Sobota, 4 Lipiec, Imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda -

Reklama


Reklama

Anna Dramowicz - nowa muzyczna dyrektor


Anna Dramowicz została nową dyrektorką Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Szczytnie. Zastąpiła na tym stanowisku Marlenę Kizel. Pani Anna to doskonały muzyk, ale też poetka i nauczyciel. Do tej pory związana była z Państwową Szkołą Muzyczną I i II stopnia w Olsztynie.Obowiązki dyrektora pani Anna przejęła dokładnie 1 września. Wcześniej jednak wygrała ministerialny konkurs na to stanowisko.

 

- Bardzo cieszę się, że trafiłam do Szczytna – mówi Anna Dramowicz. - Mam wiele pomysłów, które chciałabym tu zrealizować. Przede wszystkim bardziej otworzyć naszą szkołę na mieszkańców Szczytna i powiatu. Zależy mi na tym, aby tętniła życiem, aby było tu jak najwięcej koncertów, warsztatów, aby pokazywać szerszej publiczności naszych uzdolnionych uczniów. Na razie korzystam z serdeczności i pomocy mojej poprzedniczki pani Marleny Kizel, która wprowadza mnie w tajniki szkoły.

 

Anna Dramowicz pochodzi z Muszyny. Ale swoje dorosłe życie związała z Olsztynem.

 

- Studiowałam na wydziale organów Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Jana Jargonia uzyskując dyplom z wyróżnieniem i Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki – wspomina. - W czasie studiów rozpoczęłam działalność koncertową, stopniowo rozszerzając występy solistyczne o muzykę kameralną, w tym duet organowy z mężem Danielem.


Reklama

 

Współpracowała z Warmińsko-Mazurską Filharmonią im. F. Nowowiejskiego i olsztyńskimi chórami. Płyta z wykonywaną przez nią partią solową w „Missa pro Pace” F. Nowowiejskiego została nagrodzona Fryderykiem w kategorii Album Roku Muzyka Chóralna i Oratoryjna (2010 r.)

 

Od 1983 roku pani Anna jest też nauczycielem w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie im. F. Chopina.

 

- Pracowałam z młodzieżą w szkole drugiego stopnia ucząc gry na organach, fortepianie i harmonii – opowiada. - W szkole pierwszego stopnia uczyłam i uczę gry na fortepianie. W szkołach pierwszego i drugiego stopnia akompaniuję także przy lekcjach gry na innych instrumentach: skrzypcach, altówce, wiolonczeli, flecie itd.

 

W 2011 roku pani Anna wydała tomik wierszy pt. Annatomia. Do książki dołączona jest płyta CD z muzyką ze spektaklu „Papierek od chaosu”.

 

Reklama

Nowa dyrektor szczycieńskiej szkoły muzycznej jest też doświadczonym dydaktykiem. Pracowała w zespole powołanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego do opracowania podstawy programowej dla szkół muzycznych. - Jestem autorką programu nauczania przedmiotu gra a vista, który zdobył nagrodę w konkursie Centrum Edukacji Artystycznej na modelowe programy nauczania (2016 r.) - mówi. - Jestem też współautorką programu nauczania do przedmiotów: rytmika z kształceniem słuchu i zespół rytmiczny, opracowanego na zlecenie CEA (2015 r.).

 

Prywatnie pani Ania od 12 lat wspólnie z mężem udziela się w międzynarodowym stowarzyszeniu Spotkania Małżeńskie. Jest mamą sześciorga dzieci i babcią pięciorga wnucząt.

 

W szkole muzycznej w Szczytnie, istniejącej od 1963 roku, uczy się około 100 osób w wieku od 7 do 16 lat. Nauka jest bezpłatna. Szkoli w grze na: fortepianie, skrzypcach, gitarze, klarnecie, saksofonie, flecie, akordeonie i trąbce. Pracuje tam 15 osób.Komentarze do artykułu

Maria

A w szkołach ogólnokształcących była i jest bezpłatna?... Przecież to też są szkoły państwowe - bezpłatne

Tomasz TK

Panie Jerzy Dramowicz, od dawna wszędzie widzi pan politykę PIS ? Gdzie jest owy Pinokio ? :-D

Jerzy Dramowicz

Wszystko pięknie, tylko czemu w tle artykułu wplątała się polityka PISu na czele z Pinokio. Życzę rozwoju szkoły i wielu pięknych koncertów.

Anonim

Nauka nigdy nie byla bezplatna w psm

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Piątek, 2020-07-03 12:05:57

Baranowo i Opaleniec z nową drogą

 • Niedziela, 2020-06-28 09:32:40

Peugeot uderzył w drzewo, ranna kobieta

 • Środa, 2020-06-24 16:29:39

Leśna tańsza niż planowano

 • Niedziela, 2020-06-14 16:19:46

Spotkanie autorskie on line z Joanną Jax

Reklama


Komentarze

 • Baranowo i Opaleniec z nową drogą
  Tor wyścigowy otwarty .

  Będzie się działo.


  2020-07-03 12:57:45
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  Z calym szacunkiem dla seniorow. Ale to mlodziez trzeba zachecac do zycia a rozrywek dla seniorow juz starczy. \"Marne nam te pokolenie rośnie. \" dzieki waszym pokoleniom kraj wyglada jak wyglada :) nasze pokolenia jeszcze nie mialy okazji sie wykazac :) Dziekuje i pozdrawiam

  esges


  2020-07-03 12:53:43
 • 20 i 21-latek włamali się do audi
  Dobrze że ich złapali, powinni łapy poucinać. Ale ciekawi mnie jak szybko ustalili policjancji kto to był i gdzie są? Kamerka może albo ktoś ich widział jak kradli?

  tyklos


  2020-07-03 11:37:03
 • Jezioro bez fontanny, mieszkańcy pytają „dlaczego”
  Już nie działają, sanepid zamknął.

  Turysta 2


  2020-07-03 11:04:09
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  A co ma oferować. W normalnej rodzinie dzieci odkrywają w sobie zainteresowania w trakcie rozwoju i dzięki rodzicom je kontynuują. Czego wy oczekujecie, że całe życie ktoś wam coś będzie dawał, a wy będziecie tylko wybierać, przebierać to tak a to nie. Społeczeństwo mamy coraz bardziej roszczeniowe ale to dawanie się szybko skończy. Przyjdzie taki moment że trzepniecie doooopą o glebę i będzie ból, bo umiecie tylko brać a od siebie to już nic. Marne nam te pokolenie rośnie.

  Mieszkaniec


  2020-07-03 10:58:09
 • Lidzbarska i Gdańska blisko tragedii?
  Furczak na jedno skrzyżowanie kierować ruchem, Grzegorczyk na drugie. Potem Zmiana. Nadzór proponuję Rybińskiej.

  Ha Ha


  2020-07-03 10:52:11
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  Seniorów seniorów seniorów, wszędzie wszystko dla seniorów. Ja się pytam co miasto oferuje młodzieży? I od razu odpowiadam - NIC. Chodzi mi o młodzież w wieku 18 +. Poza pójściem do baru, na ławkę do parku, uprawianiem sportu nic tu się nie dzieje. Wiem, że teraz covid, ale nie było covida i też d**a była. DiN raz że tragedia, dwa słabe od kilku lat i tylko 3 dni. Dla seniorów budowane są świetlice a biblioteki przenoszone w mniejsze lokale..., mają miejsca do spotkań. Później dziwne że na ławkach w parku bronxy są pite

  kjjgdvjhasv


  2020-07-03 10:35:49
 • 22-latek wpadł w szał - wyrwał ławkę, rzucał krzesłami i płytami betonowymi
  Jak taki silny , dać mu pracę społeczne do wykonania przez miesiąc.

  Temida


  2020-07-03 10:32:42
 • 22-latek wpadł w szał - wyrwał ławkę, rzucał krzesłami i płytami betonowymi
  Siła ,, jabola\'\' jest duża Ѽ

  hrabia


  2020-07-03 09:30:58
 • Lidzbarska i Gdańska blisko tragedii?
  Czy ta ulicą nie ma radnego ? Tam przecież Furczak i Grzegorczyk urzędują ale już po wyborach to ciężko ich znaleźć zajęci bardzo. Ciekawe czy będą mieli pokorę i odwagę znów od drzwi do drzwi pukać przed wyborami ? Zapewne tak bo pokora i pracowitość to słowa z języka Chińskiego.

  Darek


  2020-07-03 08:48:18