Czwartek, 16 Lipiec, Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli -

Reklama


Reklama

Pływający dom stanie się atrakcją powiatu?


Z tarasu można łowić ryby, a jeśli ktoś nie ma na to ochoty, to może skorzystać z opcji „rzucenie się do jeziora” wprost z... łóżka. I to dosłownie. Na Jeziorze Sasek Wielki pojawił się pierwszy w naszym powiecie pływający dom. Houseboat – to pomysł na biznes Michała Szakuro, mieszkańca Warszawy, który zakochał się w naszym powiecie.Mazury, a zwłaszcza powiat szczycieński są przepiękne – mówi Michał Szakuro. - Przyjeżdżam tu od piętnastu lat i nie wyobrażam sobie spędzania wakacji w innym miejscu. Mikołajki, Giżycko są dosłownie rozdeptane przez turystów, nie ma tam nic ciekawego do odkrycia. Nic już nikogo nie zaskoczy. Powiat szczycieński ma mnóstwo niezwykłych miejsc, o których wie niewielu. To teren wciąż do odkrycia. Jestem przekonany, że każdy turysta znajdzie tu coś niezwykłego dla siebie. Jeśli ktoś ceni naturę, ciszę, spokój – to jest to miejsce dla niego.

 

 

Daje wolność

 

Pan Michał od kilku lat zajmuje się wynajmem domków nad jeziorem Sasek Wielki. Ale kilka dni temu sprowadził do naszego powiatu zupełnie coś innego. Pływający domek letniskowy.

 

- Zawsze marzyłem o czymś takim – śmieje się. - Łowiąc ryby z tarasu, czy po przebudzeniu rzucić się wprost z łóżka do rześkiej wody w jeziorze. Daje to poczucie niezwykłej wolności. W takim domku mogą mieszkać cztery osoby. Można nim też rekreacyjnie pływać, przemieszczać po jeziorze. Sasek Wielki ma kilka fajnych wysp, do których można przycumować i rozkoszować się naturą. Bez zgiełku, hałasu, czy innych turystów. Poczuć się, jak w bajce.


Reklama

 

 

Standard hotelu

 

Nocleg w takim pływającym domku nie jest wcale taki drogi, bo cena zaczyna się już od 300 zł.

 

- Wrażenia są niesamowite, zdecydowanie lepsze niż te hotelowe, czy z tradycyjnego domku nad jeziorem – mówi pan Michał. - A gdy podzielimy tę cenę na 4 osoby, które mogą w nim zamieszkać, to naprawdę robi się niewiele. Zachęcam wszystkich do skorzystania z tej opcji. Gwarantuję niezapomniane wrażenia. Jeśli ktoś ma ochotę na „rejs” pływającym domkiem, nocleg na środku jeziora to zapraszam do kontaktu, tel. 796 377 734.

 

 

Można bez uprawnień

 

Moda na houseboaty nabiera coraz większego rozpędu. Łódź typu houseboat jest niczym innym jak jachtem motorowym, spacerowym, posiadającym funkcje sypialniane. Houseboat dostarcza nam możliwość spokojnego podróżowania, praktycznie po każdym akwenie, gdyż przy stosunkowo dużej masie, ma niskie zanurzenie. Dodatkowo, posiada takie udogodnienia jak prysznic, toaleta czy w pełni wyposażona kuchnia. Na jego pokładzie można też wygodnie spędzić noc. Ponadto, ich popularność wśród fanów żeglarstwa wynika również z tego, że można nimi pływać bez żadnych uprawnień. Według ustawy o sporcie, bez patentu można pływać "na jachtach motorowych o mocy silnika do 75 kW i o długości kadłuba do 13 m, których prędkość maksymalna ograniczona jest konstrukcyjnie do 15 km/h".

Reklama

 Komentarze do artykułu

GRZEJNIK

Dokladnie strefa ciszy, ciekawe ile takim domkiem czlowiek naplywa :D

Jarek

I na noc trzeba spłynąć do brzegu. Na śródlądziu nie pływa się w porze nocnej. Ale pomysł fajny. Trzymamy kciuki żeby się powiodło przedsięwzięcie.

Krzysztof

Na jeziorze Sasek Wielki obowiązuje strefa ciszy - tylko silnik elektryczny.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Miasto wspiera służby ratownicze
  Tak jak Duda czy Morawiecki, nauka nie idzie w las.

  Mieszkaniec


  2020-07-16 09:44:02
 • Obwodnica oficjalnie, bo na piśmie
  Pan Mańkowski ma w zwyczaju \"podczepianie się\" do cudzych sukcesów. Gdyby nie rządowy program \"100 obwodnic\" , moglibyśmy tylko o obwodnicy pomarzyć. Niedługo się dowiemy, że rewitalizacja ruin zamku to też jego pomysł i zasługa.

  aleks


  2020-07-16 09:20:17
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Art. 53. 2. Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie. Wolność religii obejmuje także posiadanie świątyń i innych miejsc kultu w zależności od potrzeb ludzi wierzących oraz prawo osób do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się znajdują. Konstytucja RP z 1997r. Król może przecież w swoim państwie nakazać coś, czego nikt przed nim ani on sam dotychczas nie nakazywał. Posłuszeństwo wobec jego rozkazów nie jest sprzeczne z interesami ludzi żyjących w tym państwie; raczej nieposłuszeństwo byłoby z tym interesami sprzeczne, gdyż jest w społeczeństwach ludzkich ogólnie przyjętą zasadą, że należy słuchać królów. O ileż bardziej trzeba bez wahania spełniać wolę Boga panującego nad wszechświatem, który stworzył! Jak w hierarchii ludzkiego społeczeństwa każda niższa władza musi podlegać wyższej, tak Bogu musi się podporządkować wszystko. (Wyznania III, 8, św. Augustyn z Hippony) Serdecznie pozdrawiam.

  Ignis


  2020-07-16 08:02:29
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Do Ja. Gościu coś ci się pomyliło z tym łamaniem twoich praw konstytucyjnych. Polecam przeczytać Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej art. 53, jest tam zapis o wolnosci wyznania. Krzyczycie \" Konstytucja! Konstytucja! \", jednocześnie pierwsi jesteście do naginania jej według własnych potrzeb. Zalecam mniej jadu i wiecej tolerancji, na której podobno wam tak mocno zależy.

  X-men


  2020-07-16 00:00:23
 • Małżeństwo paserów i ich kolega zatrzymani
  Piórek !!

  Bałdzio


  2020-07-15 22:15:34
 • Podpalacz terroryzuje wieś?
  Podpalacz chyba już za kratkami

  Xyz


  2020-07-15 18:36:55
 • Miasto wspiera służby ratownicze
  Czy pan Łachacz te pieniądze to z własnej kieszeni przekazał, że tak się lansuje dobroczyńca czy też dobroczyńca za nasze pieniądze....?

  Janusz


  2020-07-15 17:57:39
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Do Ja. Twoje konstytucyjne prawo daje Ci możliwość publicznie pisać pierdoły i prowokować. Pokaż mi, w którym miejscu twoje prawo łamie Kościół kupując krzyż? I jeszcże jedno. Kto według Ciebie powinien dbać o te schody? Wyłącz TVN,włącz myślęnie i nie prowokuje.

  KAROL FĄFARA


  2020-07-15 15:51:34
 • Walka o cenę śmieci, może być drożej nawet o... 12000 procent
  Dziękuję za korektę. Przygotowuję komentarz w sprawie opłat za śmieci. Chciałem się upewnić. Pozdrawiam. dn

  Daniel Nowociński


  2020-07-15 13:17:43
 • Troje wybitnych z nagrodami (zdjęcia)
  Ale polityczna gazeta. Ci ludzie są związani z dotacjami i praca z Urzędem miasta.

  jANEK


  2020-07-15 12:22:41