Sobota, 14 Grudzień, Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Nieinwazyjna terapia nietrzymania moczu już w Szczytnie


PROMOCJA. Medyczna nowoczesność wkracza do Szczytna. Centrum Rehabilitacyjne Kacpra Stepokury dysponuje urządzeniem, które skutecznie radzi sobie z wieloma różnymi dolegliwościami. - Alternatywą są zabiegi operacyjne, ale osobiście uważam, że należy ich unikać. A nasze najnowsze urządzenie taką możliwość zapewnia – mówi szczycieński specjalista rehabilitacji. I opowiada o nowym nabytku.Czyli to znowu jakaś nowość na szczycieńskim rynku rehabilitacyjnym?

 

Tak. Jest to najnowsze urządzenie do terapii nietrzymania moczu, terapii przeciwbólowej i przeciwzapalnej. Salus-Talent, bo tak nazywa się ten sprzęt, wykorzystuje głęboką stymulację elektromagnetyczną, która przenika w nasze ciało aż na 10 cm.

 

 

10 cm to bardzo dużo. Czy terapia jest bolesna?

 

Nie. Jest bezbolesna i sprawia, że pacjent zauważa poprawę już po pierwszym zabiegu.

 

Czy nietrzymanie moczu często zdarza się u kobiet? Jak wygląda terapia?

 

Bardzo często, lecz nie tylko u kobiet, u mężczyzn też. Zabieg jest bardzo komfortowy, nie trzeba się do niego rozbierać. Wystarczy, że usiądziemy na specjalnym fotelu w cienkich spodniach lub krótkich spodenkach i czytamy gazetę.

 

Jak to czytamy gazetę?

 

Nie musimy nic robić. Urządzenie emituje wysokoenergetyczne pole magnetyczne, które przenikając w głąb naszego ciała pobudza nasze mięśnie głębokie. My czytamy gazetę, a mięśnie ćwiczą pod wpływem pola magnetycznego.

 

 

Więc zabieg jest dla kobiet i dla mężczyzn?


 

Oczywiście wskazań do zbiegu jest bardzo dużo np.: bóle uroginekologiczne, dysfunkcje seksualne, przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego, regeneracja poporodowa, rehabilitacja po prostatektomii.

 

 

 

Wspomniał Pan, że urządzenie działa przeciwbólowo?

 

Salus-Talent wspaniale sprawdza się przy schorzeniach kręgosłupa, zaburzeniach układu nerwowego, w rehabilitacji sportowej, czy przy zaniku mięśni.

 

Czyli uzdrowi też mój kręgosłup bolący od siedzenia przy komputerze?

 

Ból ostry lub przewlekły kręgosłupa szyjnego czy lędźwiowego, rwa kulszowa, uszkodzenie nerwów obwodowych, zmiany zwyrodnieniowe stawów, zamrożony bark, reumatoidalne zapalenie stawów - te i wiele innych dolegliwości jesteśmy w stanie leczyć tym urządzeniem.

 

Skąd pewność, że na te wszystkie dolegliwości ta terapia pomoże?

 

Jeśli nie sprawdzimy na sobie, to się nie przekonamy, a życie z bólem lub częstym chodzeniem do ubikacji to mało optymistyczna perspektywa. Trzeba walczyć ze swoimi dolegliwościami i żyć pełnią życia. Oczywiście, większość tych chorób da się wyleczyć operacyjnie, tylko - wg mnie - to ostateczność. Od moich kolegów rehabilitantów wiem, że najbliżej tego typu urządzenie jest w Olsztynie i od pół roku cieszy się bardzo pozytywną opinią wśród pacjentów.

 Komentarze do artykułu

Ciekawe

Ciekawe ile takich zabiegów trzeba przejść żeby ewentualną poprawę zauważyć. No i jaki jest koszt? Dajcie znać uczestnicy. Z góry dziękują zainteresowani.

Justyna Szydlik

Borykam się z problemem nie trzymania moczu jest to dla mnie bardzo uciążliwe. Proszę napisać mi ile taki zabieg kosztuje.

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Pogorzelcy czekają na dachy
  Sytuacja mieszkaniowa w naszym mieście od lat jest tragiczna. Czas oczekiwania na mieszkanie komunalne wynosił kilka lat. Teraz żyje się ludziom dużo lepiej niż jakieś 5-10-15 lat temu i większość młodych ludzi, którzy tylko maja zdolność kredytową nie czeka na mieszkanie z \"miasta\" tylko decyduje się za zakup własnego lokalu. Mimo, wydaje mi się dużo mniejszej liczby chętnych miasto nadal nie jest w stanie zapewnić godnych warunków mieszkaniowych swoim mieszkańcom. Przykre. Jesteśmy dość dużym miastem i powinniśmy mieć chyba godziwe mieszkania dla ludzi, którzy nagle tracą wszystko i raczej przez długi czas nie będzie stać ich na kredyt. Mogliby Państwo przypomnieć historie rodziny, której letnią porą spłonął dom przy ulicy Niepodległości. Była tam dziewczyna z trójka małych dzieci. Wiem, że lokal który miała otrzymać również był tragiczny. Nie wiem czy dostała coś lepszego. Może gazeta mogłaby przekazać nam-czytelnikom jakieś informacje o tym jak im się żyje i gdzie mieszkają? W naszym mieście nie ma nawet mieszkań dla osób niepełnosprawnych. Znam osoby które mieszkają na stancjach z dziećmi na wózku. Nie mówiąc już o tym, że nawet stancje znaleźć w takim przypadku jest bardzo ciężko, no bo przecież musi to być miejsce bez schodów. Tragedia. Czy to naprawde niemożliwe, żeby tak duże miasto wybudowalo wystarczająca ilość bloków, w tym jeden z udogodnieniami dla niepelnoprawnych? Przeciaż mieszkańcy płacą czynsze, więc jakiś wpływ i zwrot inwestycji jest, czyż nie?
  Autor:
  2019-12-14 00:18:25
 • Wybory sołtysa w oparach zwady (zdjęcia, rozmowa)
  Porządek obrad winien być podany do publicznej wiadomości wraz z ogłoszeniem o zebraniu na 16 dni przed terminem. Zebranie otwiera organ, który zwołał zebranie. W głosowaniu jawnym wybiera się Prezydium Zebrania - przewodniczący sekretarz, członek. Przewodniczący, po uprzednim odczytaniu porządku obrad, zawsze poddaje pod jawne głosowanie za lub zgłoszonymi ustnie propozycjami zmian porządku obrad.. Prawo winno być czytelne i przestrzegane. Zebranie Wiejskie jest najwyższym organem w Sołectwie i to ono decyduje o porządku obrad, a nie Pani wójt !. ... i poniekąd z tej oto przyczyny nie uczestniczę w zebraniach gminnych, by zawału nie nabawić się.
  Autor: Wiesława Kowalewska
  2019-12-14 00:02:53
 • Znamy numer do Mikołaja Zadzwoń!
  Kocem od ciebie wsystko
  Autor: Kacper Pietrzak
  2019-12-13 16:11:50
 • Tragedia w Płozach, nie żyje młody mężczyzna
  Śmierć zawsze boleśnie dotyka nie tych, którzy odchodzą, a tych, którzy zostają. I choć szkoda młodego człowieka, to rodzi się pytanie: wsiadając do samochodu nie wiedział/widział, że kierowca jest pijany?
  Autor: massakra
  2019-12-13 14:15:17
 • Święto krwiodawców
  Z tego co wiem i widziałam Pani Sylwia regularnie oddaje krew:)
  Autor: Jula13221
  2019-12-13 13:52:34
 • Święto krwiodawców
  A Pan/Pani chyba nic nie robi tylko siedzi i bezsensownie komentuje bez żadnej wiedzy na dany temat.
  Autor: Pk
  2019-12-13 13:38:12
 • Gazu! - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Panie \"dr\" piszesz, że ludzie do pewnych rzeczy muszą dorosnąć. Niestety, wielu nigdy nie dorośnie. Wręcz śmiem twierdzić, że z rozwojem cywilizacyjno-technicznym jako ludzie coraz bardziej epatujemy postawami aspołecznymi. Alfred Nobel wynajdując dynamit nie spodziewał się, że przyczyni się on do efektywności w prowadzeniu wojen. Z każdym wynalazkiem jest podobnie, ludzie wiedzą jak z niego \"skorzystać\".
  Autor: taki sobie obserwator
  2019-12-13 13:18:54
 • Gazu! - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Wyjątkowo zgadzam się z panem Mądrzejowskim. Uczono mnie jednak, że inteligentny człowiek nie krytykuje ludzi ale ich konkretne zachowania. Używanie epitetów typu dureń, troglodyta czy baran nie najlepiej świadczy o autorze.
  Autor: lena
  2019-12-13 13:16:32
 • Gazu! - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Brawo Panie Wiesławie. Trafione w samo sedno. Rozjeżdżanie dróg przez pseudokrossowców, szpanowanie półciężarówkami w charakterze osobówek. Problemem się stają jeżdżące po lesie czterokołowce. Chyba to choroba cywilizacyjna. Ludzie do pewnych rzeczy muszą dorosnąć.
  Autor: dr
  2019-12-13 12:12:43
 • Wójt z „szponach” prokuratora
  Niech gazeta zajmie się ŚDS Wesołowo, tam też jest ciekawie.
  Autor: Adam
  2019-12-13 11:17:29