Czwartek, 4 Czerwiec, Imieniny: Christy, Helgi, Karola -

Reklama


Reklama

Do Szczytna wracają wybory najpiękniejszej... i nie tylko


Po bodaj 9 latach przerwy w Szczytnie odbędą się wybory do konkursu Miss Polski. Organizacją tego potężnego przedsięwzięcia, nie tylko w naszym powiecie, ale w skali makro - ogólnopolskiej zajmuje się dwóch panów, reprezentujących firmę, która otrzymała licencję na ten event. Jednym z organizatorów jest Marcin Bałon – i tu ciekawostka – rodowity szczytnianin. Z nim właśnie rozmawiam o zasadach, terminach, przygotowaniach itp.

 Wyborów Miss Polski w Szczytnie, zdaje się, jeszcze nie było...

 

Chyba nie. Z tego co wiem, to odbywały się eliminacje, ale do konkursu Miss Polonia. Zasady podobne, cel też, tyle że to... konkurencja. Ale i ona przez ostatnie lata nie zawitała do Szczytna. Przyznam, że bardzo byłem zdziwiony, gdy mi pan Materna powiedział, że konkurs w Szczytnie ostatni raz odbył się w 2011 roku, a później „padł” z braku chętnych. Myślę, że teraz, po tylu latach przerwy, zainteresowanie wzrośnie, szczególnie że tym razem wybory będą, jakby to powiedzieć... obfitsze.

 

To znaczy?

 

Odbywać się będą aż w trzech kategoriach. Uczestnicy będą ubiegać się o tytuły: Miss Ziemi Szczycieńskiej, Miss Nastolatek Ziemi Szczycieńskiej oraz – i na tę kategorię zwracam szczególną uwagę pań – Mister Ziemi Szczycieńskiej. Oczywiście w każdej z tych kategorii będą przyznane tytuły wice.

 

A to istotnie będzie w Szczytnie nowość. Jakie kryteria obowiązują?

 

Najkrócej mówiąc: wiek, stan wolny i bezdzietność. Dorosła Miss nie może mieć – w dniu wyborów – mniej niż 18 lat ani więcej niż 27, w przypadku nastolatki te granice to ukończone 14 lat i nieskończone 18, tu też niezbędna jest zgoda opiekuna prawnego, a panowie muszą być, oczywiście, dorośli, ale przed 30.

 

I nic więcej? Żaden wzrost, rozbudowana klata, talia osy...?

 

Nic. Całą resztę pozostawiamy osobistemu przekonaniu o własnych walorach kandydatów i kandydatek.

 

Ktoś ich jednak będzie oceniał...

 

Niewątpliwie. Najpierw odbędzie się casting, zaplanowany w Szczytnie na 14 września br. od godziny 10. Uczestniczyć w nim może każda dziewczyna, pani i pan z zachowaniem wymienionych wcześniej kryteriów. Co ważne – nie muszą to być osoby tylko z powiatu szczycieńskiego. Jeśli do Szczytna będzie chciała przyjechać panna ze Śląska – też może i będzie miała szansę uzyskać tytuł Miss Ziemi Szczycieńskiej. Zgodnie z regulaminem casting wyłoni ścisłą czołówkę. Weźmie ona udział w finałowej gali, która w Szczytnie odbędzie się dopiero w przyszłym roku, dokładnie 21 marca. W każdej kategorii do tej gali może być zakwalifikowanych maksymalnie po 12 osób. Na castingu będą trzy prezentacje: niejako wstępna w takiej „postaci”, w jakiej kandydatki i kandydaci się zgłosili. Później będą musieli się zaprezentować: panie i dziewczęta w strojach kąpielowych (nastolatki w jednoczęściowych), a panowie w slipach. Trzecia odsłona to będą stroje wieczorowe.


Reklama

 

A między wrześniem i marcem?

 

Będą się do gali przygotowywać: uczestniczyć w sesjach zdjęciowych, spotkaniach, opiekę nad nimi przejmą styliści, wizażyści, makijażyści itp. Już samo to dla wielu dziewcząt będzie niezłą przygodą, ale na pewno przydatną, bo która nie chciałaby nauczyć się jak być zawsze piękną? Oczywiście wiem, że panie piękne są wszystkie i zawsze.

 

Co dalej?

 

Podczas marcowej gali wyłonione zostaną królowe i król oraz po 2 osoby z tytułami wice w każdej z tych trzech kategorii. Te tytuły automatycznie zakwalifikują ich do udziału w półfinałach ogólnopolskich. Można będzie też uzyskać ewentualnie tzw. dziką kartę. Ich liczba jest nieograniczona, a przydzielić je mogą jedynie aktualnie panujący czyli obecna Miss Polski, Miss Polski Nastolatek i Mister Polski. Co oczywiste, przyjadą oni do Szczytna na tę galę.

 

Już choćby z tej przyczyny będzie to w Szczytnie nietuzinkowe wydarzenie. Jest pan szczytnianinem, więc pewnie będzie pan zachęcał do udziału grono swoich znajomych. I zapewne są oni ciekawi, jakim sposobem chłopak ze Szczytna organizuje tak ważne wydarzenie jak wybory Miss Polski...

 

Powiedziałbym, że przez zupełny przypadek. Pięć lat temu skończyłem naukę w szczycieńskim „gastronomiku” i pojechałem do Warszawy, właściwie tak w ciemno, szukać swojego miejsca na świecie. Tuż po przyjeździe trafiłem na ogłoszenie, że ówczesny Mister Polski poszukuje asystenta i odbędzie się casting. Bardziej z ciekawości niż przekonania pomyślałem: „Spróbuję, zobaczę jak to jest”. I poszedłem. Po tym castingu podszedł do mnie jeden z organizatorów i spytał czy jestem naprawdę zainteresowany tą pracą. Byłem. I tak „wplątałem” się w wybory, bo przez cztery lata, wspinając się po szczeblach organizacyjnych, pracowałem przy wyborach Mistera Polski. Teraz, można by powiedzieć, wstąpiłem na kolejny szczebel.

 

Reklama

 

Lepsze to niż smażenie schabowych?

 

Z pewnością! Gotowania, co prawda, się nauczyłem, ale nie byłem pasjonatem. Organizowanie eventów, i to na taką skalę, jest o wiele bardziej pasjonujące. Oczywiście, wymaga to ogromu pracy, czasu, zaangażowania, ale gdy wszystko się udaje, to daje ogromną satysfakcję. Z dotychczasowych doświadczeń wiem też, że i uczestniczki oraz uczestnicy wyborów są zwykle zadowoleni, nawet jeśli nie zdobędą korony, bo „po drodze” jest wiele różnych nagród do wygrania. Dla wszystkich jest to świetna, jedyna w życiu przygoda, dla wielu może też być początkiem zupełnie nieoczekiwanej kariery na scenach, na ekranach, na wybiegach... A kto o tym nie marzy? Także dziewczyny i chłopaki ze Szczytna i powiatu: dajcie sobie szansę! Zapraszam na casting już 14 września.

 

 

 

 

Fot. Organizacją najbliższej edycji wyborów Miss Polski zajmuje się firma T&M, którą tworzą Tomasz Wielądek oraz Marcin Bałon – szczytnianin.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Kłamią, kłamią, kłamią Każdy rybaka ma piękny dom, elegancki samochód!!! ( z pensji ) A ryb w jeziorach już prawie niema! Wszystko jasne jeden drogiego będzie krył Komunistyczne układy!

  Wedkarz


  2020-06-04 08:39:29
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Śćiema jakich mało siaty stoją non stop szczupak odlawiany w tarlo to przestępstwo. Przestańcie odlawiac ryby w tarlo natura sama odbuduje waszą bandycka gospodarkę. Widocznie gospodarstwo ma takie układy i nie obowiazuja ich okresy ochronne a osoba decyzyjna wszystko podpisze żeby mieć z tego korzyść. Uklady musza byc od dawna gospodarstwo przekazywane z pokolenia na pokolenie tej samej rodzinie... Ale to wędkarz i kormoran jest szkodnikem...

  Wędkarz


  2020-06-04 08:15:50
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Pan Kulas jasno sprecyzował w jakim rzędzie stawia wędkarzy: \"A odławiają go też wędkarze, kormorany i inne szkodniki\"

  MJS Blue


  2020-06-04 07:09:35
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Jak byście tak racjonalnie gospodarowali to nie potrzebne by były zarybienia. Co z tego, że macie papiery jak niszczycie wody zgodnie z przepisami.

  Boleń


  2020-06-04 00:21:43
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Panie Henryku najlepszą obroną jest atak.A te ilości ryb to chyba jakaś kpina.

  Spychowo


  2020-06-03 22:34:43
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Witam jestem właśnie że Spychowa wychowałem się tam i jeszcze nie widzilame nigdy że by było zarybianie jezior chyba tylko na papierze Masakra Rybacy są kłusownikami ale legalnymi .

  Michał Wanda


  2020-06-03 22:28:52
 • Lodziarnia Beza-Krówka zaprasza na pyszne smaki
  Powodzenia, super

  Gość


  2020-06-03 21:19:02
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Niby rybacy tak na nich trzeba mówić to dobrze zorganiziwana grupa przestępcza .

  Roman Maryl A.G


  2020-06-03 19:45:12
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Żartowniś z niego rybacy 9 a wędkarze 15 kg widziałem jak stawiają tam siaty co 20m w poprzek jeziora i tak kilka rzędów koło siebie żeby co nic nie spier.....o(j .kiersztanowo),już tam nie łapie bo studnia,bezrybie totalne

  Nicram1222


  2020-06-03 17:47:16
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Tak o kłamstwo sam widziałem na własne oczy jak rybacy łowio w tarło szczupaki i wrzucano do skrzynek nie do wytarcia i też one ryby wiosno w tarło kedyś tak nie było a jak były nie wymiarowe do wyrzucali śnięte do wody i niech nie oszukuje tak jest co roku na .jedzorze Leleskim

  Piotr polak


  2020-06-03 14:45:49