Czwartek, 16 Lipiec, Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli -

Reklama


Reklama

Polbruk (nie)legalnie do wzięcia?


W efekcie rozpuszczonej plotki w Wielbarku dochodzi do kradzieży. Operatywni mieszkańcy gminy (albo i innych obszarów) nielegalnie „posiłkują się” materiałem budowlanym, pochodzącym z rozbiórki ulicy Chodniewicza. - Przecież ten materiał mógłby posłużyć do naprawy ulic czy chodników w innych częściach miejscowości – mówi oburzona mieszkanka Wielbarka, która nadesłała nam też komplet zdjęć.- Ulica Chodkiewicza jest faktycznie obecnie przebudowywana – mówi burmistrz Grzegorz Zapadka. - Jest to jednak nie nasza inwestycja, a Zarządu Dróg Wojewódzkich. Działania te są prowadzone w ramach wielkiego przedsięwzięcia, związanego z przebudową długiego odcinka drogi wojewódzkiej aż za Przeździęk Wielki, obejmującego także tzw. lotnisko zapasowe.

 

Z powyższego wynika, że właścicielem rozbiórkowych elementów budowy dróg nie jest gmina, a Zarząd Dróg Wojewódzkich i – podobnie jak w przypadku remontu czy przebudowy innych dróg czy ulic – odzyskany materiał jest przeznaczony do powtórnego wykorzystania. Nie jest to więc mienie porzucone, które swobodnie i dowolnie można sobie przywłaszczać.


Reklama

 

Warto o tym pamiętać, bo informację o procederze przekazaliśmy właścicielowi drogi, a za jego pośrednictwem także wykonawcy. Może więc to skutkować zawiadomieniami kierowanymi do policji. A historia najnowsza zna już takie przypadki. Szczycieńska policja prowadziła kilka postępowań w podobnych sprawach, kiedy to amatorzy cudzego mienia i ładniejszych własnych posesji podkradali materiały budowlane w Szczytnie, gdy remontowana była ulica Piłsudskiego.

ReklamaKomentarze do artykułu

Drugie życie

\"Przeznaczony do powtórnego wykorzystania\", i tak też jest on wykorzystany ,a może ktoś kupił jako gruz.

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Niedziela, 2019-12-22 14:28:23

Ulica Piaskowa z polbrukiem

Reklama


Komentarze

 • Miasto wspiera służby ratownicze
  Tak jak Duda czy Morawiecki, nauka nie idzie w las.

  Mieszkaniec


  2020-07-16 09:44:02
 • Obwodnica oficjalnie, bo na piśmie
  Pan Mańkowski ma w zwyczaju \"podczepianie się\" do cudzych sukcesów. Gdyby nie rządowy program \"100 obwodnic\" , moglibyśmy tylko o obwodnicy pomarzyć. Niedługo się dowiemy, że rewitalizacja ruin zamku to też jego pomysł i zasługa.

  aleks


  2020-07-16 09:20:17
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Art. 53. 2. Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie. Wolność religii obejmuje także posiadanie świątyń i innych miejsc kultu w zależności od potrzeb ludzi wierzących oraz prawo osób do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się znajdują. Konstytucja RP z 1997r. Król może przecież w swoim państwie nakazać coś, czego nikt przed nim ani on sam dotychczas nie nakazywał. Posłuszeństwo wobec jego rozkazów nie jest sprzeczne z interesami ludzi żyjących w tym państwie; raczej nieposłuszeństwo byłoby z tym interesami sprzeczne, gdyż jest w społeczeństwach ludzkich ogólnie przyjętą zasadą, że należy słuchać królów. O ileż bardziej trzeba bez wahania spełniać wolę Boga panującego nad wszechświatem, który stworzył! Jak w hierarchii ludzkiego społeczeństwa każda niższa władza musi podlegać wyższej, tak Bogu musi się podporządkować wszystko. (Wyznania III, 8, św. Augustyn z Hippony) Serdecznie pozdrawiam.

  Ignis


  2020-07-16 08:02:29
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Do Ja. Gościu coś ci się pomyliło z tym łamaniem twoich praw konstytucyjnych. Polecam przeczytać Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej art. 53, jest tam zapis o wolnosci wyznania. Krzyczycie \" Konstytucja! Konstytucja! \", jednocześnie pierwsi jesteście do naginania jej według własnych potrzeb. Zalecam mniej jadu i wiecej tolerancji, na której podobno wam tak mocno zależy.

  X-men


  2020-07-16 00:00:23
 • Małżeństwo paserów i ich kolega zatrzymani
  Piórek !!

  Bałdzio


  2020-07-15 22:15:34
 • Podpalacz terroryzuje wieś?
  Podpalacz chyba już za kratkami

  Xyz


  2020-07-15 18:36:55
 • Miasto wspiera służby ratownicze
  Czy pan Łachacz te pieniądze to z własnej kieszeni przekazał, że tak się lansuje dobroczyńca czy też dobroczyńca za nasze pieniądze....?

  Janusz


  2020-07-15 17:57:39
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Do Ja. Twoje konstytucyjne prawo daje Ci możliwość publicznie pisać pierdoły i prowokować. Pokaż mi, w którym miejscu twoje prawo łamie Kościół kupując krzyż? I jeszcże jedno. Kto według Ciebie powinien dbać o te schody? Wyłącz TVN,włącz myślęnie i nie prowokuje.

  KAROL FĄFARA


  2020-07-15 15:51:34
 • Walka o cenę śmieci, może być drożej nawet o... 12000 procent
  Dziękuję za korektę. Przygotowuję komentarz w sprawie opłat za śmieci. Chciałem się upewnić. Pozdrawiam. dn

  Daniel Nowociński


  2020-07-15 13:17:43
 • Troje wybitnych z nagrodami (zdjęcia)
  Ale polityczna gazeta. Ci ludzie są związani z dotacjami i praca z Urzędem miasta.

  jANEK


  2020-07-15 12:22:41