Czwartek, 29 Lipiec
Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza -

Reklama


Reklama

Zostań Eko Architektem


Gmina Dźwierzuty i Starostwo Powiatowe w Szczytnie połączyli siły ogłosili konkurs na najciekawszą konstrukcję z butelek PET. Nagroda główna, to kino plenerowe w wybranym miejscu. Zgłoś swoją drużynę już dziś! Start w piątek, 27 sierpnia przy byłej stacji kolejowej w Ochódnie. Finał w sobotę, 28 sierpnia na placu przy OSP w Dźwierzutach, podczas otwarcia II etapu ścieżki – Rowerem po kolei.Każdego dnia wyrzucamy niezliczoną ilość plastiku. Czas zmienić te śmieci w eko sztukę!

 

Nie wyrzucaj, przyjdź i zbuduj – takie hasło przyświeca konkursowi na najciekawszą konstrukcję z butelek PET. Zadanie polega na zebraniu drużyny (do pięciu osób) i w dniu 27 sierpnia zbudowanie konstrukcji w pobliżu byłej stacji w Ochódnie. Tematyka jest dowolna, ale warto zadbać o to by nasza „rzeźba” miała ekologiczny charakter.


Reklama

 

Nagrodą główną dla drużyny jest zorganizowanie Kina Plenerowego. Miejsce pokazu wskaże zwycięska drużyna.

 

Organizatorami konkursu są: Starostwo Powiatowe w Szczytnie, Gmina Dźwierzuty, firma Safilin, Veolia Szczytno, Fabryka Klimatu, Remondis oraz Bank Spółdzielczy w Szczytnie.

Zgłoszenia można składać pod adresem: promocja@powiat.szczytno.pl
Więcej szczegółów w regulaminie i pod numerem tel: (89) 624 70 54
Regulamin konkursu: EKO ARCHITEKT

Reklama

 Komentarze do artykułu

WSK

Zgadzam się w pełni z ekologiem. Ani to pomysłowe, ani twórcze ani estetyczne, a później te pety będą walać się po lasach, łąkach lub ulicach, w zależności od tego gdzie te \"dzieła\" pozostawią. Proponuję inny konkurs. Niechaj drużyny udadzą się do lasu, parku, nad jezioro itp. i nazbierają tego \"surowca\" i innych \"skarbów\", z czym nie będzie problemu. Wygra ta drużyna która nazbiera najwięcej.

ekolog

Kto to wymyślił, co to za eko sztuka? Eko jest wtedy, gdy plastik trafi do posortowanych śmieci. Opakowania z tworzyw nie są zdrowe, ale tu nawołuje się, by ze szkodliwego szajsu szpecić naturalny krajobraz!!! I pewnie będzie premia za kreatywność. Widać, że plastik już wpłynął na czyjeś umysły.

Napisz

Reklama


Komentarze