Czwartek, 29 Październik, Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii -

Reklama


Reklama

Premier: od 20 kwietnia stopniowe zdejmowanie obostrzeń


Od 20 kwietnia przystępujemy do stopniowego zdejmowania pewnych obostrzeń; po pierwsze otwarcie lasów i parków, przy czym nie traktujmy tego jako zaproszenia do niekontrolowanej rekreacji, do bardzo szerokich wyjść - oświadczył w czwartek premier Mateusz Morawiecki.



"Od 20 kwietnia przystępujemy do nowego etapu, stopniowego zdejmowania pewnych obostrzeń. W ramach tego zestawu powrotu do nowej normalności, czy do nowej rzeczywistości gospodarczej, mamy przede wszystkim kilka nowych komunikatów. Po pierwsze otwarcie lasów i parków. Przy czym nie traktujmy tego jako zaproszenia do niekontrolowanej rekreacji, do bardzo szerokich wyjść; to ma być zwiększony komfort zdrowia psychicznego dla ludzi i tak do tego podchodzimy" - powiedział szef rządu.


Reklama

Reklama

 

(PAP)

autor: Marzena Kozłowska



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

  • Covid-19 dotknął przewodniczącego rady miejskiej
    Od kiedy funkcja radnego to działalność społeczna?Działacz społeczny swoją działalność wykonuje bezinteresownie.

    Lola


    2020-10-29 18:36:44
  • Ekologiczne Osiedle nad Jeziorem zaprasza (zdjęcia)
    Jak widać jak komuś się chce to i w Szczytnie może powstać coś ładnego i praktycznego Ile za m2 ?

    Szczytnianin


    2020-10-29 18:03:47
  • Covid-19 dotknął przewodniczącego rady miejskiej
    Dziękuję za tę szczerą, rzeczową relacje. Takie słowa pionizują.

    Jolanta Magierowska


    2020-10-29 17:32:21
  • Kolejny dzień protestów w Szczytnie (zdjęcia)
    Skąd przekonanie, że problem sam by się wiele lat temu rozwiązał? Zauważyłeś wśród protestujących osoby niepełnosprawne, czy może tak dobrze znasz ich rodziny, że nawet odwiedzałeś matki na oddziale patologii ciąży? Po wielogodzinnym wysiłku umysłowym ulepiłeś żenujący żart „logiczny” i postanowiłeś zabłysnąć? Jeśli nie wiesz, o co to wszystko, nic nie pisz. A co do wizerunku, zapoznaj się z jego ochroną i prawem prasowym. Darmowych korepetycji nie będzie.

    Do mańka


    2020-10-29 17:06:36
  • Kolejny dzień protestów w Szczytnie (zdjęcia)
    Dzisiaj widziałem takie hasło: \" Kinga powiec tacie, żeby nie zaglądał nam w gacie\". Czy nie lepsze niż \" zamknij PiS..\" ale skoro młodzież woli mowę rynsztoku.

    X-Men


    2020-10-29 16:55:02
  • Kolejny dzień protestów w Szczytnie (zdjęcia)
    Brawo, a do tych których wulgaryzmy odrzucają, niech dobrze przemyślą swoje priorytety jako ludzie.

    Mateusz


    2020-10-29 16:33:35
  • Kolejny dzień protestów w Szczytnie (zdjęcia)
    Dlaczego autor tekstu zasłania twarze uczestnikom? Przecież są w miejscu publicznym i chyba nie wstydzą się swojego protestu! Fajnie, że w dobie zagrożenia Covidem pójdą potem do domu i poczęstują wirusem swoich najbliższych :) Brawo wy! I jeszcze jedna dygresja. Gdyby rodzice tych młodych ludzi reprezentowali ich poglądy problem sam by się wiele lat temu rozwiązał :)

    maniek


    2020-10-29 14:15:01
  • Kolejny dzień protestów w Szczytnie (zdjęcia)
    Śmieci sortować a nie manifestować i łap po 500+ nie wyciągać.

    emeryt


    2020-10-29 14:12:18
  • Kolejny dzień protestów w Szczytnie (zdjęcia)
    Popieram wywód Faceta. Zapomniał wół, jak cielęciem był? Wulgaryzmy napisane są złe - natomiast wulgaryzmy wypowiadane są do przyjęcia? Młodzież - żeńska i męska - krzyczy nam starym, że - cytując klasyka - Wersal się skończył. To reakcja młodych ludzi (ale nie tylko) na to, jak urządzają nam wszystkim świat i przyszłość politycy, których celem jest jedynie utrzymanie władzy za wszelką cenę. Bujać to my, ale nie nas. Więcej ściemy nie zniesiemy. My, Naród.

    Śmieszek


    2020-10-29 12:54:47
  • Kolejny dzień protestów w Szczytnie (zdjęcia)
    Ojej, młode dziewczyny na ulicach! Tak, bo młodość nie zna szarości. Dziś to, co się w kraju dzieje, jest dla nich po prostu CZARNE. Młodość jest odważna, energiczna, bezpośrednia i zawsze taka była. Wszyscy ci, którzy krytykują tych młodych ludzi, niech przypomną sobie, co sami wyprawiali w młodości. Czas swojego dorastania uznajemy za wzór, to czysta socjologia. A że przeklinają... To z kolei bolesny stereotyp. Stereotyp kobiety ciepłej, kojarzonej z bezpieczeństwem i domowym ogniskiem. Czy kogoś zdziwiłyby wulgaryzmy, gdyby na ulicach szaleli mężczyźni? Wielu z nich dziś opiekuje się dziećmi i gotuje. Zmiany kulturowe są bardzo złożone i nie da się ich zamknąć w pustym zwrocie „ta dzisiejsza młodzież...”. A wpajane nam przez lata bzdury tkwią w nas bardzo głęboko. Pijany chłop pod drzewem nikogo nie dziwi. A jakie są reakcje, gdy przez miasto przetacza się pijana kobieta? No właśnie! Wielu obecnych zachowań nie popieram, ale je rozumiem. Natomiast w kwestii aborcji mój głos miałby znaczenie, gdybym był kobietą. Nie jestem, a to przecież o ich ciała chodzi. O ich prawo wyboru i walkę w głowie z konsekwencjami swojej decyzji przez resztę życia. To akurat nie jest takie trudne, wystarczy odrobina empatii.

    Facet


    2020-10-29 11:33:24