Piątek, 24 Maj, Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Radni powiatowi - plotkarze niszczą swój szpital?


Paskudne informacje kilku radnych powiatowych o wręcz „morderczych” działaniach szczycieńskiego szpitala okazały się właściwie plotkami, przynajmniej w dużej części. O zarzutach pisaliśmy w poprzednim numerze.Zygmunt Rząp z Olszyn opowiadał o tym, że szpital nie potrafił zawiadomić rodziny o zgonie pacjenta, a kontaktu z tą rodziną ostatecznie szukał GOPS i to za pośrednictwem sołtysa, którym radny akurat jest.

 

- Pytam, gdzie godność tego człowieka? Może chciał przed śmiercią spotkać się z rodziną, coś jej powiedzieć? - grzmiał radny.

 

O wyjaśnienie sytuacji poprosiliśmy dyrektor Beatę Kostrzewę. Według jej relacji – takie zdarzenie miało miejsce, ale – jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach.

 

- Zgon nastąpił nocą. Personel oddziału od razu zadzwonił do rodziny, ale nikt nie odbierał telefonu stacjonarnego, a tylko taki był podany. Nie można się było skontaktować z bliskimi tą drogą. W takiej sytuacji procedura nakazuje zawiadomienie ośrodka pomocy społecznej i to zostało zrobione. Trzeba też dodać, że rodzina bardzo interesowała się tym pacjentem, wiele czasu spędzała przy nim. Gdyby ktoś z krewnych chciał być przy nim także tej feralnej nocy, nikt by nie oponował.


 

Dyrektor Kostrzewa ma też gotowe wyjaśnienie szokującego zdarzenia, które opisywał inny radny – Tomasz Miller. Mówił o swoim znajomym, który trafił do szpitala na dość błahy zabieg laryngologiczny, ale został zarażony bakterią i zamiast wrócić do domu, odszedł na zawsze.

 

I w tym przypadku prawda miesza się z fikcją i domysłami bez pokrycia – komentuje dyrektor Kostrzewa. - Rzeczywiście pacjent ten został do naszego szpitala przywieziony. Był w bardzo ciężkim stanie. Nie reagował na żadne działania medyczne i niestety, po kilku godzinach zmarł. Jeśli wcześniej miał zabieg laryngologiczny i inne problemy, o których mówił radny, to na pewno nie u nas, bo w naszym szpitalu nie ma laryngologii i nie przeprowadza się takich zabiegów. Nie można więc obu tych sytuacji medycznych ze sobą łączyć, a tym bardziej obciążać nimi naszego szpitala.

 Komentarze do artykułu

kaj

No, ja ok. 9 lat temu też o śmierci niepełnosprawnego krewnego, którym się opiekowałam, i który od świcie któregoś dnia trafił do naszego szpitala, dowiedziałam się osobiście odwiedzając go (a właściwie już tylko lekarza, bo krewny od paru godzin nie żył i leżał już w chłodni) w szpitalu. Nikt nie powiadomił ani mnie o zgonie, ani innych opiekunów, którzy go bardzo chorego o świcie do szpitala oddali... To chyba coś jest na rzeczy.

dr

Pani Dyrektor ma wyjaśnienia na wszystko- np. galareta jest do bra dla niemowląt bo zawiera kolagen. Cytat z wypowiedzi Pani Dyrektor na temat kolejnej wpadki szpitala.

Ela

Szpital z taką opieką nie powinien istnieć. Podejmują się leczyć przypadki, z którymi sobie nie radzą. Prawda jest taka, że umieralność w Szczytnie jest duża. Szkoda pieniędzy.... Ludzie ze strachu korzystają z sor w innych miastach, gdzie dostają po głowie, bo przecież mamy swój szpital.... Powstanie geriatria, dochód gotowy, a młodzi pacjenci nadal będą się borykać z problemem gdzie szukać pomocy...

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Za transport dzieci... do prokuratury
  a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
  Autor: kinga
  2019-05-23 20:49:23
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 14:16:54
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Żałosne to jest co nasz pan wójt robi... Szukają CH.... Wie czego... Co wy chcecie od nowego przewoznika... Jakiś dobry przekręt jest między p. Wojtek a nasza stara firma która wozila dzieci...
  Autor: Mieszkanka
  2019-05-23 13:37:44
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Jakie skargi P.wojcie od przewoźnika który przegrał?Który czuje się panem na swoim terenie i nie wie jak jeszcze dokopać teraźniejszym.
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 11:32:31
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Bzdury! Przewoźnik był naprawdę w porządku. Nie wiem kto mógłby się na niego skarżyć bo, z którym rodzicem bym nie rozmawiała również podzielal moje zdanie. Obecny \"zastępczy\" przewoźnik za to robi sobie jakieś kpiny. Często jest tak, że autobus odjeżdża z przystanku za wcześnie. Poza tym jeszcze w ubiegłym roku gdy dziecko jechało do innej miejscowości niż zamieszkania pobierał opłaty. Coś tu jest chyba nie tak.
  Autor: Xxx
  2019-05-23 10:48:34
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  To już przebija propagandę Korei Północnej. Oficer od czego?
  Autor: Uzjel
  2019-05-23 06:04:41
 • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
  Człowieku, wypadki chodzą po ludziach. Może rutyna temu winna...
  Autor: Zbyszek
  2019-05-22 22:59:50
 • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
  A co z delikwentem, który ich postrzelił. Ciekawe to, że doświadczony instruktor zaprezentował jakiś kompletny brak profesjonalizmu. Podobno broń raz w roku sama wypala - ale żeby w ręku zawodowca? Zupełnie tego nie rozumiem. Po to jest instruktor, żeby nauczyć bezpiecznego posługiwania się bronią palną. Więc co on w sumie tam zrobił?
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-05-22 14:42:34
 • Egzaminy mimo strajku
  O! Jaki purysta językowy!!! A czytać ze zrozumieniem potrafi? Chyba nie, bo dopiero zaczął pić poranna kawę w biurze (sądząc po czasie dokonania tego wpisu).
  Autor: Śmieszek do Tomasza TK
  2019-05-22 12:44:33
 • 500 sztuk węgorza trafiło do naszych jezior (zdjęcia)
  Popatrzcie, nawet tutaj nasz ukochany Burmistrz- na pewno to z jego inicjatywy. Ale facet ma parcie na szkło. nasi celebryci mogliby się od niego uczyć. Strach otworzyć lodówkę- żeby nie ukazał się Pan Burmistrz
  Autor: dr
  2019-05-22 09:13:21