Poniedziałek, 19 Sierpień, Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Nieinwazyjna terapia nietrzymania moczu już w Szczytnie


PROMOCJA. Medyczna nowoczesność wkracza do Szczytna. Centrum Rehabilitacyjne Kacpra Stepokury dysponuje urządzeniem, które skutecznie radzi sobie z wieloma różnymi dolegliwościami. - Alternatywą są zabiegi operacyjne, ale osobiście uważam, że należy ich unikać. A nasze najnowsze urządzenie taką możliwość zapewnia – mówi szczycieński specjalista rehabilitacji. I opowiada o nowym nabytku.Czyli to znowu jakaś nowość na szczycieńskim rynku rehabilitacyjnym?

 

Tak. Jest to najnowsze urządzenie do terapii nietrzymania moczu, terapii przeciwbólowej i przeciwzapalnej. Salus-Talent, bo tak nazywa się ten sprzęt, wykorzystuje głęboką stymulację elektromagnetyczną, która przenika w nasze ciało aż na 10 cm.

 

 

10 cm to bardzo dużo. Czy terapia jest bolesna?

 

Nie. Jest bezbolesna i sprawia, że pacjent zauważa poprawę już po pierwszym zabiegu.

 

Czy nietrzymanie moczu często zdarza się u kobiet? Jak wygląda terapia?

 

Bardzo często, lecz nie tylko u kobiet, u mężczyzn też. Zabieg jest bardzo komfortowy, nie trzeba się do niego rozbierać. Wystarczy, że usiądziemy na specjalnym fotelu w cienkich spodniach lub krótkich spodenkach i czytamy gazetę.

 

Jak to czytamy gazetę?

 

Nie musimy nic robić. Urządzenie emituje wysokoenergetyczne pole magnetyczne, które przenikając w głąb naszego ciała pobudza nasze mięśnie głębokie. My czytamy gazetę, a mięśnie ćwiczą pod wpływem pola magnetycznego.

 

 

Więc zabieg jest dla kobiet i dla mężczyzn?


 

Oczywiście wskazań do zbiegu jest bardzo dużo np.: bóle uroginekologiczne, dysfunkcje seksualne, przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego, regeneracja poporodowa, rehabilitacja po prostatektomii.

 

 

 

Wspomniał Pan, że urządzenie działa przeciwbólowo?

 

Salus-Talent wspaniale sprawdza się przy schorzeniach kręgosłupa, zaburzeniach układu nerwowego, w rehabilitacji sportowej, czy przy zaniku mięśni.

 

Czyli uzdrowi też mój kręgosłup bolący od siedzenia przy komputerze?

 

Ból ostry lub przewlekły kręgosłupa szyjnego czy lędźwiowego, rwa kulszowa, uszkodzenie nerwów obwodowych, zmiany zwyrodnieniowe stawów, zamrożony bark, reumatoidalne zapalenie stawów - te i wiele innych dolegliwości jesteśmy w stanie leczyć tym urządzeniem.

 

Skąd pewność, że na te wszystkie dolegliwości ta terapia pomoże?

 

Jeśli nie sprawdzimy na sobie, to się nie przekonamy, a życie z bólem lub częstym chodzeniem do ubikacji to mało optymistyczna perspektywa. Trzeba walczyć ze swoimi dolegliwościami i żyć pełnią życia. Oczywiście, większość tych chorób da się wyleczyć operacyjnie, tylko - wg mnie - to ostateczność. Od moich kolegów rehabilitantów wiem, że najbliżej tego typu urządzenie jest w Olsztynie i od pół roku cieszy się bardzo pozytywną opinią wśród pacjentów.

 Komentarze do artykułu

Ciekawe

Ciekawe ile takich zabiegów trzeba przejść żeby ewentualną poprawę zauważyć. No i jaki jest koszt? Dajcie znać uczestnicy. Z góry dziękują zainteresowani.

Justyna Szydlik

Borykam się z problemem nie trzymania moczu jest to dla mnie bardzo uciążliwe. Proszę napisać mi ile taki zabieg kosztuje.

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Radni nie chcą dawać prezentów
  No to jestem zdumiony tym, że jeśli wszystkie instytucje się centralizują, a tu ktoś jednak chce \"zamontować\", czy rozbudować oddział instytucji w Szczytnie - to radni protestują i stwarzają przeszkody. Ci wielce oświeceni nasi radni niech pójdą wreszcie po rozum do głowy, a nie tylko po dietę radnego. Ale co się dziwić - pies ogrodnika: sam nie zje, ale drugiemu nie da. Chyba, że psa kiełbasą się przekupi.
  Autor: Śmieszek
  2019-08-16 14:53:29
 • Radni nie chcą dawać prezentów
  PAN Radny raczej do powiedzenia za wiele nie ma co zresztą widac na nagraniach z sesji.
  Autor: Slawomir
  2019-08-16 11:26:01
 • Kraksa na Leyka, kierowca uciekł (zdjęcia)
  Ważne że mordeczce nic nie jest ch#j z prawem jazdy i ch#j z tym samochodem. Ja tobym go uniewinnił.
  Autor: Zbiórka_na_race_szlugów_do_aresztu.
  2019-08-14 19:00:22
 • Molo, jak scena amfiteatru – MDK zaprasza artystów
  Może by zainwestować w publiczny fortepian/pianino? W Polsce jest to dosyć rzadko spotykane, a znalazłoby się trochę chętnych do wypróbowania swoich sił, zwłaszcza, że obok jest szkoła muzyczna kryjąca wiele talentów.
  Autor: Ariia
  2019-08-14 12:35:26
 • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
  Pytam się tylko. Czym miasto jako organizator chce przyciągnąć mnie jako jego obywatela? Wykonawcy - poziom równy dożynkom. Oprawa - poziom festynu. Atrakcje - stragan dziadostwa. Droga władzo mojego kochanego miasta, obudźcie się wreszcie. Mamy wielki potencjał, a robimy imprezę na odwal, aby tylko się odbyła. Oddajcie nam naszą imprezę. Mieszkaniec Szczytna.
  Autor: Dżordż
  2019-08-13 14:18:22
 • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
  Jak już wiele razy wspominałem. Dni Mojego kochanego miasta, skończyły się już dawno. W tym roku przebiły już wszystko i sięgnęły totalnego dna. Bazariada i nic więcej. Poziom artystyczny równy z dożynkami w Wąchocku. Repertuar bardzo ambitny, w sam raz by przyciągnąć inteligencję z okolicznych \"metropolii\" z kurpiakami na czele. Panie Burmistrzu głosowałem na Pana, ale jeżeli chce Pan coś zrobić dobrego dla miasta niech się Pan wsłucha w głos swoich mieszkańców i przeorganizuje naszą imprezę w taki sposób, aby była to impreza w głównej mierze dla nas, dla mieszkańców. To święto naszego Grodu. Nie potrzebujemy bazariady i wszechobecnej tandety. Chcemy dobrej muzyki, nie polo coś tam. Stop bazariadzie.
  Autor: Jaśnie pan z gorszego sortu
  2019-08-13 14:06:11
 • Złoto-srebrna Karolina Piechowicz
  Gratulacje Karolina! Już nie mogę się doczekać, jak Cię będziemy oglądać na olimpiadzie !
  Autor: Jarek
  2019-08-13 14:02:00
 • Wejść do jeziora można zawsze, ale... nie wszędzie
  Co do zasady ma Pan rację, nie wolno grodzić nieruchomości i uniemożliwiać PRZEJŚCIA i to słowo jest kluczowe. Często osoby zgłaszające pretensje i powołujące się na przywołane przez Pana przepisy utożsamiają je z możliwością wypoczynku nad brzegiem zbiorników wodnych. Więc jeszcze raz przejść brzegiem możemy plażować już nie. Pozdrawiam
  Autor: Wodnik
  2019-08-13 13:09:16
 • Radni nie chcą dawać prezentów
  Moze Pan radny powinien zainteresować się sytuacją uzdrowienia sluzby zdrowia w naszym mieście? Nowy szpital wybudować, i 2 nowe przychodnie oczywiście wszystko ze srodkow wlasnych.... A i odrazu sprawę ubytku liczby mieszkańców wyjaśni i naprawi.... Taki czlowiek orkiestra na panstwowej posadzce....
  Autor: Facebook wszystko przyjmie....
  2019-08-13 11:10:29
 • Oliwia Grajko – szóstoklasistka na szóstkę
  Powodzenia i samych sukcesów!
  Autor: Super
  2019-08-13 09:29:36