Piątek, 14 Maj
Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego -

Reklama


Reklama

Cinema Lumiere zastąpiło Kino Jurand


W czwartek, 25 czerwca po latach nieobecności do Szczytna wróciło kino. Wszystko za sprawą Galerii Jurand oraz rodzinnej firmy z Białegostoku Cinema Lumiere. Jak zapowiadają jego właściciele to najnowocześniejszy obiekt w kraju. Widzowie z naszego powiatu będą mogli oglądać światowe premiery na miejscu w Szczytnie i to bez żadnego czasowego poślizgu. Współwłaścicielami kina w Szczytnie są Krzysztof Bil-Jaruzelski i Jacek Chrościński i to z nimi rozmawiamy o kinie, filmie i Szczytnie...W czwartek odbyło się uroczyste otwarcie kina Cinema Lumiere w Szczytnie, były emocje?

 

Oczywiście, że tak. Powrót kina do Szczytna to nie tylko wydarzenie dla mieszkańców miasta, czy powiatu szczycieńskiego, ale również dla nas. To duża odpowiedzialność. Wiemy, że mieszkańcy powiatu szczycieńskiego są kinowi i lubią oglądać filmy, a my chcielibyśmy sprostać ich oczekiwaniom.

 

Uda się?

 

Na to pytanie odpowiemy za jakiś czas. Zrobiliśmy wszystko, aby tak się stało. Kino w Szczytnie to najnowocześniejszy obiekt w kraju, a na pewno w województwie warmińsko-mazurskim. Postawiliśmy wyłącznie na jakość. Zainstalowaliśmy tu najnowocześniejszy projektor laserowy Barco. To wiodący producent sprzętu kinotechnicznego na świecie. Takich projektorów w Polsce jest zaledwie kilka. To sprzęt przyszłości, do którego sieci Helios, czy Multikina dojdą dopiero za parę lat. To znakomita jakość obrazu. W szczycieńskim kinie zamontowaliśmy też najwygodniejsze fotele na świecie hiszpańskiej firmy FIGUERAS. To nawet nie mercedes, a rolls royce wśród kinowych foteli. Gdy dołożymy do tego znakomity ekran oraz dźwięk, to Cinema Lumiere w Szczytnie jest rajem dla każdego kinomana.


Reklama

 

 

Kino dla mieszkańców ruszyło w piątek, 26 czerwca. Gdzie sprawdzić repertuar, jak kupić bilety, jakie będą ich ceny?

 

Internetowa rezerwacja biletów ruszyła w czwartek, 25 czerwca. Fizyczna sprzedaż rozpoczęliśmy w piątek, 26. Szczegóły można znaleźć na https://kinoszczytno.pl/. Myślę, że repertuar będzie pojawiał się też na łamach „Tygodnika Szczytno”. Ceny biletów ustaliliśmy na 20 i 17 zł. Wśród filmów pierwszego dnia znalazły się między innymi bajka „Naprzód”oraz dla dorosłych „Sala samobójców: Hejter”, „Zawód: Kobieciarz”, „W lesie dziś nie zaśnie nikt”.

 

Czy mieszkańcy mogą liczyć na premiery?

 

Reklama

Oczywiście, że tak. Pojawią się u nas na pewno wszystkie te znaczące. Planujemy co najmniej 4 seanse dziennie 360 dni w roku. Oczywiście, jeśli będzie dobry repertuar, to w weekendy seansów będzie więcej.

Nasza sala kinowa ma 200 miejsc, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych. Dysponujemy też profesjonalnym movie-barem. Każdy miłośnik kina poczuje się tu jak u siebie. Gorąco zapraszamy.Komentarze do artykułu

Mieszkaniec

Byłem i bardzo mi się podobało. Tak trzymać i życzę sukcesów.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama