Reklama


Reklama

Żywność zabezpieczona, koronawirus niestraszny


Gmina Dźwierzuty przygotowuje się na najgorsze. Gromadzi zapasy żywności. Jeszcze przed świętami tony żywności trafiły do miejscowego ośrodka pomocy społecznej. Stamtąd mają trafić do najbardziej potrzebujących. Wójt Mariann Szydlik zaapelowała do sołtysów i radnych, aby w swoich środowiskach szukali takich osób.- Żywność pochodzi z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ) jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym – mówi Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Przeznaczona była dla naszych najuboższych mieszkańców, którzy spełniają określone kryteria. W sytuacji, w której się znaleźliśmy obecnie, chodzi oczywiście o zagrożenie koronawirusem, żywność będzie trafiała systematycznie do osób, które najbardziej mogą odczuć skutki wprowadzonych ograniczeń, czyli osób starszych, samotnych, czy niepełnosprawnych, którzy nie mogą liczyć na opiekę rodziny, czy znajomych.


Reklama

 

Jeszcze przed świętami 50 takich pakietów żywnościowych trafiło do potrzebujących. Przy rozładunku pomagali terytorialsi, a osobom potrzebującym dostarczali je strażacy z OSP Dźwierzuty.

 

Ile żywności gmina zabezpieczyła? Takiej informacji urzędnicy nie chcą zdradzać. Twierdzą jedynie, że wystarczająco. Wśród zgromadzanych produktów są te z dłuższymi terminami przydatności, czyli: makarony, mąki, kasze, powidła, konserwy mięsne i rybne oraz sery, czy puszki z warzywami. Nie brakuje też ciastek, czy słodyczy.

Reklama

 

Na ostatniej sesji wójt Marianna Szydlik zaapelowała do sołtysów i radnych, aby w tym trudnym czasie sami wyszukiwali osoby, które takiej pomocy mogą potrzebować.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • „Droga śmierci” w likwidacji
  A co z odcinkiem Olszyny Jeruty on jest jeszcze gorszy

  Tomasz Nieciak


  2020-09-19 06:50:40
 • Dawny GOK zamienia się w ruinę
  Gośkę trzeba zatrudnić ........ona \" postawi \" na nogi :-)

  Dynd


  2020-09-18 23:09:14
 • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
  Nieporozumienie z biblioteką- chodzilo o moją książkę, którą tam kiedyś przesłałem a ktora również znajduje się w Bibliotece Narodowej w Warszawie.A co do nienawiści w stosunku do Pana, Panie Śmieszek to tylko różnica zdań, nic ponadto. Przyznam się do jednej rzeczy- lubię się z Panem wykłócać. To chyba moja słabośc

  Jamka lech


  2020-09-18 21:14:35
 • Małżeństwo okradało samochody z paliwa
  A co z paserem co za pół ceny kupował kradziony towar , czyżby został świadkiem koronnym ?.

  Bezkarność gnidy gorszej od złodzieja.


  2020-09-18 20:04:50
 • Nurkująca sekretarz gminy (zdjęcia)
  Super że są ludzie którzy mają ambicje i pasje a nie tylko siedzą w domu przed TV. Przykre jest to że inni ludzie bez ambicji i pasji z zazdrości wylewają pomyje... Super Pani Basiu tak trzymać!

  Obserwator


  2020-09-18 17:22:14
 • Poprawa figury tylko w Studio Figura – Zapraszamy!
  Tego nam brakowało w naszym pięknym mieście, będę na pewno klientką :)

  Magda


  2020-09-18 12:48:55
 • Iga srebrną medalistką mistrzostw Polski
  Trochę niefortunne to zdjęcie.

  Kowal


  2020-09-18 00:33:52
 • Niezwykłe znalezisko w Starych Kiejkutach
  Takie mamy u nas prawo. Kupujesz ziemię, ale nic co cenne nie jest Twoje. Znajdziesz ropę, państwowa, znajdziesz skarb, państwowy, znajdziesz walizkę pieniędzy tak jest. państwa. Gdy tylko w jakiś sposób policja się dowie, to możesz dostać wyrok, chyba że samemu od razu szybkim krokiem udasz się na komendę i zgłosisz takie znalezisko. Ja bym poszedł o krok dalej i na komendę zwoził wszystkie kamienie znalezione na polu, żeby policja badała, czy aby przypadkiem nie jest to jakiś artefakt archeologiczny. A człowiekowi zamiast dać jakiś dyplom, no jakieś znaleźne czy nagroda to marzenie w naszym kraju więc nie liczę, pogratulować oficjalnie czy zrobić pamiątkowe zdjęcie w muzeum dla znalazcy to mu wpieprzą wyrok najlepiej i niech siedzi, drugi raz jak coś znajdzie to rozsądnie wywali do rowu albo zniszczy XD

  Chomik


  2020-09-17 22:29:09
 • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
  Ach, panie Jamka! Niech pan już skończy z tą swoją mizantropią. Wylewa się to z pana za każdym pańskim wpisem. Jak to już wcześniej napisano - dobrze, że jest pan byłym Szczytnianinem. Nie zrozumiem nigdy takiej nienawiści, jaka w panu tkwi. Tylko dlatego, że ktoś myśli inaczej. Niech pan się nie spodziewa, że sugerowanie przez pana jakichś moich deficytów sprowokuje mnie do pozwu sądowego. Pieniactwo nie leży w mojej naturze. I skąd pan wie, co o mnie jest w bibliotece w Szczytnie? Ma pan związki ze służbami?

  Śmieszek


  2020-09-17 22:17:25
 • Spacer po Pasymiu zakłócili kryminalni ze Szczytna
  Policja, policja i policja...

  Ja


  2020-09-17 21:06:02