Sobota, 4 Lipiec, Imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda -

Reklama


Reklama

Nowa radna chce być bardziej otwarta


29-letnia Anna Lorenz została nową radną w gminie Dźwierzuty. To mieszkanka Sąpłat. Strażaczka ochotniczka w OSP Rumy. Ma wykształcenie wyższe administracyjne. Mandat zdobyła w wyborach uzupełniających, a w miniony czwartek złożyła ślubowanie. W radzie zastąpiła swojego brata Artura.To pierwsze pani zetknięcie z samorządem?

 

Nie. Wcześniej dwukrotnie kandydowałem do sejmiku wojewódzkiego. Niestety, nie dostałam się.

 

 

Skąd zatem decyzja, aby wziąć udział w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Dźwierzuty?

 

Początkowo miał kandydować ponownie mój brat Artur, który stracił mandat w trakcie tej kadencji. Okoliczności są dla nas dość niefajne, bo był on młodym radnym i ze strony gminy nie uzyskał pomocy, wsparcia, aby wypełnić wszystkie procedury. Nie przypomniano mu o terminie złożenia oświadczenia majątkowego i złożył je po terminie. Wyglądało to tak, jakby świadomie to przemilczano, aby go w ten sposób zdyskredytować i skreślić.

 

Zraził się do samorządu i dlatego nie wystartował?

 

Nie zraził, ale po takim potraktowaniu przez radę i urząd gminy doszedł do wniosku, że współpraca może być trudna. A być radnym dla samego bycia go nie interesuje. On naprawdę bardzo chciał pomagać ludziom, zrobić coś dla tej gminy. Ale wiadomo, że praca radnego opiera się na współpracy z innymi. A ci „inni” najwyraźniej nie bardzo chcieli współpracować.


Reklama

 

Myśli pani, że w z panią będą chcieli?

 

Mam taką nadzieję. Mój brat bardzo chciał pomagać ludziom i ja również będę to robiła w tej radzie. Wystartowałam do wyborów uzupełniających po namowach swojego brata. Mam czas na tę pracę, bo na razie zajmuję się domem i wychowywaniem 16-miesięcznego synka Aleksandra. Dzięki temu jestem dostępna dla wszystkich mieszkańców mojego okręgu oraz całej gminy. Chodząc po swoim okręgu w trakcie kampanii doskonale poznałam ich problemy. I w tej radzie zajmę się ich rozwiązaniem.

 

Jakie są to problemy?

 

Głównie mamy problem z drogami gminnymi, dojazdami do gospodarstw rolnych. W Łupowie jest na przykład kłopot z jakością wody. Część domów nie ma w ogóle wodociągu. Tymi sprawami zajmę się na początku. Nie potrafię przejść obojętnie obok ludzkiej krzywdy, tak zostaliśmy wychowani przez rodziców i dziadków. W moim okręgu mieszka sporo osób starszych, schorowanych, którzy często mnie, czy moją rodzinę proszą o pomoc, a to w robieniu zakupów, a to w podwiezieniu do lekarza. Myślę, że podobnie może być na terenie całej gminy. Tymi sprawami też chciałabym się zająć, jakoś pomóc tym ludziom. Nie można udawać, że tego tematu nie ma.

Reklama

 

Widzę, że przed wyborami miała pani rzeczywiście dobry kontakt z mieszkańcami swojego okręgu, bo ich problemy zna pani dobrze, a po wyborach?

 

Chcę być radną, która będzie dla nich dostępna każdego dnia. Na pewno każdy otrzyma mój numer telefonu i będzie mógł dzwonić w każdej sprawie. Będę starała się pomóc. Wiadomo, że radnemu czasami jest łatwiej, bo wie z kim rozmawiać, jak dotrzeć do osoby decyzyjnej. Osoby starsze, czy schorowane nie zawsze mają taką możliwość, czy wiedzę. Na pewno będę też organizowała spotkania z mieszkańcami Sąpłat i Łupowa. Myślę że dwa w skali roku to takie minimum. Dzięki takim spotkaniom łatwiej i skuteczniej będziemy mogli pracować na rzecz naszych społeczności. Tak widzę swoją pracę w radzie gminy Dźwierzuty.

 Komentarze do artykułu

Nike38

Co tu pisać chyba wszyscy wiedzo jak głosy były zdobywane na Panio Radno???? i mam nadzieję że ludzie wrescie przejżo na oczy????

Odpowiedź dla sebek22

Ponieważ tam rządzi Tata i jak on powie tak musi być, ale radna zachowała się bardzo nie w porządku ponieważ tak obiecała współpracować z Sąłtysową,a zachowała się jak nie powiem kto odwołując Sąłtysową która naprawdę bardzo dużo zrobiła,a jest dopiero 7 miesięcy ciekawe kto taki wysłał do Pani radnej list ponieważ naprawdę mieszkańcy nic o tym nie wiedzieli a podpisy które zbierali to nie były na odwołanie sołtysa tylko na zebranie z Panią wójt więc mam taką nadzieję, że wreszcie ktoś z tym porządek zrobi wstyd Pani radna.

sebek22

Dobre to tłumaczenie Pani Radnej odnośnie brata. Skoro prostego oświadczenia nie może złożyć w terminie to co to za radny.Na jaką on pomoc ze strony gminy liczył, może nie potrafił policzyć swojego majątku. A odnośnie Pani Radnej to już na pierwszych sesjach widać jak zaczyna działać aby dalej dzielić mieszkańców. Wraz ze swoim ojcem atakują BARDZO DOBRZE działającą Sołtyskę Sąpłat. Jak widać nie daleko pada jabłko od jabłoni. Niech Pani Rada lepiej odpowie sobie na pytanie co zrobiła poprzednia sołtys Sąpłat, pomogę i odpowiem NIC. Nie pozdrawiam

Lulaaslu

Dobry bajer nigdy nie jest zły. Jedna starsza pani ze wsi Sąpłsty to nie cały okręg. Brat dorosły facet,który chce zostać radnym i w tak ważnej sprawie zawala termin to co by było z innymi warznymi terminami. Na sesjach zamiast załatwiać sprawy sołectwa i wspołpracować z radą i panią wójt na rzecz mieszkańców hańbił dobre imię niewinnego proboszcza w sprawach prywatnych i osobistych. Jedna wielka paranoja.

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Baranowo i Opaleniec z nową drogą
  Tor wyścigowy otwarty .

  Będzie się działo.


  2020-07-03 12:57:45
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  Z calym szacunkiem dla seniorow. Ale to mlodziez trzeba zachecac do zycia a rozrywek dla seniorow juz starczy. \"Marne nam te pokolenie rośnie. \" dzieki waszym pokoleniom kraj wyglada jak wyglada :) nasze pokolenia jeszcze nie mialy okazji sie wykazac :) Dziekuje i pozdrawiam

  esges


  2020-07-03 12:53:43
 • 20 i 21-latek włamali się do audi
  Dobrze że ich złapali, powinni łapy poucinać. Ale ciekawi mnie jak szybko ustalili policjancji kto to był i gdzie są? Kamerka może albo ktoś ich widział jak kradli?

  tyklos


  2020-07-03 11:37:03
 • Jezioro bez fontanny, mieszkańcy pytają „dlaczego”
  Już nie działają, sanepid zamknął.

  Turysta 2


  2020-07-03 11:04:09
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  A co ma oferować. W normalnej rodzinie dzieci odkrywają w sobie zainteresowania w trakcie rozwoju i dzięki rodzicom je kontynuują. Czego wy oczekujecie, że całe życie ktoś wam coś będzie dawał, a wy będziecie tylko wybierać, przebierać to tak a to nie. Społeczeństwo mamy coraz bardziej roszczeniowe ale to dawanie się szybko skończy. Przyjdzie taki moment że trzepniecie doooopą o glebę i będzie ból, bo umiecie tylko brać a od siebie to już nic. Marne nam te pokolenie rośnie.

  Mieszkaniec


  2020-07-03 10:58:09
 • Lidzbarska i Gdańska blisko tragedii?
  Furczak na jedno skrzyżowanie kierować ruchem, Grzegorczyk na drugie. Potem Zmiana. Nadzór proponuję Rybińskiej.

  Ha Ha


  2020-07-03 10:52:11
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  Seniorów seniorów seniorów, wszędzie wszystko dla seniorów. Ja się pytam co miasto oferuje młodzieży? I od razu odpowiadam - NIC. Chodzi mi o młodzież w wieku 18 +. Poza pójściem do baru, na ławkę do parku, uprawianiem sportu nic tu się nie dzieje. Wiem, że teraz covid, ale nie było covida i też d**a była. DiN raz że tragedia, dwa słabe od kilku lat i tylko 3 dni. Dla seniorów budowane są świetlice a biblioteki przenoszone w mniejsze lokale..., mają miejsca do spotkań. Później dziwne że na ławkach w parku bronxy są pite

  kjjgdvjhasv


  2020-07-03 10:35:49
 • 22-latek wpadł w szał - wyrwał ławkę, rzucał krzesłami i płytami betonowymi
  Jak taki silny , dać mu pracę społeczne do wykonania przez miesiąc.

  Temida


  2020-07-03 10:32:42
 • 22-latek wpadł w szał - wyrwał ławkę, rzucał krzesłami i płytami betonowymi
  Siła ,, jabola\'\' jest duża Ѽ

  hrabia


  2020-07-03 09:30:58
 • Lidzbarska i Gdańska blisko tragedii?
  Czy ta ulicą nie ma radnego ? Tam przecież Furczak i Grzegorczyk urzędują ale już po wyborach to ciężko ich znaleźć zajęci bardzo. Ciekawe czy będą mieli pokorę i odwagę znów od drzwi do drzwi pukać przed wyborami ? Zapewne tak bo pokora i pracowitość to słowa z języka Chińskiego.

  Darek


  2020-07-03 08:48:18