Środa, 23 Październik, Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Drzewa niszczą pomniki na cmentarzu


W ocenie Małgorzaty Chojeckiej ze Szczytna, niektóre z drzew rosnących na cmentarzu nie tylko stwarzają zagrożenie, ale już wyrządzają szkody. - Niektóre są suche. Ostatnio, przy tych wichurach i ulewach ułamał się duży konar i zniszczył kilka pomników – informuje.

 



Co do stanu zdrowotności cmentarnych drzew inne zdanie ma wiceburmistrz Krzysztof Kaczmarczyk.

 

- Roślinność jest na bieżąco monitorowana, a uschłe czy nadwerężone drzewa i konary są usuwane – zapewnia, ale przyznaje jednocześnie, że szkody powstają, bo solidne wichury łamią i zdrowe drzewa.

 

Zgodnie z prawem za szkody, w jakikolwiek sposób wyrządzone przez mienie, za które odpowiedzialny jest samorząd, tenże samorząd odpowiada.

 

- Praktycznie wszystko jest ubezpieczone, czy to drogi, czy cmentarz – wyjaśnia wiceburmistrz. - I odszkodowania wypłaca ubezpieczyciel, do którego odsyłamy poszkodowanych. Wystarczy się zgłosić do Urzędu Miejskiego, a my udzielimy wszelkich niezbędnych informacji odnośnie do kontaktu z firmami ubezpieczeniowymi, z którymi miasto czy też podległe nam jednostki mają zawarte umowy. Ubezpieczyciele każde takie zgłoszenie analizują indywidualnie, ale my już w to nie ingerujemy. Jest to jedyna możliwa droga odzyskania przynajmniej części kosztów i pokrycia szkód. Jako samorząd nie możemy sami ani tych szkód wyceniać, ani wypłacać odszkodowań – instruuje wiceburmistrz Kaczmarczyk.




Komentarze do artykułu

anna

mogę tylko pogratulować Panu wiceburmistrzowi wspaniałego samopoczucia!. jest ubezpieczenie i wszystko gra. Otóż nie Panie Krzysztofie. za chwilę firma ubezpieczeniowa z uwagi na dużą szkodowość podniesie składki, ale czym tu się przejmować przecież te środki są publiczne! Gdyby tak samemu przyszło by Panu zapłacić to podejście pewno byloby inne. O aspekcie strat moralnych tych ludzi już szkoda pisać. Jako samorząd macie natomiast obowiązek tak działać aby do konieczności wypłaty odszkodowania nie dochodziło a opisywana sytuacja powtarza się ostatnio coraz częściej.

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2019-04-15 13:51:34

Radni powiatowi - plotkarze niszczą swój szpital?

  • Środa, 2017-12-20 15:11:08

Spychowskie drzewa otulone poezją

  • Poniedziałek, 2017-11-27 19:36:02

Zajmą się pomnikiem 40-lecia PRL

  • Środa, 2017-05-10 12:52:39

Sadzili drzewa i sprzątali


Komentarze

  • Nie żyje ksiądz Mirosław Lango, proboszcz ze Spychowa
    ....śpieszmy się kochać ludzi,tak szybko odchodzą...Pokój Jego duszy.
    Autor: Jeremi Brzostowski
    2019-10-22 20:59:37
  • Grożą śmiercią naczelnikowi po seks-ankiecie
    Kto grozi, pewnie ci wielcy katolicy od miłosierdzia bożego, nafaszerowani: fałszem, podłością i obłudą!!! Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci w niego kamień.
    Autor: szczytnianin
    2019-10-22 20:09:15
  • Tajemniczy pożar kamienicy przy 1 Maja (zdjęcia)
    Wcale bym się nie zdziwiła że poprostu znudziło się mieszkanie co niektórym w takich warunkach.
    Autor: Tasia
    2019-10-22 13:52:19
  • Arsenał Milicji Obywatelskiej na poddaszu w Kocie
    Jak to były pociski z 1913 r., to nie należały do MO, chyba że MO miała takie mausery po 1945 r. Pewnie były skonfiskowane - i zapomniane, albo ukryte przez byłych właścicieli domostwa sprzed 1945 r. Sam z taką sytuacją miałem do czynienia - ale dawniej - jeszcze w czasach \"komuny\". Oddałem na komendę, ale strach był, że z niej nie wrócę, jako podejrzany o dybanie na ustrój i prawowitą władzę.
    Autor: Krajan
    2019-10-21 15:43:48
  • Olimpijczyk jednak z porażką w Szczytnie
    ćwiczcie Panowie ćwiczcie.
    Autor: re:
    2019-10-21 01:50:38
  • Przedszkole w Orzynach zamienią na świetlicę?
    Diagnozowanie choroby, ciąg dalszy... Drugą kadencję słońce ze śmiechu się chowa w gminnym blasku światłości ,Orzyńską ciemnością. \"walącą\" po oczach. \"...ciemno wszędzie, głucho wszędzie\" - Mickiewicz się przypomina.
    Autor: Wiesława Kowalewska
    2019-10-20 13:09:49
  • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
    Brzydko panowie się bawią! Nawet nie wiedziałem, że pan O z Sanepidu jest bratem byłej burmistrz Górskiej! Jeśli ta cała sytuacja powstała w wyniku jakichś wzajemnych antypatii, popartych do tego głupotą - to tylko idiota trzymałby p. O w Sanepidzie! Przecież on stanowi zagrożenie dla miasta. Zresztą nie tylko on. Zdaje się że funkcjonuje także gdzieś Wydział Kryzysowy! czym się tam zajmują?!
    Autor: Taki sobie czytelnik
    2019-10-18 16:17:24
  • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
    Dla ciekawych i potomnych: wszystkie publiczne enuncjacje na temat stanu wody w Szczytnie w październiku 2019 - zarówno Sanepidu, jak i Burmistrza - dostępne są w komplecie tylko na stronie \"Tygodnika Szczytno\".
    Autor: Śmieszek
    2019-10-18 14:21:02
  • Wiadro śmieci warte 500 zł
    Piękna droga Szczytno-Jerutki zaśmiecona okrutnie. Rowy, lasy pełne pustych butelek i puszek, nawet w miejscu tuż pod informacją, że teren monitorowany. Ostatnio zebraliśmy dwa worki śmieci zamiast grzybów.
    Autor: Gość
    2019-10-17 18:32:14
  • Królowa Luiza (cz. 1) – historia powiatu szczycieńskiego
    Budynek zawsze wyróżniał się urodą, ale ostatnio bardzo podupadł. Ciekawe czemu?
    Autor: Gość
    2019-10-17 17:38:13