Piątek, 14 Maj
Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego -

Reklama


Reklama

Lodziarnia Beza-Krówka zaprasza na pyszne smaki


Szczytno staje się coraz ciekawszym miejscem do inwestowania dla byłych mieszkańców miasta. Tak zrobił właśnie Łukasz Frączek. Mimo że obecnie związany jest z Warszawą, to swój biznes otworzył właśnie w Szczytnie. Przy ulicy Żeromskiego stanęła lodziarnia Beza-Krówka Lody Rzemieślnicze.Mimo że Łukasz Frączek ma zaledwie 34 lata to jego historią można obdzielić kilka osób. Urodził się w Szczytnie. Tu też spędził dzieciństwo i część młodości.

 

- Część, bo w wieku 15 lat wyjechałem do Olsztyna – wspomina. - Trafiłem do szkoły sportowej. Grałem w juniorach Stomilu w piłę nożną. Być może zostałbym w Szczytnie, ale tu nie było możliwości rozwoju moich umiejętności piłkarskich.

 

Z Olsztyna pan Łukasz trafił do Stanów Zjednoczonych. Spędziła tam niemal 7 lat. Grał w piłkę i się uczył, skończył studia pierwszego stopnia. Obracał się głównie w okolicach Bostonu i Nowego Jorku.

 

 

Docenia małe rzeczy

 

- Miałem tam naprawdę dobrze – wspomina. - Właściwie, jak pączek w maśle. Nie pracowałem fizycznie. Mieszkanie, wyżywienie opłacone. Dodatkowo stypendium. Ale wciąż czegoś mi brakowało. Najbardziej rodziny. Tęskniłem też za tymi małymi rzeczami. Polskim jedzeniem. Pamiętam jak dziś, że wcześniej często wybrzydzałem, ale gdy wróciłem ze Stanów do domu to objadałem się tymi wszystkim przepysznymi rzeczami przygotowanymi przez moją mamę – śmieje się pan Łukasz. - Przyjaciele, rodzina. Na obczyźnie człowiek naprawdę za tym wszystkim tęskni. Jak to mówią wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Z perspektywy obczyzny docenia się to, co się w domu ma. Dlatego też postanowiłem zainwestować w Szczytnie. To moje miasto rodzinne. Tu czuję się najlepiej.


Reklama

 

 

Beza-Krówka hitem

 

W Szczytnie pan Łukasz otworzył lodziarnię Beza-Krówka Lody Rzemieślnicze. W swojej ofercie ma naturalne, tradycyjne lody wykonane według sprawdzonych przepisów, bez żadnych konserwantów i chemicznych barwników. Jak zapewnia każdy znajdzie coś dla siebie.

 

- Każdego dnia nasi goście będą mieli do dyspozycji minimum dziesięć smaków – mówi Łukasz Frączek. - Mi najbardziej smakują te o smaku kokosowym, a moja żona Aleksandra lubi czekoladowe. Ale prawdziwym hitem są te o smaku beza-krówka właśnie – gorąco zapraszam do naszej lodziarni przy ulicy Żeromskiego.

 

 

Na przekór wszystkiemu

 

Pan Łukasz wrócił z zagranicy, bo twierdzi, że aby dobrze żyć i zarabiać wcale nie trzeba wyjeżdżać z Polski.

 

- Można to zrobić nawet w tak małym Szczytnie – śmieje się. - Przez ostatnie lata związany jestem z Warszawą. Gdy powiedziałem rodzicem, że tu chcę otworzyć biznes, to odradzali mi. Mówili, że to małe miasto, biedni ludzie, że się na pewno nie przyjmie. Działamy od kilku dni, nie ma jeszcze w pełni sezonu , zamieszanie z koronowirusem trwa, a mimo to nam udało się wejść w ten rynek. Klientów jest coraz więcej i coraz więcej osób docenia ten niezwykły smak prawdziwych lodów rzemieślniczych. W mojej ocenie Szczytno naprawdę ma potencjał. Trzeba mieć po prostu pomysł na biznes i chcieć pracować.

Reklama

 

 

Szczytno kusi do powrotu

 

Prywatnie pan Łukasz to miłośnik piłki nożnej i zawodnik między innymi drugoligowych Hetmana Zamość czy Jezioraka Iława. - Zespołów, w których grałem, jest zdecydowanie więcej, ale to temat na inną historię – mówi z uśmiechem. - Myślę, że byłem całkiem niezłym zawodnikiem. Kto wie, może za jakiś czas na stałe wrócę do Szczytna i zaangażuję się w pomoc na przykład dla miejscowego SKS Szczytno – rozmyśla. - Nie będę ukrywał, że ciągnie mnie tu. Wciąż jest rodzina, mnóstwo przyjaciół i znajomych. Poza tym dużo fajniej i spokojniej niż w Warszawie.

 

To miasto jest doskonale położone, dwa jeziora w centrum, kilkanaście innych w zasięgu paru kilometrów. To jest prawdziwy raj dla turystów. Ich obecność powinna z kolei przełożyć się na rozwój Szczytna. Myślę, że to kwestia czasu, ale takie miasteczka dostaną drugie życie, bo ludzie coraz bardziej zmęczeni są wielkimi aglomeracjami - dodaje.Komentarze do artykułu

Gość

Powodzenia, super

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama