Piątek, 16 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Zwisające sople są ogromnie niebezpieczne


Potężne i niebezpieczne sople zawisły przed wejściem do hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie. W czwartek, 18 lutego na pomoc przy ich usunięciu wezwani zostali strażacy. Ratownicy apelują jednocześnie do zarządców, administratorów i właścicieli budynków o usuwanie z dachów wszelkich nawisów śnieżnych, lodowych oraz sopli.- Aktualne ocieplenie może spowodować ich spadanie na chodniki i jezdnie, a w konsekwencji prowadzić do niebezpiecznych sytuacji – przestrzega kapitan Paweł Kozłowski z KP PSP w Szczytnie.

 

Jako przykład podaje jedną z interwencji przeprowadzonych na budynku hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie. Z dachu zwisały tam ciężkie sople i duże nawisy śnieżne. W związku z tym, że sytuacja była groźna dla osób, które przechodziły chodnikiem przylegającym do budynku ratownicy zabezpieczyli miejsce i ruszyli do usuwania zagrożenia.


Reklama

Reklama

 

- Apelujemy do zarządców, administratorów i właścicieli budynków o usuwanie z dachów wszelkich nawisów śnieżnych, lodowych oraz sopli - mówi kapitan Kozłowski. - Przy nadchodzącym ociepleniu stwarzają one bardzo poważne zagrożenie.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze