Niedziela, 17 Październik
Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła -

Reklama


Reklama

Marzą ci się prestiżowe studia? Wybierz Sobiecha, to gwarancja sukcesu


Szczycieński Sobiech to szkoła, której udało się połączyć nowoczesność z tradycją. Przez 75 lat istnienia placówka wykształciła 9535 absolwentów. - Nasza szkoła to idealne miejsce dla tych, którzy marzą o prestiżowych uczelniach – zachęca do rekrutacji absolwentów ósmych klas p.o. dyrektora placówki Monika Chorążewicz.Jaką ofertę w tym roku przygotował dla absolwentów klas ósmych Zespół Szkół nr 3 w Szczytnie im. Jana III Sobieskiego?

 

Zaplanowaliśmy 4 kierunki, w tym nowość: lingwistyczno-turystyczny. Na tym profilu w zakresie rozszerzonym realizowane będą geografia i języki obce – j. angielski i j. niemiecki. Ponadto planujemy organizację dodatkowych zajęć pozalekcyjnych z j. hiszpańskiego. Ten kierunek pozwoli rozwijać się dalej na studiach geodezyjnych, logistycznych, lingwistycznych, z gospodarki przestrzennej, czy turystyki. Wachlarz możliwości jest tu ogromny.

 

A pozostałe?

 

Politechniczny, medyczno-przyrodniczy i humanistyczno-społeczny. Najbardziej obleganymi są te dwa pierwsze. Właściwie każdego roku mamy więcej chętnych na nie niż miejsc. Na profilu politechnicznym rozszerzone są matematyka, fizyka i język obcy. Jak sama nazwa wskazuje przygotowuje on naszych uczniów do studiów na uczelniach technicznych. Na profilu medyczno-przyrodniczym rozszerzenie dotyczy biologii, chemii i języka obcego. Wybierają go głównie uczniowie, którzy chcą zostać lekarzami, związać się z branżą medyczną, estetyczną, dietetyczną... Profil humanistyczno-społeczny to więcej godzin języka polskiego, historii i języka obcego. Ten kierunek wybierają głównie przyszli prawnicy, dziennikarze, politycy...

 

Słyszałem, że przez ostatnie cztery lata wasi uczniowie zanotowali stuprocentową zdawalność matur, to prawda?

 

Owszem. Prawdą jest też to, że niemal wszyscy nasi absolwenci dostają się na uczelnie, które sobie wybierają. W ostatnim roku na 127 uczniów, studia wyższe wybrało 112 osób, co stanowi 88,1% wszystkich absolwentów. Tak wynika z naszej wewnętrznej statystyki.

 

Skąd ten sukces?

 

Myślę, że jest to składowa wielu czynników. Mamy świetną kadrę nauczycieli, która nieustannie się dokształca. Stworzyliśmy naszym uczniom doskonałe warunki do nauki. Mamy dedykowane pracownie, laboratoria... Współpracujemy z uczelniami wyższymi. Uczestniczymy w wielu projektach, w ramach których nasi nauczyciele i uczniowie mogą podnosić swoją umiejętności, czy to językowe, czy naukowe.

 

Jakiś przykład?

 

Mamy mnóstwo zajęć fakultatywnych. Na przykład dla profilu politechnicznego prowadzimy zajęcia z robotyki, czyli programowania robotów. Jeszcze przed pandemią podpisaliśmy umowę z Politechniką Gdańską na realizację wspólnych zajęć. Z kolei profil medyczny ma u nas profesjonalne laboratoria, których nie powstydziłaby się niejedna uczelnia medyczna.

 

Poza profesjonalnymi lekcjami co Sobiech oferuje swoim uczniom?

 

Mamy mnóstwo kół zainteresowań od naukowych, przez historyczne, fotograficzne, wolontariackie, po sportowe. Myślę, że każdy uczeń będzie mógł u nas rozwijać swoje pozaszkolne pasje.

 

Sobiech to już niemal 76 lat tradycji, czy możecie pochwalić się jakimiś znanymi absolwentami?

 

Mamy ich naprawdę bardzo sporo. Te dane można znaleźć w naszej monografii, czy na stronie internetowej. Wśród naszych absolwentów są między innymi: prof. dr hab. Andrzej Tarlecki - specjalista w dziedzinie matematyki i informatyki, dr n. med. Marek Kasprowicz - specjalista położnictwa i ginekologii, dr hab. Grzegorz Ojcewicz – literaturoznawca, dr Mariusz Sokołowski - były rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji, prof. dr habilitowany Arkadiusz Letkiewicz, były zastępca Komendanta Głównego Policji, czy Arkadiusz Wierzuk, znany dziennikarz stacji TVN24.

 

Jak wygląda rekrutacja?

 

Na podania czekamy od 17 maja do 21 czerwca. Należy je złożyć do urny, która zostanie wystawiona w holu szkoły z zachowaniem reżimu sanitarnego, bądź wysłać pocztą. Przygotowaliśmy 120 miejsc w czterech 30-osobowych oddziałach. Gorąco zapraszam do nas wszystkich absolwentów ósmych klas.

 

Wszystkich chyba nie przyjmiecie...

 

O naborze decydować będą wyniki z egzaminu ósmoklasisty oraz, w zależności od wybranego profilu, ocena z języka polskiego, matematyki bądź języka obcego. Wszystkie informacje o zasadach rekrutacji dostępne są na stronie internetowej www.loszczytno.edu.plKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Port Lotniczy Olsztyn-Mazury ma nowego prezesa
  Pompowanie pieniędzy w coś co nie ma.racji bytu to specjalność olsztyńskich oficjeli. Ilość pieniedzy która została wypompowana w ta super inwestycje nigdy się nie zwróci o dochodach nie wspominając.

  szczytno


  2021-10-16 14:35:36
 • Wójt bez „korony”, gmina w „ogonie” szczepień
  No i ludzie powinni brać przykład. Jak by się nikt nie szczepił i w maskach nie chodził to żydokomuna by odpuściła ze swoim pseudowirusem.

  Waldek


  2021-10-16 06:43:39
 • Tajemniczy inwestor zaskoczył radnych, nie Ikea, nie Intel, ale COŚ
  Już od dawna się o tym mówi, tylko radni nie słuchają przedsiębiorców. Na naszym terenie jest duży potencjał.Przede wszystkim ustalić plan jakich inwestorów można ściągną na nasze piękne Mazury. Szkoda, że tyle fajnej przestrzeni zostało wykorzystne pod super markety. Słabo zarządzająca kadra z przykrością to informuje. Piękne miejsce wydobycie zamku tam powinno kwitnąć restauracjami z wielkiego wydarzenia. Masę zabytkow nie wykorzystanych a ciągle niszczą spustoszone budynki. Pisać każdy może a, gdzie działania i czyny. Narazie to tylko wirtualnie patrzę na zieleń, chodniki i lawczki wykorzystne w tak pięknym miejscu jak deptak Palcu Juranda. Brak szacunku i zrozumienia dla drugiego człowieka, walkaa i pogoń, żeby być na czele wirtualnego Świata.

  Tajemniczy gość


  2021-10-15 23:27:00
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  A spalić dziada.

  Kurczak


  2021-10-15 21:44:20
 • Czyste powietrze z większą kasą
  Spokojnie Kakr...nie udusisz się \"smogiem\", bo zwyczajnie nie zdążysz.... wcześniej albo zamarzniesz, albo umrzesz z głodu, bo wydasz większość z domowego budżetu na gaz :D Ceny gazu już poszły trzykrotnie w górę, a to dopiero początek...współczuje tym co zamienili piece węglowe na gazowe :) Załatwili was eko-talibowie, poczujecie to jeszcze tej zimy. W Krakowie zakazano palenia w kominku, zabroniono pieców węglowych, wszystko to w celu poprawienia fatalnego powietrza, a smog jak jest tak jest i będzie, bo Kraków usytuowany jest w niecce. Ale niektórzy ludzie są głupi...

  XXX


  2021-10-15 21:28:57
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  Do włodarza....w miejscowości Rańsk właściciele pewnego gospodarstwa od lat wynoszą pozostałości po lecie, jesieni.... Robią kompostownik po drugiej stronie swojej posiadlosci, czyli po drugiej stronie ulicy. Kierunek Jeleniowi...

  Martyna


  2021-10-15 21:22:00
 • Dyskutują o cenach śmieci, w budżecie brakuje 2 mln zł
  Czy radny Tomasz wie ile jest 2+2? Zapewne odpowie 9 w moim portfelu.....

  Karolina


  2021-10-15 21:18:02
 • Dyskutują o cenach śmieci, w budżecie brakuje 2 mln zł
  Ktoś wybrał tych nieuków. Czy dla większości radnych miejskich matematyka jest niezrozumiała?

  Grzegorz


  2021-10-15 21:16:42
 • Tajemniczy inwestor zaskoczył radnych, nie Ikea, nie Intel, ale COŚ
  Mam w dupie Szczytno stołek się liczy a Mańkowski przed wyborami obiecywał zakłady przetworcze i gdzie one powstały?

  TomaszŁ


  2021-10-15 19:08:34
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  Sołtys solidny nawet że świetlicy nie można korzystać bo piłeczki od tenisa stołowego się niszczą jak się odbijają więc lepiej zamknąć.

  Wojtek diabeł


  2021-10-15 18:45:46

Reklama