Niedziela, 18 Marzec, Imieniny: Reginy, Patryka, Zdyszka -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Martwy pies w budzie, drugi skrajnie wycieńczony na łańcuchu

Jeden pies martwy, drugi krańcowo wycieńczony uwiązany na 1,5-metrowym łańcuchu. Taki widok zastali policjanci na jednej z posesji w Rudce. 44-letniemu właścicielowi zwierząt grożą nawet 2 lata więzienia.O tym bestialskim traktowaniu zwierząt w Rudce otrzymaliśmy informacje telefoniczna – mówi Ewa Czerw, prezes Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce oddział w Szczytnie.

- Nasz rozmówca twierdził, że w budzie leży martwy pies, a drugi wygłodzony przywiązany jest do łańcucha. Te informacje potwierdziły się. Martwy pies był tak wychudzony, że bez problemu można było policzyć mu wszystkie żebra. Podobnie wyglądał drugi piesek, który jeszcze żył. Policja sprawdza też, co stało się ze szczeniakami, które miały się tam urodzić. Podobno zostały brutalnie zabite. Ale to jest wciąż ustalane.

 

W minioną sobotę szczycieńscy policjanci zostali powiadomieni przez przewodniczącą miejscowego towarzystwa opieki nad zwierzętami, że w jednym z gospodarstw na terenie gminy Szczytno przebywają skrajnie zaniedbane psy.

 

Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce, wraz z członkami towarzystwa zastali na posesji dwie budy, do których doczepione na łańcuchach były psy. Widok jaki ukazał się przybyłym, był niezwykle brutalny.

- Jeden z psów w stanie krańcowego zaniedbania znajdował się na 1,5 metrowym łańcuchu przy budzie – mówi Ewa Szczepanek ze szczycieńskiej policji. - Natomiast drugi, leżał w środku nie dając znaków życia. W okolicy nie znajdowało się nic co wskazywałoby na jakąkolwiek formę żywienia tych zwierząt.

 

Działania policjantów i członków towarzystwa były natychmiastowe. Funkcjonariusze zatrzymali 44-letniego właściciela psów. Mężczyzna właśnie wracał rowerem ze sklepu. Był nietrzeźwy. W organizmie miał prawie półtora promila alkoholu. Jak wytłumaczył policjantom sytuację z psami? „Nie miałem dla nich czasu”.

Panie z towarzystwa opieki nad zwierzętami, wzięły pod opiekę wycieńczonego pieska i zapewniły mu pomoc weterynaryjną, a następnie umieściły w miejskim schronisku dla zwierząt.

 

Policjanci po wykonaniu czynności procesowych na posesji 44-latka, zabezpieczyli nieżywego psa w jednym z gabinetów weterynaryjnych, w celu przeprowadzenia sekcji. Sekcja ma wskazać przyczyny jego uśmiercenia.

Wczoraj po wytrzeźwieniu 44-latek usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami, do którego się przyznał. To przestępstwo jest zagrożone karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

 Komentarze do artykułu

Mieszkanka rudki

To ze na tym są psy to nie znaczy ze wszystkie są zaglodzony była interwencja zgłoszona do weterynarza a proszę nie pisać że wszystakie psy biegali i szukały jedzenie bo ja mam psa i jest wszystko w porządku bo terz sprawdzali ale o tym to nikt nie napisał prawda

RODZIC

SZOK I TO WSZYSTKO PO SĄSIEDZTWIE ZE SZKOŁĄ ACZKOLWIEK NIE TAKIE RZECZY TAM WIDZIAŁAM ODPROWADZAJĄC DZIECKO DO SZKOŁY BO PRZECIEŻ SAMO CHODZIĆ NIE MOŻE BO SIĘ BOI PSÓW KTÓRE TAM BIEGAJA .

GOŚĆ

A CO Z RESZTĄ PSÓW PRZEBYWAJĄCYCH NA TYM PODWÓRKU?CZY SĄ W DOBREJ KONDYCJI ? A MOŻE ICH AKTUALNIE NIE BYŁO ?

MIESZKANIEC RUDKI

nareszcie jakaś interwencja na tym podwórku najpierw jak psy biegały luzem to coś tam do jedzenia znalazły jak uwiązali po pogryzieniu chłopca to już nie miały jak się same wyżywić . Może wójt który tak broni mieszkańców tej posesji przyjeżdża i karmi pieski .

mieszkanka /rudka

dziwi mnie jeden fakt bo niedawno jeden z tych psów (dodajmy nieszczepionych)które mieszkają na tym podwórku pogryzł dziecko i jakoś żadnej interwencji nie było mimo zgłoszenia tego incydentu. Wychodzi na to że zdrowie psa jest ważniejsze od zdrowia dziecka .

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Sobota, 2018-01-06 12:35:45

Dźwięk pokieruje pieszych w Szczytnie

 • Wtorek, 2017-12-12 17:32:49

Szczypiornistki z Rozóg drugie w rejonie

 • Piątek, 2017-12-08 10:12:54

Policjanci polują na pieszych

 • Sobota, 2017-11-04 22:14:37

Gminny przegląd poezji papieskiej

 • Wtorek, 2017-09-05 12:50:00

Passat potrącił pieszego w Szymankach


Komentarze

 • Ekstremalna Droga Krzyżowa – zaprasza ksiądz Andrzej Preuss
  A my idziemy 23 marca już trzeci raz z ks. Piotrem, obecnie w Pasymiu, kilometrów mniej, ale spotkanie z samym sobą, w nocnej ciszy - polecam
  Autor: Adam
  2018-03-15 22:11:05
 • Odwołanie sołtysa Olszewek, czy nadmierna aktywność jest szkodliwa?
  Byłem na zebraniu,na którym został wybrany uwielbiany przez mieszkańców super sołtys... było ok 18 osób,z czego 2 były przeciw.A święcicki sam zgłosił swoją kandydaturę!!!!
  Autor: MIESZKANIEC
  2018-03-14 17:49:06
 • Ekstremalna Droga Krzyżowa – zaprasza ksiądz Andrzej Preuss
  Pytania zadawane w pierwszej osobie, ale ich autora oczywiście brak...
  Autor: Ja
  2018-03-13 20:32:13
 • Wojewoda wywalił Krzyśkowa
  Nosił wilk razy kilka (a nawet kilkanaście), ponieśli i wilka ....
  Autor: Ananiasz
  2018-03-12 01:10:46
 • Zamiast kwiatka panie dostały kurs samoobrony (zdjęcia)
  Rzeczywiście, paradoksalnie, Panie od Panów dostały lekcję samoobrony. Panowie, po prostu nie bijcie!
  Autor: Waga
  2018-03-11 01:10:04
 • Kolejny domowy kat za kratami
  co za skurw....n
  Autor: maxxx
  2018-03-10 12:25:10
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Pomiędzy 4 a 8 miesiącem od odebrania prawa jazdy młody kierowca będzie zobowiązany zaliczyć teoretyczne i praktyczne szkolenia. Pierwsze potrwa 2 godziny i obejmie tematykę wypadków drogowych. Za takie warsztaty Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego policzą sobie maksymalnie 100 zł. Część praktyczna obędzie się w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy i obejmie m.in. zajęcia z wyprowadzenia auta z poślizgu. Taki kurs trwać ma godzinę i kosztować będzie około 200 zł.
  Autor: max
  2018-03-09 16:30:03
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Oczywiste jest to ,że kierowcy nie mają gdzie trenować kontrolowanych poślizgow ,które niestety czasem ratują życie na oblodzonych drogach ,a Pan Klonowski to chyba chce się przypodobać naszej policji albo chyba sam nie wie co mówi .
  Autor: Aneta
  2018-03-09 15:53:10
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Tak oczywiście kierowca z przed roku uderzył w drzewo ale oczywiście nigdzie nie ma napisane co było przyczyną wpadniecia na gładź lodową i uderzenia w drzewo .Oczywiście policja miała informację,że kierowca jadąc BMW zrobił manewr w prawo i wpadł w poślizg tylko dlatego,że kierowca drugiego samochodu wyjechał mu w poprzek z prawej strony .Niestety policja nie ustaliła kto był tym kierowcą,a kierowca BMW robił wszystko, żeby się nie zdeżyć wyjerzdzajacym z prawej strony autem . Dlatego władze miasta powinny utworzyć bezpieczne akweny dla ludzi zainteresowanych sportami motoryzacyjnymi
  Autor: Aneta
  2018-03-09 15:47:35
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Kaczor zapomniał jak sam tak robił ????
  Autor: Kris
  2018-03-09 12:44:56