Poniedziałek, 21 Październik, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Jakobsze najlepszy w Pasymiu (zdjęcia)


W Pasymiu odbyła się 7 Runda 2019 Polskiej Ligi Wraków. W imprezie wzięło udział 70 samochodowych załóg. Najmocniejszą klasę proto (auta modyfikowane) wygrał mieszkaniec Pasymia Piotr Jakobsze.W wyścigu wzięło udział aż osiem załóg z naszego powiatu, w tym ekipa morsów Reset Szczytno. Jechali fordem fiestą o pojemności 1,3 litra. Za kierownicą auta siedział Jacek Konieczny. Pilotem był Jarosław Kordek, a mechanikiem Krzysztof Szulc.

 

Jarosław Kordek i Jacek Konieczny - Morsy Szczytno.

 

- Czasówkę mieliśmy dobrą, bo na tyle załóg znaleźliśmy się na 28 pozycji – opowiada Kordek. - Ten wyścig to niesamowita adrenalina. Tor znakomity. Z samochodu może rzeczywiście niewiele zostać. Z naszej bryki po zderzeniach z innymi autami wypadła skrzynia biegów, to sprawiło, że stanęliśmy.

 

 

Michał Lenczewski

 

Wyścig wraków do Pasymia ściągnął Michał Lenczewski, pasymski radny. - Z organizatorami ligi znam się prywatnie. Pomyślałem, że to fajna impreza i dobrze byłoby ją ściągnąć do Pasymia, udało się – wspomina pan Michał. - Wydarzenie podoba się kibicom dlatego myślę, że w Pasymiu zagości na dłużej.


 

Wyniki miejsc Pucharowych z 7 Rundy 2019 Polskiej Ligi Wraków w Pasymiu:

 

Kategoria "NAJLEPSZA STYLIZACJA" - Marcin Dąbkowski i Tomasz Gleba.

Kategoria "WYŚCIG ŚMIERCI" - Marek Sowa.

 

Kategoria "CZASÓWKA"

I - Marek Kulesza i Tomasz Kulesza,

II - Dariusz Sokołowski i Mateusz Rudkowski,

III - Michał Hajduk i Daniel Keuchel.

 

Kategoria "KTO PIERWSZY TEN LEPSZY ST"

I - Marek Kulesza i Tomasz Kulesza,

II - Dariusz Sokołowski i Mateusz Rutkowski,

III - Marek Kurzawa.

 

Kategoria "KTO PIERWSZY TEN LEPSZY PROTO"

 

I - Piotr Jakobsze i Patrycja Brudzińska,

II - Jarosław Suwisz i Sebastian Wicha,

III - Tomasz Mróz i Robert UstaszewskiKomentarze do artykułu

Halina

Wymarłe, zdewastowane materialnie, kulturalnie, społecznie i mentalnie miasto, bierze się za organizację imprez z wrakami samochodowymi w roli głównej. Jaka ironia losu. Może jeszcze festiwal Citaslow zabijania wszystkiego dechami lub zawracania wróbli na czas. Gdzie porywające imprezy muzyczne, teatralne, kinowe festiwale sztuki. Stoi pusta stodoła obok przystanku, w której dzieją się 2 imprezy na rok. Żenada.

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Przedszkole w Orzynach zamienią na świetlicę?
  Diagnozowanie choroby, ciąg dalszy... Drugą kadencję słońce ze śmiechu się chowa w gminnym blasku światłości ,Orzyńską ciemnością. \"walącą\" po oczach. \"...ciemno wszędzie, głucho wszędzie\" - Mickiewicz się przypomina.
  Autor: Wiesława Kowalewska
  2019-10-20 13:09:49
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Brzydko panowie się bawią! Nawet nie wiedziałem, że pan O z Sanepidu jest bratem byłej burmistrz Górskiej! Jeśli ta cała sytuacja powstała w wyniku jakichś wzajemnych antypatii, popartych do tego głupotą - to tylko idiota trzymałby p. O w Sanepidzie! Przecież on stanowi zagrożenie dla miasta. Zresztą nie tylko on. Zdaje się że funkcjonuje także gdzieś Wydział Kryzysowy! czym się tam zajmują?!
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-18 16:17:24
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Dla ciekawych i potomnych: wszystkie publiczne enuncjacje na temat stanu wody w Szczytnie w październiku 2019 - zarówno Sanepidu, jak i Burmistrza - dostępne są w komplecie tylko na stronie \"Tygodnika Szczytno\".
  Autor: Śmieszek
  2019-10-18 14:21:02
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  Piękna droga Szczytno-Jerutki zaśmiecona okrutnie. Rowy, lasy pełne pustych butelek i puszek, nawet w miejscu tuż pod informacją, że teren monitorowany. Ostatnio zebraliśmy dwa worki śmieci zamiast grzybów.
  Autor: Gość
  2019-10-17 18:32:14
 • Królowa Luiza (cz. 1) – historia powiatu szczycieńskiego
  Budynek zawsze wyróżniał się urodą, ale ostatnio bardzo podupadł. Ciekawe czemu?
  Autor: Gość
  2019-10-17 17:38:13
 • Ciekawostki prowincjonalne – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Dawna nazwa naszych terenów - zamieszkałych przez przez pruskie plemię Galindów - czyli Galindia - właśnie oznaczała tzw. kresy, podobnie jak \"ukraina\"
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-17 16:26:18
 • Grożą śmiercią naczelnikowi po seks-ankiecie
  Jak można nie sprawdzić co to za ankieta. Czy nauczyciele ślepo wykonują pollecenia.Nie można też hejtować,po co tyle wrogości.
  Autor: Zaniepokojona
  2019-10-17 11:07:42
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie gościu pierwszy i ostatni komunikat PPIS. Komunikaty sprzeczne a stan faktyczny bez zmian. Sprawa jest prosta. p. Ochenkowski - brat p. Górskiej. Szkoda tylko, że takie zagrywki załatwia się kosztem mieszkańców.
  Autor: Zwierzak
  2019-10-17 07:49:47
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie, Człowieku rozumny, wszystkie komunikaty w tej sprawie! To się kupy nie trzyma! Wszyscy w d...e mają, jak, w jakiej formie i po co dają obwieszczenia dla ludu (podobno ciemnemu). Komunikat PPIS został podpisany przez niejakiego OCHENKOWSKIEGO (z upoważnienia). Co tam było napisane - to sobie przypomnij. Potem komunikat burmistrza - co tam było napisane - też poczytaj. A potem złóż to sobie w całość. Następnie napij się wody.
  Autor: Śmieszek
  2019-10-16 15:50:41
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Ja bym wstrzymał się od picia tej wody. W szczególności dzieci. Bakterie które wykryto są bardzo odporne i przenikają do sieci wodociągowej. Praktycznie nie są do wytępienia prostackim metodami .
  Autor: Szczytnianin
  2019-10-16 15:17:50