Środa, 8 Lipiec, Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety -

Reklama


Reklama

Pół miliona od marszałka na szpital, dziś podpisano umowę


Kolejne pieniądze na walkę z koronawirusem trafią do szczycieńskiego szpitala. Dziś placówka podpisała umowę z marszałkiem województwa. Na jej podstawie do Szczytna trafi 500 tys. zł. - Pieniądze pójdą na sprzęt medyczny – zapowiada Beata Kostrzewa dyrektor Szpitala w Szczytnie.Z podpisanej umowy zadowolony jest Jarosław Matłach, starosta szczycieński.

 

- To kolejne wsparcie, które trafi do naszego szpitala – mówi. - Bardzo dobrze, że te środki zostały tak szybko uruchomione. Kończymy rozbudowę szpitala, a pieniądze na nowy sprzęt jeszcze bardziej podniosą bezpieczeństwo naszych mieszkańców. A od zdrowa i życia nie ma nic ważniejszego.

 

 

Ze wsparcia marszałka cieszy się też Beata Kostrzewa, dyrektor Zakładu Opieki Zdrowotnej w Szczytnie.


Reklama

 

- Całość tej kwoty przeznaczymy na zakup sprzętu – mówi. - Do walki z covid19 potrzebujemy nie tylko tych wielkich urządzeń, ale też i tych mniejszych. Kupimy na pewno urządzenia do ekg, kardiomonitory, myjnie, maszynę do dezynfekcji powierzchni płaskich, czy chociażby aparaty do mierzenia ciśnienia. Na naszej liście zakupów jest łącznie 20 pozycji.

 

 

Pieniądze do szpitala mają trafić lada dzień, ale placówka ma czas do końca roku na zakup sprzętu.

Reklama

Jednym z najważniejszych urządzeń do wspomagania leczenia koronawirusa jest respirator. Szczycieński szpital będzie dysponował do końca roku 8 takimi urządzeniami.

Pieniądze, które przekaże marszałek, pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego.

 

Fot. Zbigniew GołdaKomentarze do artykułu

Adam

Po co rozbudowa skoro nie ma chętnych lekarzy do pracy?

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  Jaki rodzaj ludzi masz na myśli pisząc \"ludzie z łapanki\" to ktoś inny niż my wszyscy ? Ktoś gorszy? Dzielisz ludzi i sam tego nie dostrzegasz. A to na pewno są PRAWDZIWI POLACY i do tego przykładni KATOLICY, jestem co do tego przekonany !

  do mol


  2020-07-08 09:57:31
 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  Upraszczasz sprawę, nie jestem pracownikiem ratusza, i nie istotne jest na kogo głosuję. Tak wygląda teraz sytuacja w naszym chorym kraju. Pracuję bezustannie już 38 lat, nikt nigdy nic mi nie dał i teraz też nie daje tylko zabiera (w formie podatków i podwyżek) i irytuje mnie że komuś się nie chce pracować lub mu się nie opłaca bo za mało) ale brać można a nawet trzeba bo się należy. Dając jednym zabieramy drugim. Dawanie nigdy nie zostaje bez konsekwencji. A ile by tego nie było zawsze można rozdać wszystko, tylko co dalej?

  mol \\\"do mol\\\"


  2020-07-08 09:18:49
 • Giełda samochodowa w Szczytnie zaprasza na niedzielę
  Super. Pozdrawiam

  Arek


  2020-07-07 23:08:30
 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  Stawiam tezę że jesteś pracownikiem ratusza i głosujesz na trzaska. Krótki wpis a tyle pogardy do osób bezrobotnych. Brawo ty.

  mol \"do mol\"


  2020-07-07 22:35:53
 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  ale nie rzadko tą zieleń sami niszczymy, proszę zobaczyć na ul. Władysława IV jak co niektórzy mieszkańcy na pasie zieleni urządzili sobie parkingi...czy tak można?, dlaczego za ten zniszczony pas zieleni nikt nie odpowie? A mała biel przy miejskiej pasiece, grupki amatorów różnych używek wokół urządzili sobie śmietnik oraz wyżywają się na pobliskiej roślinności.....

  Kreti


  2020-07-07 22:07:13
 • Zaginął 52-letni mieszkaniec Leleszek, trwają poszukiwania
  Tyle co wydają na poszukiwanie to by dali 200 zł dla jasnowidza Jackowskiego i znacznie szybciej by odnaleźli go.

  Czas ucieka.


  2020-07-07 18:56:21
 • Czujne kamery i burmistrz
  No i trzy bite głosy w wyborach już Krzysiu masz.

  Tomasz


  2020-07-07 18:51:51
 • Czujne kamery i burmistrz
  Dobrze,że był monitoring,bo ostatnio działa podpalacz w Dąbrowscy,palą się stodoły i samochody,a policja umorzą sprawy,zamiast szukać sprawców,tyle policji w Szczytnie i co?Trzeba liczyć na Ostrołękę,która zajęła się podpalenie samochodów w Myszyncu

  Iga koziel


  2020-07-07 18:38:27
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Panie Wilczek, posiadam paragon za wymianę szyby, która to została uszkodzona na trasie Szczytno-Lipowiec po wysypaniu przez wasze służby tych kamieni. Czy postawienie znaków ograniczających prędkość pojazdów do 40km/h pańskim zdaniem rozwiązuje problem? Kto zwróci mi poniesiony koszty ?

  k.arzyna


  2020-07-07 18:25:15
 • Czujne kamery i burmistrz
  No super... Ale już ubytków lampek to nikt nie zauważył ... ( Przy altance gdzie obecnie stacionują dzielni ratownicy ) oczywiście to nie oni to zrobili bo tej lampki brakuje już od wiosny ... Tu bolszewicka czujność służb zawiodła ... A szkoda bo molo jest dla nas i każdy kto tam przychodzi powinien korzystać z niego rozsądnie i nie robić trzody ... Czy ktoś u siebie w domu się tak zachowuję ??? Powinna się w końcu zmienić nam ta mentalność z komuny że to co wspulne to niczyje i można robić z tym co się chce

  Pan.M


  2020-07-07 15:49:27