Piątek, 5 Czerwiec, Imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera -

Reklama


Reklama

Dwa ronda imienia Kresowiaków i Honorowych Dawców Krwi


Rondo na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego, Polskiej, Wileńskiej i Leyka będzie nosić imię Kresowiaków, z kolei rondo na skrzyżowaniu ulic: Odrodzenia, Sienkiewicza i Kościuszki będzie nazywać się Honorowych Dawców Krwi PCK – taką decyzję podjęli miejscy radni.



Radni rozpatrywali początkowo cztery propozycje nazw, który dotyczyły wyłącznie ronda znajdującego się na skrzyżowaniu ulic: Piłsudskiego, Polskiej, Wileńskiej i Leyka. Zgłoszono: Kazimierza Żugaja, Honorowych Dawców Krwi PCK, PCK i Kresowiaków.

 

 

Na pierwszej miejskiej sesji radni nie doszli do porozumienia. Podzielili się na dwa obozy zwolenników nazw - Honorowych Dawców Krwi PCK oraz Kresowiaków. Ostatecznie projekt uchwały został zdjęty z obrad. Miesiąc później powrócili do tematu. Tym razem debatowali już wyłącznie nad dwiema nazwami i już nad dwoma rodami. Decyzja była zatem prostsza i została podjęta niemal jednogłośnie. Niemal, bo jeden z radnych wstrzymał się od głosu.


Reklama

 

 

- Tablice z nazwami powinny pojawić się już w przyszłym roku – mówi Ilona Bańkowska, zastępca burmistrza Szczytna. - Ronda są w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad więc musimy mieć zgodę na ich umieszczenie. Ale poczyniliśmy już pewne kroki, aby te tablice się tam znalazły.

 

 

Radna Teresa Moczydłowska przekonywała do Kresowiaków.

 

Reklama

- Po 45 roku byli to jedni z pierwszych mieszkańców naszego miasta, przesiedleńcy – mówiła. - Przywieźli do nas ze sobą to, co najlepsze. Bardzo dziękuję wszystkim radnym, którzy poparli tę nazwę.

 

 

Z kolei do Honorowych Dawców Krwi PCK przekonywał radny Sławomir Staszak. On również podziękował radnym za oddany głos.



Komentarze do artykułu

honorowy dawca

nawet ten honorowy dawca ma swoje rondo który.....bije swoją żonę...dzieci..generalnie pasożyt ale ma swoje rondo !!!

Mam pytanie

a co na to Kościuszko ,też oddawał krew ?

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2020-06-03 15:33:24

Chętnych dużo, krwi mniej

  • Czwartek, 2019-12-12 12:35:08

Święto krwiodawców

  • Czwartek, 2019-09-05 10:37:23

Wakacyjna kropla krwi

  • Niedziela, 2019-07-28 16:56:48

Przekroczona „norma” krwi policjantów

Reklama


Komentarze

  • Odłów ryb z drugiej strony barykady
    Widziałem kilkukrotnie,jak wyglądają ,,odłowy\" panów rybaków. ,,Legalni kłusownicy\"- to najlepsze określenie tych bandytów.

    Otwarte oczy


    2020-06-05 09:29:07
  • Pijane rekordy na drogach powiatu
    Ja pier.... czy Ci ludzie to nie mają wyobraźni, tylko idioci jeżdżą po alkoholu, stare to a głupie. Chociaż nie trzeba alkoholu żeby kretynów na drodze spotkać, jeżdże busem to nie raz się napatrze. Ludzie ogarnijcie się, ryzykujecie życie swoje i innych!!!

    Kaja


    2020-06-05 04:08:30
  • Inwazja bocianów w Dźwiersztynach
    Ptaki ważniejsze od asfaltu na drodze dla burmistrza.

    Wachacz


    2020-06-04 22:38:30
  • Odłów ryb z drugiej strony barykady
    Pan dyrektor widocznie nie wie co się nad wodą dzieje.

    Enduro


    2020-06-04 18:43:14
  • Inwazja bocianów w Dźwiersztynach
    A kiedy będzie asfalt na drodze w tej wiosce ?

    Zainteresowany


    2020-06-04 15:14:19
  • Bukiet dostarczył kurier
    To jest wygodna opcja, też wysyłałam babci na urodziny bukiet i kosz słodyczy pocztą kwiatową. Z racji korony nie ma co narażać seniora poprzez osobisty kontakt, a można złożyć życzenia telefonicznie.

    Maria


    2020-06-04 15:10:03
  • Odłów ryb z drugiej strony barykady
    Kłamią, kłamią, kłamią Każdy rybaka ma piękny dom, elegancki samochód!!! ( z pensji ) A ryb w jeziorach już prawie niema! Wszystko jasne jeden drogiego będzie krył Komunistyczne układy!

    Wedkarz


    2020-06-04 08:39:29
  • Odłów ryb z drugiej strony barykady
    Śćiema jakich mało siaty stoją non stop szczupak odlawiany w tarlo to przestępstwo. Przestańcie odlawiac ryby w tarlo natura sama odbuduje waszą bandycka gospodarkę. Widocznie gospodarstwo ma takie układy i nie obowiazuja ich okresy ochronne a osoba decyzyjna wszystko podpisze żeby mieć z tego korzyść. Uklady musza byc od dawna gospodarstwo przekazywane z pokolenia na pokolenie tej samej rodzinie... Ale to wędkarz i kormoran jest szkodnikem...

    Wędkarz


    2020-06-04 08:15:50
  • Odłów ryb z drugiej strony barykady
    Pan Kulas jasno sprecyzował w jakim rzędzie stawia wędkarzy: \"A odławiają go też wędkarze, kormorany i inne szkodniki\"

    MJS Blue


    2020-06-04 07:09:35
  • Odłów ryb z drugiej strony barykady
    Jak byście tak racjonalnie gospodarowali to nie potrzebne by były zarybienia. Co z tego, że macie papiery jak niszczycie wody zgodnie z przepisami.

    Boleń


    2020-06-04 00:21:43