Sobota, 27 Kwiecień
Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty -

Piłkarskie szaleństwo w Słupach

Ostatnie spotkanie w ramach rundy jesiennej piłkarzy Wielbarka to komplet trzech punktów ze zwycięstwa 3:7. Choć początek meczu Omulwi, która w miniony weekend zmierzyła się z Burzą Słupy, nie zapowiadał wysokiej wygranej, druga połowa gry zweryfikowała, kto potrafi strzelać bramki.

Prowadzenie w spotkaniu jako pierwsi przejęli gospodarze, którzy już w 7 minucie trafili na 1:0. Dodatkową kartą przetargową, która mogła zaważyć o ewentualnej porażce Wielbarka to czerwona kartka Konrada Staszewskiego, który za swoje przewinienia z 10 i 12 minuty zobaczył dwa żółte kartony. Podnieść się po tak fatalnym początku to nie lada wyzwanie. Szczególnie gdy na boisku brakuje jednego zawodnika, a w 22 minucie wpada kolejny gol dla Słup na 2:0.

Przy stanie 2:0 dla gospodarzy podopieczni trenera Marcina Wilgi przejęli kontrolę nad meczem. Wyrównanie przed przerwą zagwarantowali: Mateusz Abramczyk i Dariusz Kołakowski, którzy dodali otuchy na drugą odsłonę meczu.

Po przerwie wielbarczanie zmienili się nie do poznania. Wysoki pressing, skuteczna defensywa, pewne podania i przyjęcia, pewność siebie przy wykończeniu akcji – to nie mogło skończyć się inaczej. Na listę strzelców wpisali się: Marek Ramieszewski, Damian Musioł, Mateusz Abramczyk i Kacper Brodzik, który ustrzelił dublet. Pod koniec, w 84 minucie bramkę zdobyli również gospodarze… na 3:7.

GZPN Omulew Wielbark: Mateusz Abramczyk (C) (84' Krasecki), Kacper Brodzik (77' Szlaga), Krystian Gąsiewski, Marcin Gwiazda (B), Dariusz Kołakowski, Kacper Kołakowski, Damian Musioł, Kacper Olender (87' Trzciński), Fabian Pliszka (80' Tabaka), Marek Remiszewski, Konrad Staszewski.

KS BURZA SRWSIO SŁUPY 3:7 GZPN OMULEW WIELBARK

1:0 - 7' Daniel Chiliński

2:0 - 22' Wojciech Ratyński

2:1 - 38' Mateusz Abramczyk

2:2 - 44' Dariusz Kołakowski

2:3 - 46' Marek Remiszewski

2:4 - 60' Kacper Brodzik

2:5 - 63' Damian Musioł