Piątek, 23 Sierpień, Imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Do Szczytna wracają wybory najpiękniejszej... i nie tylko


Po bodaj 9 latach przerwy w Szczytnie odbędą się wybory do konkursu Miss Polski. Organizacją tego potężnego przedsięwzięcia, nie tylko w naszym powiecie, ale w skali makro - ogólnopolskiej zajmuje się dwóch panów, reprezentujących firmę, która otrzymała licencję na ten event. Jednym z organizatorów jest Marcin Bałon – i tu ciekawostka – rodowity szczytnianin. Z nim właśnie rozmawiam o zasadach, terminach, przygotowaniach itp.

 Wyborów Miss Polski w Szczytnie, zdaje się, jeszcze nie było...

 

Chyba nie. Z tego co wiem, to odbywały się eliminacje, ale do konkursu Miss Polonia. Zasady podobne, cel też, tyle że to... konkurencja. Ale i ona przez ostatnie lata nie zawitała do Szczytna. Przyznam, że bardzo byłem zdziwiony, gdy mi pan Materna powiedział, że konkurs w Szczytnie ostatni raz odbył się w 2011 roku, a później „padł” z braku chętnych. Myślę, że teraz, po tylu latach przerwy, zainteresowanie wzrośnie, szczególnie że tym razem wybory będą, jakby to powiedzieć... obfitsze.

 

To znaczy?

 

Odbywać się będą aż w trzech kategoriach. Uczestnicy będą ubiegać się o tytuły: Miss Ziemi Szczycieńskiej, Miss Nastolatek Ziemi Szczycieńskiej oraz – i na tę kategorię zwracam szczególną uwagę pań – Mister Ziemi Szczycieńskiej. Oczywiście w każdej z tych kategorii będą przyznane tytuły wice.

 

A to istotnie będzie w Szczytnie nowość. Jakie kryteria obowiązują?

 

Najkrócej mówiąc: wiek, stan wolny i bezdzietność. Dorosła Miss nie może mieć – w dniu wyborów – mniej niż 18 lat ani więcej niż 27, w przypadku nastolatki te granice to ukończone 14 lat i nieskończone 18, tu też niezbędna jest zgoda opiekuna prawnego, a panowie muszą być, oczywiście, dorośli, ale przed 30.

 

I nic więcej? Żaden wzrost, rozbudowana klata, talia osy...?

 

Nic. Całą resztę pozostawiamy osobistemu przekonaniu o własnych walorach kandydatów i kandydatek.

 

Ktoś ich jednak będzie oceniał...

 

Niewątpliwie. Najpierw odbędzie się casting, zaplanowany w Szczytnie na 14 września br. od godziny 10. Uczestniczyć w nim może każda dziewczyna, pani i pan z zachowaniem wymienionych wcześniej kryteriów. Co ważne – nie muszą to być osoby tylko z powiatu szczycieńskiego. Jeśli do Szczytna będzie chciała przyjechać panna ze Śląska – też może i będzie miała szansę uzyskać tytuł Miss Ziemi Szczycieńskiej. Zgodnie z regulaminem casting wyłoni ścisłą czołówkę. Weźmie ona udział w finałowej gali, która w Szczytnie odbędzie się dopiero w przyszłym roku, dokładnie 21 marca. W każdej kategorii do tej gali może być zakwalifikowanych maksymalnie po 12 osób. Na castingu będą trzy prezentacje: niejako wstępna w takiej „postaci”, w jakiej kandydatki i kandydaci się zgłosili. Później będą musieli się zaprezentować: panie i dziewczęta w strojach kąpielowych (nastolatki w jednoczęściowych), a panowie w slipach. Trzecia odsłona to będą stroje wieczorowe.

 

A między wrześniem i marcem?

 

Będą się do gali przygotowywać: uczestniczyć w sesjach zdjęciowych, spotkaniach, opiekę nad nimi przejmą styliści, wizażyści, makijażyści itp. Już samo to dla wielu dziewcząt będzie niezłą przygodą, ale na pewno przydatną, bo która nie chciałaby nauczyć się jak być zawsze piękną? Oczywiście wiem, że panie piękne są wszystkie i zawsze.

 

Co dalej?

 


Podczas marcowej gali wyłonione zostaną królowe i król oraz po 2 osoby z tytułami wice w każdej z tych trzech kategorii. Te tytuły automatycznie zakwalifikują ich do udziału w półfinałach ogólnopolskich. Można będzie też uzyskać ewentualnie tzw. dziką kartę. Ich liczba jest nieograniczona, a przydzielić je mogą jedynie aktualnie panujący czyli obecna Miss Polski, Miss Polski Nastolatek i Mister Polski. Co oczywiste, przyjadą oni do Szczytna na tę galę.

 

Już choćby z tej przyczyny będzie to w Szczytnie nietuzinkowe wydarzenie. Jest pan szczytnianinem, więc pewnie będzie pan zachęcał do udziału grono swoich znajomych. I zapewne są oni ciekawi, jakim sposobem chłopak ze Szczytna organizuje tak ważne wydarzenie jak wybory Miss Polski...

 

Powiedziałbym, że przez zupełny przypadek. Pięć lat temu skończyłem naukę w szczycieńskim „gastronomiku” i pojechałem do Warszawy, właściwie tak w ciemno, szukać swojego miejsca na świecie. Tuż po przyjeździe trafiłem na ogłoszenie, że ówczesny Mister Polski poszukuje asystenta i odbędzie się casting. Bardziej z ciekawości niż przekonania pomyślałem: „Spróbuję, zobaczę jak to jest”. I poszedłem. Po tym castingu podszedł do mnie jeden z organizatorów i spytał czy jestem naprawdę zainteresowany tą pracą. Byłem. I tak „wplątałem” się w wybory, bo przez cztery lata, wspinając się po szczeblach organizacyjnych, pracowałem przy wyborach Mistera Polski. Teraz, można by powiedzieć, wstąpiłem na kolejny szczebel.

 

 

Lepsze to niż smażenie schabowych?

 

Z pewnością! Gotowania, co prawda, się nauczyłem, ale nie byłem pasjonatem. Organizowanie eventów, i to na taką skalę, jest o wiele bardziej pasjonujące. Oczywiście, wymaga to ogromu pracy, czasu, zaangażowania, ale gdy wszystko się udaje, to daje ogromną satysfakcję. Z dotychczasowych doświadczeń wiem też, że i uczestniczki oraz uczestnicy wyborów są zwykle zadowoleni, nawet jeśli nie zdobędą korony, bo „po drodze” jest wiele różnych nagród do wygrania. Dla wszystkich jest to świetna, jedyna w życiu przygoda, dla wielu może też być początkiem zupełnie nieoczekiwanej kariery na scenach, na ekranach, na wybiegach... A kto o tym nie marzy? Także dziewczyny i chłopaki ze Szczytna i powiatu: dajcie sobie szansę! Zapraszam na casting już 14 września.

 

 

 

 

Fot. Organizacją najbliższej edycji wyborów Miss Polski zajmuje się firma T&M, którą tworzą Tomasz Wielądek oraz Marcin Bałon – szczytnianin.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Ścianka pin art już działa
  Ty Jarek masz moj glos za tą ściankę gdyz to ponoć pomysł Leski ale ty go żeś wykozystał.
  Autor: Rafal
  2019-08-22 20:33:22
 • Ogórki i kaszana – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  A od kogo pan to wie ;)
  Autor: Śmieszek
  2019-08-22 11:55:08
 • Zespół, który może jeszcze zaskoczyć
  A o drugim meczu nawet słowa nie napiszecie? Jak Sks Szczytno fatalnie zagrał u siebie z Orlętami Reszel przegrywając aż 0-8. I na 3 kolejke na wyjazd z Lzs roznowem nie pojechali. W tym artykule z jednym się zgodzę! Zaskoczyli piłkarze nas Ale fatalnie. Z taką grą jak teraz to Sks zapewni sobie spadek do A klasy.
  Autor: Xyz 1995
  2019-08-22 10:53:52
 • „Deżawi” - felieton Romana Żokowskiego
  I co Pan teraz powie panie Żokowski? Pasym 3 mecze 3 zwycięstwa I to bardzo wysokie! Bilans 12 bramek strzelonych i tylko 3 stracone. Kadra meczowa bardzo spora i Pan mówił o braku ludzi? Poprzedni sezon do zapomnienia a idzie nowe rozdanie. A Sks Szczytno 2 mecze przegrane u siebie 0-1 porażka z Wilczkiem i wilkowo i 0-8 z Orletami Reszel i w tamta niedziele nie pojechali na wyjazdowy mecz z Roznowem. Sytuacja kadrową fatalna że mogą raczej sezonu nie dograć.
  Autor: Xyz1995
  2019-08-22 09:44:32
 • Ogień zniszczył gospodarstwo w Dźwierzutach (zdjęcia)
  Tragedia wiadomo ale tej kobiety mi nie szkoda.Wiem, że pojawi się mnóstwo hejtu ale teraz wierzę, że jest na tym świecie jakaś sprawiedliwość.
  Autor: Nika
  2019-08-21 19:13:46
 • Powstaje Galeria Jurand z salą widowiskową
  Jak porządna galeria to i pewnie porządne toalety będą . Bo w naszym pięknym rzekomo turystycznym mieście nie ma nawet 1 kibelka . na mieście :D
  Autor: Lusi205i
  2019-08-20 16:07:49
 • Kraksa na Leyka, kierowca uciekł (zdjęcia)
  8 godzin zablokowana droga była
  Autor: 007
  2019-08-18 18:30:21
 • Waldemar Kiernozek Project NEWI
  Artykuł pięknie napisany tylko mija się mocno z prawda ;) Pan Waldek fałszuje jak by przechodził mutacje głosu pozdrawiamy Zespół jarzębina (bo grać to trza umić )
  Autor: Andrew
  2019-08-18 14:32:38
 • Wieża ciśnień – Roman Żokowski
  Czy ta budowla koło wieży zostanie dokończona?
  Autor: Łukasz
  2019-08-17 16:32:37
 • Dyskusja – felieton Romana Żokowskiego
  Czy wieża ciśnień zostanie odrestaurowana?
  Autor: Łukasz
  2019-08-17 16:26:14