Środa, 8 Lipiec, Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety -

Reklama


Reklama

Dwie karty wyborcze dla... jednego wyborcy!?


Przedwyborczy skandal. Paweł Krassowski ze Szczytna otrzymał pocztą pakiet wyborczy, a w nim... dwie karty do głosowania!? Zestaw dokumentówe dotarł do niego w środę, 23 czerwca. - Jestem w szoku, nie wiedziałem, że mój głos jest aż tak ważny w tych wyborach, że musi liczyć się podwójnie – ironizuje. - Pakiet wysłało miasto, wygląda na to, że pan burmistrz nie ma w ogóle kontroli nad tym, co dzieje się w jego urzędzie... Zastanawiam się, komu jeszcze zrobił taki „prezent”.Zarówno pan Paweł, jak i jego żona zdecydowali się na głosowanie korespondencyjne. Osobiście, ponad tydzień temu, Krassowski zaniósł wniosek do Urzędu Miejskiego w Szczytnie z prośbą o umożliwienie głosowania korespondencyjnego.

 

Pakiety wyborcze dostarczyła poczta, dokładnie w środę, 23 czerwca.

 

- Były dwie koperty – mówi Paweł Krassowski. - Jedna przeznaczona dla mojej żony, a druga dla mnie. Żona wypełniła dokumenty potrzebne do głosowania w czwartek, 25 czerwca. W jej pakiecie było wszystko w porządku. Za swój pakiet do głosowania zabrałem się dziś (26 czerwca – przyp. red.). Otworzyłem przesyłkę, a w niej były dwie karty do głosowania. Byłem w szoku. Nie mogłem w to uwierzyć. Dobrze, że przynajmniej nie były od razu wypełnione – żartuje pan Paweł. - Dla mnie to skandal. Pakiety do wyborców wysyła Urząd Miejski, nad którym, kontrolę, przynajmniej teoretycznie, sprawuje burmistrz Krzysztof Mańkowski. W tym przypadku chyba tej kontroli całkowicie zabrakło. Najwyraźniej burmistrz bardziej zainteresowany jest promocją własnej osoby, niż sprawami, które są najistotniejsze dla mieszkańców Szczytna.

 

 

Sprawą zainteresowaliśmy Delegaturę Krajowego Biura Wyborczego w Olsztynie.

 

- Pakiety wyborcze przygotowuje urzędnik wyborczy z pomocą pracowników, w tym przypadku, Urzędu Miejskiego w Szczytnie – mówi Piotr Sarnacki, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Olsztynie.


Reklama

 

Można jednak i tu mieć wątpliwości, albowiem w instrukcji przygotowanej przez Krajowe Biuro Wyborcze dla obwodowych komisji wyborczych, w odniesieniu do korespondencyjnego głosowania zaznaczono wyraźnie - cyt: "Czynności dotyczące przygotowania pakietu wyborczego wykonuje OKW w obecności urzędnika wyborczego".

 

- Najwyraźniej pakiet został źle przygotowany - mówi mówi Piotr Sarnacki, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Olsztynie. - Wyborca powinien dostać jedną kartę. Do tej pory nie mieliśmy sygnałów o takich nieprawidłowościach, na pewno będziemy wyjaśniać tę sprawę. Zgodnie z uchwałą, jeśli komisja wyborcza przy liczeniu otrzyma pakiet zwrotny z dwiema kartami do głosowania, to taki pakiet powinien zostać odłożony na bok, i nie powinien zostać uwzględniony w głosowaniu, powinien być potraktowany jako głos nieważny wyborczy.

 

 

Ale to tylko pod warunkiem, że wyborca jest uczciwy i odeśle dwie karty. Jeśli komuś „użyczyłby” kartę, kto głosuje tradycyjnie, to taka karta może trafić do urny wyborczej i być policzona.

 

- Owszem, jest taka możliwość – mówi Piotr Sarnacki. - Ale w tym przypadku naraża się na odpowiedzialność karną.

 

Reklama

Pod warunkiem, że jeśli ktoś mu by to udowodnił. Bo - jak przyznaje sam dyrektor biura wyborczego w Olsztynie - może być to bardzo trudne.

 

- Niestety, w tym konkretnym przypadku wszystko zależy od uczciwości wyborcy – mówi dyrektor Sarnacki.

 

 

Co wyborca, który otrzymał dwie karty do głosowania musi teraz zrobić?

 

- Sytuacja jest nadzwyczajna, nigdzie nieokreślona tak naprawdę – mówi dyrektor Piotr Sarnacki. - W mojej ocenie powinien zgłosić się do Urzędu Miejskiego w Szczytnie. Oddać jedną kartę. Tam powinien być spisany z tego protokół. Dodam tylko, że Urząd Miejski otrzymał określoną liczbę kart, były one przeliczone. W takiej sytuacji ktoś mógł karty nie otrzymać bądź będzie im tych karty brakowało.

 

 

- Bałagan, jaki panuje w Urzędzie Miejskim w Szczytnie, źle świadczy o burmistrzu  – mówi Paweł Krassowski. Jeśli brakuje nadzoru nad tak ważnymi rzeczami, to jak wygląda sprawa z tymi błahymi? Aż boję się pomyśleć.Komentarze do artykułu

Żenujące

i po co robić dym z tymi kartami?? Kartki się skleiły i zostały wysłane dwie. Wypadało zniszczyć jedną z nich i po kłopocie....ale po co??? lepiej narobić smrodu i nieprzyjemności tym, którzy nieświadomie wysłali dwie karty. A Pan elegancik ze zdjęcia..ciekawe czy jest nieomylny w wykonywanych obowiązkach służbowych?? Wstyd!!!!

Karol Fąfara

Panie Radny, niech się Pan nie przejmuje. Psy jak widzę szczekają, a karawana idzie dalej. Może trochę to nieprzemyślane posunięcie, ja bym inaczej to rozegrał. Pewnie dzisiaj też by Pan inaczej zrobił.

Śmieszek

Panu Krassowskiemu chodzi o to, żeby móc samemu pakiety pakować. Wtedy wszystko byłoby w porządku i lege artis.

Zły

Świetna zmiana do ordynacji. PIS jak zwykle się popisał. Takiej szopki po 89r. nie było. Komuna wróciła. A co ma burmistrz do tego? Ktoś tu chyba jest nie z tej bajki. Żenada.

Lopez

Czemu ten pan ze zdjęcia tak zgniata i mietoli te karty?

Obserwator

To chodzi o te dwa pakiety czy że burmistrz panu nie pasuje?

wyborca

Wydaje mi się, że ten pan ze zdjęcia kandydował na burmistrza Szczytna. Niestety nie dostał odpowiedniej ilości głosów. I chyba tu jest problem.

marzena

Tylko lans. Jakoś nikt nie pyta co na to oskarżani urzędnicy...

dr

Dlaczego część komentujących rzuca się na Pana Krassowskiego? Ujawnił nieprawidłowości i bardzo dobrze. A Pan Burmistrz ponosi odpowiedzialność za prawidłowe działanie Urzędu Miejskiego więc mu się oberwało i słusznie. Bierze za to niemałe pieniądze, aby Urząd funkcjonował prawidłowo.

Lol

Kto Ty wogóle jesteś?myslisz,że przez kręcenie gównoburzy staniesz się rozpoznawalny czy o ci Ci chodzi?radziłbym pójść na dietę zamiast do gazety panie utyty.

Brak kontroli ?

A może to celowe takie działanie żeby opozycja wygrała ?

tic

Z takim problemem do Sasina. Facet na pewno Ci pomoże. W końcu cale noce z kolegami nad tym myślał ile kasy wyłożyć. Nie rób scen. Wstyd. A tak się starali.

Lachacz

Drogi burmistrzu czy ty wogole wiesz co się dzieje? Czy aby pobory regularnie wpływały na konto a reszta to jakoś będzie? 12 000 złotych zobowiązuje do czegoś!

Haha

I teraz taką wymiętoloną tą kartę odda? XD

Czytelniczka

Więcej w tym \"pseudo\" wywiadzie czepia się Pan Pana Mańkowskiego, niż tego co się stało . Pomyłki się zdarzają, nie myli się ten, który nic nie robi . Zamiast odnieść kartę, to latać do gazety i gwiazdora z siebie robić . Widać, że żal co nieco ściska . Patrzę, że przykrych ludzi nie brakuje .

Demari

Nie wiem kim Pan jest p. Krassowski i wiedzieć nie chcę... Popieram \"Wyborcę 2020\"- Zagłosuj na T.... i nie rób problemu. Aaaaaaa- czy przypadkiem nie chciał Pan zagłosować na San Escobar? No i protest gotowy. Wiem, że listonosz nie dotrze do północy. Żalllllllll p. Krasowski. Ps. Będą wybory na burmistrza Szczytna więc można śmiało walić zamiast krytykować. Łapy mi opadają. Pozdrawiam Pana serdecznie...

do Krassowski

Wyborami zajmuje się OKW nie UM, ktoś kto się pcha na radnego powinien te pojęcia odróżniać. Wstyd.

smutny

Niech się Pan nie martwi, nadrukowali tego z zapasem, starczy dla wszystkich. Jakie głupoty ten gość z PKW gada. Będą zestawiać oświadczenie z kartą (wybory tajne) do głosowania a jak będzie więcej niż jedna to nadwyżka to głosy nieważne (zależeć będzie na kogo te głosy będą) Jakich my czasów doczekaliśmy?

Wyborca2020

To głosuj na Trzaskowskiego dwa razy, a nie sobie foto robisz z kartami komediancie

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Giełda samochodowa w Szczytnie zaprasza na niedzielę
  Super. Pozdrawiam

  Arek


  2020-07-07 23:08:30
 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  Stawiam tezę że jesteś pracownikiem ratusza i głosujesz na trzaska. Krótki wpis a tyle pogardy do osób bezrobotnych. Brawo ty.

  mol \"do mol\"


  2020-07-07 22:35:53
 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  ale nie rzadko tą zieleń sami niszczymy, proszę zobaczyć na ul. Władysława IV jak co niektórzy mieszkańcy na pasie zieleni urządzili sobie parkingi...czy tak można?, dlaczego za ten zniszczony pas zieleni nikt nie odpowie? A mała biel przy miejskiej pasiece, grupki amatorów różnych używek wokół urządzili sobie śmietnik oraz wyżywają się na pobliskiej roślinności.....

  Kreti


  2020-07-07 22:07:13
 • Zaginął 52-letni mieszkaniec Leleszek, trwają poszukiwania
  Tyle co wydają na poszukiwanie to by dali 200 zł dla jasnowidza Jackowskiego i znacznie szybciej by odnaleźli go.

  Czas ucieka.


  2020-07-07 18:56:21
 • Czujne kamery i burmistrz
  No i trzy bite głosy w wyborach już Krzysiu masz.

  Tomasz


  2020-07-07 18:51:51
 • Czujne kamery i burmistrz
  Dobrze,że był monitoring,bo ostatnio działa podpalacz w Dąbrowscy,palą się stodoły i samochody,a policja umorzą sprawy,zamiast szukać sprawców,tyle policji w Szczytnie i co?Trzeba liczyć na Ostrołękę,która zajęła się podpalenie samochodów w Myszyncu

  Iga koziel


  2020-07-07 18:38:27
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Panie Wilczek, posiadam paragon za wymianę szyby, która to została uszkodzona na trasie Szczytno-Lipowiec po wysypaniu przez wasze służby tych kamieni. Czy postawienie znaków ograniczających prędkość pojazdów do 40km/h pańskim zdaniem rozwiązuje problem? Kto zwróci mi poniesiony koszty ?

  k.arzyna


  2020-07-07 18:25:15
 • Czujne kamery i burmistrz
  No super... Ale już ubytków lampek to nikt nie zauważył ... ( Przy altance gdzie obecnie stacionują dzielni ratownicy ) oczywiście to nie oni to zrobili bo tej lampki brakuje już od wiosny ... Tu bolszewicka czujność służb zawiodła ... A szkoda bo molo jest dla nas i każdy kto tam przychodzi powinien korzystać z niego rozsądnie i nie robić trzody ... Czy ktoś u siebie w domu się tak zachowuję ??? Powinna się w końcu zmienić nam ta mentalność z komuny że to co wspulne to niczyje i można robić z tym co się chce

  Pan.M


  2020-07-07 15:49:27
 • Policjanci ukarali... policjantkę
  Wielkie mi hallo ! , kolizja jakich wiele wszędzie.

  Ale mi sensacja.


  2020-07-07 14:11:17
 • Dowóz uczniów z „postojowym”
  A może w czasie tego \"postojowego\" odpłatnie mogliby jeździć mieszkańcy do miasta załatwić swoje sprawy,jak to mówią wilk syty i owca cała.

  Żeby za darmo nie płacić.


  2020-07-07 14:02:53