Niedziela, 19 Listopad, Imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

„Dwieście lat” dla pani Konstancji

Dość rzadko się zdarza, aby tradycyjne „Sto lat” modyfikowano ze względu na okoliczność życzeń i jubileuszu na „dwieście lat”. A tak było w Urzędzie Gminy w Świętajnie, gdy setne urodziny obchodziła Konstancja Koziatek ze Spychowa.


Nie każdemu jest dane przeżyć cały wiek naszej polskiej historii, doświadczyć trudów i radości z nią związanych. 100 lat jest w jakiś sposób skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków. Z okazji tak uroczystego jubileuszu w Sali Urzędu Gminy Świętajno najlepsze życzenia dalszych długich lat w szczęściu, zdrowiu i wszelkiej pomyślności na kolejne lata złożyła wójt gminy Alicja Kołakowska, która odczytała również list gratulacyjny od Prezes Rady Ministrów Beaty Szydło. Życzenia pani Konstancji złożyli również kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Liliana Napiórkowska, przewodniczący Rady Gminy - Sławomir Grzegorczyk oraz proboszcz spychowskiej parafii ks. Mirosław Lango.

 

Dostojna Jubilatka, pomimo swojego wieku, cieszy się znakomitym zdrowiem, kondycją i dopisuje jej humor.

- Pani Konstancja codziennie rano wychodzi z rowerem do najbliższego sklepu i robi zakupy. Ma nawet swoje stałe miejsce w naszym kościele. Jest bardzo miłą, otwartą i pogodną osobą. Mieszka samotnie w bloku, bo nie doczekała się własnych dzieci – mówi sołtys Spychowa Ksymena Klusek.

Konstancja Koziatek z domu Laska, urodziła się 6 października 1917 roku w miejscowości Wydmusy nieopodal Myszyńca. Od 25 listopada 1946 roku mieszka w Spychowie, gdzie najpierw pracowała w miejscowej szkole jako woźna, a następnie aż do emerytury jako dróżnik na trasie Świętajno – Ruciane-Nida.

29 marca 1969 roku wyszła za mąż za Piotra Koziatka, z którym przeżyła aż do jego śmierci w 1993 roku 24 lata. Jest osobą bezdzietną, jednak przez wiele lat wychowywała wnuczkę swojej siostry – Bogusławę Siennicką. Pani Konstancja swój wolny czas spędza głównie na czytaniu prasy i książek o tematyce religijnej oraz na rozmowach z sąsiadami.



Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2017-11-01 13:13:20

Fikcyjne łapanie psów w gminie

  • Sobota, 2017-10-14 11:29:43

Dynia olbrzym pani Elżbiety

  • Środa, 2017-07-12 15:47:51

Baczność! Nadchodzi pani oficer...



Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    Ta pani Lidia maluje sie jak szesnastoletnia metalowa panienka a jej starsza corka wyglada starzej niz ta pani z kolczykiem pod brwia, Moze niech troche dostrosnie ta Lidia i do roboty pojdzie i zmyje z siebie ten mocny makijarz bo to w tym wieku juz nie przystoi.
    Autor: obiektywnie
    2017-11-18 22:33:38
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    A te kobiety które tak się wypowiadają na temat pani Lidii to niech się zajmą swoimi sprawami.Zal ? Trzeba było zgłosić się do prgramu ! Zazdrosne babiszony i na dodatek wścibskie zazdrosnice
    Autor: Wiola
    2017-11-18 22:12:55
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    Jestem w szoku ile w ludzi jest zawiści i zazdrości. Dla mnie jest to niepojęte. Jak można komuś życzyć tak źle i niszczyć cudzą pracę? Ta kobieta naprawdę przeszła dużo w życiu, a mieszkańcy Szczytna mogą jedynie się wstydzić swojego okropnego zachowania. Jak oni mogą spokojnie spać w nocy? Nie wyobrażam sobie jak można być tak nieczułym człowiekiem, bez jakiejkolwiek empatii. Nie rozumiem osób, które tylko zazdroszczą i wylewają swoją nienawiść, zamiast sami wziąć się w garść i zrobić coś ze swoim życiem, zamiast osądzać. Może zamiast interesować się i uprzykrzać życie pani Lidii, ludzie zaczniecie się interesować swoim? Mam tylko jedno pytanie do mieszkań Szczytna: Po co to robicie? Tego jednego nie jestem w stanie pojąć w szczególności, po co, jaki jest cel tego zachowania? Po co uprzykrzać życie komuś, kto w końcu może odczuć szczęście? Radzę zająć się sobą i odpuścić uprzykrzanie życia innym, a większą uwagę zwrócić na siebie i może samemu osiągnąć szczęście, nie czyniąc źle drugiemu.
    Autor: Wstyd
    2017-11-18 20:35:57
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    Boli wszystkich sąsiadów ze ktos ma remont i zazdrosc ze lepiej ktos ma buraki
    Autor: Nnn
    2017-11-18 18:44:46
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    Do Krzysztof: kolejny "wrażliwy społecznie", który życzy innym stryczka. Niczym się nie różnisz od tych, których krytykujesz.
    Autor: Artur
    2017-11-18 17:05:30
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    Pani Lidio zasłużyła Pani na ten remont! Pani Kasiu i Ekipo zrobiliście kawał super roboty!!! Gratulacje dla Was! Pani Lidio proszę się cieszyć z całego serca z tego remontu i poprawy warunków na lepsze. Gniazdko macie przepiękne! Proszę chodzić po Szczytnie z uniesioną głową i gawiedzią się nie przejmować! Psy szczekają-karawana jedzie dalej...
    Autor: ex-Szczytnianka
    2017-11-18 08:35:34
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    Dzięki Pani Katarzyno za oszczedzenie mieszkańcom Szczytna wstydu i nie pokazanie grupy zawistnych ,leniwych, bezmyślnych gapiów .Wstyd mi za nich.Gdybym wiedziala co sie dzieje przyjechałabym z sąsiadkami z wioski choćby po to by pokazać, że nie wszyscy sa tacy bezduszni i nawet ekipy nie poczestowali chocby ciasteczkiem
    Autor: Emerytka z okolicy Szczytna
    2017-11-18 07:59:12
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    A czemu pani Lidia nie weźmie się do pracy tylko żyje ciągle na cudzy koszt (mopsy, zapomogi itp.)? Pełnoletnia córka nie wygląda na osobę potrzebującą opieki 24h na dobę.
    Autor: Ania
    2017-11-17 23:24:58
  • Cukrzyca zabrała 5-letniej Ninie przedszkole
    Pani Sylwio proszę walczyć,No tak najlepiej jest stwierdzić,że RODZIC NASTAWIONY JEST WROGO....skąd ja to znam...sama jestem mamą dziecka niepełnosprawnego i wiem co Pani przechodzi.Rodzic który chce pomóc swojemu dziecku traktowany jest jak intruz a dziecko jak kula u nogi.Niby jak choroba jednego dziecka dyskryminuje inne dzieci?Pani dyrektor urwała się chyba z choinki....Jeśli tak uczy dzieci tolerancji,że zamiast podawania ręki będzie uczyła jak podkładać nogę to niestety ale zostawię to bez komentarza.
    Autor: ...
    2017-11-17 23:04:32
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    Święte krowy się odezwały na portalach i pojechały kobietę. Własnymi dupami się zajmijcie i życiem. Jakby się ich wszystkich powiesiło, to nie tylko mieszkanie, ale i Szczytno by było wyremontowane jeszcze. Cieszę się, że komuś się tak poszczęściło i ubolewam, że buractwo Szczycieńskie nie pozwoliło się maksymalnie cieszyć tej rodzinie.
    Autor: Krzysztof
    2017-11-17 20:13:17