Reklama


Reklama

Nowe oblicze starego dworca, kiedy będzie otwarty dla podróżnych?


Do końca zbliża się rewitalizacja dworca PKP w Szczytnie. Odtworzony został pierwotny wygląd budynku. Obiekt prezentuje się znakomicie. Przebudowana została też cała sąsiadująca z nim infrastruktura.Modernizacja była prowadzona we współpracy z konserwatorem zabytków. Prace objęły m.in. rozbiórkę wiatrołapu, zlikwidowanie lukarn, odtworzenie zwieńczenia środkowego ryzalitu wraz z pokryciem. Na dachu odtworzone zostały lukarny z półokrągłymi oknami oraz wszystkie iglice. Zmieniło się też wnętrze budynku dworca. Pojawiły się miejsca przeznaczone na działalność komercyjną. Obiekt został dostosowany do obsługi osób z ograniczoną mobilnością.


Reklama

 

Reklama

W ramach tego zadania odrestaurowano też pobliski semafor.

 

- Większość prac związanych z przebudową dworca w Szczytnie oraz budynków dawnej wieży wodnej i toalet została już zakończona – mówi Michał Stilger, rzecznik prasowy Polskie Koleje Państwowe S.A. - Wykonano także roboty związane z zagospodarowaniem terenu przy dworcu. Obecnie prowadzone są prace wykończeniowe, instalacyjne i aranżacyjne. Do wykonania pozostały jeszcze przyłącza gazowe i elektroenergetyczne. Jako że prace z tym związane muszą wykonać operatorzy zewnętrzni, niezależni od PKP S.A. (inwestora) oraz od generalnego wykonawcy robót budowlanych, na tę chwilę trudno nam wskazać dokładne terminy ukończenia inwestycji, przeprowadzenia odbiorów technicznych i udostępnienia dworca podróżnym.

 

Otwarcie dworca planowane jest w I połowie 2021 r. Wartość kontraktu z firmą budowlaną to 21,5 mln

 

Jak przypomina Krzysztof Mamiński, prezes Polskich Kolei Państwowych S.A. (PKP), dworzec kolejowy w Szczytnie to jeden z sześciu tego typu obiektów w woj. warmińsko-mazurskim, który w najbliższych latach zmieni swoje oblicze.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze