Piątek, 19 Styczeń, Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Pijanej matce wypadło roczne dziecko

W Rozogach ranna została roczna dziewczynka. Wypadła z wózka pijanej matce, która wracała z imprezy od koleżanki. Dziewczynka z obrażeniami główki oraz lewej części twarzy trafiła do szpitala w Olsztynie.

 



Do wypadku doszło wczoraj po południu w Rozogach. 33-letnia matka mając ponad półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu opiekowała się trojgiem swoich dzieci. Kobieta wracając do domu z alkoholowej imprezy u koleżanki, prowadziła wózek z roczną córeczką. Dziewczynka wypadła ze spacerówki. Z obrażeniami główki oraz lewej części twarzy dziecko zostało przewiezione do szpitala w Olsztynie. O sytuacji w rodzinie zostanie poinformowany sąd oraz opieka społeczna.

 

Sprawę ujawnili policjanci, których ktoś powiadomił o zdarzeniu. Policjanci, którzy przyjechali do Rozóg zastali 33-letnią kobietę, od której wyczuwalna była bardzo silna woń alkoholu. - Kobieta miała w organizmie ponad półtora promila alkoholu – mówi Ewa Szczepanek ze szczycieńskiej policji. - W domu znajdowały się trzy jej córki, 11-latka, 10-latka oraz roczna. Policjanci zauważyli, że najmłodsze dziecko posiada na główce zaczerwienienie oraz otarcie skóry w okolicy lewego oka.

Wezwany na miejsce lekarz postanowił o przewiezieniu dziecka do szpitala w Olsztynie. Z relacji nietrzeźwej matki wynikało, iż dziewczynka „wypadła z wózka bo się wierciła”.

 

Jak ustalili funkcjonariusze 33-latka wybrała się rano z dziećmi na plac zabaw, a następnie zabierając je ze sobą, poszła do koleżanki na alkoholową imprezę. Podczas powrotu do domu kobieta wiozła najmłodsza córkę w spacerówce, nie wykorzystując do tego zamontowanych zabezpieczeń. Wszystko to działo się pod nieobecność ojca dzieci, który w tym czasie był w pracy.

Teraz 33-latka odpowie przed sądem za narażenie swojego dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo.

Sytuacją w rodzinie zajmie się również sąd rodzinny oraz opieka społeczna.

 

 

Zdjęcie jest jedynie ilustracja do tekstu

Fot. policja.gov.pl



Powiązane wydarzenia

  • Wtorek, 2017-09-12 15:05:29

Czteromiesięczne dziecko ranne w wypadku

  • Niedziela, 2017-07-23 18:33:35

Omega w rowie, dziecko w szpitalu

  • Czwartek, 2017-05-11 12:56:58

Matka, dwa promile + dziecko = kara



Komentarze do artykułu

MATKA

NIE POPIERAM MATKI A GDZIE OJCIEC

X

Masakra,ze czlowiek moze doprowadzic sie do takiego stanu jeszcze matka... wstyd. Wszystko mozna zrozumiec,ale za niedopilnowanie dziecka nalezy sie solidna kara !

Ja

To straszne jak w tych czasach kobiety się stwarzają. Podkreślam że sama wychowuje córkę i kozystam z 500+ ale w takich sytuacjach jak ta to krew mnie zalewa ze pieniążki które powinny być przeznaczone na poprawienie bytu dziecka idą na pijaństwo! !!! Co gorsza cierpią przez to niewinne dzieciaczki

Napisz

Komentarze

  • Dostawczy fiat potrącił 79-letnią kobietę na ulicy Piłsudskiego
    Prawdą jest że ta Pani przechodziła w miejscu niedozwolonym, ale prawdą jest również że jest tam bardzo słabe oświetlenie.
    Autor: Kierowca
    2018-01-19 12:24:56
  • Radni rżną własną gminę?
    A ile Kołakowska zapłaciła za ten artykuł?
    Autor: Izabala
    2018-01-18 16:57:17
  • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
    Niebawem wybory
    Autor: Michał Szczytno
    2018-01-16 11:50:29
  • Podatkowa zachęta dla przedsiębiorców
    Nie jest to sprawiedliwe... mikro firmy dalej będą płaciły, a większe mogą legalnie nie płacić podatku. Wystarczy firmę "sprzedać" osoba prywatna firmie np. sp. zoo i fikcyjna inwestycja będzie ... Nie podoba mi się pomysł ulgi na lata a nie na kwotę w danym roku. Mam wrażenie, że ten przepis powstał pod firmę w byłym Favoricie...
    Autor: ncccc
    2018-01-15 21:17:58
  • Rekordowe granie w gminie Dźwierzuty
    Najlepsi
    Autor: ja
    2018-01-15 12:58:15
  • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
    Pani Burmistrz twierdzi, że nie zaniedbujemy sportu jeżeli chodzi o finansowanie. Kluby otrzymują z miasta pieniądze, które w dużej części zwracają do kasy miasta za korzystanie z obiektów miejskich jak np, hala Wagnera czy hala w SP 6.
    Autor: Paweł Malec
    2018-01-12 12:51:20
  • Nie żyje Stanisław Wrona
    Uczył mnie geografii, pamiętam do dziś jak mi tłumaczył co to jest łańcuch górski, nie było to łatwe bo mi chłopakowi ze wsi łańcuch kojarzył się z wiązaniem bydła. Spoczywaj w pokoju dobry nauczycielu.
    Autor: jack609
    2018-01-11 09:15:21
  • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
    Z szacunkiem dla urzędników , ale kompletnie nie rozumieją , albo nie chcą rozumieć swojej roli .... Pani Burmistrz to nie Pan Bukowiecki ma chodzić i prosić i składać propozycje " najjaśniejszym " To Pani odpowiada za promocje miasta .............................
    Autor: Romuald Amborski
    2018-01-10 20:32:07
  • Wikariusz w świecie edukowany
    bardzo lubię tego księdza pozdrawiam ;)
    Autor: eustacha
    2018-01-10 18:56:50
  • Martwy pies w budzie, drugi skrajnie wycieńczony na łańcuchu
    To ze na tym są psy to nie znaczy ze wszystkie są zaglodzony była interwencja zgłoszona do weterynarza a proszę nie pisać że wszystakie psy biegali i szukały jedzenie bo ja mam psa i jest wszystko w porządku bo terz sprawdzali ale o tym to nikt nie napisał prawda
    Autor: Mieszkanka rudki