Poniedziałek, 2 Sierpień
Imieniny: Jarosława, Justyny, Nadziei -

Reklama


Reklama

Marzą ci się prestiżowe studia? Wybierz Sobiecha, to gwarancja sukcesu


Szczycieński Sobiech to szkoła, której udało się połączyć nowoczesność z tradycją. Przez 75 lat istnienia placówka wykształciła 9535 absolwentów. - Nasza szkoła to idealne miejsce dla tych, którzy marzą o prestiżowych uczelniach – zachęca do rekrutacji absolwentów ósmych klas p.o. dyrektora placówki Monika Chorążewicz.Jaką ofertę w tym roku przygotował dla absolwentów klas ósmych Zespół Szkół nr 3 w Szczytnie im. Jana III Sobieskiego?

 

Zaplanowaliśmy 4 kierunki, w tym nowość: lingwistyczno-turystyczny. Na tym profilu w zakresie rozszerzonym realizowane będą geografia i języki obce – j. angielski i j. niemiecki. Ponadto planujemy organizację dodatkowych zajęć pozalekcyjnych z j. hiszpańskiego. Ten kierunek pozwoli rozwijać się dalej na studiach geodezyjnych, logistycznych, lingwistycznych, z gospodarki przestrzennej, czy turystyki. Wachlarz możliwości jest tu ogromny.

 

A pozostałe?

 

Politechniczny, medyczno-przyrodniczy i humanistyczno-społeczny. Najbardziej obleganymi są te dwa pierwsze. Właściwie każdego roku mamy więcej chętnych na nie niż miejsc. Na profilu politechnicznym rozszerzone są matematyka, fizyka i język obcy. Jak sama nazwa wskazuje przygotowuje on naszych uczniów do studiów na uczelniach technicznych. Na profilu medyczno-przyrodniczym rozszerzenie dotyczy biologii, chemii i języka obcego. Wybierają go głównie uczniowie, którzy chcą zostać lekarzami, związać się z branżą medyczną, estetyczną, dietetyczną... Profil humanistyczno-społeczny to więcej godzin języka polskiego, historii i języka obcego. Ten kierunek wybierają głównie przyszli prawnicy, dziennikarze, politycy...

 

Słyszałem, że przez ostatnie cztery lata wasi uczniowie zanotowali stuprocentową zdawalność matur, to prawda?

 

Owszem. Prawdą jest też to, że niemal wszyscy nasi absolwenci dostają się na uczelnie, które sobie wybierają. W ostatnim roku na 127 uczniów, studia wyższe wybrało 112 osób, co stanowi 88,1% wszystkich absolwentów. Tak wynika z naszej wewnętrznej statystyki.

 

Skąd ten sukces?

 

Myślę, że jest to składowa wielu czynników. Mamy świetną kadrę nauczycieli, która nieustannie się dokształca. Stworzyliśmy naszym uczniom doskonałe warunki do nauki. Mamy dedykowane pracownie, laboratoria... Współpracujemy z uczelniami wyższymi. Uczestniczymy w wielu projektach, w ramach których nasi nauczyciele i uczniowie mogą podnosić swoją umiejętności, czy to językowe, czy naukowe.

 

Jakiś przykład?

 

Mamy mnóstwo zajęć fakultatywnych. Na przykład dla profilu politechnicznego prowadzimy zajęcia z robotyki, czyli programowania robotów. Jeszcze przed pandemią podpisaliśmy umowę z Politechniką Gdańską na realizację wspólnych zajęć. Z kolei profil medyczny ma u nas profesjonalne laboratoria, których nie powstydziłaby się niejedna uczelnia medyczna.

 

Poza profesjonalnymi lekcjami co Sobiech oferuje swoim uczniom?

 

Mamy mnóstwo kół zainteresowań od naukowych, przez historyczne, fotograficzne, wolontariackie, po sportowe. Myślę, że każdy uczeń będzie mógł u nas rozwijać swoje pozaszkolne pasje.

 

Sobiech to już niemal 76 lat tradycji, czy możecie pochwalić się jakimiś znanymi absolwentami?

 

Mamy ich naprawdę bardzo sporo. Te dane można znaleźć w naszej monografii, czy na stronie internetowej. Wśród naszych absolwentów są między innymi: prof. dr hab. Andrzej Tarlecki - specjalista w dziedzinie matematyki i informatyki, dr n. med. Marek Kasprowicz - specjalista położnictwa i ginekologii, dr hab. Grzegorz Ojcewicz – literaturoznawca, dr Mariusz Sokołowski - były rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji, prof. dr habilitowany Arkadiusz Letkiewicz, były zastępca Komendanta Głównego Policji, czy Arkadiusz Wierzuk, znany dziennikarz stacji TVN24.

 

Jak wygląda rekrutacja?

 

Na podania czekamy od 17 maja do 21 czerwca. Należy je złożyć do urny, która zostanie wystawiona w holu szkoły z zachowaniem reżimu sanitarnego, bądź wysłać pocztą. Przygotowaliśmy 120 miejsc w czterech 30-osobowych oddziałach. Gorąco zapraszam do nas wszystkich absolwentów ósmych klas.

 

Wszystkich chyba nie przyjmiecie...

 

O naborze decydować będą wyniki z egzaminu ósmoklasisty oraz, w zależności od wybranego profilu, ocena z języka polskiego, matematyki bądź języka obcego. Wszystkie informacje o zasadach rekrutacji dostępne są na stronie internetowej www.loszczytno.edu.plKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Akcja Dominiki Kulczyk w Lipowcu i Olszynach
  Zastanawiam się z jakiej puszczy wyszedł autor materiału. I czy w ogóle ma do czynienia z kobietami (np. matka), dziewczynami (np. siostra, dziewczyna, partnerka). Wówczas nie pisałby o \"środkach ochrony\" (kojarzy się z pestycydami) - tylko po prostu o podpaskach, tamponach, ligninie, wacie, które znajdzie w każdej domowej łazience - nawet kawalerskiej. A jak już - to należy pisać o środkach higienicznych. A swoją drogą - jeśli młodzież - ani na lekcjach, ani w domu - nie dowiaduje się co to jest miesiączka, ani jak wówczas postępować - to czapki z głów światłym szkołom i rodzicom. Nikt mi nie powie, że rodziny nie stać na wydatek 5 zł raz w miesiącu.

  Facet


  2021-07-29 12:52:59
 • 2 mln... nie było szkody i winnych
  Jak u Barei...

  Czytelnik


  2021-07-29 07:12:06
 • 42 lata batalionu w Lipowcu
  Byłym żołnierzem rocznik 82-84

  Andrzej


  2021-07-28 20:28:09
 • Akcja Dominiki Kulczyk w Lipowcu i Olszynach
  Fajnie byłoby gdyby biblioteki gminy Szczytno zajęły się propagowaniem czytelnictwa...

  Obserwator


  2021-07-28 18:31:41
 • Odwiedziny z... medalami (zdjęcia)
  Przenoszę wirusa od domu do domu. To mój wkład historyczny w powstrzymywanie pandemii. Reszta jest milczeniem.

  Wójt


  2021-07-28 16:06:25
 • 30-latek w przydomowy ogrodzie hodował... konopie indyjskie
  To gdzie w końcu gdzie hodował tek konopie, w przydomowym ogrodzie czy w kompleksie leśnym?

  WSK


  2021-07-28 15:18:56
 • „Wysyp” obywatelskich pomysłów
  Zlikwidujcie skrzyżowanie ze światłami i wstawcie tam rondo więcej dobrego zrobicie dla powietrza ludzi i hałasu. A oszołomów co mówią, że to jest zły pomysł zapraszam na rondo przy Lidlu. Pozdrawiam serdecznie.

  Taki tam gość


  2021-07-27 01:05:30
 • Powstanie Centrum Rekreacji Gminy Szczytno
  Kolejna rzecz na siłę, no cóż śmiechu to zdrowie pozostało już się tylko śmiać z tej głupoty!

  Taki tam gość


  2021-07-27 01:01:59
 • Zamkowe ruiny rozbłysły (zdjęcia)
  Fajnie, że nasz zamek nareszcie \"żyje\". Nie popadajmy jednak z tego powodu w euforię. Sezon turystyczny na Mazurach jest niestety krótki, a nikt poza nim nie będzie specjalnie przyjeżdżał do Szczytna, żeby oglądać ruiny. To nie zamek w Reszlu czy Lidzbarku Warmińskim. Przeciętnemu mieszkańcowi naszego miasta nie będzie się żyło lepiej z tego powodu., a już na pewno nie zatrzyma to młodych ludzi, którzy z powodu braku jakichkolwiek perspektyw wyjeżdżają ze Szczytna.

  markiza


  2021-07-26 12:48:32
 • „W drodze” 99 nowych mieszkań
  Fotka co najmniej taka, jak pewnego prezydenta z Joe Bidenem

  Uważny


  2021-07-26 11:48:43