Czwartek, 22 Październik, Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa -

Reklama


Reklama

Żywa Biblioteka w Szczytnie


W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczytnie odbyła się czwarta edycja Żywej Biblioteki. Czytelnicy mieli możliwość wypożyczenia żywych ludzi ("książek") z grup postrzeganych stereotypowo, aby porozmawiać z nimi o ich życiu i zadać pytania na nurtujące tematy.W tegorocznej edycji Żywej Biblioteki, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, wypożyczyć można było przedstawicieli bardzo różnych grup. Były to „książki”: Człowiek w Za Małym Garniturze, Genderowiec, Osoba Niesłysząca, Osoba z SM, Rodzice Geja, Rosjanka, Trzeźwy Alkoholik, Vegan Straight Edge, Weganka i Żyd.


Reklama

 

Żywa Biblioteka to ruch międzynarodowy, który powstał w 2000 roku. Jego pomysłodawcą był Ronni Abergel, który pierwszą edycję przeprowadził na festiwalu muzycznym w Roskilde. Tam zebrał kilka osób, które zderzyły się z problemem nietolerancji, dyskryminacji, zaszufladkowania i postanowił stworzyć atmosferę do prywatnych rozmów w cztery oczy, aby łamać stereotypy.

Reklama

 

W tej chwili Żywa Biblioteka jest projektem, który działa w ponad czterdziestu krajach na całym świecie, w Polsce od 2007 roku i tych Bibliotek jest coraz więcej.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze