Piątek, 29 Maj, Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji -

Reklama


Reklama

Artystyczne dusze z Wielbarka (zdjęcia)


Wiesława Piekacz i Jacek Krupiński – to osoby, które uwielbiają malować. Łączy ich zamiłowanie do sztuki, to - że są mieszkańcami Wielbarka, uczestniczą w warsztatach malarskich organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku, gdzie szlifują swoje umiejętności pod okiem instruktora Olgi Kokoryn. Obecnie ich twórczość przeniosła się do sieci. -To był „eksperyment”, żeby pokazać szerszej widowni, bez wychodzenia z domu twórczość uczestników warsztatów – mówi Milena Zapadka, dyrektor GOK.Pasje przywracają młodość

 

- Wiesia Piekacz jest niezwykle dociekliwą osobą, dążącą do doskonalenia swoich umiejętności warsztatowych w malarstwie i rysunku. Temat jej prac uzależniony jest od nastroju – tak o swojej „studentce” mówi instruktor malarstwa Pani Olga Kokoryn.

 

Wiesława Piekacz

 

Natomiast Wiesława Piekacz sama mówi tak charakteryzuje: - Niepoprawna marzycielka, ale realnie stąpająca po ziemi. Miłośniczka słodyczy, w szczególności czekolady z orzechami. Do Wielbarka trafiła mając siedem lat. Malarską pasję odziedziczyła po tacie, który uczył w szkole rysunku. Rozwijała ją w Liceum dla Wychowawczyń Przedszkoli w Szczytnie, gdzie uczyła się rysunku pod kierunkiem Jana Kokoryna. Później wyjechała na wiele lat poza teren gminy. Po przejściu na emeryturę i powrocie do Wielbarka zapragnęła wrócić do malarskiej, młodzieńczej pasji, więc skorzystała z możliwości i zapisała się na warsztaty organizowane w GOK. - Moją pasją są kwiaty - podkreśla, ale wśród jej prac nie brak też takich o – nazwijmy to – odważniejszej tematyce. Ołówkiem rysuje akty. Uwielbia szydełkować, haftować, namiętnie czyta książki o tematyce społeczno-obyczajowej i kryminały. Uwielbia muzykę klasyczną i jazz amerykański.


Reklama

 

Z trudem godzi pędzel i... wędkę

 

Jacek Krupiński – po prostu ma talent. Łatwość rysunku i doskonałe wyczucie barwy. Malował do tej pory intuicyjnie bez żadnej wiedzy o malarstwie i rysunku, a teraz chłonie ciekawostki warsztatowe – charakteryzuje swojego ucznia Olga Kokoryn.

 

Jacek Krupiński z córkami.

 

Pan Jacek sam siebie określa krótko: „miłośnik przyrody”. pochodzi z Sasku Małego, skąd dwanaście lat temu przeprowadził się za żoną Alicją do Wielbarka. Tata trzech córek: Hani, Agaty i Marceliny. Przygodę z malarstwem rozpoczął jako piętnastolatek i po kilku latach przerwy ja kontynuuje. Już jako młodzieniec chciał swoje losy związać ze sztuką, ale nie udało mu się dostać do olsztyńskiego Liceum Plastycznego.

 

Mimo to malował, głównie przyrodę, którą uwielbia. Innym jego hobby jest wędkarstwo i na tym polu odnosi sukcesy. Brał udział w Mistrzostwach Polski w Wędkarstwie Podlodowym w Piszu - jako reprezentant kadry Okręgu Mazowieckiego. Tą swoją pasją skutecznie „zaraża” córki, podobnie jak malowaniem, bo i w tej dziedzinie dziewczynki chętnie ojca naśladują. „Zapalony” grzybiarz, którego pasjonuje też historia.

Reklama

 

Twierdzi, że artystycznych umiejętności nie odziedziczył po przodkach, chociaż pewności nie ma, bo podobne skłonności ma tez jego brat Tomasz, który zajmuje się fotografią.Komentarze do artykułu

zczvs

Ładne prace. Wielbark to Wielbark, proszę ich pilnować bo mogą zniknąć :)

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Powiązane wydarzenia

 • Wtorek, 2020-05-26 20:00:19

Babcia Stasia z ulicy Kajki (zdjęcia)

 • Wtorek, 2020-05-26 19:02:27

Ulice budowane z funduszem

 • Piątek, 2020-05-15 13:49:02

Muzeum pani Zofii (zdjęcia)

Reklama


Komentarze

 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Bardzo dziękuję za wyjaśnienie. Odpowiedź bardzo wyczerpująca i ciekawa. Bez sarkazmu tylko powiem, że mój wcześniejszy komentarz, to bardziej pytanie retoryczne, bo faktycznie jest tak, jak opisał mi przedmówca. Szkoda tylko, że ci sami urzędnicy po godzinach projektują, adaptują projekty, często są kierownikami budowy i mają i mają do tego odpowiednie kwalifikacje, pozwolenia. Oczywiście mają do tego prawo, bo za swoje się uczyli i nikt im tego nie broni, ale gdy trzeba coś zaprojektować w godzinach pracy, to już brakuje, ale mam wrażenie, że chęci a nie kwalifikacji.

  WCpiker


  2020-05-29 11:02:34
 • 33 zarzuty dla... 13-latka
  hahahahahaha co za beton umysłowy podaje jakie kolwiek hasła innym użytkownikom internetu xD

  zenek


  2020-05-29 10:59:08
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Dlaczego uczciwi mają ponosić większe koszty. Skoro brakuje deklaracji to gmina niech to zweryfikuje i wyślę upomnienia o deklaracje do tych, którzy jej jeszcze nie złożyli, tak aby miał deklaracje z każdego gospodarstwa domowego.

  Justyna


  2020-05-29 08:24:14
 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  Na zdjęciu widać uchylone okno w srebrnym aucie, to czyli kierowca mógł być w aucie. Po drugie widzimy tylko część całości, co się dzieje po drugich stronach pojazdów. KRZYŚ nie MIŚ

  Krzyś


  2020-05-29 00:09:05
 • „Policjanci” staną na Lanca i Królowej Jadwigi
  Niech radni miasta wezmą pod uwagę cała ulice WładysławaIV bo ta ulica jest bardzo nie niebezpieczna

  Ja


  2020-05-28 20:31:08
 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  A ja jak patrzę na to zdjęcie to szlag mnie trafia. Bo nie chodzi o niepełnosprawność, tylko o to, jak kierowca jednego samochodu, albo pasażer drugiego pojazdu mogą się do niego dostać. Chyba, że to anorektycy. Ja sam spotkałem się z taką sytuacją przed laty na dziedzińcu ratusza. Lato. Przyjechała rodzina ze Śląska. Żona wyprawiła mnie na oblot miejscowych atrakcji. Chcąc, nie chcąc poszliśmy do muzeum. A tam przed samym wejściem zaparkowany samochód. Blokował kompletnie wejście. Miotały się tam na ganku jakieś kobitki z telefonami, ale nic nie wskórały. Ale w celu pozyskania przychodu wpuściły nas do przybytku wejściem nieoficjalnym, za co im dziękuję. Ale głupota ludzka nie zna granic. Albo arogancja.


  2020-05-28 20:07:37
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Wyjaśniam. W każdym powiatowym urzędzie budownictwa i architektury zasiadają niemal wyłącznie budowlańcy. Architekt jest tam rzadkością. Na ogół trafia tam taki delikwent, któremu nie udało się zaistnieć jako twórca, zatem, żeby jakoś przeżyć, został urzędnikiem. W sumie urzędasem, ponieważ za swoje niepowodzenia mści się jak może na zdolniejszych kolegach, poniewierając nimi w imię urzędowej litery prawa. Tak jest wszędzie. W całej Polsce, a zwłaszcza powiatowej. Warto dodać, że zawodowe uprawnienia nic nie znaczą, jeśli nie należy ów architekt do miejscowej izby, czyli korporacji, gdzie płaci dość solidne stawki za prawo wykonywania zawodu w danym regionie. A kto tu mówi o studentach? Ci, w poważnych sprawach, wyłącznie pracują dla sławy swoich profesorów i wara im od jakiegokolwiek autorstwa. Czyli wniosek. Nie ma tak, żeby coś było tanio. Każdy musi się nachapać, bo nie po to kończył studia. A najwięcej te matoły, którym nie bardzo powiodło się w życiu.

  Do WCpiker


  2020-05-28 19:50:21
 • Do porodu pędzili w policyjnej eskorcie
  Dzieki Bogu wszystko skończyło się dobrze. Nieodpowiedzialnym rodzicom wystawiłabym mandat, jeżeli rozpoczęła się akcja porodowa powinni udać się do najbliższej placówki dla bezpieczeństwa matki i dziecka. Zamiast chwiało się cała akcja powinni pokornie podziękować i nie robić sensacji.

  Andzia


  2020-05-28 14:30:19
 • Puchar Powiatu, jak Puchar Polski
  Super pomysł :)

  Greg


  2020-05-28 13:47:09
 • Na Maca pojedziemy na Pasymską?
  z makdonaldem w kierunku wielbarka, pelno tam tez wolnych dzialek

  dobry pomysl


  2020-05-28 12:22:23