Niedziela, 27 Wrzesień, Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego -

Reklama


Reklama

Grażka – Nauczyciel, Dyrektor, Człowiek


W niedzielę, 10 maja 2020 r. odszedł od nas nieoceniony Człowiek, Dyrektor, Nauczyciel - Pani Grażyna Zielińska. We wtorek, 12 maja, pożegnaliśmy Ją na zawsze.Z Grażką, naszą Drogą Koleżanką – większość z nas poznała się dopiero cztery lata temu, ale już w pierwszych dniach nasza ostrożność w kontaktach z Nią szybko ustąpiła na rzecz szacunku, podziwu, a potem bezgranicznej ufności.

 

Jej nagłe odejście sprawiło, że nasze poczucie bezpieczeństwa zostało zachwiane.

 

Jej empatia, zrozumienie i wewnętrzny spokój dawały nam oparcie w wielu niełatwych szkolnych chwilach. Jak burza przeprowadziła nas przez trudny czas reformy, tworzenie klas sportowych, modernizację, tworzenie nowej szkoły. Jej zapał, Jej pracowitość, waleczność pomagały nam - całej społeczności - tworzyć szkołę na miarę XXI wieku. Rozumiała potrzebę tradycji i nowoczesności, i to, że szkoła kształtuje człowieka patriotę - obywatela Polski i Europy, rzutkiego młodego człowieka, który nie zagubi się ani w świecie cyfrowym, ani w świecie kultury, historii i relacji międzyludzkich.


Reklama

 

Spokojnie nam tłumaczyła, że nawet największy szkolny łobuziak ma swoje dobre strony, że do drugiego człowieka trzeba tylko znaleźć właściwą drogę i odpowiedni klucz.

 

Mimo nawału obowiązków znajdowała czas na normalną rozmowę, emanowała spokojem i optymizmem, pomogła wielu ludziom wysłuchując ich problemów, radząc im i wspierając ich. Doceniała ludzi za ich wysiłek i pracę, motywowała do działania i odwagi w szukaniu nowych wyzwań.

 

Miała w sobie duże pokłady tolerancji i zrozumienia, nie wyobrażała sobie życia bez szkoły. Umiała cieszyć się, zarówno z małych, jak i wielkich rzeczy.

 

Nigdy się nie skarżyła. Nawet wtedy, gdy przeczuwała, że dzieje się coś złego, pracowała na pełnych obrotach. Była tytanem pracy, a praca była sensem Jej życia. Zarządzała i wydawała dyspozycje do ostatniego dnia.

Reklama

 

Miała też plany na przyszłość, cieszyła się z nadchodzącej emerytury, radością, ale też troską napawała Ją rodzina, dzieci, wnuki.

 

Umarła tak, jak żyła: w biegu, w pracy, na stanowisku.

 

Grażko - już nam wszystkim Ciebie brakuje! Będziesz zawsze częścią tej szkoły.

 

Wicedyrektorzy, nauczyciele i pracownicy SP 6Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Emzetka – wielopokoleniowa pamiątka rodzinna została skradziona
  Złapać dziadów za wory i do gałęzi.

  Korniszon


  2020-09-26 17:44:39
 • Emzetka – wielopokoleniowa pamiątka rodzinna została skradziona
  Wydaje mi się, że jestem człowiekiem tolerancyjnym. Wiele potrafię zrozumieć, wybaczyć, ale złodziejstwem po prostu się brzydzę. Dla mnie to najgorszy sort, zaraz po pedofilach.

  Taki Tam


  2020-09-26 14:26:30
 • Fifka, szklany słoik z marihuaną i... areszt dla 37-latka
  Za posiadanie areszt i więzienie.... Ja posiadam sprzęt do gwałtu czekam na dożywocie

  Pies gończy


  2020-09-26 08:46:41
 • Policjanci zabezpieczyli pocisk od granatnika
  RPG 2 weszły do służby w 1949 więc to raczej po wojnie...

  Ziomal


  2020-09-26 04:27:50
 • Kulturalne piątki z dźwierzuckim GOK
  Przepraszam Szanowną redakcję, ale takiego głupiego tytułu w odniesieniu do działalności ośrodka kultury jeszcze nie widziałem. czy to znaczy, że pozostałe dni tygodnia w GOK w Dźwierzutach są \"niekulturalne\"? Jest wg mnie obraźliwe dla instytucji, która z zasady prowadzi działalność kulturalną. Reklama - reklamą, upowszechnianie informacji - też dobrze. Ale to jest tak, jakby dać tytuł materiałowi informacyjnemu, że w teatrze odbywają się teatralne piątki, środy, czy też wtorki.

  Śmieszek


  2020-09-25 14:14:20
 • Grzybiarz znalazł w lesie skrzynię z amunicją
  napiszcie może czy znalazca nie ma nieprzyjemności w związku z znaleziskiem o widełkach 6msc do 8 lat paki.

  zuch


  2020-09-25 11:33:40
 • Będzie odnawianie zabytkowego ośrodka zdrowia
  Chyba budynku a nie ośrodka zdrowia a jeżeli już to przychodni.

  Krzysztof Bączek


  2020-09-25 11:22:05
 • Dotarły pieniądze na drogę w Rumach
  Właśnie tak wygląda żądza propagandy sukcesu. Ludzie, mieszkańcy, obywatele!!! Dostaliśmy pieniążki, zrobimy kawałek drogi! A jak będziemy robić, to też to ogłosimy! A jak już będzie zrobiona, to też obwieścimy. Będą zdjęcia i polubienia na FB. Gratulujcie nam i dziękujcie za nasze ogromne sukcesy!

  obserwator


  2020-09-24 13:11:27
 • 26-latek hodował marihuanę w mieszkaniu
  Biedny chłopak za to że pielęgnował swoje hobby pójdzie siedzieć. Nie wierzę że kiedykolwiek zrobił tym komuś krzywdę. Nie chcę pouczać organów ścigania bo to nie ich wina że takie mamy prawo a oni chcą zarabiać choć wiem że wielu też pali ale mogli by się zająć tymi co krzywdzą ludzi. (Tak samo jak lekarze mogli by przestać zabijać ludzi dla pieniędzy)

  Adrian


  2020-09-24 07:22:19
 • Szczytno wysoko w rankingu na... tanie życie
  Panie burmistrzu, teraz prosimy o miejsce Szczytna w rankingu wynagrodzeń i jakości życia...

  Ja


  2020-09-23 20:23:04