Czwartek, 16 Lipiec, Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli -

Reklama


Reklama

Grażka – Nauczyciel, Dyrektor, Człowiek


W niedzielę, 10 maja 2020 r. odszedł od nas nieoceniony Człowiek, Dyrektor, Nauczyciel - Pani Grażyna Zielińska. We wtorek, 12 maja, pożegnaliśmy Ją na zawsze.Z Grażką, naszą Drogą Koleżanką – większość z nas poznała się dopiero cztery lata temu, ale już w pierwszych dniach nasza ostrożność w kontaktach z Nią szybko ustąpiła na rzecz szacunku, podziwu, a potem bezgranicznej ufności.

 

Jej nagłe odejście sprawiło, że nasze poczucie bezpieczeństwa zostało zachwiane.

 

Jej empatia, zrozumienie i wewnętrzny spokój dawały nam oparcie w wielu niełatwych szkolnych chwilach. Jak burza przeprowadziła nas przez trudny czas reformy, tworzenie klas sportowych, modernizację, tworzenie nowej szkoły. Jej zapał, Jej pracowitość, waleczność pomagały nam - całej społeczności - tworzyć szkołę na miarę XXI wieku. Rozumiała potrzebę tradycji i nowoczesności, i to, że szkoła kształtuje człowieka patriotę - obywatela Polski i Europy, rzutkiego młodego człowieka, który nie zagubi się ani w świecie cyfrowym, ani w świecie kultury, historii i relacji międzyludzkich.


Reklama

 

Spokojnie nam tłumaczyła, że nawet największy szkolny łobuziak ma swoje dobre strony, że do drugiego człowieka trzeba tylko znaleźć właściwą drogę i odpowiedni klucz.

 

Mimo nawału obowiązków znajdowała czas na normalną rozmowę, emanowała spokojem i optymizmem, pomogła wielu ludziom wysłuchując ich problemów, radząc im i wspierając ich. Doceniała ludzi za ich wysiłek i pracę, motywowała do działania i odwagi w szukaniu nowych wyzwań.

 

Miała w sobie duże pokłady tolerancji i zrozumienia, nie wyobrażała sobie życia bez szkoły. Umiała cieszyć się, zarówno z małych, jak i wielkich rzeczy.

 

Nigdy się nie skarżyła. Nawet wtedy, gdy przeczuwała, że dzieje się coś złego, pracowała na pełnych obrotach. Była tytanem pracy, a praca była sensem Jej życia. Zarządzała i wydawała dyspozycje do ostatniego dnia.

Reklama

 

Miała też plany na przyszłość, cieszyła się z nadchodzącej emerytury, radością, ale też troską napawała Ją rodzina, dzieci, wnuki.

 

Umarła tak, jak żyła: w biegu, w pracy, na stanowisku.

 

Grażko - już nam wszystkim Ciebie brakuje! Będziesz zawsze częścią tej szkoły.

 

Wicedyrektorzy, nauczyciele i pracownicy SP 6Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Miasto wspiera służby ratownicze
  Tak jak Duda czy Morawiecki, nauka nie idzie w las.

  Mieszkaniec


  2020-07-16 09:44:02
 • Obwodnica oficjalnie, bo na piśmie
  Pan Mańkowski ma w zwyczaju \"podczepianie się\" do cudzych sukcesów. Gdyby nie rządowy program \"100 obwodnic\" , moglibyśmy tylko o obwodnicy pomarzyć. Niedługo się dowiemy, że rewitalizacja ruin zamku to też jego pomysł i zasługa.

  aleks


  2020-07-16 09:20:17
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Art. 53. 2. Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie. Wolność religii obejmuje także posiadanie świątyń i innych miejsc kultu w zależności od potrzeb ludzi wierzących oraz prawo osób do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się znajdują. Konstytucja RP z 1997r. Król może przecież w swoim państwie nakazać coś, czego nikt przed nim ani on sam dotychczas nie nakazywał. Posłuszeństwo wobec jego rozkazów nie jest sprzeczne z interesami ludzi żyjących w tym państwie; raczej nieposłuszeństwo byłoby z tym interesami sprzeczne, gdyż jest w społeczeństwach ludzkich ogólnie przyjętą zasadą, że należy słuchać królów. O ileż bardziej trzeba bez wahania spełniać wolę Boga panującego nad wszechświatem, który stworzył! Jak w hierarchii ludzkiego społeczeństwa każda niższa władza musi podlegać wyższej, tak Bogu musi się podporządkować wszystko. (Wyznania III, 8, św. Augustyn z Hippony) Serdecznie pozdrawiam.

  Ignis


  2020-07-16 08:02:29
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Do Ja. Gościu coś ci się pomyliło z tym łamaniem twoich praw konstytucyjnych. Polecam przeczytać Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej art. 53, jest tam zapis o wolnosci wyznania. Krzyczycie \" Konstytucja! Konstytucja! \", jednocześnie pierwsi jesteście do naginania jej według własnych potrzeb. Zalecam mniej jadu i wiecej tolerancji, na której podobno wam tak mocno zależy.

  X-men


  2020-07-16 00:00:23
 • Małżeństwo paserów i ich kolega zatrzymani
  Piórek !!

  Bałdzio


  2020-07-15 22:15:34
 • Podpalacz terroryzuje wieś?
  Podpalacz chyba już za kratkami

  Xyz


  2020-07-15 18:36:55
 • Miasto wspiera służby ratownicze
  Czy pan Łachacz te pieniądze to z własnej kieszeni przekazał, że tak się lansuje dobroczyńca czy też dobroczyńca za nasze pieniądze....?

  Janusz


  2020-07-15 17:57:39
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Do Ja. Twoje konstytucyjne prawo daje Ci możliwość publicznie pisać pierdoły i prowokować. Pokaż mi, w którym miejscu twoje prawo łamie Kościół kupując krzyż? I jeszcże jedno. Kto według Ciebie powinien dbać o te schody? Wyłącz TVN,włącz myślęnie i nie prowokuje.

  KAROL FĄFARA


  2020-07-15 15:51:34
 • Walka o cenę śmieci, może być drożej nawet o... 12000 procent
  Dziękuję za korektę. Przygotowuję komentarz w sprawie opłat za śmieci. Chciałem się upewnić. Pozdrawiam. dn

  Daniel Nowociński


  2020-07-15 13:17:43
 • Troje wybitnych z nagrodami (zdjęcia)
  Ale polityczna gazeta. Ci ludzie są związani z dotacjami i praca z Urzędem miasta.

  jANEK


  2020-07-15 12:22:41