Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

Cinema Lumiere zastąpiło Kino Jurand


W czwartek, 25 czerwca po latach nieobecności do Szczytna wróciło kino. Wszystko za sprawą Galerii Jurand oraz rodzinnej firmy z Białegostoku Cinema Lumiere. Jak zapowiadają jego właściciele to najnowocześniejszy obiekt w kraju. Widzowie z naszego powiatu będą mogli oglądać światowe premiery na miejscu w Szczytnie i to bez żadnego czasowego poślizgu. Współwłaścicielami kina w Szczytnie są Krzysztof Bil-Jaruzelski i Jacek Chrościński i to z nimi rozmawiamy o kinie, filmie i Szczytnie...W czwartek odbyło się uroczyste otwarcie kina Cinema Lumiere w Szczytnie, były emocje?

 

Oczywiście, że tak. Powrót kina do Szczytna to nie tylko wydarzenie dla mieszkańców miasta, czy powiatu szczycieńskiego, ale również dla nas. To duża odpowiedzialność. Wiemy, że mieszkańcy powiatu szczycieńskiego są kinowi i lubią oglądać filmy, a my chcielibyśmy sprostać ich oczekiwaniom.

 

Uda się?

 

Na to pytanie odpowiemy za jakiś czas. Zrobiliśmy wszystko, aby tak się stało. Kino w Szczytnie to najnowocześniejszy obiekt w kraju, a na pewno w województwie warmińsko-mazurskim. Postawiliśmy wyłącznie na jakość. Zainstalowaliśmy tu najnowocześniejszy projektor laserowy Barco. To wiodący producent sprzętu kinotechnicznego na świecie. Takich projektorów w Polsce jest zaledwie kilka. To sprzęt przyszłości, do którego sieci Helios, czy Multikina dojdą dopiero za parę lat. To znakomita jakość obrazu. W szczycieńskim kinie zamontowaliśmy też najwygodniejsze fotele na świecie hiszpańskiej firmy FIGUERAS. To nawet nie mercedes, a rolls royce wśród kinowych foteli. Gdy dołożymy do tego znakomity ekran oraz dźwięk, to Cinema Lumiere w Szczytnie jest rajem dla każdego kinomana.


Reklama

 

 

Kino dla mieszkańców ruszyło w piątek, 26 czerwca. Gdzie sprawdzić repertuar, jak kupić bilety, jakie będą ich ceny?

 

Internetowa rezerwacja biletów ruszyła w czwartek, 25 czerwca. Fizyczna sprzedaż rozpoczęliśmy w piątek, 26. Szczegóły można znaleźć na https://kinoszczytno.pl/. Myślę, że repertuar będzie pojawiał się też na łamach „Tygodnika Szczytno”. Ceny biletów ustaliliśmy na 20 i 17 zł. Wśród filmów pierwszego dnia znalazły się między innymi bajka „Naprzód”oraz dla dorosłych „Sala samobójców: Hejter”, „Zawód: Kobieciarz”, „W lesie dziś nie zaśnie nikt”.

 

Czy mieszkańcy mogą liczyć na premiery?

 

Reklama

Oczywiście, że tak. Pojawią się u nas na pewno wszystkie te znaczące. Planujemy co najmniej 4 seanse dziennie 360 dni w roku. Oczywiście, jeśli będzie dobry repertuar, to w weekendy seansów będzie więcej.

Nasza sala kinowa ma 200 miejsc, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych. Dysponujemy też profesjonalnym movie-barem. Każdy miłośnik kina poczuje się tu jak u siebie. Gorąco zapraszamy.Komentarze do artykułu

Mieszkaniec

Byłem i bardzo mi się podobało. Tak trzymać i życzę sukcesów.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Najmądrzejsi ludzie w powiecie. Rozogi górą. Pozdrawiam Jurka W.- nie daj się oszukać.

  Siwy


  2021-09-22 20:37:54
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Brak jest polityki prozdrowotnej, bo szczepienia mogą na krótką metę pomóc, ale w dłuższej perspektywie osłabią zdrowie i odporność. To może mieć fatalne skutki o których się milczy. Ślepy upór w nakłanianiu do szczepień jest bardzo podejrzany, zwłaszcza gdy jest kilka leków, które skutecznie zwalczają covid-19.

  Adam


  2021-09-22 18:25:40