Piątek, 18 Styczeń, Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

SREBRNY PUCHAR GWIAZDY


Emilia Gwiazda z SKKK wywalczyła drugie miejsce w Pucharze Polski Seniorów, Juniorów i Młodzików w Karate Kyokushin. Zawody odbyły się we Wrocławiu.



Wzięło w nich udział blisko 500 zawodników z 93 klubów z całej Polski. Wśród tej licznej grupy wojowników znalazło się troje reprezentantów Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate - juniorka Emilia Gwiazda oraz młodzicy Olaf Szempliński i Aleksander Orzoł.

 

- Od kilku już lat gwiazda Emilki jasno świeci na matach karate kyokushin – mówi Piotr Zembrzuski. - Przypomnę, że Emilia to brązowa medalistka Mistrzostw Europy z 2016 z Sofii oraz brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych z 2016. I wszystko wskazuje, że to dopiero początek tej gwiezdnej drogi. W sobotę do swoich sukcesów dorzuciła II miejsce w kat +65 kg Pucharu Polski Juniorów. Emilka dość gładko przebrnęła przez trzy rundy eliminacyjne, aby w finale zmierzyć się z Marią Taras z Tarnobrzega. Po pierwszej rundzie dwóch sędziów wskazało na naszą zawodniczkę, a dwóch na remis to głos ostateczny należał do sędziego maty, który zdecydował o rundzie dodatkowej. Niestety, w tej rundzie sędziowie ocenili 4:1 dla zawodniczki z Tarnobrzega. Ale srebro PP Juniorów to ogromne osiągnięcie, z którego również należy się cieszyć.


Pierwsze starty w imprezie ogólnopolskiej organizowanej pod patronatem PZK zaliczyli dwaj młodzicy. Aleksander Orzoł, tryumfator dwóch ostatnich zawodów regionalnych, po pierwszej pewnie wygranej walce minimalnie na punkty przegrał wejście do półfinału.

Drugim debiutantem był Olaf Szempliński, który odpadł już w pierwszej walce eliminacyjnej.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2018-12-20 12:25:41

Pucharowe Jarki w brydżu sportowym

  • Piątek, 2018-12-07 12:13:14

Brązowy medal Aleksandry w Pucharze Polski

  • Piątek, 2018-11-09 09:57:42

Pucharowe gołębie i ich hodowcy

  • Poniedziałek, 2018-10-08 16:35:53

Rywalizowali o puchar sołtysa (zdjęcia)

  • Środa, 2018-04-11 14:14:12

Srebrny Michał dżudoka


Komentarze

  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    Biorą, bo mogą. Ciekawe tylko, czy za godziny na sesjach i komisjach np. WSPol obcina pobory Łachaczowi, starostwo Kiersikowskiemu czy Krassowskiemu, szkoła - Kosakowskiej lub Boczarowej, agencja rolnicza - Żuchowskiemu itd.
    Autor: massakra
    2019-01-17 16:05:13
  • Romantyczne oświadczyny w... kinie
    To piękny moment dla zakochanych, ale co mają do tego przypadkowi ludzie ? Widać, jak ogromny wpływ na niektórych mają tandetne seriale. Mimo wszystko życzę im dużo szczęścia.
    Autor: max
    2019-01-17 09:57:48
  • Godlewska zastąpiła skarbnik Cielecką
    Ten który jest apolityczny :) Szkoda tylko że tak po ludzku nic go życie nie nauczyło! Cielecka nie była święta ale powinien dziękować jej za to że potrafiła się zachować i nie wyciągała żadnych ciekawostek o których wie a mimo to zachowała je dla siebie!!
    Autor: maniek
    2019-01-17 09:01:43
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    Cwaniaki, aby napchac swoje kieszenie, a przed wyborami jakie mile i uczciwe jest całe to towarzystwo. Wstyd!
    Autor: Robert
    2019-01-17 02:58:41
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    Wszystko dla mieszkańców a jest tak że wszystko dla siebie. Masakra, masakra.
    Autor: R.....
    2019-01-16 18:32:24
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    To może zamiast ryczałtowych diet wrócić do dawnego zwyczaju wypłacania kwot za posiedzenia komisji i rady - ale po fakcie, a nie tak, że człowiek podpisze się na liście i idzie w siną dal w swoich interesach nie biorąc faktycznie udziału w pracach? Z drugiej strony to jednak mam wrażenie, że nikomu na tym nie zależy, aby rozliczać radnych z ich \'dokonań\". Władzom miasta zależy na tym, aby tę \"trzódkę\" trzymać przy korytku w taki sposób, aby nie przeszkadzała. Prochu to nie wymyśli, ale nabałaganić może. Niech więc siedzą w tej radzie, grodzą d...rele z poczuciem misji, że są potrzebni. Ale niech nie wtryniają nosa w sprawy, na których się nie znają i niech to na nich ciąży odium, że biorą kasę za nic.
    Autor: Waga
    2019-01-16 18:04:13
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    A czegoś można oczekiwać patrząc na naszych \"drogich\" radnych. Towarzystwo wzajemnej adoracji kontynuuje swoje pięć minut przy korytku. Piękne słówka znów omamiły wyborców. Dzieje się to od wielu lat na wszystkich szczeblach samorządu- bez względu na \"obowiązującą\" opcje polityczną. Jacy wyborcy- takie \"elyty\" polityczne.
    Autor: dr
    2019-01-16 13:53:58
  • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
    Ja rowniez nie wyobrazam sobie likwidacji tzw 1. Gdyby tak sie stalo syn musial by codziennie isc pare dobrych kilometrow do innej szkoly bo napewno sp 3 nie pomiesci wszystkich uczniow z okolicy. A pozatym w tym roku i tak musial zmienic budynek z sp 3 na sp 1 i co po roku znowu zmiana??? Ktos wogole mysli o tych dzieciach?? Pomyslal ktos jak wplywa na nich ciagla zmiana srodowiska?? Cala nasz edukacja
    Autor: Agnieszka
    2019-01-15 18:34:24
  • Gwiazdki „Tygodnika” dla Ryszarda Łopatki
    Gratuluję Ryszardzie ! Pięknie to ująłeś. Pozdrawiam serdecznie. HB
    Autor: Halina Biziuk
    2019-01-15 15:20:22
  • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
    Panie Zbyszku a może tak złozyć wniosek o środki z programu \"razem bezpieczniej\" Są środki na bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych!!! Trzeba tylko napisać wniosek. Powinien byc Pan zainteresowany. Sprawę reformy edukacji w mieście proszę pozostawić ludziom, którzy sie na tym znają i przekonywać też do tego Pana Burmistrza!
    Autor: kolega
    2019-01-15 14:44:58