Niedziela, 20 Październik, Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Do Szczytna wracają wybory najpiękniejszej... i nie tylko


Po bodaj 9 latach przerwy w Szczytnie odbędą się wybory do konkursu Miss Polski. Organizacją tego potężnego przedsięwzięcia, nie tylko w naszym powiecie, ale w skali makro - ogólnopolskiej zajmuje się dwóch panów, reprezentujących firmę, która otrzymała licencję na ten event. Jednym z organizatorów jest Marcin Bałon – i tu ciekawostka – rodowity szczytnianin. Z nim właśnie rozmawiam o zasadach, terminach, przygotowaniach itp.

 Wyborów Miss Polski w Szczytnie, zdaje się, jeszcze nie było...

 

Chyba nie. Z tego co wiem, to odbywały się eliminacje, ale do konkursu Miss Polonia. Zasady podobne, cel też, tyle że to... konkurencja. Ale i ona przez ostatnie lata nie zawitała do Szczytna. Przyznam, że bardzo byłem zdziwiony, gdy mi pan Materna powiedział, że konkurs w Szczytnie ostatni raz odbył się w 2011 roku, a później „padł” z braku chętnych. Myślę, że teraz, po tylu latach przerwy, zainteresowanie wzrośnie, szczególnie że tym razem wybory będą, jakby to powiedzieć... obfitsze.

 

To znaczy?

 

Odbywać się będą aż w trzech kategoriach. Uczestnicy będą ubiegać się o tytuły: Miss Ziemi Szczycieńskiej, Miss Nastolatek Ziemi Szczycieńskiej oraz – i na tę kategorię zwracam szczególną uwagę pań – Mister Ziemi Szczycieńskiej. Oczywiście w każdej z tych kategorii będą przyznane tytuły wice.

 

A to istotnie będzie w Szczytnie nowość. Jakie kryteria obowiązują?

 

Najkrócej mówiąc: wiek, stan wolny i bezdzietność. Dorosła Miss nie może mieć – w dniu wyborów – mniej niż 18 lat ani więcej niż 27, w przypadku nastolatki te granice to ukończone 14 lat i nieskończone 18, tu też niezbędna jest zgoda opiekuna prawnego, a panowie muszą być, oczywiście, dorośli, ale przed 30.

 

I nic więcej? Żaden wzrost, rozbudowana klata, talia osy...?

 

Nic. Całą resztę pozostawiamy osobistemu przekonaniu o własnych walorach kandydatów i kandydatek.

 

Ktoś ich jednak będzie oceniał...

 

Niewątpliwie. Najpierw odbędzie się casting, zaplanowany w Szczytnie na 14 września br. od godziny 10. Uczestniczyć w nim może każda dziewczyna, pani i pan z zachowaniem wymienionych wcześniej kryteriów. Co ważne – nie muszą to być osoby tylko z powiatu szczycieńskiego. Jeśli do Szczytna będzie chciała przyjechać panna ze Śląska – też może i będzie miała szansę uzyskać tytuł Miss Ziemi Szczycieńskiej. Zgodnie z regulaminem casting wyłoni ścisłą czołówkę. Weźmie ona udział w finałowej gali, która w Szczytnie odbędzie się dopiero w przyszłym roku, dokładnie 21 marca. W każdej kategorii do tej gali może być zakwalifikowanych maksymalnie po 12 osób. Na castingu będą trzy prezentacje: niejako wstępna w takiej „postaci”, w jakiej kandydatki i kandydaci się zgłosili. Później będą musieli się zaprezentować: panie i dziewczęta w strojach kąpielowych (nastolatki w jednoczęściowych), a panowie w slipach. Trzecia odsłona to będą stroje wieczorowe.

 

A między wrześniem i marcem?

 

Będą się do gali przygotowywać: uczestniczyć w sesjach zdjęciowych, spotkaniach, opiekę nad nimi przejmą styliści, wizażyści, makijażyści itp. Już samo to dla wielu dziewcząt będzie niezłą przygodą, ale na pewno przydatną, bo która nie chciałaby nauczyć się jak być zawsze piękną? Oczywiście wiem, że panie piękne są wszystkie i zawsze.

 

Co dalej?

 


Podczas marcowej gali wyłonione zostaną królowe i król oraz po 2 osoby z tytułami wice w każdej z tych trzech kategorii. Te tytuły automatycznie zakwalifikują ich do udziału w półfinałach ogólnopolskich. Można będzie też uzyskać ewentualnie tzw. dziką kartę. Ich liczba jest nieograniczona, a przydzielić je mogą jedynie aktualnie panujący czyli obecna Miss Polski, Miss Polski Nastolatek i Mister Polski. Co oczywiste, przyjadą oni do Szczytna na tę galę.

 

Już choćby z tej przyczyny będzie to w Szczytnie nietuzinkowe wydarzenie. Jest pan szczytnianinem, więc pewnie będzie pan zachęcał do udziału grono swoich znajomych. I zapewne są oni ciekawi, jakim sposobem chłopak ze Szczytna organizuje tak ważne wydarzenie jak wybory Miss Polski...

 

Powiedziałbym, że przez zupełny przypadek. Pięć lat temu skończyłem naukę w szczycieńskim „gastronomiku” i pojechałem do Warszawy, właściwie tak w ciemno, szukać swojego miejsca na świecie. Tuż po przyjeździe trafiłem na ogłoszenie, że ówczesny Mister Polski poszukuje asystenta i odbędzie się casting. Bardziej z ciekawości niż przekonania pomyślałem: „Spróbuję, zobaczę jak to jest”. I poszedłem. Po tym castingu podszedł do mnie jeden z organizatorów i spytał czy jestem naprawdę zainteresowany tą pracą. Byłem. I tak „wplątałem” się w wybory, bo przez cztery lata, wspinając się po szczeblach organizacyjnych, pracowałem przy wyborach Mistera Polski. Teraz, można by powiedzieć, wstąpiłem na kolejny szczebel.

 

 

Lepsze to niż smażenie schabowych?

 

Z pewnością! Gotowania, co prawda, się nauczyłem, ale nie byłem pasjonatem. Organizowanie eventów, i to na taką skalę, jest o wiele bardziej pasjonujące. Oczywiście, wymaga to ogromu pracy, czasu, zaangażowania, ale gdy wszystko się udaje, to daje ogromną satysfakcję. Z dotychczasowych doświadczeń wiem też, że i uczestniczki oraz uczestnicy wyborów są zwykle zadowoleni, nawet jeśli nie zdobędą korony, bo „po drodze” jest wiele różnych nagród do wygrania. Dla wszystkich jest to świetna, jedyna w życiu przygoda, dla wielu może też być początkiem zupełnie nieoczekiwanej kariery na scenach, na ekranach, na wybiegach... A kto o tym nie marzy? Także dziewczyny i chłopaki ze Szczytna i powiatu: dajcie sobie szansę! Zapraszam na casting już 14 września.

 

 

 

 

Fot. Organizacją najbliższej edycji wyborów Miss Polski zajmuje się firma T&M, którą tworzą Tomasz Wielądek oraz Marcin Bałon – szczytnianin.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Wtorek, 2019-10-08 15:52:46

Kandydaci o klimacie i nie tylko

 • Piątek, 2019-09-06 10:08:50

Z tropików do Szczytna?

 • Czwartek, 2019-09-05 09:59:17

Mistrzostwa Szczytna o zasięgu powiatowym


Komentarze

 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Brzydko panowie się bawią! Nawet nie wiedziałem, że pan O z Sanepidu jest bratem byłej burmistrz Górskiej! Jeśli ta cała sytuacja powstała w wyniku jakichś wzajemnych antypatii, popartych do tego głupotą - to tylko idiota trzymałby p. O w Sanepidzie! Przecież on stanowi zagrożenie dla miasta. Zresztą nie tylko on. Zdaje się że funkcjonuje także gdzieś Wydział Kryzysowy! czym się tam zajmują?!
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-18 16:17:24
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Dla ciekawych i potomnych: wszystkie publiczne enuncjacje na temat stanu wody w Szczytnie w październiku 2019 - zarówno Sanepidu, jak i Burmistrza - dostępne są w komplecie tylko na stronie \"Tygodnika Szczytno\".
  Autor: Śmieszek
  2019-10-18 14:21:02
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  Piękna droga Szczytno-Jerutki zaśmiecona okrutnie. Rowy, lasy pełne pustych butelek i puszek, nawet w miejscu tuż pod informacją, że teren monitorowany. Ostatnio zebraliśmy dwa worki śmieci zamiast grzybów.
  Autor: Gość
  2019-10-17 18:32:14
 • Królowa Luiza (cz. 1) – historia powiatu szczycieńskiego
  Budynek zawsze wyróżniał się urodą, ale ostatnio bardzo podupadł. Ciekawe czemu?
  Autor: Gość
  2019-10-17 17:38:13
 • Ciekawostki prowincjonalne – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Dawna nazwa naszych terenów - zamieszkałych przez przez pruskie plemię Galindów - czyli Galindia - właśnie oznaczała tzw. kresy, podobnie jak \"ukraina\"
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-17 16:26:18
 • Grożą śmiercią naczelnikowi po seks-ankiecie
  Jak można nie sprawdzić co to za ankieta. Czy nauczyciele ślepo wykonują pollecenia.Nie można też hejtować,po co tyle wrogości.
  Autor: Zaniepokojona
  2019-10-17 11:07:42
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie gościu pierwszy i ostatni komunikat PPIS. Komunikaty sprzeczne a stan faktyczny bez zmian. Sprawa jest prosta. p. Ochenkowski - brat p. Górskiej. Szkoda tylko, że takie zagrywki załatwia się kosztem mieszkańców.
  Autor: Zwierzak
  2019-10-17 07:49:47
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie, Człowieku rozumny, wszystkie komunikaty w tej sprawie! To się kupy nie trzyma! Wszyscy w d...e mają, jak, w jakiej formie i po co dają obwieszczenia dla ludu (podobno ciemnemu). Komunikat PPIS został podpisany przez niejakiego OCHENKOWSKIEGO (z upoważnienia). Co tam było napisane - to sobie przypomnij. Potem komunikat burmistrza - co tam było napisane - też poczytaj. A potem złóż to sobie w całość. Następnie napij się wody.
  Autor: Śmieszek
  2019-10-16 15:50:41
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Ja bym wstrzymał się od picia tej wody. W szczególności dzieci. Bakterie które wykryto są bardzo odporne i przenikają do sieci wodociągowej. Praktycznie nie są do wytępienia prostackim metodami .
  Autor: Szczytnianin
  2019-10-16 15:17:50
 • Ciekawostki prowincjonalne – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Po co ta polityka, panie Mądrzejowski? Bez niej byłby całkiem fajny felieton.
  Autor: lena
  2019-10-16 08:34:07