Poniedziałek, 21 Październik, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Nowa radna chce być bardziej otwarta


29-letnia Anna Lorenz została nową radną w gminie Dźwierzuty. To mieszkanka Sąpłat. Strażaczka ochotniczka w OSP Rumy. Ma wykształcenie wyższe administracyjne. Mandat zdobyła w wyborach uzupełniających, a w miniony czwartek złożyła ślubowanie. W radzie zastąpiła swojego brata Artura.To pierwsze pani zetknięcie z samorządem?

 

Nie. Wcześniej dwukrotnie kandydowałem do sejmiku wojewódzkiego. Niestety, nie dostałam się.

 

 

Skąd zatem decyzja, aby wziąć udział w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Dźwierzuty?

 

Początkowo miał kandydować ponownie mój brat Artur, który stracił mandat w trakcie tej kadencji. Okoliczności są dla nas dość niefajne, bo był on młodym radnym i ze strony gminy nie uzyskał pomocy, wsparcia, aby wypełnić wszystkie procedury. Nie przypomniano mu o terminie złożenia oświadczenia majątkowego i złożył je po terminie. Wyglądało to tak, jakby świadomie to przemilczano, aby go w ten sposób zdyskredytować i skreślić.

 

Zraził się do samorządu i dlatego nie wystartował?

 

Nie zraził, ale po takim potraktowaniu przez radę i urząd gminy doszedł do wniosku, że współpraca może być trudna. A być radnym dla samego bycia go nie interesuje. On naprawdę bardzo chciał pomagać ludziom, zrobić coś dla tej gminy. Ale wiadomo, że praca radnego opiera się na współpracy z innymi. A ci „inni” najwyraźniej nie bardzo chcieli współpracować.

 

Myśli pani, że w z panią będą chcieli?

 

Mam taką nadzieję. Mój brat bardzo chciał pomagać ludziom i ja również będę to robiła w tej radzie. Wystartowałam do wyborów uzupełniających po namowach swojego brata. Mam czas na tę pracę, bo na razie zajmuję się domem i wychowywaniem 16-miesięcznego synka Aleksandra. Dzięki temu jestem dostępna dla wszystkich mieszkańców mojego okręgu oraz całej gminy. Chodząc po swoim okręgu w trakcie kampanii doskonale poznałam ich problemy. I w tej radzie zajmę się ich rozwiązaniem.


 

Jakie są to problemy?

 

Głównie mamy problem z drogami gminnymi, dojazdami do gospodarstw rolnych. W Łupowie jest na przykład kłopot z jakością wody. Część domów nie ma w ogóle wodociągu. Tymi sprawami zajmę się na początku. Nie potrafię przejść obojętnie obok ludzkiej krzywdy, tak zostaliśmy wychowani przez rodziców i dziadków. W moim okręgu mieszka sporo osób starszych, schorowanych, którzy często mnie, czy moją rodzinę proszą o pomoc, a to w robieniu zakupów, a to w podwiezieniu do lekarza. Myślę, że podobnie może być na terenie całej gminy. Tymi sprawami też chciałabym się zająć, jakoś pomóc tym ludziom. Nie można udawać, że tego tematu nie ma.

 

Widzę, że przed wyborami miała pani rzeczywiście dobry kontakt z mieszkańcami swojego okręgu, bo ich problemy zna pani dobrze, a po wyborach?

 

Chcę być radną, która będzie dla nich dostępna każdego dnia. Na pewno każdy otrzyma mój numer telefonu i będzie mógł dzwonić w każdej sprawie. Będę starała się pomóc. Wiadomo, że radnemu czasami jest łatwiej, bo wie z kim rozmawiać, jak dotrzeć do osoby decyzyjnej. Osoby starsze, czy schorowane nie zawsze mają taką możliwość, czy wiedzę. Na pewno będę też organizowała spotkania z mieszkańcami Sąpłat i Łupowa. Myślę że dwa w skali roku to takie minimum. Dzięki takim spotkaniom łatwiej i skuteczniej będziemy mogli pracować na rzecz naszych społeczności. Tak widzę swoją pracę w radzie gminy Dźwierzuty.

 Komentarze do artykułu

Lulaaslu

Dobry bajer nigdy nie jest zły. Jedna starsza pani ze wsi Sąpłsty to nie cały okręg. Brat dorosły facet,który chce zostać radnym i w tak ważnej sprawie zawala termin to co by było z innymi warznymi terminami. Na sesjach zamiast załatwiać sprawy sołectwa i wspołpracować z radą i panią wójt na rzecz mieszkańców hańbił dobre imię niewinnego proboszcza w sprawach prywatnych i osobistych. Jedna wielka paranoja.

Napisz


Komentarze

 • Przedszkole w Orzynach zamienią na świetlicę?
  Diagnozowanie choroby, ciąg dalszy... Drugą kadencję słońce ze śmiechu się chowa w gminnym blasku światłości ,Orzyńską ciemnością. \"walącą\" po oczach. \"...ciemno wszędzie, głucho wszędzie\" - Mickiewicz się przypomina.
  Autor: Wiesława Kowalewska
  2019-10-20 13:09:49
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Brzydko panowie się bawią! Nawet nie wiedziałem, że pan O z Sanepidu jest bratem byłej burmistrz Górskiej! Jeśli ta cała sytuacja powstała w wyniku jakichś wzajemnych antypatii, popartych do tego głupotą - to tylko idiota trzymałby p. O w Sanepidzie! Przecież on stanowi zagrożenie dla miasta. Zresztą nie tylko on. Zdaje się że funkcjonuje także gdzieś Wydział Kryzysowy! czym się tam zajmują?!
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-18 16:17:24
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Dla ciekawych i potomnych: wszystkie publiczne enuncjacje na temat stanu wody w Szczytnie w październiku 2019 - zarówno Sanepidu, jak i Burmistrza - dostępne są w komplecie tylko na stronie \"Tygodnika Szczytno\".
  Autor: Śmieszek
  2019-10-18 14:21:02
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  Piękna droga Szczytno-Jerutki zaśmiecona okrutnie. Rowy, lasy pełne pustych butelek i puszek, nawet w miejscu tuż pod informacją, że teren monitorowany. Ostatnio zebraliśmy dwa worki śmieci zamiast grzybów.
  Autor: Gość
  2019-10-17 18:32:14
 • Królowa Luiza (cz. 1) – historia powiatu szczycieńskiego
  Budynek zawsze wyróżniał się urodą, ale ostatnio bardzo podupadł. Ciekawe czemu?
  Autor: Gość
  2019-10-17 17:38:13
 • Ciekawostki prowincjonalne – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Dawna nazwa naszych terenów - zamieszkałych przez przez pruskie plemię Galindów - czyli Galindia - właśnie oznaczała tzw. kresy, podobnie jak \"ukraina\"
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-17 16:26:18
 • Grożą śmiercią naczelnikowi po seks-ankiecie
  Jak można nie sprawdzić co to za ankieta. Czy nauczyciele ślepo wykonują pollecenia.Nie można też hejtować,po co tyle wrogości.
  Autor: Zaniepokojona
  2019-10-17 11:07:42
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie gościu pierwszy i ostatni komunikat PPIS. Komunikaty sprzeczne a stan faktyczny bez zmian. Sprawa jest prosta. p. Ochenkowski - brat p. Górskiej. Szkoda tylko, że takie zagrywki załatwia się kosztem mieszkańców.
  Autor: Zwierzak
  2019-10-17 07:49:47
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie, Człowieku rozumny, wszystkie komunikaty w tej sprawie! To się kupy nie trzyma! Wszyscy w d...e mają, jak, w jakiej formie i po co dają obwieszczenia dla ludu (podobno ciemnemu). Komunikat PPIS został podpisany przez niejakiego OCHENKOWSKIEGO (z upoważnienia). Co tam było napisane - to sobie przypomnij. Potem komunikat burmistrza - co tam było napisane - też poczytaj. A potem złóż to sobie w całość. Następnie napij się wody.
  Autor: Śmieszek
  2019-10-16 15:50:41
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Ja bym wstrzymał się od picia tej wody. W szczególności dzieci. Bakterie które wykryto są bardzo odporne i przenikają do sieci wodociągowej. Praktycznie nie są do wytępienia prostackim metodami .
  Autor: Szczytnianin
  2019-10-16 15:17:50