

dr

Pani Dyrektor ma wyjaśnienia na wszystko- np. galareta jest do bra dla niemowląt bo zawiera kolagen. Cytat z wypowiedzi Pani Dyrektor na temat kolejnej wpadki szpitala.

Ela

Szpital z taką opieką nie powinien istnieć. Podejmują się leczyć przypadki, z którymi sobie nie radzą. Prawda jest taka, że umieralność w Szczytnie jest duża. Szkoda pieniędzy.... Ludzie ze strachu korzystają z sor w innych miastach, gdzie dostają po głowie, bo przecież mamy swój szpital.... Powstanie geriatria, dochód gotowy, a młodzi pacjenci nadal będą się borykać z problemem gdzie szukać pomocy...

Napisz


Komentarze

 • Radni nie chcą dawać prezentów
  No to jestem zdumiony tym, że jeśli wszystkie instytucje się centralizują, a tu ktoś jednak chce \"zamontować\", czy rozbudować oddział instytucji w Szczytnie - to radni protestują i stwarzają przeszkody. Ci wielce oświeceni nasi radni niech pójdą wreszcie po rozum do głowy, a nie tylko po dietę radnego. Ale co się dziwić - pies ogrodnika: sam nie zje, ale drugiemu nie da. Chyba, że psa kiełbasą się przekupi.
  Autor: Śmieszek
  2019-08-16 14:53:29
 • Radni nie chcą dawać prezentów
  PAN Radny raczej do powiedzenia za wiele nie ma co zresztą widac na nagraniach z sesji.
  Autor: Slawomir
  2019-08-16 11:26:01
 • Kraksa na Leyka, kierowca uciekł (zdjęcia)
  Ważne że mordeczce nic nie jest ch#j z prawem jazdy i ch#j z tym samochodem. Ja tobym go uniewinnił.
  Autor: Zbiórka_na_race_szlugów_do_aresztu.
  2019-08-14 19:00:22
 • Molo, jak scena amfiteatru – MDK zaprasza artystów
  Może by zainwestować w publiczny fortepian/pianino? W Polsce jest to dosyć rzadko spotykane, a znalazłoby się trochę chętnych do wypróbowania swoich sił, zwłaszcza, że obok jest szkoła muzyczna kryjąca wiele talentów.
  Autor: Ariia
  2019-08-14 12:35:26
 • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
  Pytam się tylko. Czym miasto jako organizator chce przyciągnąć mnie jako jego obywatela? Wykonawcy - poziom równy dożynkom. Oprawa - poziom festynu. Atrakcje - stragan dziadostwa. Droga władzo mojego kochanego miasta, obudźcie się wreszcie. Mamy wielki potencjał, a robimy imprezę na odwal, aby tylko się odbyła. Oddajcie nam naszą imprezę. Mieszkaniec Szczytna.
  Autor: Dżordż
  2019-08-13 14:18:22
 • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
  Jak już wiele razy wspominałem. Dni Mojego kochanego miasta, skończyły się już dawno. W tym roku przebiły już wszystko i sięgnęły totalnego dna. Bazariada i nic więcej. Poziom artystyczny równy z dożynkami w Wąchocku. Repertuar bardzo ambitny, w sam raz by przyciągnąć inteligencję z okolicznych \"metropolii\" z kurpiakami na czele. Panie Burmistrzu głosowałem na Pana, ale jeżeli chce Pan coś zrobić dobrego dla miasta niech się Pan wsłucha w głos swoich mieszkańców i przeorganizuje naszą imprezę w taki sposób, aby była to impreza w głównej mierze dla nas, dla mieszkańców. To święto naszego Grodu. Nie potrzebujemy bazariady i wszechobecnej tandety. Chcemy dobrej muzyki, nie polo coś tam. Stop bazariadzie.
  Autor: Jaśnie pan z gorszego sortu
  2019-08-13 14:06:11
 • Złoto-srebrna Karolina Piechowicz
  Gratulacje Karolina! Już nie mogę się doczekać, jak Cię będziemy oglądać na olimpiadzie !
  Autor: Jarek
  2019-08-13 14:02:00
 • Wejść do jeziora można zawsze, ale... nie wszędzie
  Co do zasady ma Pan rację, nie wolno grodzić nieruchomości i uniemożliwiać PRZEJŚCIA i to słowo jest kluczowe. Często osoby zgłaszające pretensje i powołujące się na przywołane przez Pana przepisy utożsamiają je z możliwością wypoczynku nad brzegiem zbiorników wodnych. Więc jeszcze raz przejść brzegiem możemy plażować już nie. Pozdrawiam
  Autor: Wodnik
  2019-08-13 13:09:16
 • Radni nie chcą dawać prezentów
  Moze Pan radny powinien zainteresować się sytuacją uzdrowienia sluzby zdrowia w naszym mieście? Nowy szpital wybudować, i 2 nowe przychodnie oczywiście wszystko ze srodkow wlasnych.... A i odrazu sprawę ubytku liczby mieszkańców wyjaśni i naprawi.... Taki czlowiek orkiestra na panstwowej posadzce....
  Autor: Facebook wszystko przyjmie....
  2019-08-13 11:10:29
 • Oliwia Grajko – szóstoklasistka na szóstkę
  Powodzenia i samych sukcesów!
  Autor: Super
  2019-08-13 09:29:36