Reklama


Reklama

Zwykły konflikt czy „likwidacja” konkurencji do fotela wójta?


Gmina Jedwabno straciła jednego z lepszych urzędników. Z pracy odeszła Izabela Zapadka, kierownik Referatu Promocji, Informatyki i Komunikacji Społecznej. Jak twierdzi, na jej decyzję złożyło się wiele czynników, ale ten najważniejszy to szkalowanie jej przez część gminnych radnych. Sprawa może znaleźć swój finał w sądzie. Czy to już przepychanki przed kolejnymi wyborami samorządowymi? Niektórzy twierdzą, że tak.Tuż po świętach Bożego Narodzenia pięcioro radnych gminy Jedwabno, w tym przewodnicząca rady Elżbieta Brzóska podpisało się pod pismem skierowanym do wójta, w którym oskarżają kierownik Zapadkę m.in. o niestosowne wpisy na oficjalnym facebooku Gminy Jedwabno, twierdzą też, że „w bardzo niekulturalny sposób odnosi się do przełożonych i pracowników urzędu, co podważa ich autorytet i neguje kompetencje”. Radni zawnioskowali o ograniczenie pani kierownik między innymi dostępu do gminnych mediów społecznościowych, a wójta zobowiązali do przeanalizowania sytuacji i podjęcia stosownych działań. W piśmie padały też zarzuty o brak nadzoru nad Środowiskowym Domu Samopomocy w Jedwabnie.

 

 

Gmina była liderem rankingów

 

- Pismo jest pełne oskarżeń, pomówień i oszczerstw, godzących w moją pracę jako urzędnika, – mówi Izabela Zapadka. - Na coś takiego nie ma mojej zgody. Tej gminie oddałam kilka lat swojego życia. Pracowałam po kilkanaście godzin dziennie. Nawet będąc na urlopie. Zależało mi, aby nasza gmina był rozpoznawalną marką. I tak się stało. W Urzędzie Gminy odpowiadałam za promocję, zamówienia publiczne oraz pozyskiwanie i rozliczanie środków unijnych. Że była to skuteczna praca można było się przekonać, bo nasza gmina w tym czasie była liderem wielu prestiżowych rankingów. Dlatego dziwię się zarzutom, które w tym dziwnym piśmie postawili mi radni.

 

Sprawy kadrowe

 

Po tym piśmie pani Izabela sama podjęła decyzję o odejściu z pracy. Złożyła wypowiedzenie, które przyjął wójt Sławomir Ambroziak. - Nie będę wypowiadał się na tematy kadrowe – powiedział „Tygodnikowi Szczytno”. - Wyrażałem chęć, aby dalej pracowała, bo ta współpraca była dobra, ale pani Izabela postanowiła inaczej. Otrzymałem pismo z prośbą o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Takie było jej święte prawo.


Reklama

Wójt nie chce oceniać pracy swojego byłego już urzędnika.

 

Dla dobra gminy

 

Izabela Zapadka ma żal do radnych, którzy nigdy wcześniej nie informowali jej o swoich zarzutach. - Nie dali mi nawet odczuć, że coś im się nie podoba w mojej pracy, przewodnicząca Rady Gminy Elżbieta Brzóska rozmawiała ze mną często i nigdy nie wspomniała, że coś jest nie tak, jakby radni sobie życzyli. – mówi. - Dlatego naprawdę nie rozumiem tego pisma i całego zamieszania. Wszystko, co robiłam, było podyktowane dobrem gminy oraz jej mieszkańców.

 

Oszczerstwa za pracę

 

- Zarzuty, które przeczytałam w tym piśmie odnośnie mojej pracy są dla mnie próbą oczernienia mnie przed wójtem gminy, ale i przed mieszkańcami – ocenia była już pani kierownik.

Izabela Zapadka poprosiła radnych o wyjaśnienie zarzutów. - Ale do dnia dzisiejszego nie otrzymałam żadnej odpowiedzi – ubolewa. - Moja decyzja była konkretna, nie ma sensu dalsza praca dla takich ludzi, którzy nie porozmawiają z człowiekiem tylko od razu zmieszają go z błotem. To są nasi radni. Jestem mieszkańcem gminy Jedwabno i oni reprezentują również mnie, a zachowanie, jakie prezentują, jest po prostu naganne. Starałam się zawsze bardzo dobrze wypełniać swoje obowiązki i nie mam sobie nic do zarzucenia, a wręcz przeciwnie. Co za tę ciężką pracę na rzecz gminy otrzymałam? Kartkę papieru pełną oszczerstw, własnoręcznie podpisaną przez część radnych Gminy Jedwabno. To naprawdę przykre.

 

Doskonały pracownik ale...

Reklama

 

Zapytaliśmy przewodniczącą rady Elżbietę Brzóskę, jakie uwagi miała do pracy pani kierownik. - Jeśli chodzi o samą pracę pani Izy, to nic złego powiedzieć nie mogę – tłumaczy „Tygodnikowi Szczytno”.

 

- W tym, co robiła, była bardzo dobra. Nam chodziło bardziej o to, aby zwrócić wójtowi uwagę na atmosferę, która zaczęła panować w urzędzie. Czasami jest tak, że nie zdajemy sobie sprawy, że nasze zachowanie, czy słowa mogą kogoś zranić. Nic więcej w tej sprawie nie powiem. Ale dodam, że byliśmy zaskoczeni odejściem pani Izy. Naprawdę nie to było naszą intencją.

 

Z informacji, które docierają od jakiegoś czasu do naszej redakcji wynika, że całe zamieszanie może być też spowodowane decyzją obecnego wójta Sławomira Ambroziaka, który zapowiedział, że to jego ostatnia kadencja. - A pani Iza była na tyle dobra w tym co robi i na tyle rozpoznawalna w gminie, że mogła być dla kogoś przeszkodą w kolejnych wyborach samorządowych – mówi nam jeden z gminnych urzędników, który prosi o anonimowość. - Mimo że do wyborów jest niemal 5 lat, to w naszej gminie już można je delikatnie odczuć.

 

 

Fot.

Izabela Zapadka: - Nie pracowałam na rzecz gminy i mieszkańców po kilkanaście godzin dziennie po to, by mnie oczerniano i szkalowano.

 Komentarze do artykułu

Krecik

Ludzie czy nadal nie rozumiecie, jak urzędnik zostaje wójtem to macie co macie, jeszcze raz podniesie podatki letnikom , a i za miejscowych też się weźmie także gratulacje wyboru.

szef

Najlepsi są pracownicy których charakteryzuje: 1) pozytywna energia, 2) umiejętność stymulowania innych, 3) śmiałość, 4) odwaga do podejmowania trudnych decyzji, 5) skuteczność, czyli zdolność realizowania celów, 6) pasja, czyli szczera, głęboka i autentyczna ekscytacja pracą. Mam wrażenie, że wszystkie te cechy posiada nasz bohaterka, stąd rezygnacja z takiego pracownika budzi zdziwienie.

Widocznie radni jacy tam są lubią oczerniać innych i po prostu kłamać. Jacy to są radni gdzie nie zależy im na dobru mieszkańców tylko swojej własnej d**? To nie pierwsza taka sytuacja w tej gminie ze strony radnego. Przy wyborach niektórzy radni posuwali się do dziwnych rzeczy takich jak właśnie oczernianie swoich kontrkandydatów. Może mają coś do ukrycia ludzie tam pracujący i \'\' niewygodnych \'\' się pozbywają?

Napisz

Reklama


Komentarze

 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Już dawno nie czytałam wywiadu z tak pozytywną osobą. Powodzenia!

  Brawo!


  2020-08-10 18:54:09
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  ... jak go znajdą, przetrącić nogi i sądownie zakazać korzystania z chodzika. Moze wtedy zrozumie, co zrobił

  Proponuję...


  2020-08-10 13:55:53
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  \"Nigdy się tym nie interesowaliśmy – przyznaje Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Sprawdziliśmy to w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i OSP Rumy robią to legalnie, ale dobrze byłoby o tym przynajmniej poinformować właściciela gruntu\". No to na jakiej podstawie był użytkowany grunt gminny przez OSP? Na jakiej podstawie dostaje się dopłaty do nie swoich gruntów, skoro Gmina obarczyła karą OSP za BEZUMOWNE KORZYSTANIE Z GRUNTÓW GMINY - tylko o 2,2 ha. A jak to wygląda wobec pozostałych prawie 8 ha, które na zasadzie SŁOWNEJ ZGODY PRYWATNYCH WŁAŚCICIELI było wykorzystanych dla uzyskiwania dopłat? I tak od 2014 r. To się nadaje do prokuratury. Chyba, że jakieś interesy wiążą właścicieli gruntów prywatnych, którzy \'na słowo\" oddali je OSP.

  Mdli mnie


  2020-08-09 15:16:42
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Złapać dziada. Za jaja i na gałąź.

  Korniszon


  2020-08-09 14:39:18
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Pewnie jakiś ciułacz złomu przytulił go , należałoby popytać na skupach złomu .

  Aluminium w cenie.


  2020-08-09 09:46:55
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  Wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy.

  Wniosek do prokuratury.


  2020-08-09 08:01:33
 • Taniec „zaraził” koronawirusem dwie mieszkanki gminy Szczytno
  Brednie, skoro nie miały objawów to skąd nawet przypuszczenia że mają wirusa?

  Marek


  2020-08-07 23:05:37
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Ponieważ Szanowna Redakcja nie umieszcza wpisów, których nie może w pierwszej fazie zweryfikować - tzn. nie wiadomo, jaki będzie odzew ludu - to pozwolę sobie ponownie się wypowiedzieć, zmieniając jedynie formę (poprzednia była bardziej kulturalna). Posłużę się w tym celu parafrazą cytatu niezapomnianego filmowego dr. Sztrosmajera: Gdyby głupota umiała latać fruwać wszystkie Panie wznosiłyby się jak gołębice.

  Waga


  2020-08-06 16:26:48
 • O krok od kolejnej tragedii na drodze
  Gadanie, gadanie, gadanie, gadanie i.t.d..... a powinno być KARANIE, KARANIE i KARANIE. Tylko kij w ręku władzy coś zmieni.

  Też kierowca


  2020-08-06 09:56:28
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  do uczestnika : żal ściska bo ktoś sobie poszedł do kina...niezłe jest się czym chwalić.

  Matka


  2020-08-06 07:59:04