Czwartek, 12 Grudzień, Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Anna Dramowicz - nowa muzyczna dyrektor


Anna Dramowicz została nową dyrektorką Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Szczytnie. Zastąpiła na tym stanowisku Marlenę Kizel. Pani Anna to doskonały muzyk, ale też poetka i nauczyciel. Do tej pory związana była z Państwową Szkołą Muzyczną I i II stopnia w Olsztynie.Obowiązki dyrektora pani Anna przejęła dokładnie 1 września. Wcześniej jednak wygrała ministerialny konkurs na to stanowisko.

 

- Bardzo cieszę się, że trafiłam do Szczytna – mówi Anna Dramowicz. - Mam wiele pomysłów, które chciałabym tu zrealizować. Przede wszystkim bardziej otworzyć naszą szkołę na mieszkańców Szczytna i powiatu. Zależy mi na tym, aby tętniła życiem, aby było tu jak najwięcej koncertów, warsztatów, aby pokazywać szerszej publiczności naszych uzdolnionych uczniów. Na razie korzystam z serdeczności i pomocy mojej poprzedniczki pani Marleny Kizel, która wprowadza mnie w tajniki szkoły.

 

Anna Dramowicz pochodzi z Muszyny. Ale swoje dorosłe życie związała z Olsztynem.

 

- Studiowałam na wydziale organów Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Jana Jargonia uzyskując dyplom z wyróżnieniem i Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki – wspomina. - W czasie studiów rozpoczęłam działalność koncertową, stopniowo rozszerzając występy solistyczne o muzykę kameralną, w tym duet organowy z mężem Danielem.

 

Współpracowała z Warmińsko-Mazurską Filharmonią im. F. Nowowiejskiego i olsztyńskimi chórami. Płyta z wykonywaną przez nią partią solową w „Missa pro Pace” F. Nowowiejskiego została nagrodzona Fryderykiem w kategorii Album Roku Muzyka Chóralna i Oratoryjna (2010 r.)

 

Od 1983 roku pani Anna jest też nauczycielem w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie im. F. Chopina.

 


- Pracowałam z młodzieżą w szkole drugiego stopnia ucząc gry na organach, fortepianie i harmonii – opowiada. - W szkole pierwszego stopnia uczyłam i uczę gry na fortepianie. W szkołach pierwszego i drugiego stopnia akompaniuję także przy lekcjach gry na innych instrumentach: skrzypcach, altówce, wiolonczeli, flecie itd.

 

W 2011 roku pani Anna wydała tomik wierszy pt. Annatomia. Do książki dołączona jest płyta CD z muzyką ze spektaklu „Papierek od chaosu”.

 

Nowa dyrektor szczycieńskiej szkoły muzycznej jest też doświadczonym dydaktykiem. Pracowała w zespole powołanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego do opracowania podstawy programowej dla szkół muzycznych. - Jestem autorką programu nauczania przedmiotu gra a vista, który zdobył nagrodę w konkursie Centrum Edukacji Artystycznej na modelowe programy nauczania (2016 r.) - mówi. - Jestem też współautorką programu nauczania do przedmiotów: rytmika z kształceniem słuchu i zespół rytmiczny, opracowanego na zlecenie CEA (2015 r.).

 

Prywatnie pani Ania od 12 lat wspólnie z mężem udziela się w międzynarodowym stowarzyszeniu Spotkania Małżeńskie. Jest mamą sześciorga dzieci i babcią pięciorga wnucząt.

 

W szkole muzycznej w Szczytnie, istniejącej od 1963 roku, uczy się około 100 osób w wieku od 7 do 16 lat. Nauka jest bezpłatna. Szkoli w grze na: fortepianie, skrzypcach, gitarze, klarnecie, saksofonie, flecie, akordeonie i trąbce. Pracuje tam 15 osób.Komentarze do artykułu

Maria

A w szkołach ogólnokształcących była i jest bezpłatna?... Przecież to też są szkoły państwowe - bezpłatne

Tomasz TK

Panie Jerzy Dramowicz, od dawna wszędzie widzi pan politykę PIS ? Gdzie jest owy Pinokio ? :-D

Jerzy Dramowicz

Wszystko pięknie, tylko czemu w tle artykułu wplątała się polityka PISu na czele z Pinokio. Życzę rozwoju szkoły i wielu pięknych koncertów.

Anonim

Nauka nigdy nie byla bezplatna w psm

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Sobota, 2019-12-07 21:41:05

Miętkie z nową drogą w... budowie

  • Poniedziałek, 2019-12-02 18:00:07

Dąbrowa z nową drogą

  • Środa, 2019-11-06 12:57:39

Muzyczna uczta z okazji niepodległości

  • Piątek, 2019-10-25 18:17:52

Dyrektor Walas zrezygnowała z pracy


Komentarze