Piątek, 24 Styczeń, Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Dwa ronda imienia Kresowiaków i Honorowych Dawców Krwi


Rondo na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego, Polskiej, Wileńskiej i Leyka będzie nosić imię Kresowiaków, z kolei rondo na skrzyżowaniu ulic: Odrodzenia, Sienkiewicza i Kościuszki będzie nazywać się Honorowych Dawców Krwi PCK – taką decyzję podjęli miejscy radni.



Radni rozpatrywali początkowo cztery propozycje nazw, który dotyczyły wyłącznie ronda znajdującego się na skrzyżowaniu ulic: Piłsudskiego, Polskiej, Wileńskiej i Leyka. Zgłoszono: Kazimierza Żugaja, Honorowych Dawców Krwi PCK, PCK i Kresowiaków.

 

 

Na pierwszej miejskiej sesji radni nie doszli do porozumienia. Podzielili się na dwa obozy zwolenników nazw - Honorowych Dawców Krwi PCK oraz Kresowiaków. Ostatecznie projekt uchwały został zdjęty z obrad. Miesiąc później powrócili do tematu. Tym razem debatowali już wyłącznie nad dwiema nazwami i już nad dwoma rodami. Decyzja była zatem prostsza i została podjęta niemal jednogłośnie. Niemal, bo jeden z radnych wstrzymał się od głosu.


Reklama

 

 

- Tablice z nazwami powinny pojawić się już w przyszłym roku – mówi Ilona Bańkowska, zastępca burmistrza Szczytna. - Ronda są w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad więc musimy mieć zgodę na ich umieszczenie. Ale poczyniliśmy już pewne kroki, aby te tablice się tam znalazły.

 

 

Radna Teresa Moczydłowska przekonywała do Kresowiaków.

 

Reklama

- Po 45 roku byli to jedni z pierwszych mieszkańców naszego miasta, przesiedleńcy – mówiła. - Przywieźli do nas ze sobą to, co najlepsze. Bardzo dziękuję wszystkim radnym, którzy poparli tę nazwę.

 

 

Z kolei do Honorowych Dawców Krwi PCK przekonywał radny Sławomir Staszak. On również podziękował radnym za oddany głos.



Komentarze do artykułu

honorowy dawca

nawet ten honorowy dawca ma swoje rondo który.....bije swoją żonę...dzieci..generalnie pasożyt ale ma swoje rondo !!!

Mam pytanie

a co na to Kościuszko ,też oddawał krew ?

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2019-12-12 12:35:08

Święto krwiodawców

  • Czwartek, 2019-09-05 10:37:23

Wakacyjna kropla krwi

  • Niedziela, 2019-07-28 16:56:48

Przekroczona „norma” krwi policjantów

  • Czwartek, 2019-06-27 09:22:16

Upalna XXX Spartakiada Zdrowia Krwiodawców

Reklama


Komentarze

  • Koperta czy dobre słowo?
    jakie cenniki? To ludzie sami ustalają, że tamten dał tyle, to m/w trzeba dać tak i tak. Wiele razy zamawiałem Msze św. i nigdy nie słyszałem, że za mało, a kilka razy ksiądz pytał się mnie czy nie za dużo. I księży, zwłaszcza ks, Andrzeja bardzo szanuję.
    Autor: seb
    2020-01-24 10:55:29
  • Zaatakował policjantów nożem i metalową pałką
    Dobrze że nikogo nie postrzelili tym razem :))
    Autor: atom
    2020-01-24 10:46:39
  • Galeria Jurand odsłania tajemnice
    Kilka uwag w dyskusji. Bez względu na to kto jest właścicielem gruntu do Radni miejscy podejmują uchwałę a za nią plan zagospodarowania przestrzennego. jest to prawo miejscowe w którym określają co i gdzie można wybudować oraz jak to ma wyglądać. Niestety nie mamy szczęścia do \"mądrych\" radnych i powstają potworki w różnych miejscach. Samorząd może także korzystać z urbanisty, który pomoże mu jak sami nie mają pojęcia jak powinno kształtować się przestrzeń publiczną. Zamiar zaangażowania urbanisty miał już Bielinowicz lecz sprawy nie dokończył. Lokowanie galerii czy domów handlowych w centrum bez zapewnienia parkingu jest dziś po prostu idiotyzmem. Idąc dalej gdy powstanie jestem pewien, iż lokal księgarni będącej w pobliżu wystawiony zostanie do najmu. Odczują to także lokale gastronomiczne w pobliżu, może nawet Mazuriana. Czy nikomu w tym samorządzie nie zależy na rozwoju tego miasteczka? Jest wielu mądrych urzędników tylko włodarze są mocno \"ograniczeni\" w działaniu.
    Autor: Zbyszek
    2020-01-24 10:20:00
  • Nie wszyscy porzucają Szczytno
    To dobrze, że bohater felietonu ma taką pracę. Gdyby liczył na zatrudnienie w Szczytnie, raczej mocno by się rozczarował. Nasze miasto nie jest w stanie nic zaoferować młodym, ambitnym i wykształconym osobom. Patrząc na miejscowe władze, raczej nic się w tej materii nie zmieni. Mieszkańców Szczytna ubywa w zastraszającym tempie.
    Autor: lena
    2020-01-24 09:25:18
  • Kotły na pelet lepsze od kotłów na gaz
    Jak dadza dotacje beda ci przez lata chodzisz sprawdzac czym palisz I czy szamot co sie nie wypali
    Autor: Manek
    2020-01-23 22:40:00
  • Koperta czy dobre słowo?
    Mają cenniki i zadają konkretnych kwot za każdą prośbę o chrzest komunie itd mam dzieci i wiem ile i jak to wygląda to po co takie ucieknie od powiedzenia prawdy !!!!!!
    Autor: Arek
    2020-01-23 22:08:06
  • Gazem po oczach w obronie koleżanki
    Wszystkie te dziewuchy: co się lały i gazem bryzgały, to przez siedem lat z okładem na lekcjach tzw. religii nauczyły się chyba odrózniania, co dobre, a co złe? Ale widac, że się nie nauczyły, więc albo katechet(k)a do dupy, albo przedmiot...
    Autor: pirania
    2020-01-23 20:48:46
  • Gazem po oczach w obronie koleżanki
    A gdzie jakieś info o \"losach\" naparzających się panienek? Czy maltretujące się wzajemnie dzieciaki w szkołach to już norma i nie ma nad czym się rozwodzić?
    Autor: massakra
    2020-01-23 20:42:24
  • Kotły na pelet lepsze od kotłów na gaz
    Gmina super ale czekamy na informacje na temat miasta Szczytno. Polecam rozmowę z adresatem pytania ze strony Urzędu. Dowiemy się, co ważne w sposób bardzo uprzejmy, że zainteresowanie wymianą jest znikome. Jeśli czas oczekiwania wynosi 13 miesięcy to wszystko staje się jasne. Regulamin dotacji zawarty jest w uchwale z 2018 dostępnej na stronie Urzędu. Warto też kliknąć nazwę projektu w google i wyskoczy ciekawy wyrok pewnej instytucji nadzorczej. I bądź tu mądry ?
    Autor: czytelnik
    2020-01-23 19:25:46
  • Gazem po oczach w obronie koleżanki
    Gimbusy powinni być badani wyrywkowo narkotestem i alkomatem a w takich sytuacjach w szczególności.
    Autor: Atom
    2020-01-23 16:20:43