Poniedziałek, 30 Listopad, Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza -

Reklama


Reklama

Pożar kurnika w Rudce, uratowano ponad 4 tysiące indyków (zdjęcia)


Do potężnego pożaru kurnika doszło w sobotę w Rudce (gmina Szczytno). Tylko dzięki szybkiej interwencji strażaków, pomocy właściciela obiektu oraz mieszkańców wsi udało uratować się ponad 4 tysiące sztuk indyków.Pożar zauważono w sobotę, 28 marca około godziny 9.

 

- Gdy dotarliśmy na miejsce było widać intensywny dym wydobywający się z pieszczenia kotłowni znajdującej się w budynku inwentarskim – mówi kapitan Łukasz Wróblewski ze szczycieńskiej straży pożarnej.

 

Okazało się, że w kurniku, o łącznym wymiarze 70 na 20 metrów, znajduje się ponad 4 tysiące indyków.

 

Strażacy szybko zlokalizowali zarzewie ognia.


Reklama

 

- Paliło się w pomieszczeniach kotłowni, a stamtąd płomienie przedostały się na dach budynku i dalej na pozostałą część dachu, pod którą znajdował się inwentarz – mówi kapitan Wróblewski.

 

Po odłączeniu mediów oraz zabezpieczeniu instalacji fotowoltaicznej, strażacy rozpoczęli działania gaśnicze. Do wnętrza kurnika wprowadzili dwie lnie gaśnicze. Płomienie tłumiono też z zewnątrz budynku.

 

 

W trakcie akcji gaśniczej strażacy oraz właściciel obiektu oraz mieszkańcy wsi ewakuowali z kurnika indyki na podstawioną do tego celu przyczepę samochodową. Udało się uratować ponad 4 tysiące sztuk inwentarza.

Reklama

 

 

Strażacy po obydwu stronach dachu rozbierali połacie blachy, pod którą miał miejsce pożar. Po dokonaniu dostępu do palącej się wełny mineralnej, udał się ugasić ogień.

 

W działaniach brało udział 13 samochodów ratowniczo-gaśniczych z naszego powiatu.

 Komentarze do artykułu

?

Wełna mineralna jest ognioodporną.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Ciężarówka blokuje część drogi do Dźwierzut
  Duży może więcej. Jadą jak wariaty, i jest efekt...

  Land


  2020-11-29 20:24:34
 • Nowa kia sportage trafiła do drogówki (zdjęcia)
  Służyć pisowi i bronić księży pedofili oraz przemarszów faszystów Taka to rola dzisiejszej policji. Ten kraj za chwilę cofnie się do średniowiecza za sprawą kościoła.

  Vlad Palownik


  2020-11-29 08:23:09
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Czytając to co opowiada pan burmistrz dochodzi się do wniosku, że wszystkie rzeczy które obiecywał w swoim programie można podzielić na trzy kategorie. Pierwsza - te które są realizowane mimo że nie miał na nie ma żadnego wpływu. Czyli m.in. obwodnica (pomysł PiS i rządu), wymiana śmieciuchów (działania rządu i Unii), remonty dróg (pieniądze rządowe i od urzędu marszałkowskiego). Kategoria druga - wszystkie te punkty które Mańkowski powinien realizować bo leżą w jego kompetencjach i obiecał w swoim programie \"są opracowywane\", \"dyskutowane\", \"przygotowywane\", \"planujemy\". No i trzecia kategoria to absoluty hit: obiecał mimo że wiedział że nic z tym nie zrobi i teraz tłumaczy się że nie leży to w kompetencjach burmistrza. Mańkowski sam przyznał że wszystko co jest realizowane to nie zależy od niego, a to na co ma wpływ jest w fazie przygotowań i nie wiadomo kiedy się skończy planowanie i zacznie realizacja, bo o to redaktor niestety nie dopytał.

  Wnikliwy


  2020-11-29 00:28:34
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Pan burmistrz zdaje się obiecał w kampanii przedwyborczej parkingi. Plac Juranda nadal jest zastawiony pojazdami przede wszystkim pracowników urzędu, parking przy cmentarzu komunalnym straszy dziurami. Wstyd, dużo mniejsze miejscowości poradziły sobie z parkingami i infrastrukturą przy cmentarzach, a u nas jak rodem z PRL-u.

  Mieszkanka


  2020-11-28 20:45:53
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Krzysztof powienneś zacząć od początku czyli od pierwszej sesji rady i ustaleniu sobie poborów na najwyższym poziomie w Polsce, dzięki twoim poplecznikom z PSL u

  Janusz


  2020-11-28 19:41:17
 • Uczciwość godna pochwały
  Dajcie spokoj dla Pana wojta niech dotrwa do konca. W lipowcu ludzie mowia ze to jego ostatnia kadencja.

  Kwiaciarz


  2020-11-28 16:12:55
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  Tak, tak. Masz rację. Najczęściej winni wypadkom są piesi. Zwłaszcza ci poruszający się po chodnikach. A już ci, którzy chcą przejść przez jezdnię - to po prostu sami się proszą o nieszczęście.

  Do Zebry


  2020-11-28 15:39:19
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  W każdym wypadku są dwie racje- poszkodowanych i sprawcy. Dlatego jest potrzeba przeprowadzenia rzetelnego dochodzenia. A może opiekunka dzieci wcale nie jest bez winy?

  Zebra


  2020-11-28 13:52:44
 • Koronawirus będzie bardziej „tajny”?
  Każdy przypadek koronawirusa powinień być hospitalizowanym , niema czegoś takiego że on odpuści sam lub organizm zwalczy sam go. Ten wirus działa jak choroba popromienna rozkłada się w czasie bez leczenia i rehabilitacji wyniszcza organizm prowadząc do śmierci.

  X


  2020-11-28 09:04:08
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  na budowę grodu pieniądze unijne to 90%, ale żeby złożyć wniosek trzeba mieć kompletną dokumentację z projektem, I tu jest problem skąd to wziąć.

  Adam


  2020-11-27 22:11:28