Reklama


Reklama

Przedszkole w Orzynach zamienią na świetlicę?


Na terenie gminy Dźwierzuty trwają kontrole stanu technicznego świetlic wiejskich. Korzystając z tej informacji na ostatniej sesji rady gminy sołtys Orzyn Wiesław Domalewski zapytał wójt Mariannę Szydlik o możliwość pobudowania nowego budynku przedszkola w Orzynach, a starego na zaadaptowanie na świetlicę wiejską.- Taka możliwość istnieje – mówi wójt. - Mamy projekt i dokumentację na budowę takiego obiektu, ale potrzebny jest jakiś konkurs, z którego moglibyśmy pozyskać dofinansowanie do tej inwestycji, bo bez takiego wsparcia ani rusz. Szukamy pieniędzy, aby ruszyć z budową nowego przedszkola.


Reklama

ReklamaKomentarze do artykułu

mieszkanka

Nikomu nie chce się terenu uporządkować wokół szkoły, boiska nie ma , krowy się pasą, pracownik obsługi pilnuje w godzinach pracy zabawia się telefonem najczęściej w pobliżu sklepu. Ale marzyć można............... o przedszkolu z projektu.... Szacunek w stronę poprzedniego sołtysa- dzięki niemu trochę wieś zyskała, zetknęła się z kulturą i nie tylko, a WŁADZA zamiast wspierać- wyśmiała ......no cóż prości ludzie mają proste potrzeby...

Wiesława Kowalewska

Diagnozowanie choroby, ciąg dalszy... Drugą kadencję słońce ze śmiechu się chowa w gminnym blasku światłości ,Orzyńską ciemnością. \"walącą\" po oczach. \"...ciemno wszędzie, głucho wszędzie\" - Mickiewicz się przypomina.

dudek

Z tego co kojarzę, to projekt przedszkola kosztował około 50 tys. zł. \"Jakiś konkurs\" będzie, albo i nie. W ramach konkursu będzie dofinansowanie, albo i nie. Szukajcie dalej tych pieniędzy, to naprawdę świetlana perspektywa dla tej miejscowości.

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze