Sobota, 23 Luty, Imieniny: Damiana, Romana, Romany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Powiatowa zima rozstrzygnięta


 

Panoramę Szczytna autorstwa Anety Łańcuckiej jury uznało za najciekawsze zdjęcie i tym samym przyznało jej pierwsze miejsce w naszym konkursie pt. „Powiat szczycieński zimą”. Drugie miejsce zdobył Karol Chrzanowski za fotografię jemiołuszek, natomiast trzecie Paweł... 

Panoramę Szczytna autorstwa Anety Łańcuckiej jury uznało za najciekawsze zdjęcie i tym samym przyznało jej pierwsze miejsce w naszym konkursie pt. „Powiat szczycieński zimą”. Drugie miejsce zdobył Karol Chrzanowski za fotografię jemiołuszek, natomiast trzecie Paweł Kołakowski za zimowy pejzaż.

 

W konkursie, który organizowaliśmy wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Szczytnie i portalem sprzedażowym KW.pl wzięło udział 39 osób. Zabawa polegała na uwiecznieniu na fotografii charakterystycznych miejsc z terenu naszego powiatu w zimowej scenerii i przesłaniu ich na adres redakcji. Z tego zadania nasi czytelnicy wwiązali się znakomicie. Na zdjęciach można było zobaczyć lasy, rzeki, łąki i jeziora, nie zabrakło też ludzi. Nadesłane fotografie oceniało jury w składzie: Hubert Jasionowski, Ferdynand Sosnowski i Marek Zawrotny.

Za najlepszą pracę uznano panoramę Szczytna autorstwa Anety Łańcuckiej. – Autorka wykorzystała odpowiednią porę dnia i oświetlenie, umiejętnie eksponując ratusz i sąd. Ciekawe jest również odbicie budynków na lodzie, co stworzyło odpowiedni klimat. Poza tym nie trzeba się domyślać, że zdjęcie zostało zrobione zimą. Od razu widać, że autorka przemyślała scenę – mówi Hubert Jasionowski.

Drugie miejsce jury przyznało fotografii Karola Chrzanowskiego przedstawiającej jemiołuszki, dzióbiące ze śniegu okruszki jadła. – Autorowi udało się uchwycić jemiołuszki, które można spotkać jedynie zimą, więc to już samo w sobie stanowi sukces. Poza tym doskonale wpisał się w temat konkursu, jakim było poszukiwanie zimy. Zdjęcie wyróżnia się również doskonałym kadrowaniem i ostrością. Na pochwałę zasługuje też dokarmianie zwierząt – mówi Ferdynand Sosnowski.

Trzecia nagroda przypadła Pawłowi Kołakowskiemu. – Panu Pawłowi udało się uchwycić tę typową dla naszego regionu zimę w lesie. Na śniegu nie widać śladów ludzi, czy samochodów, jest za to odpowiedni klimat i głębia obrazu – mówi Marek Zawrotny.

Internauci na swojego faworyta wybrali zdjęcie Pawła Marcinowskiego przedstawiające molo. Jego autor, jak również pozostali zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe.


Natomiast wszystkim fotoamatorom przyda się kilka praktycznych rad. – Najważniejsza w fotografii jest wiedza, a tej w internecie i licznych publikacjach nie brakuje. Natomiast, jeżeli chodzi o praktykę zanim zaczniemy fotografować warto zastanowić się, co chcielibyśmy uwiecznić i w jaki sposób można to zrobić najlepiej np. ten sam pejzaż będzie wyglądał inaczej o świcie, o zmierzchu, latem i zimą. Warto w jedno miejsce chodzić wielokrotnie i sprawdzać, kiedy światło jest najlepsze. Ciekawe efekty można osiągnąć fotografując w deszczu, albo po burzy – mówią.

Paweł Salamucha

 

Nagrodzeni o swoich fotografiach:

Aneta Łańcucka

Zwycięskie zdjęcie powstało przypadkowo podczas spaceru z psami. – Zrobiłam je komórką, bo nie mam aparatu – mówi autorka.

Karol Chrzanowski: - Fotografią interesuję się od trzech lat. Fotografuję głównie zwierzęta, chociaż nie jest to proste. Najważniejsze jest maskowanie i cierpliwość, bo czasem trzeba czekać w ukryciu 2-3 godziny – mówi autor. – Jemiołuszki sfotografowałem na parkingu przed domem. Nie było to takie trudne, bo akurat te ptaki przybywają do nas z północy, gdzie zaludnienie jest mniejsze, w związku z tym nie boją się ludzi.

Paweł Marcinowski : - Moja przygoda z fotografią rozpoczęła się w zasadzie 2 lata temu, kiedy to za zarobione pieniądze kupiłem sobie pierwszą cyfrówkę. O tego czasu nie rozstaję się z aparatem. Fotografowanie pozwala mi inaczej spojrzeć na świat i ludzi. Obecnie zajmuję się fotografią weselną, ale wciąż chcę pogłębiać swoją wiedzę praktyczno-teoretyczną, o ile będzie to możliwe, brać udział podobnych do organizowanego w „Tygodniku” konkursach.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Czwartek, 2017-10-05 12:28:46

Oslo zimą „nie lata”

 • Czwartek, 2016-01-14 11:02:32

Zima niesie śmierć, czad zabija!


Komentarze

 • Spółka „Verdancy” podbija pasymską Koreę
  A co z \"Natura 2000\"? Co z ptactwem które gniazduje/żyje na tych terenach? Środowisko zostanie naruszone nieodwracalnie! Co za bzdura!Od kiedy można od tak dostać pozwolenie na budowę nad wodą lub na wodzie i to w obszarze chronionym?!
  Autor: Patrycja
  2019-02-22 19:56:04
 • „Jedynka” i „dwójka” mistrzami powiatu
  Sobieski nie wygrał? Niemożliwe XDD Chyba ten rok nie należy do najlepszych dla szkoły nr 3
  Autor: Lol
  2019-02-22 15:13:40
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Oto nowa najnowsza masowa produkcja made in Szczytno łoficery po 4 latach na 6 grupach w programie studiów proszę obowiązkowo \"studentom\" puszczać takie pozycje jak ojciec Mateusz, Miami Vice, W11, 07 zgłoś się, Szklana Pułapka a tym ambitniejszym lot nad kukułczym gniazdem
  Autor: Pan łoficer tak się pisze?
  2019-02-22 13:07:15
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Dramat kto wymyślił taki kretynizm. Ta aberacja a właściwie patologia już kiedyś była o takich złotych dzieciach Szczytna mówiło się pampersy. Przychodzili do jednostek i uczył ich sierżant bo aspirant nie miał czasu na takie głupoty. Pomysł to porażajacą głupota ale ta instytucja i tak się stacza. Będzie produkować pseudo oficerów, matołków, tym co planujecie zrobić degradujecie stopień oficera i doprowadzicie do konfliktów w jednostkach. Gratuluję Panie Szymczyk świetny pomysł długo Pan nad tym myślał?
  Autor: Jestem oficerem i mam 4 lata
  2019-02-22 13:00:11
 • Zwyciężyć własne życie
  Brawo!!! Życzę Pani wszystkiego dobrego. Trzymam kciuki!!!
  Autor: varadero
  2019-02-22 11:55:08
 • Rosja połączy Szczytno z Biskupcem
  Mam nadzieję , że skrzyżowania ścieżki rowerowej z drogami publicznymi i lokalnymi będą bezkolizyjne.? Czy znowu tylko rowerzyści będą mieli (pierwszeństwo) -przywileje a kierowcy utrapienie?
  Autor: bezpieczny kierowca
  2019-02-22 08:01:09
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Czyżby to pan komendant rektor doktor inspektor Marek Fałdowski wymyślił? Jakoś mnie to nie dziwi.
  Autor: lubiepolicje
  2019-02-22 03:43:33
 • Zwyciężyć własne życie
  Szacunek za odwagę!!! Życie bywa ciężkie nieprzewidywalne i każdy z nas może się znaleść na zakręcie gdzie trzeba wszystko prostować....Cóż nie ma co się rozoisywać...Życzę wszystkiego dobrego dla P.Agnieszki i dzieci.Proszę się nie poddawać i żyć pełną parą!!!
  Autor: Wielki szacunek
  2019-02-21 17:08:50
 • Zwyciężyć własne życie
  A czemu mojego komentarza nie ma
  Autor: dzezka
  2019-02-21 16:13:55
 • Zwyciężyć własne życie
  Pozdrawiam i zycze zeby Pani spelnila swoje marzenia.Gratuluje szczerosci . To nas jedynie moze wyleczyc ...szczerosc i wiara w siebie...Zycze Pani tego
  Autor: Regina Roslaniec
  2019-02-21 12:36:01