Poniedziałek, 21 Październik, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Anna Dramowicz - nowa muzyczna dyrektor


Anna Dramowicz została nową dyrektorką Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Szczytnie. Zastąpiła na tym stanowisku Marlenę Kizel. Pani Anna to doskonały muzyk, ale też poetka i nauczyciel. Do tej pory związana była z Państwową Szkołą Muzyczną I i II stopnia w Olsztynie.Obowiązki dyrektora pani Anna przejęła dokładnie 1 września. Wcześniej jednak wygrała ministerialny konkurs na to stanowisko.

 

- Bardzo cieszę się, że trafiłam do Szczytna – mówi Anna Dramowicz. - Mam wiele pomysłów, które chciałabym tu zrealizować. Przede wszystkim bardziej otworzyć naszą szkołę na mieszkańców Szczytna i powiatu. Zależy mi na tym, aby tętniła życiem, aby było tu jak najwięcej koncertów, warsztatów, aby pokazywać szerszej publiczności naszych uzdolnionych uczniów. Na razie korzystam z serdeczności i pomocy mojej poprzedniczki pani Marleny Kizel, która wprowadza mnie w tajniki szkoły.

 

Anna Dramowicz pochodzi z Muszyny. Ale swoje dorosłe życie związała z Olsztynem.

 

- Studiowałam na wydziale organów Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Jana Jargonia uzyskując dyplom z wyróżnieniem i Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki – wspomina. - W czasie studiów rozpoczęłam działalność koncertową, stopniowo rozszerzając występy solistyczne o muzykę kameralną, w tym duet organowy z mężem Danielem.

 

Współpracowała z Warmińsko-Mazurską Filharmonią im. F. Nowowiejskiego i olsztyńskimi chórami. Płyta z wykonywaną przez nią partią solową w „Missa pro Pace” F. Nowowiejskiego została nagrodzona Fryderykiem w kategorii Album Roku Muzyka Chóralna i Oratoryjna (2010 r.)

 

Od 1983 roku pani Anna jest też nauczycielem w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie im. F. Chopina.

 


- Pracowałam z młodzieżą w szkole drugiego stopnia ucząc gry na organach, fortepianie i harmonii – opowiada. - W szkole pierwszego stopnia uczyłam i uczę gry na fortepianie. W szkołach pierwszego i drugiego stopnia akompaniuję także przy lekcjach gry na innych instrumentach: skrzypcach, altówce, wiolonczeli, flecie itd.

 

W 2011 roku pani Anna wydała tomik wierszy pt. Annatomia. Do książki dołączona jest płyta CD z muzyką ze spektaklu „Papierek od chaosu”.

 

Nowa dyrektor szczycieńskiej szkoły muzycznej jest też doświadczonym dydaktykiem. Pracowała w zespole powołanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego do opracowania podstawy programowej dla szkół muzycznych. - Jestem autorką programu nauczania przedmiotu gra a vista, który zdobył nagrodę w konkursie Centrum Edukacji Artystycznej na modelowe programy nauczania (2016 r.) - mówi. - Jestem też współautorką programu nauczania do przedmiotów: rytmika z kształceniem słuchu i zespół rytmiczny, opracowanego na zlecenie CEA (2015 r.).

 

Prywatnie pani Ania od 12 lat wspólnie z mężem udziela się w międzynarodowym stowarzyszeniu Spotkania Małżeńskie. Jest mamą sześciorga dzieci i babcią pięciorga wnucząt.

 

W szkole muzycznej w Szczytnie, istniejącej od 1963 roku, uczy się około 100 osób w wieku od 7 do 16 lat. Nauka jest bezpłatna. Szkoli w grze na: fortepianie, skrzypcach, gitarze, klarnecie, saksofonie, flecie, akordeonie i trąbce. Pracuje tam 15 osób.Komentarze do artykułu

Maria

A w szkołach ogólnokształcących była i jest bezpłatna?... Przecież to też są szkoły państwowe - bezpłatne

Tomasz TK

Panie Jerzy Dramowicz, od dawna wszędzie widzi pan politykę PIS ? Gdzie jest owy Pinokio ? :-D

Jerzy Dramowicz

Wszystko pięknie, tylko czemu w tle artykułu wplątała się polityka PISu na czele z Pinokio. Życzę rozwoju szkoły i wielu pięknych koncertów.

Anonim

Nauka nigdy nie byla bezplatna w psm

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Przedszkole w Orzynach zamienią na świetlicę?
  Diagnozowanie choroby, ciąg dalszy... Drugą kadencję słońce ze śmiechu się chowa w gminnym blasku światłości ,Orzyńską ciemnością. \"walącą\" po oczach. \"...ciemno wszędzie, głucho wszędzie\" - Mickiewicz się przypomina.
  Autor: Wiesława Kowalewska
  2019-10-20 13:09:49
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Brzydko panowie się bawią! Nawet nie wiedziałem, że pan O z Sanepidu jest bratem byłej burmistrz Górskiej! Jeśli ta cała sytuacja powstała w wyniku jakichś wzajemnych antypatii, popartych do tego głupotą - to tylko idiota trzymałby p. O w Sanepidzie! Przecież on stanowi zagrożenie dla miasta. Zresztą nie tylko on. Zdaje się że funkcjonuje także gdzieś Wydział Kryzysowy! czym się tam zajmują?!
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-18 16:17:24
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Dla ciekawych i potomnych: wszystkie publiczne enuncjacje na temat stanu wody w Szczytnie w październiku 2019 - zarówno Sanepidu, jak i Burmistrza - dostępne są w komplecie tylko na stronie \"Tygodnika Szczytno\".
  Autor: Śmieszek
  2019-10-18 14:21:02
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  Piękna droga Szczytno-Jerutki zaśmiecona okrutnie. Rowy, lasy pełne pustych butelek i puszek, nawet w miejscu tuż pod informacją, że teren monitorowany. Ostatnio zebraliśmy dwa worki śmieci zamiast grzybów.
  Autor: Gość
  2019-10-17 18:32:14
 • Królowa Luiza (cz. 1) – historia powiatu szczycieńskiego
  Budynek zawsze wyróżniał się urodą, ale ostatnio bardzo podupadł. Ciekawe czemu?
  Autor: Gość
  2019-10-17 17:38:13
 • Ciekawostki prowincjonalne – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Dawna nazwa naszych terenów - zamieszkałych przez przez pruskie plemię Galindów - czyli Galindia - właśnie oznaczała tzw. kresy, podobnie jak \"ukraina\"
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-17 16:26:18
 • Grożą śmiercią naczelnikowi po seks-ankiecie
  Jak można nie sprawdzić co to za ankieta. Czy nauczyciele ślepo wykonują pollecenia.Nie można też hejtować,po co tyle wrogości.
  Autor: Zaniepokojona
  2019-10-17 11:07:42
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie gościu pierwszy i ostatni komunikat PPIS. Komunikaty sprzeczne a stan faktyczny bez zmian. Sprawa jest prosta. p. Ochenkowski - brat p. Górskiej. Szkoda tylko, że takie zagrywki załatwia się kosztem mieszkańców.
  Autor: Zwierzak
  2019-10-17 07:49:47
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie, Człowieku rozumny, wszystkie komunikaty w tej sprawie! To się kupy nie trzyma! Wszyscy w d...e mają, jak, w jakiej formie i po co dają obwieszczenia dla ludu (podobno ciemnemu). Komunikat PPIS został podpisany przez niejakiego OCHENKOWSKIEGO (z upoważnienia). Co tam było napisane - to sobie przypomnij. Potem komunikat burmistrza - co tam było napisane - też poczytaj. A potem złóż to sobie w całość. Następnie napij się wody.
  Autor: Śmieszek
  2019-10-16 15:50:41
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Ja bym wstrzymał się od picia tej wody. W szczególności dzieci. Bakterie które wykryto są bardzo odporne i przenikają do sieci wodociągowej. Praktycznie nie są do wytępienia prostackim metodami .
  Autor: Szczytnianin
  2019-10-16 15:17:50