Czwartek, 18 Styczeń, Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Martwy pies w budzie, drugi skrajnie wycieńczony na łańcuchu

Jeden pies martwy, drugi krańcowo wycieńczony uwiązany na 1,5-metrowym łańcuchu. Taki widok zastali policjanci na jednej z posesji w Rudce. 44-letniemu właścicielowi zwierząt grożą nawet 2 lata więzienia.



O tym bestialskim traktowaniu zwierząt w Rudce otrzymaliśmy informacje telefoniczna – mówi Ewa Czerw, prezes Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce oddział w Szczytnie.

- Nasz rozmówca twierdził, że w budzie leży martwy pies, a drugi wygłodzony przywiązany jest do łańcucha. Te informacje potwierdziły się. Martwy pies był tak wychudzony, że bez problemu można było policzyć mu wszystkie żebra. Podobnie wyglądał drugi piesek, który jeszcze żył. Policja sprawdza też, co stało się ze szczeniakami, które miały się tam urodzić. Podobno zostały brutalnie zabite. Ale to jest wciąż ustalane.

 

W minioną sobotę szczycieńscy policjanci zostali powiadomieni przez przewodniczącą miejscowego towarzystwa opieki nad zwierzętami, że w jednym z gospodarstw na terenie gminy Szczytno przebywają skrajnie zaniedbane psy.

 

Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce, wraz z członkami towarzystwa zastali na posesji dwie budy, do których doczepione na łańcuchach były psy. Widok jaki ukazał się przybyłym, był niezwykle brutalny.

- Jeden z psów w stanie krańcowego zaniedbania znajdował się na 1,5 metrowym łańcuchu przy budzie – mówi Ewa Szczepanek ze szczycieńskiej policji. - Natomiast drugi, leżał w środku nie dając znaków życia. W okolicy nie znajdowało się nic co wskazywałoby na jakąkolwiek formę żywienia tych zwierząt.

 

Działania policjantów i członków towarzystwa były natychmiastowe. Funkcjonariusze zatrzymali 44-letniego właściciela psów. Mężczyzna właśnie wracał rowerem ze sklepu. Był nietrzeźwy. W organizmie miał prawie półtora promila alkoholu. Jak wytłumaczył policjantom sytuację z psami? „Nie miałem dla nich czasu”.

Panie z towarzystwa opieki nad zwierzętami, wzięły pod opiekę wycieńczonego pieska i zapewniły mu pomoc weterynaryjną, a następnie umieściły w miejskim schronisku dla zwierząt.

 

Policjanci po wykonaniu czynności procesowych na posesji 44-latka, zabezpieczyli nieżywego psa w jednym z gabinetów weterynaryjnych, w celu przeprowadzenia sekcji. Sekcja ma wskazać przyczyny jego uśmiercenia.

Wczoraj po wytrzeźwieniu 44-latek usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami, do którego się przyznał. To przestępstwo jest zagrożone karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

 



Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Sobota, 2018-01-06 12:35:45

Dźwięk pokieruje pieszych w Szczytnie

  • Wtorek, 2017-12-12 17:32:49

Szczypiornistki z Rozóg drugie w rejonie

  • Piątek, 2017-12-08 10:12:54

Policjanci polują na pieszych



Komentarze do artykułu

Mieszkanka rudki

To ze na tym są psy to nie znaczy ze wszystkie są zaglodzony była interwencja zgłoszona do weterynarza a proszę nie pisać że wszystakie psy biegali i szukały jedzenie bo ja mam psa i jest wszystko w porządku bo terz sprawdzali ale o tym to nikt nie napisał prawda

RODZIC

SZOK I TO WSZYSTKO PO SĄSIEDZTWIE ZE SZKOŁĄ ACZKOLWIEK NIE TAKIE RZECZY TAM WIDZIAŁAM ODPROWADZAJĄC DZIECKO DO SZKOŁY BO PRZECIEŻ SAMO CHODZIĆ NIE MOŻE BO SIĘ BOI PSÓW KTÓRE TAM BIEGAJA .

GOŚĆ

A CO Z RESZTĄ PSÓW PRZEBYWAJĄCYCH NA TYM PODWÓRKU?CZY SĄ W DOBREJ KONDYCJI ? A MOŻE ICH AKTUALNIE NIE BYŁO ?

MIESZKANIEC RUDKI

nareszcie jakaś interwencja na tym podwórku najpierw jak psy biegały luzem to coś tam do jedzenia znalazły jak uwiązali po pogryzieniu chłopca to już nie miały jak się same wyżywić . Może wójt który tak broni mieszkańców tej posesji przyjeżdża i karmi pieski .

mieszkanka /rudka

dziwi mnie jeden fakt bo niedawno jeden z tych psów (dodajmy nieszczepionych)które mieszkają na tym podwórku pogryzł dziecko i jakoś żadnej interwencji nie było mimo zgłoszenia tego incydentu. Wychodzi na to że zdrowie psa jest ważniejsze od zdrowia dziecka .

Napisz

Komentarze

  • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
    Niebawem wybory
    Autor: Michał Szczytno
    2018-01-16 11:50:29
  • Podatkowa zachęta dla przedsiębiorców
    Nie jest to sprawiedliwe... mikro firmy dalej będą płaciły, a większe mogą legalnie nie płacić podatku. Wystarczy firmę "sprzedać" osoba prywatna firmie np. sp. zoo i fikcyjna inwestycja będzie ... Nie podoba mi się pomysł ulgi na lata a nie na kwotę w danym roku. Mam wrażenie, że ten przepis powstał pod firmę w byłym Favoricie...
    Autor: ncccc
    2018-01-15 21:17:58
  • Rekordowe granie w gminie Dźwierzuty
    Najlepsi
    Autor: ja
    2018-01-15 12:58:15
  • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
    Pani Burmistrz twierdzi, że nie zaniedbujemy sportu jeżeli chodzi o finansowanie. Kluby otrzymują z miasta pieniądze, które w dużej części zwracają do kasy miasta za korzystanie z obiektów miejskich jak np, hala Wagnera czy hala w SP 6.
    Autor: Paweł Malec
    2018-01-12 12:51:20
  • Nie żyje Stanisław Wrona
    Uczył mnie geografii, pamiętam do dziś jak mi tłumaczył co to jest łańcuch górski, nie było to łatwe bo mi chłopakowi ze wsi łańcuch kojarzył się z wiązaniem bydła. Spoczywaj w pokoju dobry nauczycielu.
    Autor: jack609
    2018-01-11 09:15:21
  • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
    Z szacunkiem dla urzędników , ale kompletnie nie rozumieją , albo nie chcą rozumieć swojej roli .... Pani Burmistrz to nie Pan Bukowiecki ma chodzić i prosić i składać propozycje " najjaśniejszym " To Pani odpowiada za promocje miasta .............................
    Autor: Romuald Amborski
    2018-01-10 20:32:07
  • Wikariusz w świecie edukowany
    bardzo lubię tego księdza pozdrawiam ;)
    Autor: eustacha
    2018-01-10 18:56:50
  • Martwy pies w budzie, drugi skrajnie wycieńczony na łańcuchu
    To ze na tym są psy to nie znaczy ze wszystkie są zaglodzony była interwencja zgłoszona do weterynarza a proszę nie pisać że wszystakie psy biegali i szukały jedzenie bo ja mam psa i jest wszystko w porządku bo terz sprawdzali ale o tym to nikt nie napisał prawda
    Autor: Mieszkanka rudki
    2018-01-10 07:09:49
  • Nie żyje Stanisław Wrona
    To bardzo smutna wiadomość. Pan Stanisław był moim nauczycielem w podstawówce, później nauczycielem wędkarstwa. Zawsze będę miał go w pamięci jako pogodnego i życzliwego człowieka.
    Autor: Krzysztof Chodkowski
    2018-01-07 20:08:04
  • "Niepodległa Łączy " 100 wydarzeń na 100-lecie Niepodległości
    Tak się zastanawiam, co z tym miastem jest nie tak? Świetny pomysł, inicjatywa a jak czyta się komentarze na fcb to aż kipi znowu od nienawisci. W czym kłopot? Że ktoś inny wpadł na genialny pomysł? Co za różnica ze zieloni, czarni, niebiescy, czy PIS. Ważne ze coś ciekawego, weźcie ludzie w końcu przestańcie się kłócić tylko zróbcie w końcu cos dobrego dla tego miasta powiatu. Wspólnie, bo naprawdę nie mają najmniejszego znaczenia szyldy partyjne...
    Autor: Obserwator