Piątek, 24 Maj, Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Nieinwazyjna terapia nietrzymania moczu już w Szczytnie


PROMOCJA. Medyczna nowoczesność wkracza do Szczytna. Centrum Rehabilitacyjne Kacpra Stepokury dysponuje urządzeniem, które skutecznie radzi sobie z wieloma różnymi dolegliwościami. - Alternatywą są zabiegi operacyjne, ale osobiście uważam, że należy ich unikać. A nasze najnowsze urządzenie taką możliwość zapewnia – mówi szczycieński specjalista rehabilitacji. I opowiada o nowym nabytku.Czyli to znowu jakaś nowość na szczycieńskim rynku rehabilitacyjnym?

 

Tak. Jest to najnowsze urządzenie do terapii nietrzymania moczu, terapii przeciwbólowej i przeciwzapalnej. Salus-Talent, bo tak nazywa się ten sprzęt, wykorzystuje głęboką stymulację elektromagnetyczną, która przenika w nasze ciało aż na 10 cm.

 

 

10 cm to bardzo dużo. Czy terapia jest bolesna?

 

Nie. Jest bezbolesna i sprawia, że pacjent zauważa poprawę już po pierwszym zabiegu.

 

Czy nietrzymanie moczu często zdarza się u kobiet? Jak wygląda terapia?

 

Bardzo często, lecz nie tylko u kobiet, u mężczyzn też. Zabieg jest bardzo komfortowy, nie trzeba się do niego rozbierać. Wystarczy, że usiądziemy na specjalnym fotelu w cienkich spodniach lub krótkich spodenkach i czytamy gazetę.

 

Jak to czytamy gazetę?

 

Nie musimy nic robić. Urządzenie emituje wysokoenergetyczne pole magnetyczne, które przenikając w głąb naszego ciała pobudza nasze mięśnie głębokie. My czytamy gazetę, a mięśnie ćwiczą pod wpływem pola magnetycznego.

 

 

Więc zabieg jest dla kobiet i dla mężczyzn?


 

Oczywiście wskazań do zbiegu jest bardzo dużo np.: bóle uroginekologiczne, dysfunkcje seksualne, przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego, regeneracja poporodowa, rehabilitacja po prostatektomii.

 

 

 

Wspomniał Pan, że urządzenie działa przeciwbólowo?

 

Salus-Talent wspaniale sprawdza się przy schorzeniach kręgosłupa, zaburzeniach układu nerwowego, w rehabilitacji sportowej, czy przy zaniku mięśni.

 

Czyli uzdrowi też mój kręgosłup bolący od siedzenia przy komputerze?

 

Ból ostry lub przewlekły kręgosłupa szyjnego czy lędźwiowego, rwa kulszowa, uszkodzenie nerwów obwodowych, zmiany zwyrodnieniowe stawów, zamrożony bark, reumatoidalne zapalenie stawów - te i wiele innych dolegliwości jesteśmy w stanie leczyć tym urządzeniem.

 

Skąd pewność, że na te wszystkie dolegliwości ta terapia pomoże?

 

Jeśli nie sprawdzimy na sobie, to się nie przekonamy, a życie z bólem lub częstym chodzeniem do ubikacji to mało optymistyczna perspektywa. Trzeba walczyć ze swoimi dolegliwościami i żyć pełnią życia. Oczywiście, większość tych chorób da się wyleczyć operacyjnie, tylko - wg mnie - to ostateczność. Od moich kolegów rehabilitantów wiem, że najbliżej tego typu urządzenie jest w Olsztynie i od pół roku cieszy się bardzo pozytywną opinią wśród pacjentów.

 Komentarze do artykułu

Ciekawe

Ciekawe ile takich zabiegów trzeba przejść żeby ewentualną poprawę zauważyć. No i jaki jest koszt? Dajcie znać uczestnicy. Z góry dziękują zainteresowani.

Justyna Szydlik

Borykam się z problemem nie trzymania moczu jest to dla mnie bardzo uciążliwe. Proszę napisać mi ile taki zabieg kosztuje.

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Za transport dzieci... do prokuratury
  a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
  Autor: kinga
  2019-05-23 20:49:23
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 14:16:54
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Żałosne to jest co nasz pan wójt robi... Szukają CH.... Wie czego... Co wy chcecie od nowego przewoznika... Jakiś dobry przekręt jest między p. Wojtek a nasza stara firma która wozila dzieci...
  Autor: Mieszkanka
  2019-05-23 13:37:44
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Jakie skargi P.wojcie od przewoźnika który przegrał?Który czuje się panem na swoim terenie i nie wie jak jeszcze dokopać teraźniejszym.
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 11:32:31
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Bzdury! Przewoźnik był naprawdę w porządku. Nie wiem kto mógłby się na niego skarżyć bo, z którym rodzicem bym nie rozmawiała również podzielal moje zdanie. Obecny \"zastępczy\" przewoźnik za to robi sobie jakieś kpiny. Często jest tak, że autobus odjeżdża z przystanku za wcześnie. Poza tym jeszcze w ubiegłym roku gdy dziecko jechało do innej miejscowości niż zamieszkania pobierał opłaty. Coś tu jest chyba nie tak.
  Autor: Xxx
  2019-05-23 10:48:34
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  To już przebija propagandę Korei Północnej. Oficer od czego?
  Autor: Uzjel
  2019-05-23 06:04:41
 • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
  Człowieku, wypadki chodzą po ludziach. Może rutyna temu winna...
  Autor: Zbyszek
  2019-05-22 22:59:50
 • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
  A co z delikwentem, który ich postrzelił. Ciekawe to, że doświadczony instruktor zaprezentował jakiś kompletny brak profesjonalizmu. Podobno broń raz w roku sama wypala - ale żeby w ręku zawodowca? Zupełnie tego nie rozumiem. Po to jest instruktor, żeby nauczyć bezpiecznego posługiwania się bronią palną. Więc co on w sumie tam zrobił?
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-05-22 14:42:34
 • Egzaminy mimo strajku
  O! Jaki purysta językowy!!! A czytać ze zrozumieniem potrafi? Chyba nie, bo dopiero zaczął pić poranna kawę w biurze (sądząc po czasie dokonania tego wpisu).
  Autor: Śmieszek do Tomasza TK
  2019-05-22 12:44:33
 • 500 sztuk węgorza trafiło do naszych jezior (zdjęcia)
  Popatrzcie, nawet tutaj nasz ukochany Burmistrz- na pewno to z jego inicjatywy. Ale facet ma parcie na szkło. nasi celebryci mogliby się od niego uczyć. Strach otworzyć lodówkę- żeby nie ukazał się Pan Burmistrz
  Autor: dr
  2019-05-22 09:13:21