Reklama


Reklama

Historia Szczytna i okolic - od pradziejów do współczesnoś


W piątek, 5 lipca w Muzeum Mazurskim w Szczytnie odbył się wernisaż wystawy stałej zatytułowanej „Historia Szczytna i okolic. Od pradziejów do współczesności”. Otwarcia wystawy dokonali Piotr Żuchowski, Dyrektor Muzeum Warmii i Mazur oraz Klaudiusz Woźniak, Kierownik Muzeum Mazurskiego w Szczytnie.W uroczystym otwarciu wystawy uczestniczyli: Paweł Papke Poseł na Sejm RP, Wicemarszałek Sylwia Jaskólska, Burmistrz Miasta Szczytno Krzysztof Mańkowski, Sekretarza Powiatu Szczycieńskiego Stefan Januszczyk, sekretarz Miasta Szczytno Lucjan Wołos oraz wielu przybyłych gości i przedstawiciele mediów. Na wystawę składają się trzy ekspozycje: pradzieje do wczesnego średniowiecza, późne średniowiecze oraz czasy nowożytne od Prus Książęcych do współczesności.

 

 


Reklama

Przybyłych gości, w tematykę poszczególnych ekspozycji wprowadzili autorzy i kuratorzy wystaw. Pradzieje omówili pracownicy MWiM z Działu Archeologii: dr Jarosław Sobieraj, Kacper Martyka oraz o ekspozycji dotyczącej późnego średniowiecza i czasów nowożytnych opowiedział Klaudiusz Woźniak.

Reklama

 

 

- Już dzisiaj pragnę zaprosić do obejrzenia wystawy wszystkich chętnych, mieszkańców naszego regionu jak i turystów przebywających na Mazurach. We wrześniu wyjdziemy ze specjalną ofertą edukacyjną do szkół proponując lekcje i warsztaty przygotowane specjalnie w oparciu o nową wystawę – mówi Klaudiusz Woźniak.

 

 

Wystawa zorganizowana przy wsparciu samorządów: Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Powiatu Szczycieńskiego, Miasta Szczytno oraz MWiM w Olsztynie.Komentarze do artykułu

Krajan

Przyznaję, że śledzę wpisy Śmieszka. Raz trafia celnie, raz kulą w płot, a innym razem Panu Bogu w okno. Teraz go wypunktuję. Czepiając się Aptekarza z Białego Boru nie zauważył, że na zdjęciach wszyscy uczestnicy tego wydarzenia sprzed miesiąca nie posiadają żadnych maseczek ochronnych i nie zachowują odpowiedniego dystansu. Rzeczywiście szkoda, że Aptekarz nie przyjechał, bo może postawiłby ich do pionu. Wszakże zna procedury w pandemii. A tyle było o tych kobitkach, co w kinie zrobiły sobie \"babski\" seans. też bez żadnych przyłbic, maseczek, a za to ze skłonnością do przytulania (co się generalnie kobietom chwali, chociaż facetom też, zwłaszcza, jak ktoś strzeli gola). Ostatecznie widziałem też na zdjęciach obecnego dyrektora Muzeum Warmii i Mazur - nie pamiętam, jak się nazywa - nie miał maseczki, atoli zasłaniał są twarz dłonią. Niemniej go odpoznałem. To ten od złotego pociągu na Śląsku. Ludzie! Ogarnijcie się! Jest pandemia i naprawdę dziwię się, że tak szacowne instytucje, jak muzeum, nie respektują w swoich działaniach podstawowych zasad bezpieczeństwa! I jest to upamiętnione na zdjęciach, publikowanych w internecie! Kogo chwycić za krawat - kierownika, czy dyrektora? Nie - uczestników najprawdopodobniej. A kary są. Ludzka głupota nie zna granic.

Śmieszek

No, no - Pan by przyjechał do tego KODziarskiego miasta, pełnego komunistycznych i esbeckich złogów i ich potomków, gdzie szefem muzeum jest działacz PO? Pozdrowienia - Panie Lechu - Aptekarzu. A widzi Pan jak słowo wróblem wyleci, a wołem powraca?

Lech Jan Jamka-były Szczytnianin

Wielka szkoda, że nie moglem przyjechać. Od strony matki jestem rodowitym Mazurem, tzw autochtonem i chyba już jednym z ostatnich. Dziadek posiadal maly majątek w Linowie( nazwisko Zagromski---wymienipne w książce Wańkowicza NA TROPACH SMĘTKA W razie czego moj adres 78425 Biały Bór Nadrzeczna 2 apteka NOVA

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze