Reklama


Reklama

Dwie karty wyborcze dla... jednego wyborcy!?


Przedwyborczy skandal. Paweł Krassowski ze Szczytna otrzymał pocztą pakiet wyborczy, a w nim... dwie karty do głosowania!? Zestaw dokumentówe dotarł do niego w środę, 23 czerwca. - Jestem w szoku, nie wiedziałem, że mój głos jest aż tak ważny w tych wyborach, że musi liczyć się podwójnie – ironizuje. - Pakiet wysłało miasto, wygląda na to, że pan burmistrz nie ma w ogóle kontroli nad tym, co dzieje się w jego urzędzie... Zastanawiam się, komu jeszcze zrobił taki „prezent”.Zarówno pan Paweł, jak i jego żona zdecydowali się na głosowanie korespondencyjne. Osobiście, ponad tydzień temu, Krassowski zaniósł wniosek do Urzędu Miejskiego w Szczytnie z prośbą o umożliwienie głosowania korespondencyjnego.

 

Pakiety wyborcze dostarczyła poczta, dokładnie w środę, 23 czerwca.

 

- Były dwie koperty – mówi Paweł Krassowski. - Jedna przeznaczona dla mojej żony, a druga dla mnie. Żona wypełniła dokumenty potrzebne do głosowania w czwartek, 25 czerwca. W jej pakiecie było wszystko w porządku. Za swój pakiet do głosowania zabrałem się dziś (26 czerwca – przyp. red.). Otworzyłem przesyłkę, a w niej były dwie karty do głosowania. Byłem w szoku. Nie mogłem w to uwierzyć. Dobrze, że przynajmniej nie były od razu wypełnione – żartuje pan Paweł. - Dla mnie to skandal. Pakiety do wyborców wysyła Urząd Miejski, nad którym, kontrolę, przynajmniej teoretycznie, sprawuje burmistrz Krzysztof Mańkowski. W tym przypadku chyba tej kontroli całkowicie zabrakło. Najwyraźniej burmistrz bardziej zainteresowany jest promocją własnej osoby, niż sprawami, które są najistotniejsze dla mieszkańców Szczytna.

 

 

Sprawą zainteresowaliśmy Delegaturę Krajowego Biura Wyborczego w Olsztynie.

 

- Pakiety wyborcze przygotowuje urzędnik wyborczy z pomocą pracowników, w tym przypadku, Urzędu Miejskiego w Szczytnie – mówi Piotr Sarnacki, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Olsztynie.


Reklama

 

Można jednak i tu mieć wątpliwości, albowiem w instrukcji przygotowanej przez Krajowe Biuro Wyborcze dla obwodowych komisji wyborczych, w odniesieniu do korespondencyjnego głosowania zaznaczono wyraźnie - cyt: "Czynności dotyczące przygotowania pakietu wyborczego wykonuje OKW w obecności urzędnika wyborczego".

 

- Najwyraźniej pakiet został źle przygotowany - mówi mówi Piotr Sarnacki, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Olsztynie. - Wyborca powinien dostać jedną kartę. Do tej pory nie mieliśmy sygnałów o takich nieprawidłowościach, na pewno będziemy wyjaśniać tę sprawę. Zgodnie z uchwałą, jeśli komisja wyborcza przy liczeniu otrzyma pakiet zwrotny z dwiema kartami do głosowania, to taki pakiet powinien zostać odłożony na bok, i nie powinien zostać uwzględniony w głosowaniu, powinien być potraktowany jako głos nieważny wyborczy.

 

 

Ale to tylko pod warunkiem, że wyborca jest uczciwy i odeśle dwie karty. Jeśli komuś „użyczyłby” kartę, kto głosuje tradycyjnie, to taka karta może trafić do urny wyborczej i być policzona.

 

- Owszem, jest taka możliwość – mówi Piotr Sarnacki. - Ale w tym przypadku naraża się na odpowiedzialność karną.

 

Reklama

Pod warunkiem, że jeśli ktoś mu by to udowodnił. Bo - jak przyznaje sam dyrektor biura wyborczego w Olsztynie - może być to bardzo trudne.

 

- Niestety, w tym konkretnym przypadku wszystko zależy od uczciwości wyborcy – mówi dyrektor Sarnacki.

 

 

Co wyborca, który otrzymał dwie karty do głosowania musi teraz zrobić?

 

- Sytuacja jest nadzwyczajna, nigdzie nieokreślona tak naprawdę – mówi dyrektor Piotr Sarnacki. - W mojej ocenie powinien zgłosić się do Urzędu Miejskiego w Szczytnie. Oddać jedną kartę. Tam powinien być spisany z tego protokół. Dodam tylko, że Urząd Miejski otrzymał określoną liczbę kart, były one przeliczone. W takiej sytuacji ktoś mógł karty nie otrzymać bądź będzie im tych karty brakowało.

 

 

- Bałagan, jaki panuje w Urzędzie Miejskim w Szczytnie, źle świadczy o burmistrzu  – mówi Paweł Krassowski. Jeśli brakuje nadzoru nad tak ważnymi rzeczami, to jak wygląda sprawa z tymi błahymi? Aż boję się pomyśleć.Komentarze do artykułu

Żenujące

i po co robić dym z tymi kartami?? Kartki się skleiły i zostały wysłane dwie. Wypadało zniszczyć jedną z nich i po kłopocie....ale po co??? lepiej narobić smrodu i nieprzyjemności tym, którzy nieświadomie wysłali dwie karty. A Pan elegancik ze zdjęcia..ciekawe czy jest nieomylny w wykonywanych obowiązkach służbowych?? Wstyd!!!!

Karol Fąfara

Panie Radny, niech się Pan nie przejmuje. Psy jak widzę szczekają, a karawana idzie dalej. Może trochę to nieprzemyślane posunięcie, ja bym inaczej to rozegrał. Pewnie dzisiaj też by Pan inaczej zrobił.

Śmieszek

Panu Krassowskiemu chodzi o to, żeby móc samemu pakiety pakować. Wtedy wszystko byłoby w porządku i lege artis.

Zły

Świetna zmiana do ordynacji. PIS jak zwykle się popisał. Takiej szopki po 89r. nie było. Komuna wróciła. A co ma burmistrz do tego? Ktoś tu chyba jest nie z tej bajki. Żenada.

Lopez

Czemu ten pan ze zdjęcia tak zgniata i mietoli te karty?

Obserwator

To chodzi o te dwa pakiety czy że burmistrz panu nie pasuje?

wyborca

Wydaje mi się, że ten pan ze zdjęcia kandydował na burmistrza Szczytna. Niestety nie dostał odpowiedniej ilości głosów. I chyba tu jest problem.

marzena

Tylko lans. Jakoś nikt nie pyta co na to oskarżani urzędnicy...

dr

Dlaczego część komentujących rzuca się na Pana Krassowskiego? Ujawnił nieprawidłowości i bardzo dobrze. A Pan Burmistrz ponosi odpowiedzialność za prawidłowe działanie Urzędu Miejskiego więc mu się oberwało i słusznie. Bierze za to niemałe pieniądze, aby Urząd funkcjonował prawidłowo.

Lol

Kto Ty wogóle jesteś?myslisz,że przez kręcenie gównoburzy staniesz się rozpoznawalny czy o ci Ci chodzi?radziłbym pójść na dietę zamiast do gazety panie utyty.

Brak kontroli ?

A może to celowe takie działanie żeby opozycja wygrała ?

tic

Z takim problemem do Sasina. Facet na pewno Ci pomoże. W końcu cale noce z kolegami nad tym myślał ile kasy wyłożyć. Nie rób scen. Wstyd. A tak się starali.

Lachacz

Drogi burmistrzu czy ty wogole wiesz co się dzieje? Czy aby pobory regularnie wpływały na konto a reszta to jakoś będzie? 12 000 złotych zobowiązuje do czegoś!

Haha

I teraz taką wymiętoloną tą kartę odda? XD

Czytelniczka

Więcej w tym \"pseudo\" wywiadzie czepia się Pan Pana Mańkowskiego, niż tego co się stało . Pomyłki się zdarzają, nie myli się ten, który nic nie robi . Zamiast odnieść kartę, to latać do gazety i gwiazdora z siebie robić . Widać, że żal co nieco ściska . Patrzę, że przykrych ludzi nie brakuje .

Demari

Nie wiem kim Pan jest p. Krassowski i wiedzieć nie chcę... Popieram \"Wyborcę 2020\"- Zagłosuj na T.... i nie rób problemu. Aaaaaaa- czy przypadkiem nie chciał Pan zagłosować na San Escobar? No i protest gotowy. Wiem, że listonosz nie dotrze do północy. Żalllllllll p. Krasowski. Ps. Będą wybory na burmistrza Szczytna więc można śmiało walić zamiast krytykować. Łapy mi opadają. Pozdrawiam Pana serdecznie...

do Krassowski

Wyborami zajmuje się OKW nie UM, ktoś kto się pcha na radnego powinien te pojęcia odróżniać. Wstyd.

smutny

Niech się Pan nie martwi, nadrukowali tego z zapasem, starczy dla wszystkich. Jakie głupoty ten gość z PKW gada. Będą zestawiać oświadczenie z kartą (wybory tajne) do głosowania a jak będzie więcej niż jedna to nadwyżka to głosy nieważne (zależeć będzie na kogo te głosy będą) Jakich my czasów doczekaliśmy?

Wyborca2020

To głosuj na Trzaskowskiego dwa razy, a nie sobie foto robisz z kartami komediancie

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Centrum Usług Sąsiedzkich - po zakupy lub na spacer z psami
  180 tys.? Brawo Gmina, kompromitacją było by nie wziąć takiej kasy.

  Rychu


  2020-12-01 20:12:42
 • Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo… był nietrzeźwy
  debil

  w4567


  2020-12-01 14:25:28
 • OSP Płozy z nową torbą medyczną
  Kolejna relacja z aktywności Pana Żuchowskiego, gdzie znów maseczka na brodzie i szyi (wcześniej wizytowanie szpitala powiatowego oraz uroczystości przy pomniku z okazji 11 listopada). Czy nie ma nikogo, kto by mu powiedział o kompromitowaniu siebie? Na co liczy z tak żenującą, anty-społeczną postawą?!

  obserwator


  2020-11-30 23:56:03
 • Centrum Usług Sąsiedzkich - po zakupy lub na spacer z psami
  I już chwalić się, ale czym? Kompromitacją! Działania w ciągu prawie 2 miesięcy dla kilkunastu osób z programu za ponad 180tys., to w ogóle wstyd przyznawać się do tego!!! Do tego te łapki na fejsie dawane przez samych urzędników w godzinach pracy! Pani Sekretarz: kiedy przestaniecie być żałośni? Kompromitacja na cały Powiat!

  pawełek


  2020-11-30 23:54:45
 • OSP Płozy z nową torbą medyczną
  Słuchaj obrońco \"dobrej zmiany\", tobie już pewnie ciemny wór na głowę założyli i nic nie widzisz i nic nie słyszysz i błądzisz po omacku!!!!!

  !!!!! do Do


  2020-11-30 22:35:40
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Ja osobiście zachęcam do analizy rządów D. Górskiej, które trwały 12. lat, a wcześniej jeszcze 4. lata jako wiceburmistrza. To jest 16 lat! I Co wtedy zostało załatwione? To tak dużo lat... Jak ta władza (również radni) je wykorzystali?

  Nikt


  2020-11-30 20:43:25
 • OSP Płozy z nową torbą medyczną
  Uważaj , bo ciebie puszczą bez wora.

  Do !!!!!


  2020-11-30 17:44:00
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Jeżeli chodzi o gródki działkowe to może zrobi Pan to co może! Dziś tylko dwa ogrody są uwzględnione w Planach zagospodarowania przestrzennego. Pozostałe dla których nie ma planu w studium są częściowo na terenach przeznaczonych pod zabudowę (wielorodzinną czy mieszkalno usługową jak te na ul. Pasymskiej. Najwyższy czas zabrać się do roboty i chociaż zmienić studium aby nikomu nie przyszło do głowy aby to zmieniać. Chyba że ma Pan na ten temat inne zdanie?

  teresa


  2020-11-30 14:31:37
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Zachęcam do obejrzenia na kanale you toube relacji z dni i nocy Szczytna np z lat 1996 i 1998 wtedy mit o apolityczności Burmistrza trochę blaknie. Potem pamiętać trzeba, że Burmistrz jest dobry ale tylko w podkradaniu pomysłów innym osobom a znacznie gorzej z ich realizacją. Dziwne stanowiska dla wędkarzy rozebrać, przeprosić i zrobić porządnie, Może ładne drewniane, mniej a dobrze aby nie było wstydu!. Jeżeli parking na Pl. Juranda to Panie Burmistrzu proszę pamiętać, że kierowcy też są mieszkańcami tego miasta i trzeba o nich pamiętać. Co do innych pomysłów to najważniejsze niech Pan będzie trochę wizjonerem, niech się Pan nie boi marzyć! Co to za deptak (czyt. starówka) w kierunku jeziora? Kolejne miejsce na wypoczynek, spacery a nie na rozwijanie miasta :) Niech się Pan nie dziwi, że mieszkańcy myślą raczej o swojej najbliższej okolicy. Jest na to rozwiązanie, skuteczne a co za tym idzie rozwiązanie które bardzo aktywizuje i włącza tych mieszkańców w życie miasta. Jakie? Dużo zapożyczył Pan podczas kampanii to może warto niech Pan jeszcze przypomni sobie co proponowali także inni. Na tym etapie już nikt nie będzie czynił zarzutu. ma Pan jeszcze trochę czasu więc jeszcze wiele można zrobić. Powodzenia!!!

  mieszkaniec


  2020-11-30 14:09:11
 • OSP Płozy z nową torbą medyczną
  Typowe dla PiS-u, straż puszcza z torbami tak jak cały kraj!

  !!!!!


  2020-11-30 12:25:42