Reklama


Reklama

Cinema Lumiere zastąpiło Kino Jurand


W czwartek, 25 czerwca po latach nieobecności do Szczytna wróciło kino. Wszystko za sprawą Galerii Jurand oraz rodzinnej firmy z Białegostoku Cinema Lumiere. Jak zapowiadają jego właściciele to najnowocześniejszy obiekt w kraju. Widzowie z naszego powiatu będą mogli oglądać światowe premiery na miejscu w Szczytnie i to bez żadnego czasowego poślizgu. Współwłaścicielami kina w Szczytnie są Krzysztof Bil-Jaruzelski i Jacek Chrościński i to z nimi rozmawiamy o kinie, filmie i Szczytnie...W czwartek odbyło się uroczyste otwarcie kina Cinema Lumiere w Szczytnie, były emocje?

 

Oczywiście, że tak. Powrót kina do Szczytna to nie tylko wydarzenie dla mieszkańców miasta, czy powiatu szczycieńskiego, ale również dla nas. To duża odpowiedzialność. Wiemy, że mieszkańcy powiatu szczycieńskiego są kinowi i lubią oglądać filmy, a my chcielibyśmy sprostać ich oczekiwaniom.

 

Uda się?

 

Na to pytanie odpowiemy za jakiś czas. Zrobiliśmy wszystko, aby tak się stało. Kino w Szczytnie to najnowocześniejszy obiekt w kraju, a na pewno w województwie warmińsko-mazurskim. Postawiliśmy wyłącznie na jakość. Zainstalowaliśmy tu najnowocześniejszy projektor laserowy Barco. To wiodący producent sprzętu kinotechnicznego na świecie. Takich projektorów w Polsce jest zaledwie kilka. To sprzęt przyszłości, do którego sieci Helios, czy Multikina dojdą dopiero za parę lat. To znakomita jakość obrazu. W szczycieńskim kinie zamontowaliśmy też najwygodniejsze fotele na świecie hiszpańskiej firmy FIGUERAS. To nawet nie mercedes, a rolls royce wśród kinowych foteli. Gdy dołożymy do tego znakomity ekran oraz dźwięk, to Cinema Lumiere w Szczytnie jest rajem dla każdego kinomana.


Reklama

 

 

Kino dla mieszkańców ruszyło w piątek, 26 czerwca. Gdzie sprawdzić repertuar, jak kupić bilety, jakie będą ich ceny?

 

Internetowa rezerwacja biletów ruszyła w czwartek, 25 czerwca. Fizyczna sprzedaż rozpoczęliśmy w piątek, 26. Szczegóły można znaleźć na https://kinoszczytno.pl/. Myślę, że repertuar będzie pojawiał się też na łamach „Tygodnika Szczytno”. Ceny biletów ustaliliśmy na 20 i 17 zł. Wśród filmów pierwszego dnia znalazły się między innymi bajka „Naprzód”oraz dla dorosłych „Sala samobójców: Hejter”, „Zawód: Kobieciarz”, „W lesie dziś nie zaśnie nikt”.

 

Czy mieszkańcy mogą liczyć na premiery?

 

Reklama

Oczywiście, że tak. Pojawią się u nas na pewno wszystkie te znaczące. Planujemy co najmniej 4 seanse dziennie 360 dni w roku. Oczywiście, jeśli będzie dobry repertuar, to w weekendy seansów będzie więcej.

Nasza sala kinowa ma 200 miejsc, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych. Dysponujemy też profesjonalnym movie-barem. Każdy miłośnik kina poczuje się tu jak u siebie. Gorąco zapraszamy.Komentarze do artykułu

Mieszkaniec

Byłem i bardzo mi się podobało. Tak trzymać i życzę sukcesów.

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Już dawno nie czytałam wywiadu z tak pozytywną osobą. Powodzenia!

  Brawo!


  2020-08-10 18:54:09
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  ... jak go znajdą, przetrącić nogi i sądownie zakazać korzystania z chodzika. Moze wtedy zrozumie, co zrobił

  Proponuję...


  2020-08-10 13:55:53
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  \"Nigdy się tym nie interesowaliśmy – przyznaje Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Sprawdziliśmy to w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i OSP Rumy robią to legalnie, ale dobrze byłoby o tym przynajmniej poinformować właściciela gruntu\". No to na jakiej podstawie był użytkowany grunt gminny przez OSP? Na jakiej podstawie dostaje się dopłaty do nie swoich gruntów, skoro Gmina obarczyła karą OSP za BEZUMOWNE KORZYSTANIE Z GRUNTÓW GMINY - tylko o 2,2 ha. A jak to wygląda wobec pozostałych prawie 8 ha, które na zasadzie SŁOWNEJ ZGODY PRYWATNYCH WŁAŚCICIELI było wykorzystanych dla uzyskiwania dopłat? I tak od 2014 r. To się nadaje do prokuratury. Chyba, że jakieś interesy wiążą właścicieli gruntów prywatnych, którzy \'na słowo\" oddali je OSP.

  Mdli mnie


  2020-08-09 15:16:42
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Złapać dziada. Za jaja i na gałąź.

  Korniszon


  2020-08-09 14:39:18
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Pewnie jakiś ciułacz złomu przytulił go , należałoby popytać na skupach złomu .

  Aluminium w cenie.


  2020-08-09 09:46:55
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  Wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy.

  Wniosek do prokuratury.


  2020-08-09 08:01:33
 • Taniec „zaraził” koronawirusem dwie mieszkanki gminy Szczytno
  Brednie, skoro nie miały objawów to skąd nawet przypuszczenia że mają wirusa?

  Marek


  2020-08-07 23:05:37
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Ponieważ Szanowna Redakcja nie umieszcza wpisów, których nie może w pierwszej fazie zweryfikować - tzn. nie wiadomo, jaki będzie odzew ludu - to pozwolę sobie ponownie się wypowiedzieć, zmieniając jedynie formę (poprzednia była bardziej kulturalna). Posłużę się w tym celu parafrazą cytatu niezapomnianego filmowego dr. Sztrosmajera: Gdyby głupota umiała latać fruwać wszystkie Panie wznosiłyby się jak gołębice.

  Waga


  2020-08-06 16:26:48
 • O krok od kolejnej tragedii na drodze
  Gadanie, gadanie, gadanie, gadanie i.t.d..... a powinno być KARANIE, KARANIE i KARANIE. Tylko kij w ręku władzy coś zmieni.

  Też kierowca


  2020-08-06 09:56:28
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  do uczestnika : żal ściska bo ktoś sobie poszedł do kina...niezłe jest się czym chwalić.

  Matka


  2020-08-06 07:59:04