Reklama


Reklama

Policjanci zaopiekowali się rannym bocianem


Niecodzienną interwencję przeprowadzili policjanci szczycieńskiej komendy. Mundurowi zaopiekowali się rannym młodym bocianem, który zagubiony spacerował po DK-57 na trasie Szczytno - Biskupiec. Ptak miał złamane skrzydło, był wyczerpany i miał problemy z poruszaniem się.W poniedziałek, 20 lipca przed godziną 20 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał anonimowe zgłoszenie, z którego wynikało, że po drodze krajowej 57 na trasie Szczytno –Biskupiec błąka się mały bocian. Na miejsce zostali skierowani policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego tj. sierż. Sebastian Chamera oraz st. post. Kamil Mendelewski. Funkcjonariusze w okolicy miejscowości Popowa Wola w gminie Dźwierzuty napotkali rannego ptaka. Miał złamane skrzydło, był wyczerpany i miał problemy z poruszaniem się.


Reklama

 

Mundurowi poinformowali oficera dyżurnego o swoich ustaleniach. Z uwagi na późną porę i brak możliwości zapewniania zwierzęciu innej opieki, policjanci postanowili przewieźć ranne zwierze do szczycieńskiej komendy, aby uchronić je przed ewentualnym zagrożeniem ze strony poruszających się ruchliwą trasą pojazdów.

 

Funkcjonariusze nawiązali również kontakt z pracownikami Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Ptaków, którzy niebawem przetransportują zwierzę do lecznicy i udzielą mu specjalistycznej pomocy.

ReklamaKomentarze do artykułu

Jacek Goc

Normalnie Animals Patrol a mandaty kto będzie wystawial i łapał przestepców Jaśnie Panowi

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze