Piątek, 24 Styczeń, Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Anna Dramowicz - nowa muzyczna dyrektor


Anna Dramowicz została nową dyrektorką Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Szczytnie. Zastąpiła na tym stanowisku Marlenę Kizel. Pani Anna to doskonały muzyk, ale też poetka i nauczyciel. Do tej pory związana była z Państwową Szkołą Muzyczną I i II stopnia w Olsztynie.Obowiązki dyrektora pani Anna przejęła dokładnie 1 września. Wcześniej jednak wygrała ministerialny konkurs na to stanowisko.

 

- Bardzo cieszę się, że trafiłam do Szczytna – mówi Anna Dramowicz. - Mam wiele pomysłów, które chciałabym tu zrealizować. Przede wszystkim bardziej otworzyć naszą szkołę na mieszkańców Szczytna i powiatu. Zależy mi na tym, aby tętniła życiem, aby było tu jak najwięcej koncertów, warsztatów, aby pokazywać szerszej publiczności naszych uzdolnionych uczniów. Na razie korzystam z serdeczności i pomocy mojej poprzedniczki pani Marleny Kizel, która wprowadza mnie w tajniki szkoły.

 

Anna Dramowicz pochodzi z Muszyny. Ale swoje dorosłe życie związała z Olsztynem.

 

- Studiowałam na wydziale organów Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Jana Jargonia uzyskując dyplom z wyróżnieniem i Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki – wspomina. - W czasie studiów rozpoczęłam działalność koncertową, stopniowo rozszerzając występy solistyczne o muzykę kameralną, w tym duet organowy z mężem Danielem.


Reklama

 

Współpracowała z Warmińsko-Mazurską Filharmonią im. F. Nowowiejskiego i olsztyńskimi chórami. Płyta z wykonywaną przez nią partią solową w „Missa pro Pace” F. Nowowiejskiego została nagrodzona Fryderykiem w kategorii Album Roku Muzyka Chóralna i Oratoryjna (2010 r.)

 

Od 1983 roku pani Anna jest też nauczycielem w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie im. F. Chopina.

 

- Pracowałam z młodzieżą w szkole drugiego stopnia ucząc gry na organach, fortepianie i harmonii – opowiada. - W szkole pierwszego stopnia uczyłam i uczę gry na fortepianie. W szkołach pierwszego i drugiego stopnia akompaniuję także przy lekcjach gry na innych instrumentach: skrzypcach, altówce, wiolonczeli, flecie itd.

 

W 2011 roku pani Anna wydała tomik wierszy pt. Annatomia. Do książki dołączona jest płyta CD z muzyką ze spektaklu „Papierek od chaosu”.

 

Reklama

Nowa dyrektor szczycieńskiej szkoły muzycznej jest też doświadczonym dydaktykiem. Pracowała w zespole powołanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego do opracowania podstawy programowej dla szkół muzycznych. - Jestem autorką programu nauczania przedmiotu gra a vista, który zdobył nagrodę w konkursie Centrum Edukacji Artystycznej na modelowe programy nauczania (2016 r.) - mówi. - Jestem też współautorką programu nauczania do przedmiotów: rytmika z kształceniem słuchu i zespół rytmiczny, opracowanego na zlecenie CEA (2015 r.).

 

Prywatnie pani Ania od 12 lat wspólnie z mężem udziela się w międzynarodowym stowarzyszeniu Spotkania Małżeńskie. Jest mamą sześciorga dzieci i babcią pięciorga wnucząt.

 

W szkole muzycznej w Szczytnie, istniejącej od 1963 roku, uczy się około 100 osób w wieku od 7 do 16 lat. Nauka jest bezpłatna. Szkoli w grze na: fortepianie, skrzypcach, gitarze, klarnecie, saksofonie, flecie, akordeonie i trąbce. Pracuje tam 15 osób.Komentarze do artykułu

Maria

A w szkołach ogólnokształcących była i jest bezpłatna?... Przecież to też są szkoły państwowe - bezpłatne

Tomasz TK

Panie Jerzy Dramowicz, od dawna wszędzie widzi pan politykę PIS ? Gdzie jest owy Pinokio ? :-D

Jerzy Dramowicz

Wszystko pięknie, tylko czemu w tle artykułu wplątała się polityka PISu na czele z Pinokio. Życzę rozwoju szkoły i wielu pięknych koncertów.

Anonim

Nauka nigdy nie byla bezplatna w psm

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Poniedziałek, 2020-01-20 10:10:21

Nowa kia sportage trafiła do drogówki (zdjęcia)

 • Sobota, 2019-12-07 21:41:05

Miętkie z nową drogą w... budowie

 • Poniedziałek, 2019-12-02 18:00:07

Dąbrowa z nową drogą

 • Środa, 2019-11-06 12:57:39

Muzyczna uczta z okazji niepodległości

Reklama


Komentarze

 • Koperta czy dobre słowo?
  jakie cenniki? To ludzie sami ustalają, że tamten dał tyle, to m/w trzeba dać tak i tak. Wiele razy zamawiałem Msze św. i nigdy nie słyszałem, że za mało, a kilka razy ksiądz pytał się mnie czy nie za dużo. I księży, zwłaszcza ks, Andrzeja bardzo szanuję.
  Autor: seb
  2020-01-24 10:55:29
 • Zaatakował policjantów nożem i metalową pałką
  Dobrze że nikogo nie postrzelili tym razem :))
  Autor: atom
  2020-01-24 10:46:39
 • Galeria Jurand odsłania tajemnice
  Kilka uwag w dyskusji. Bez względu na to kto jest właścicielem gruntu do Radni miejscy podejmują uchwałę a za nią plan zagospodarowania przestrzennego. jest to prawo miejscowe w którym określają co i gdzie można wybudować oraz jak to ma wyglądać. Niestety nie mamy szczęścia do \"mądrych\" radnych i powstają potworki w różnych miejscach. Samorząd może także korzystać z urbanisty, który pomoże mu jak sami nie mają pojęcia jak powinno kształtować się przestrzeń publiczną. Zamiar zaangażowania urbanisty miał już Bielinowicz lecz sprawy nie dokończył. Lokowanie galerii czy domów handlowych w centrum bez zapewnienia parkingu jest dziś po prostu idiotyzmem. Idąc dalej gdy powstanie jestem pewien, iż lokal księgarni będącej w pobliżu wystawiony zostanie do najmu. Odczują to także lokale gastronomiczne w pobliżu, może nawet Mazuriana. Czy nikomu w tym samorządzie nie zależy na rozwoju tego miasteczka? Jest wielu mądrych urzędników tylko włodarze są mocno \"ograniczeni\" w działaniu.
  Autor: Zbyszek
  2020-01-24 10:20:00
 • Nie wszyscy porzucają Szczytno
  To dobrze, że bohater felietonu ma taką pracę. Gdyby liczył na zatrudnienie w Szczytnie, raczej mocno by się rozczarował. Nasze miasto nie jest w stanie nic zaoferować młodym, ambitnym i wykształconym osobom. Patrząc na miejscowe władze, raczej nic się w tej materii nie zmieni. Mieszkańców Szczytna ubywa w zastraszającym tempie.
  Autor: lena
  2020-01-24 09:25:18
 • Kotły na pelet lepsze od kotłów na gaz
  Jak dadza dotacje beda ci przez lata chodzisz sprawdzac czym palisz I czy szamot co sie nie wypali
  Autor: Manek
  2020-01-23 22:40:00
 • Koperta czy dobre słowo?
  Mają cenniki i zadają konkretnych kwot za każdą prośbę o chrzest komunie itd mam dzieci i wiem ile i jak to wygląda to po co takie ucieknie od powiedzenia prawdy !!!!!!
  Autor: Arek
  2020-01-23 22:08:06
 • Gazem po oczach w obronie koleżanki
  Wszystkie te dziewuchy: co się lały i gazem bryzgały, to przez siedem lat z okładem na lekcjach tzw. religii nauczyły się chyba odrózniania, co dobre, a co złe? Ale widac, że się nie nauczyły, więc albo katechet(k)a do dupy, albo przedmiot...
  Autor: pirania
  2020-01-23 20:48:46
 • Gazem po oczach w obronie koleżanki
  A gdzie jakieś info o \"losach\" naparzających się panienek? Czy maltretujące się wzajemnie dzieciaki w szkołach to już norma i nie ma nad czym się rozwodzić?
  Autor: massakra
  2020-01-23 20:42:24
 • Kotły na pelet lepsze od kotłów na gaz
  Gmina super ale czekamy na informacje na temat miasta Szczytno. Polecam rozmowę z adresatem pytania ze strony Urzędu. Dowiemy się, co ważne w sposób bardzo uprzejmy, że zainteresowanie wymianą jest znikome. Jeśli czas oczekiwania wynosi 13 miesięcy to wszystko staje się jasne. Regulamin dotacji zawarty jest w uchwale z 2018 dostępnej na stronie Urzędu. Warto też kliknąć nazwę projektu w google i wyskoczy ciekawy wyrok pewnej instytucji nadzorczej. I bądź tu mądry ?
  Autor: czytelnik
  2020-01-23 19:25:46
 • Gazem po oczach w obronie koleżanki
  Gimbusy powinni być badani wyrywkowo narkotestem i alkomatem a w takich sytuacjach w szczególności.
  Autor: Atom
  2020-01-23 16:20:43

Reklama