Piątek, 16 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Żołnierze WOT pamiętają i dziękują


Delegacja z 45 batalionu lekkiej piechoty w Olsztynie wraz z towarzyszącym im kombatantem, żołnierzem Armii Krajowej mjr. Ireneuszem Hurynowiczem oraz dziećmi żołnierzy złożyli symboliczne wiązanki oraz znicze pod pomnikiem Armii Krajowej w Olsztynie na Jarotach przy ul. Wilczyńskiego. Terytorialisi byli też na cmentarzu w Szczytnie.Żołnierze 45 batalionu lekkiej piechoty w Olsztynie oddali hołd żołnierzom spoczywającym na szczycieńskim cmentarzu. Złożyli kwiaty i zapalili znicze na mogiłach i pod pomnikiem Bohaterów Armii Krajowej.

 

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości Żołnierze 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyli wniosek do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o możliwość otrzymania chryzantem, które złożyli na cmentarzach, pod pomnikami i tablicami pamiątkowymi w całym województwie.

 

Z uwagi na trwającą pandemię w tym roku nie odbyły się oficjalne uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości.


Reklama

 

Reklama

Kwiaty i znicze zostały ułożone w Znak Polski Walczącej. Żołnierze w ten sposób oddali hołd bohaterom walczącym o niepodległą Polskę. Spotkanie w wigilię Narodowego Święta Niepodległości to nie tylko kwiaty i znicze, ale to przede wszystkim okazja by temu najmłodszemu pokoleniu Polaków pokazać i dać przykład patriotyzmu w bardzo symbolicznym wydaniu, a temu najstarszemu podziękować za wolność, którą mamy.

 

- Pod pomnikiem Armii Krajowej był z nami major Hurynowicz - tłumaczy szer. Sabina Mazurek, rzecznik prasowy 45 batalionu lekkiej piechoty w Olsztynie. - Pan major powiedział nam: “Nie zmieniajcie się proszę. Jestem wdzięczny, że mnie tu zabraliście, ma to dla mnie ogromne znaczenie”.

 

Terytorialsi byli również pod pomnikiem patrona brygady w Bartągu oraz pomnikiem AK przy al. Piłsudskiego w Olsztynie.

 

Szer. Sabina Mazurek,

rzecznik prasowy 45 batalionu lekkiej piechoty w OlsztynieKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze