Piątek, 24 Styczeń, Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Nowa radna chce być bardziej otwarta


29-letnia Anna Lorenz została nową radną w gminie Dźwierzuty. To mieszkanka Sąpłat. Strażaczka ochotniczka w OSP Rumy. Ma wykształcenie wyższe administracyjne. Mandat zdobyła w wyborach uzupełniających, a w miniony czwartek złożyła ślubowanie. W radzie zastąpiła swojego brata Artura.



To pierwsze pani zetknięcie z samorządem?

 

Nie. Wcześniej dwukrotnie kandydowałem do sejmiku wojewódzkiego. Niestety, nie dostałam się.

 

 

Skąd zatem decyzja, aby wziąć udział w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Dźwierzuty?

 

Początkowo miał kandydować ponownie mój brat Artur, który stracił mandat w trakcie tej kadencji. Okoliczności są dla nas dość niefajne, bo był on młodym radnym i ze strony gminy nie uzyskał pomocy, wsparcia, aby wypełnić wszystkie procedury. Nie przypomniano mu o terminie złożenia oświadczenia majątkowego i złożył je po terminie. Wyglądało to tak, jakby świadomie to przemilczano, aby go w ten sposób zdyskredytować i skreślić.

 

Zraził się do samorządu i dlatego nie wystartował?

 

Nie zraził, ale po takim potraktowaniu przez radę i urząd gminy doszedł do wniosku, że współpraca może być trudna. A być radnym dla samego bycia go nie interesuje. On naprawdę bardzo chciał pomagać ludziom, zrobić coś dla tej gminy. Ale wiadomo, że praca radnego opiera się na współpracy z innymi. A ci „inni” najwyraźniej nie bardzo chcieli współpracować.


Reklama

 

Myśli pani, że w z panią będą chcieli?

 

Mam taką nadzieję. Mój brat bardzo chciał pomagać ludziom i ja również będę to robiła w tej radzie. Wystartowałam do wyborów uzupełniających po namowach swojego brata. Mam czas na tę pracę, bo na razie zajmuję się domem i wychowywaniem 16-miesięcznego synka Aleksandra. Dzięki temu jestem dostępna dla wszystkich mieszkańców mojego okręgu oraz całej gminy. Chodząc po swoim okręgu w trakcie kampanii doskonale poznałam ich problemy. I w tej radzie zajmę się ich rozwiązaniem.

 

Jakie są to problemy?

 

Głównie mamy problem z drogami gminnymi, dojazdami do gospodarstw rolnych. W Łupowie jest na przykład kłopot z jakością wody. Część domów nie ma w ogóle wodociągu. Tymi sprawami zajmę się na początku. Nie potrafię przejść obojętnie obok ludzkiej krzywdy, tak zostaliśmy wychowani przez rodziców i dziadków. W moim okręgu mieszka sporo osób starszych, schorowanych, którzy często mnie, czy moją rodzinę proszą o pomoc, a to w robieniu zakupów, a to w podwiezieniu do lekarza. Myślę, że podobnie może być na terenie całej gminy. Tymi sprawami też chciałabym się zająć, jakoś pomóc tym ludziom. Nie można udawać, że tego tematu nie ma.

Reklama

 

Widzę, że przed wyborami miała pani rzeczywiście dobry kontakt z mieszkańcami swojego okręgu, bo ich problemy zna pani dobrze, a po wyborach?

 

Chcę być radną, która będzie dla nich dostępna każdego dnia. Na pewno każdy otrzyma mój numer telefonu i będzie mógł dzwonić w każdej sprawie. Będę starała się pomóc. Wiadomo, że radnemu czasami jest łatwiej, bo wie z kim rozmawiać, jak dotrzeć do osoby decyzyjnej. Osoby starsze, czy schorowane nie zawsze mają taką możliwość, czy wiedzę. Na pewno będę też organizowała spotkania z mieszkańcami Sąpłat i Łupowa. Myślę że dwa w skali roku to takie minimum. Dzięki takim spotkaniom łatwiej i skuteczniej będziemy mogli pracować na rzecz naszych społeczności. Tak widzę swoją pracę w radzie gminy Dźwierzuty.

 



Komentarze do artykułu

Nike38

Co tu pisać chyba wszyscy wiedzo jak głosy były zdobywane na Panio Radno???? i mam nadzieję że ludzie wrescie przejżo na oczy????

Odpowiedź dla sebek22

Ponieważ tam rządzi Tata i jak on powie tak musi być, ale radna zachowała się bardzo nie w porządku ponieważ tak obiecała współpracować z Sąłtysową,a zachowała się jak nie powiem kto odwołując Sąłtysową która naprawdę bardzo dużo zrobiła,a jest dopiero 7 miesięcy ciekawe kto taki wysłał do Pani radnej list ponieważ naprawdę mieszkańcy nic o tym nie wiedzieli a podpisy które zbierali to nie były na odwołanie sołtysa tylko na zebranie z Panią wójt więc mam taką nadzieję, że wreszcie ktoś z tym porządek zrobi wstyd Pani radna.

sebek22

Dobre to tłumaczenie Pani Radnej odnośnie brata. Skoro prostego oświadczenia nie może złożyć w terminie to co to za radny.Na jaką on pomoc ze strony gminy liczył, może nie potrafił policzyć swojego majątku. A odnośnie Pani Radnej to już na pierwszych sesjach widać jak zaczyna działać aby dalej dzielić mieszkańców. Wraz ze swoim ojcem atakują BARDZO DOBRZE działającą Sołtyskę Sąpłat. Jak widać nie daleko pada jabłko od jabłoni. Niech Pani Rada lepiej odpowie sobie na pytanie co zrobiła poprzednia sołtys Sąpłat, pomogę i odpowiem NIC. Nie pozdrawiam

Lulaaslu

Dobry bajer nigdy nie jest zły. Jedna starsza pani ze wsi Sąpłsty to nie cały okręg. Brat dorosły facet,który chce zostać radnym i w tak ważnej sprawie zawala termin to co by było z innymi warznymi terminami. Na sesjach zamiast załatwiać sprawy sołectwa i wspołpracować z radą i panią wójt na rzecz mieszkańców hańbił dobre imię niewinnego proboszcza w sprawach prywatnych i osobistych. Jedna wielka paranoja.

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Poniedziałek, 2020-01-20 10:10:21

Nowa kia sportage trafiła do drogówki (zdjęcia)

 • Sobota, 2019-12-07 21:41:05

Miętkie z nową drogą w... budowie

 • Poniedziałek, 2019-12-02 18:00:07

Dąbrowa z nową drogą

Reklama


Komentarze

 • Koperta czy dobre słowo?
  jakie cenniki? To ludzie sami ustalają, że tamten dał tyle, to m/w trzeba dać tak i tak. Wiele razy zamawiałem Msze św. i nigdy nie słyszałem, że za mało, a kilka razy ksiądz pytał się mnie czy nie za dużo. I księży, zwłaszcza ks, Andrzeja bardzo szanuję.
  Autor: seb
  2020-01-24 10:55:29
 • Zaatakował policjantów nożem i metalową pałką
  Dobrze że nikogo nie postrzelili tym razem :))
  Autor: atom
  2020-01-24 10:46:39
 • Galeria Jurand odsłania tajemnice
  Kilka uwag w dyskusji. Bez względu na to kto jest właścicielem gruntu do Radni miejscy podejmują uchwałę a za nią plan zagospodarowania przestrzennego. jest to prawo miejscowe w którym określają co i gdzie można wybudować oraz jak to ma wyglądać. Niestety nie mamy szczęścia do \"mądrych\" radnych i powstają potworki w różnych miejscach. Samorząd może także korzystać z urbanisty, który pomoże mu jak sami nie mają pojęcia jak powinno kształtować się przestrzeń publiczną. Zamiar zaangażowania urbanisty miał już Bielinowicz lecz sprawy nie dokończył. Lokowanie galerii czy domów handlowych w centrum bez zapewnienia parkingu jest dziś po prostu idiotyzmem. Idąc dalej gdy powstanie jestem pewien, iż lokal księgarni będącej w pobliżu wystawiony zostanie do najmu. Odczują to także lokale gastronomiczne w pobliżu, może nawet Mazuriana. Czy nikomu w tym samorządzie nie zależy na rozwoju tego miasteczka? Jest wielu mądrych urzędników tylko włodarze są mocno \"ograniczeni\" w działaniu.
  Autor: Zbyszek
  2020-01-24 10:20:00
 • Nie wszyscy porzucają Szczytno
  To dobrze, że bohater felietonu ma taką pracę. Gdyby liczył na zatrudnienie w Szczytnie, raczej mocno by się rozczarował. Nasze miasto nie jest w stanie nic zaoferować młodym, ambitnym i wykształconym osobom. Patrząc na miejscowe władze, raczej nic się w tej materii nie zmieni. Mieszkańców Szczytna ubywa w zastraszającym tempie.
  Autor: lena
  2020-01-24 09:25:18
 • Kotły na pelet lepsze od kotłów na gaz
  Jak dadza dotacje beda ci przez lata chodzisz sprawdzac czym palisz I czy szamot co sie nie wypali
  Autor: Manek
  2020-01-23 22:40:00
 • Koperta czy dobre słowo?
  Mają cenniki i zadają konkretnych kwot za każdą prośbę o chrzest komunie itd mam dzieci i wiem ile i jak to wygląda to po co takie ucieknie od powiedzenia prawdy !!!!!!
  Autor: Arek
  2020-01-23 22:08:06
 • Gazem po oczach w obronie koleżanki
  Wszystkie te dziewuchy: co się lały i gazem bryzgały, to przez siedem lat z okładem na lekcjach tzw. religii nauczyły się chyba odrózniania, co dobre, a co złe? Ale widac, że się nie nauczyły, więc albo katechet(k)a do dupy, albo przedmiot...
  Autor: pirania
  2020-01-23 20:48:46
 • Gazem po oczach w obronie koleżanki
  A gdzie jakieś info o \"losach\" naparzających się panienek? Czy maltretujące się wzajemnie dzieciaki w szkołach to już norma i nie ma nad czym się rozwodzić?
  Autor: massakra
  2020-01-23 20:42:24
 • Kotły na pelet lepsze od kotłów na gaz
  Gmina super ale czekamy na informacje na temat miasta Szczytno. Polecam rozmowę z adresatem pytania ze strony Urzędu. Dowiemy się, co ważne w sposób bardzo uprzejmy, że zainteresowanie wymianą jest znikome. Jeśli czas oczekiwania wynosi 13 miesięcy to wszystko staje się jasne. Regulamin dotacji zawarty jest w uchwale z 2018 dostępnej na stronie Urzędu. Warto też kliknąć nazwę projektu w google i wyskoczy ciekawy wyrok pewnej instytucji nadzorczej. I bądź tu mądry ?
  Autor: czytelnik
  2020-01-23 19:25:46
 • Gazem po oczach w obronie koleżanki
  Gimbusy powinni być badani wyrywkowo narkotestem i alkomatem a w takich sytuacjach w szczególności.
  Autor: Atom
  2020-01-23 16:20:43

Reklama