Niedziela, 24 Październik
Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna -

Reklama


Reklama

Nieinwazyjna terapia nietrzymania moczu już w Szczytnie


PROMOCJA. Medyczna nowoczesność wkracza do Szczytna. Centrum Rehabilitacyjne Kacpra Stepokury dysponuje urządzeniem, które skutecznie radzi sobie z wieloma różnymi dolegliwościami. - Alternatywą są zabiegi operacyjne, ale osobiście uważam, że należy ich unikać. A nasze najnowsze urządzenie taką możliwość zapewnia – mówi szczycieński specjalista rehabilitacji. I opowiada o nowym nabytku.Czyli to znowu jakaś nowość na szczycieńskim rynku rehabilitacyjnym?

 

Tak. Jest to najnowsze urządzenie do terapii nietrzymania moczu, terapii przeciwbólowej i przeciwzapalnej. Salus-Talent, bo tak nazywa się ten sprzęt, wykorzystuje głęboką stymulację elektromagnetyczną, która przenika w nasze ciało aż na 10 cm.

 

 

10 cm to bardzo dużo. Czy terapia jest bolesna?

 

Nie. Jest bezbolesna i sprawia, że pacjent zauważa poprawę już po pierwszym zabiegu.

 

Czy nietrzymanie moczu często zdarza się u kobiet? Jak wygląda terapia?

 

Bardzo często, lecz nie tylko u kobiet, u mężczyzn też. Zabieg jest bardzo komfortowy, nie trzeba się do niego rozbierać. Wystarczy, że usiądziemy na specjalnym fotelu w cienkich spodniach lub krótkich spodenkach i czytamy gazetę.


Reklama

 

Jak to czytamy gazetę?

 

Nie musimy nic robić. Urządzenie emituje wysokoenergetyczne pole magnetyczne, które przenikając w głąb naszego ciała pobudza nasze mięśnie głębokie. My czytamy gazetę, a mięśnie ćwiczą pod wpływem pola magnetycznego.

 

 

Więc zabieg jest dla kobiet i dla mężczyzn?

 

Oczywiście wskazań do zbiegu jest bardzo dużo np.: bóle uroginekologiczne, dysfunkcje seksualne, przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego, regeneracja poporodowa, rehabilitacja po prostatektomii.

 

 

 

Wspomniał Pan, że urządzenie działa przeciwbólowo?

 

Salus-Talent wspaniale sprawdza się przy schorzeniach kręgosłupa, zaburzeniach układu nerwowego, w rehabilitacji sportowej, czy przy zaniku mięśni.

Reklama

 

Czyli uzdrowi też mój kręgosłup bolący od siedzenia przy komputerze?

 

Ból ostry lub przewlekły kręgosłupa szyjnego czy lędźwiowego, rwa kulszowa, uszkodzenie nerwów obwodowych, zmiany zwyrodnieniowe stawów, zamrożony bark, reumatoidalne zapalenie stawów - te i wiele innych dolegliwości jesteśmy w stanie leczyć tym urządzeniem.

 

Skąd pewność, że na te wszystkie dolegliwości ta terapia pomoże?

 

Jeśli nie sprawdzimy na sobie, to się nie przekonamy, a życie z bólem lub częstym chodzeniem do ubikacji to mało optymistyczna perspektywa. Trzeba walczyć ze swoimi dolegliwościami i żyć pełnią życia. Oczywiście, większość tych chorób da się wyleczyć operacyjnie, tylko - wg mnie - to ostateczność. Od moich kolegów rehabilitantów wiem, że najbliżej tego typu urządzenie jest w Olsztynie i od pół roku cieszy się bardzo pozytywną opinią wśród pacjentów.

 Komentarze do artykułu

Ciekawe

Ciekawe ile takich zabiegów trzeba przejść żeby ewentualną poprawę zauważyć. No i jaki jest koszt? Dajcie znać uczestnicy. Z góry dziękują zainteresowani.

Justyna Szydlik

Borykam się z problemem nie trzymania moczu jest to dla mnie bardzo uciążliwe. Proszę napisać mi ile taki zabieg kosztuje.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • List do redakcji - „Nartom zaszkodził muł”
  Nie trzeba mieć naukowej wiedzy aby zrozumieć, że stan jakości wody w jeziorze, o którym wspomina radny nie jest tożsamym ani zbieżnym z stanem jeziora. W tym przypadku stanem jeziora pozwalającym na realizację inwestycji nart wodnych. Jeżeli radny tego nie rozróżnia to wytłumaczę... Woda jest jednym z elementów tworzących jezioro tak jak jednym z elementów jest np. mleko wchodzące w skład ciasta. To, że mleko dodane do ciasta będzie dobre to nie znaczy ze ciasto będzie nadawało się do zjedzenia bo inne składniki mogą być nieodpowiednie. Tak samo jest z nartami wodnymi i wodą w jeziorze. To że woda jest dobra to nie znaczy, że mogą powstać narty i nie znaczy to też, że ktoś pana wprowadza w błąd. Jeżeli pyta pan o jakość wody to nic dziwnego, że urząd odpowiada na temat wody. Nie umiejętność zadawania pytań i brak wiedzy nie stanowią podstawy do wywoływania afer i pompowania balonika mającego wzbudzać zainteresowanie daną osobą...

  ZnaWca


  2021-10-21 12:29:00
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Miasto przez śmieci popada w długi a oni pokazują co dla nich najważniejsze. Zdecydowanie obowiązki i odpowiedzialność w radzie ich przerosła.

  kierowca


  2021-10-21 12:15:12
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Wart jeden drugiego, ta sama arogancja, tylko korytko, korytko i jeszcze raz koryto!

  baba


  2021-10-21 11:50:45
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Poziom naszej rady to totalne zero. Wg mnie to miejsce dla prawników i ekonomistów. Mam wrażenie ze oni wogóle nic nie rozumieją z tego co się dzieje w mieście, chyba że udają - ale po co. Ważne że w portfelu się zgadza.

  smutny


  2021-10-21 11:05:11
 • 25 ton śmieci ze Śląska sprzątnęli myśliwi (zdjęcia)
  Zdecydowanie za małe te kary.


  2021-10-21 10:33:19
 • Sytuacja epidemiologiczna w naszym powiecie, najgorzej w gminie Świętajno
  Wał się pajacu

  Rob


  2021-10-21 06:56:24
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Obejrzałem kilka ostatnich relacji. Pan Siudak zapomniał jak pokazywał innym radnym, że to on \"rządzi\" w radzie prowadząc jej obrady i nie zamierza dawać głosu innym! To nic? Jego AROGANCJA i buta i tak długo była tolerowana. Wstyd kiedy na początku kadencji wśród kierujących pracami rady nie ma odzwierciedlenia wszystkich komitetów. Zrobili sobie prywatny tj. \"razem dla mieszkańców\" folwark a teraz lament kiedy następuje zmiana. Hodowcy trzody wiedzą co dzieje się kiedy zabiera się koryto! Tak też było i w tym przypadku niestety. Prawdziwego mężczyznę poznaje się jak kończy a nie jak zaczyna! Pan Siudak nie potrafi przyjąć tego jak prawdziwy mężczyzna!

  chłop


  2021-10-21 05:56:14
 • Karetka z ratownikami miała wypadek pod Dębówkiem (zdjęcia)
  Panowie i panie ratownicy na zwolnieniach L4, jak wam pieniądze nie pasują zwolnijcie się, zmieńcie pracę, weźcie kredyt. Nikt z was nie ma nakazu bycia ratownikiem, pielęgniarką czy lekarzem. Mam już dość zakłamania tej \"kasty\" która uważa się za nadzwyczajną i nie mówcie że życie i zdrowie ratujecie, nie musicie, to tylko wykonanie zawodu za który bierzecie pieniądze. A tym ratownikom z Biskupca zdrowia życzę, bo też wiem że wśród Medyków jest wiele bardzo porządnych, uczciwych i oddanych swej pracy ludzi.

  Mol


  2021-10-20 20:55:36
 • Ratownicy protestują, w Szczytnie nie ma karetek
  MOL puknij się najpierw w łeb, a potem spróbuj napisać coś o czym masz pojęcie. No dobrze, może co do lekarzy masz rację, ale pielęgniarek nie obrażaj! Idź do Pani dyr Kostrzewy i zapytaj ją ile płaci najbardziej kompetentnym i z wieloletnim stażem pielęgniarkom...

  Zorientowany


  2021-10-20 20:32:43
 • Medalowi „rolnicy” z naszego powiatu
  Taki z niego rolnik jak z Kiersika polityk.

  Tomasz


  2021-10-20 15:43:13

Reklama