Piątek, 15 Listopad, Imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Jest oświadczenie burmistrza w sprawie wody


Oświadczenie Burmistrza Miasta Szczytno o warunkach przydatności wody do spożycia z wodociągu publicznego Szczytno.

Komentarze do artykułu

Jan

To by byla zmiana z kulawego na ślepego.....

Paweł

Rafał, Grzesiu, Roberto itp. Miastem rządzi Burmistrz a nie radny, no chyba że chcecie zamiany...

Rafal

Czy Pan radny Lachacz dał by tą wode do picia swojemu dziecku? Tak sie zainteresował stanem wody, ze zrobil spotkanie 3 dni po publikacji na stronie. Zgroza.

Urlopowicz

Spędziłem w Szczytnie część urlopu. Po powrocie żona wylądowała w szpitalu, ja męczyłem się w domu. Zastanawialiśmy się długo co mogło być przyczyną naszych kłopotów żołądkowych. Teraz wszystko jasne. A dlaczego, bo po krótkiej wizycie we wrześniu, powtórka z rozrywki. Tylko w mniejszym stopniu. Ludzie ze Szczytna po odstawieniu wody z wodociagu pozbyli sie kłopotów żołądkowych. Z tego wynika, że sytuacja najprawdopodobniej istniała już od wakacji, tylko dlaczego wypłynęła dopiero teraz? Kto tak długo zignorował taki stan?

Anka J.

Bardzo mi przykro, ale nic z tego komunikatu nie wynika. Mam pić ? czy wprost przeciwnie ? Burmistrz niezbyt nam się udał :-(

Robert

Grzesiu czy też Tomciu, spotkanie odbylo sie 4 dni po wydarzeniu..... Gdzie rozum?

Roberto

Grzegorz, jesteś niepoinformowany, heheh. Przewodniczący zrobił w piątek nadzwyczajne spotkanie z Radnymi i Burmistrzem, na którym wyjaśniono sytuację. Bądź rzetelny a nie zajmuj się propagandą.

Grzegorz

A przewodniczący rady miasta nie powinien sie zajac tak waznym tematem jak jakosc wody i zdrowie mieszkańców czy raczej woli festyny organizowac?

Tomasz TK

Tekst rzeczywiście napisany niechlujnie. Maniek, panie Burmistrzu. Powiem ci jak chłop chłopu. Nową droga z pol-bruku, po pierwszym deszczu się zawaliła i chłopa wpadł motorowerem w dziurę. Na Leyka, po stłuczce, strażacy zostawili szczątki szkieł na ulicy i pojechali. Ludzie autami jeździli po tym 6 godzin. Teraz skażenie wody. Gdzie ty masz oczy? Grilują ciebie jak krupniok śląski z cebulą. Bierz się za tych niby kolegów, bo zostaniesz nagi i bosy. Za dużo tych przypadków jak na rok kadencji.

Rafał

Panie burmistrzu mieszka Pan z rodzicami? wiec trzeba było poprosić jednego z nich żeby błędy poprawili. Poza tym co to za informacja dla mieszkańców 3 dni po fakcie, gdzie Pan był w Serbii czy Palestynie, ze Pan przegapił?

Pan od fikolkow

I tu sie klania klasa 3 szkoly podstawowej tj czytanie ze zrozumieniem jak również podpisywanie niezrozumialego tekstu. Drogi burmistrzu jak również drogi przewodniczacy rady to przez wasze rece przechodzą dokumenty wiec trochę wstyd wam byc powinno niby wyksztalceni ludzie....

Śmieszek

A jak to jest, że PPIS informując na swojej stronie o złym stanie wody - mniejsza o to \"na jakim punkcie\" - nie zgłosił tego Burmistrzowi i jego służbom. Albo - dlaczego służby Burmistrza nie poinformowały swego szefa, że powinien jak najszybciej się wypowiedzieć w tej sprawie? No i widzi Pan, Panie Mańkowski - jak to jest polegać na kimkolwiek? Jak sam o siebie nie zadbasz - nikt za ciebie tego nie zrobi.

sonny

Oświadczenie jest napisane nie po polsku i niechlujnie.

Mieszkaniec

PANIE BURMISTRZU - proszę KONSULTOWAĆ POLSZCZYZNĘ każdego pańskiego PISMA Z DOBRYM, STARYM POLONISTĄ. To mnie właśnie wkurza: Urzędnicy coś napiszą - i to z błędami - w swoim dialekcie. A JA DALEJ NIE WIEM CO Z TĄ WODĄ!!! Po co Inspektorat Sanitarny ostrzegałby przed złym stanem wody tylko pracowników ZGK i Oczyszczalni Ścieków - to aby oni nie kąpali noworodków i małych dzieci w nieprzegotowanej wodzie?

Blue

\"Wywołał w państwach niepokój\" - może niech burmistrz, zanim coś opublikuje pokaże tekst komuś ogarniętemu.

skorpion

to teraz burmistrz ocenia jakosc i przydatnosc wody do spożycia?...przeciez jest komunikat Powiatowego Inspektora Sanitarnego

Napisz


Komentarze

 • Wydali słownik gwary mazurskiej
  Ciekawe czy treść słownika była uzgadniana/konsultowana z jeszcze żyjącymi Mazurami władającymi tym językiem od urodzenia? Mamy takich w Szczytnie i okolicach.
  Autor: lik
  2019-11-14 12:57:30
 • Piłsudski „zatrzymał się” przed ratuszem (zdjęcia)
  Komentatorze Masakra. To pruskie władztwo było administratorem terenów o których piszesz. Władztwo owe, jeżeli można tak powiedzieć, polegało na podległości (postawie wasalnej), w stosunku do seniora jakim była Korona Polska reprezentowana przez Króla Polskiego. Wynikało to ze strachu przed zbrojnym wygnaniem pogańskich plemion z tych terenów. W zamian za lenno, pozwolono im funkcjonować. Ci lennicy, nie Jagiełło i nie bitwa pod Grunwaldem, doprowadzili do upadku zakonu krzyżackiego. Bunt mieszczan (Prusinów) w miastach. Potem nastąpił POTOP SZWEDZKI. Prusowie stali się wasalami seniora KORONY SZWEDZKIEJ. Ponownie pozwolono im funkcjonować w zamian za pieniądze, dostarczanie żywności dla armii szwedzkiej. Potem nastąpiły rozbiory Polski i na tym gruncie wyrósł związek Państw Niemieckich i Prusinów w którym stroną dominująca byli Prusowie. Następnie wybuchła 1 wojna światowa. Na podglebiu tej wojny zaczyna odradzać się Polska. Wybucha 2 wojna światowa. Rolę jaką odegrały w tej wojnie Niemcy oraz bojówki NSDAP z naszego terenu znamy. Cel- ponowne utworzenie wielkiej rzeszy. Po jej zakończeniu państwa zwycięskie ( Wielka Brytania, Francja, Rosja, USA) podpisały w 1946 dekret o wymazaniu Prus z mapy. Argumentowały to tym, iż nie ma już nośnika ( ludzi czystej krwi) Prusinów. Zgodnie ustalono też, iż Prusowie będąc sami słabi wewnętrznie i militarnie, przez okres cichego istnienia prowokowały wojny pomiędzy krajami sąsiadów. Także zaodrzańskich Niemców . W ten sposób rozwiązano sprawę niemiecką. Zatem to co napisałeś \"nigdy polskie\", jest określeniem niejasnym mówiąc delikatnie. Przepraszam za tak szybkie przeskoki historyczne :-D
  Autor: Tomasz TK
  2019-11-14 11:26:33
 • W Szczytnie powstanie szkoła sportowa
  Ciekawe kto będzie dyrektorem szkoły sportowej. Bo jak będzie pani Afanasjef to powodzenia życzę.
  Autor: jaro
  2019-11-14 10:15:18
 • Ścieżka „po kolei” już otwarta (zdjęcia)
  Tomaszu I :-D Bed Gun
  Autor: Tomasz TK
  2019-11-14 10:12:36
 • Nowa radna chce być bardziej otwarta
  Ponieważ tam rządzi Tata i jak on powie tak musi być, ale radna zachowała się bardzo nie w porządku ponieważ tak obiecała współpracować z Sąłtysową,a zachowała się jak nie powiem kto odwołując Sąłtysową która naprawdę bardzo dużo zrobiła,a jest dopiero 7 miesięcy ciekawe kto taki wysłał do Pani radnej list ponieważ naprawdę mieszkańcy nic o tym nie wiedzieli a podpisy które zbierali to nie były na odwołanie sołtysa tylko na zebranie z Panią wójt więc mam taką nadzieję, że wreszcie ktoś z tym porządek zrobi wstyd Pani radna.
  Autor: Odpowiedź dla sebek22
  2019-11-14 08:34:59
 • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
  Po co pytać o to burmistrza lepiej Panią zastępcę, burmistrz zważywszy na jego doświadczenie mógłby odpowiedziec na pytania dotyczace sportu lub sportu...
  Autor: Karol
  2019-11-14 08:29:41
 • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
  ...tak, pracownicy obsługi już dostali pisma z propozycją zmniejszenia wymiaru zatrudnienia... lub w ogóle wypowiedzenia. Szkoda tylko, że konserwator, który jest mężem pani wicewójt zostaje na pełnym etacie i to z niezłą pensją. To się nadaje do mediów!
  Autor: Była zwolenniczka wójta
  2019-11-13 19:31:51
 • Policyjne mury pną się do góry (komentarze mieszkańców)
  Niczego to nie zmieni, szkoda tylko na niego pieniędzy. Policjanci w większości będą pełnili służbę w Szczytnie. Komuna wraca. Jeszcze brakuje GS.
  Autor: krajan
  2019-11-13 17:36:33
 • Piłsudski „zatrzymał się” przed ratuszem (zdjęcia)
  A czemu miałby się Mazurami zajmować wtedy? Toć tu pruskie (krzyżackie) władztwo było od czasów tzw. pogańskich, a nigdy polskie.
  Autor: Masakra
  2019-11-13 12:19:13
 • Trzynasta porażka SKS Szczytno
  Właściwie to sks szczytno już się pożegnał z liga okręgowa. Z 15 porażkami w lidze nie mają szans na utrzymanie. A nie zapowiada się że będzie lepiej.
  Autor: Xyz1995
  2019-11-13 10:03:57