Poniedziałek, 21 Czerwiec
Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała -

Reklama


Reklama

Zwykły konflikt czy „likwidacja” konkurencji do fotela wójta?


Gmina Jedwabno straciła jednego z lepszych urzędników. Z pracy odeszła Izabela Zapadka, kierownik Referatu Promocji, Informatyki i Komunikacji Społecznej. Jak twierdzi, na jej decyzję złożyło się wiele czynników, ale ten najważniejszy to szkalowanie jej przez część gminnych radnych. Sprawa może znaleźć swój finał w sądzie. Czy to już przepychanki przed kolejnymi wyborami samorządowymi? Niektórzy twierdzą, że tak.Tuż po świętach Bożego Narodzenia pięcioro radnych gminy Jedwabno, w tym przewodnicząca rady Elżbieta Brzóska podpisało się pod pismem skierowanym do wójta, w którym oskarżają kierownik Zapadkę m.in. o niestosowne wpisy na oficjalnym facebooku Gminy Jedwabno, twierdzą też, że „w bardzo niekulturalny sposób odnosi się do przełożonych i pracowników urzędu, co podważa ich autorytet i neguje kompetencje”. Radni zawnioskowali o ograniczenie pani kierownik między innymi dostępu do gminnych mediów społecznościowych, a wójta zobowiązali do przeanalizowania sytuacji i podjęcia stosownych działań. W piśmie padały też zarzuty o brak nadzoru nad Środowiskowym Domu Samopomocy w Jedwabnie.

 

 

Gmina była liderem rankingów

 

- Pismo jest pełne oskarżeń, pomówień i oszczerstw, godzących w moją pracę jako urzędnika, – mówi Izabela Zapadka. - Na coś takiego nie ma mojej zgody. Tej gminie oddałam kilka lat swojego życia. Pracowałam po kilkanaście godzin dziennie. Nawet będąc na urlopie. Zależało mi, aby nasza gmina był rozpoznawalną marką. I tak się stało. W Urzędzie Gminy odpowiadałam za promocję, zamówienia publiczne oraz pozyskiwanie i rozliczanie środków unijnych. Że była to skuteczna praca można było się przekonać, bo nasza gmina w tym czasie była liderem wielu prestiżowych rankingów. Dlatego dziwię się zarzutom, które w tym dziwnym piśmie postawili mi radni.

 

Sprawy kadrowe

 

Po tym piśmie pani Izabela sama podjęła decyzję o odejściu z pracy. Złożyła wypowiedzenie, które przyjął wójt Sławomir Ambroziak. - Nie będę wypowiadał się na tematy kadrowe – powiedział „Tygodnikowi Szczytno”. - Wyrażałem chęć, aby dalej pracowała, bo ta współpraca była dobra, ale pani Izabela postanowiła inaczej. Otrzymałem pismo z prośbą o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Takie było jej święte prawo.


Reklama

Wójt nie chce oceniać pracy swojego byłego już urzędnika.

 

Dla dobra gminy

 

Izabela Zapadka ma żal do radnych, którzy nigdy wcześniej nie informowali jej o swoich zarzutach. - Nie dali mi nawet odczuć, że coś im się nie podoba w mojej pracy, przewodnicząca Rady Gminy Elżbieta Brzóska rozmawiała ze mną często i nigdy nie wspomniała, że coś jest nie tak, jakby radni sobie życzyli. – mówi. - Dlatego naprawdę nie rozumiem tego pisma i całego zamieszania. Wszystko, co robiłam, było podyktowane dobrem gminy oraz jej mieszkańców.

 

Oszczerstwa za pracę

 

- Zarzuty, które przeczytałam w tym piśmie odnośnie mojej pracy są dla mnie próbą oczernienia mnie przed wójtem gminy, ale i przed mieszkańcami – ocenia była już pani kierownik.

Izabela Zapadka poprosiła radnych o wyjaśnienie zarzutów. - Ale do dnia dzisiejszego nie otrzymałam żadnej odpowiedzi – ubolewa. - Moja decyzja była konkretna, nie ma sensu dalsza praca dla takich ludzi, którzy nie porozmawiają z człowiekiem tylko od razu zmieszają go z błotem. To są nasi radni. Jestem mieszkańcem gminy Jedwabno i oni reprezentują również mnie, a zachowanie, jakie prezentują, jest po prostu naganne. Starałam się zawsze bardzo dobrze wypełniać swoje obowiązki i nie mam sobie nic do zarzucenia, a wręcz przeciwnie. Co za tę ciężką pracę na rzecz gminy otrzymałam? Kartkę papieru pełną oszczerstw, własnoręcznie podpisaną przez część radnych Gminy Jedwabno. To naprawdę przykre.

 

Doskonały pracownik ale...

Reklama

 

Zapytaliśmy przewodniczącą rady Elżbietę Brzóskę, jakie uwagi miała do pracy pani kierownik. - Jeśli chodzi o samą pracę pani Izy, to nic złego powiedzieć nie mogę – tłumaczy „Tygodnikowi Szczytno”.

 

- W tym, co robiła, była bardzo dobra. Nam chodziło bardziej o to, aby zwrócić wójtowi uwagę na atmosferę, która zaczęła panować w urzędzie. Czasami jest tak, że nie zdajemy sobie sprawy, że nasze zachowanie, czy słowa mogą kogoś zranić. Nic więcej w tej sprawie nie powiem. Ale dodam, że byliśmy zaskoczeni odejściem pani Izy. Naprawdę nie to było naszą intencją.

 

Z informacji, które docierają od jakiegoś czasu do naszej redakcji wynika, że całe zamieszanie może być też spowodowane decyzją obecnego wójta Sławomira Ambroziaka, który zapowiedział, że to jego ostatnia kadencja. - A pani Iza była na tyle dobra w tym co robi i na tyle rozpoznawalna w gminie, że mogła być dla kogoś przeszkodą w kolejnych wyborach samorządowych – mówi nam jeden z gminnych urzędników, który prosi o anonimowość. - Mimo że do wyborów jest niemal 5 lat, to w naszej gminie już można je delikatnie odczuć.

 

 

Fot.

Izabela Zapadka: - Nie pracowałam na rzecz gminy i mieszkańców po kilkanaście godzin dziennie po to, by mnie oczerniano i szkalowano.

 Komentarze do artykułu

Krecik

Ludzie czy nadal nie rozumiecie, jak urzędnik zostaje wójtem to macie co macie, jeszcze raz podniesie podatki letnikom , a i za miejscowych też się weźmie także gratulacje wyboru.

szef

Najlepsi są pracownicy których charakteryzuje: 1) pozytywna energia, 2) umiejętność stymulowania innych, 3) śmiałość, 4) odwaga do podejmowania trudnych decyzji, 5) skuteczność, czyli zdolność realizowania celów, 6) pasja, czyli szczera, głęboka i autentyczna ekscytacja pracą. Mam wrażenie, że wszystkie te cechy posiada nasz bohaterka, stąd rezygnacja z takiego pracownika budzi zdziwienie.

Widocznie radni jacy tam są lubią oczerniać innych i po prostu kłamać. Jacy to są radni gdzie nie zależy im na dobru mieszkańców tylko swojej własnej d**? To nie pierwsza taka sytuacja w tej gminie ze strony radnego. Przy wyborach niektórzy radni posuwali się do dziwnych rzeczy takich jak właśnie oczernianie swoich kontrkandydatów. Może mają coś do ukrycia ludzie tam pracujący i \'\' niewygodnych \'\' się pozbywają?

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Miejski żłobek powstanie w pomieszczeniach po byłej kręgielni
  Ale radni zdają sobie sprawę, że to oznacza, że w Hali Wagnera będzie się mieścił żłobek. A gdy będą odbywały się tam kolejne rozgrywki, konkursy, targi pracy i różne takie, które odbywały się do tej pory, co będzie z dzieciakami? Mam nadzieję, że pomieszczenie zostanie wyciszone, a to kosztuje niemałe pieniądze. Czy po prostu pójdziemy na żywioł? Na koniec jednak muszę dodać, że żłobek w Szczytnie się przyda, ale tam?

  Kowal


  2021-06-21 12:52:29
 • Tragiczny wypadek pod Dębówkiem, zginęła młoda kobieta w ciąży
  Droga jest jak każda inna ale jak się nie potrafi jechać z odpowiednią prędkością to takie są wyniki.

  Kazik


  2021-06-21 08:52:57
 • Jest wyrok w sprawie śmierci trzech pracowników Sarii
  Moim zdaniem MW został kozłem ofiarnym , musieli na kogoś zrzucić winę , i padło na najniższy szczebel kierowniczy - czyli na brygadzistę !! A co dyrekcja zakładu nie wiedziała co się dzieje w zakładzie ? A Panie Rozogi rozwiń swoja myśl czy MW kazał Ci wkładać rękę w przenośnik ślimakowy ?

  Wojtek


  2021-06-21 08:15:46
 • Garaż z decyzją wojewody
  Panie radny sytuacja z garażem to taki Pana sukces jak Mańkowskiego z wieżą ciśnień.

  Prowadził ślepy kulawego


  2021-06-21 07:53:36
 • Jest wyrok w sprawie śmierci trzech pracowników Sarii
  M.W. to ciapa i nieudacznik. Przed laty straciłbym przez niego całe ramię w przenośniku ślimakowym. Ten człowiek już dawno nie powinien pracować na stanowisku brygadzisty.

  Rozogi


  2021-06-20 20:38:54
 • Bogdan Komosiński – sołtys Piasutna (zdjęcia)
  Panie Sołtysie, a może by tak zrobić w Piasutnie prawdziwy plac zabaw dla dzieci zamiast tego zarośnietego trawami z dołami w którym z łatwością schowa się trzylatek i drzazgami wchodzącymi w małe łapki?

  Barbara Kaim


  2021-06-20 17:31:32
 • Letnie nowości imprezowe, Szczytno gotowe na sezon turystyczny
  Ja bym nie bagatelizował wydarzeń kulturalnych - turystycznych, które są organizowane od lat. Nie wiem dokładnie, co z pierogami i świętem ziemniaka - bo to były sztandarowe propozycje samorządu miejskiego za czasów burmistrz Górskiej. Nie byłem publicznością tych imprez, bo kartoflaka i pierogi robi mi żona - i to mi wystarcza. Nie chcę się narażać na niepotrzebne przygody gastryczne. Natomiast pamiętam, jak burmistrz Górska chciała połączyć te dwie \"imprezy\" (ziemniaki i pierogi) z jarmarkiem Mazurskim robionym przez Towarzystwo Przyjaciół Muzeum. A ja od swoich znajomych z tzw. wielkich miast zawsze byłem pytany - no to kiedy ten jarmark - bo to kawałek folkloru, muzyki, rękodzieła - no bo chcą przyjechać. Jestem ciekaw, czy kameralna i niekomercyjna atmosfera jarmarku mazurskiego będzie utrzymana. Ale też pamiętam, że nigdy nie było to traktowane, jako walor miasta. Miasto uważało, że bazar - pod nazwą jarmark jurandowy - jest jego priorytetem. No i mamy, co mamy. Ja akurat od lat obserwuję sobie te wydarzenia i czuję, że mam prawo oceniać. Prochu tutaj promocja (urzędnicy) nie wymyślą, o ile nie zaczną kontaktować się z ludźmi, którzy co nieco się na tym znają. Kto dokładnie - nie wiem. Ale wiem, że i Dni i Noce Szczytna nie muszą być wiejskim festynem, a bazary z chińszczyzną, pomieszane z pierogami i kartoflakiem są po prostu żenadą.

  Krajan


  2021-06-20 15:07:42
 • Garaż z decyzją wojewody
  Tak się właśnie dzieje gdy stanowiska radnych piastują ludzie bez przygotowania i doświadczenia biznesowego, kto z nich choćby jabłkami na rynku handlował, czy jakąkolwiek działalność z sukcesem prowadził? Chyba nikt i właśnie przez takie wybory Bareja może kręcić filmy a my mieszkańcy utrzymujemy takich aktorów.

  Przedsiębiorca


  2021-06-20 14:47:49
 • Nadchodzi upadek szczycieńskiego pływania?
  W każdym sporcie jest to samo :(. Sporty walki także kuleją bo zostały odcięte od maty w WSPolu. Obecnie pozostaje tułaczka po jakichś małych salkach bądź gościnnie treningi w Olsztynie. Nie tylko pływanie \"tonie\" ale myślę że pozostałe dyscypliny także :(

  Sporty Walki


  2021-06-20 11:33:56
 • Tragiczny wypadek pod Dębówkiem, zginęła młoda kobieta w ciąży
  Każdy popełnia błędy , ale nie każdemu jest dane je naprawić.

  Życie


  2021-06-20 10:44:28