Środa, 26 Czerwiec, Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Znów cienko w szpitalu


Brak zastępcy dyrektora ds. leczniczych, brak ordynatora chirurgii, brak podwyższonego kontraktu, za dużo nadlimitowego leczenia – to podstawowe aktualnie bolączki szczycieńskiego szpitala. - Nie jest tragicznie, ale do dobrego wciąż daleko – mówi wicestarosta Sylwia Jaskulska.

Jak już wiadomo, nie powiódł się kolejny konkur...Brak zastępcy dyrektora ds. leczniczych, brak ordynatora chirurgii, brak podwyższonego kontraktu, za dużo nadlimitowego leczenia – to podstawowe aktualnie bolączki szczycieńskiego szpitala. - Nie jest tragicznie, ale do dobrego wciąż daleko – mówi wicestarosta Sylwia Jaskulska.

Jak już wiadomo, nie powiódł się kolejny konkurs na zastępcę dyrektora szpitala ds. leczniczych. Ponownie zgłosił się tylko jeden kandydat, co wyklucza rozstrzygnięcie. Tym razem chęć oficjalnego objęcia stanowiska zgłosił chirurg, który od miesięcy de facto pełni te obowiązki. Czy będzie mógł być powołany? To mają orzec prawnicy, albowiem nie jest wykluczone, że przypadnie mu w udziale także kierowanie oddziałem chirurgii, przynajmniej czasowo, bo obsadzanie stanowisk ordynatorów oddziałów też odbywa się w drodze konkursów.
Dotychczasowy ordynator złożył bowiem wypowiedzenie z powodu – jak się nieoficjalnie mówi – niespełnienia jego oczekiwań finansowych. Innymi słowy – miał żądać niebagatelnej podwyżki, ale jej nie otrzymał.

Reprymenda z NFZ
- Szpitala po prostu na to nie stać – komentuje wicestarosta Jaskulska. - Szczególnie że kontrakt z NFZ na 2014 rok jest relatywnie sporo gorszy niż obecny.W wartościach pieniężnych za bardzo się nie zmienił. Obcięto nieco środków na dział rehabilitacji i na chirurgię. Jednakże w obliczu nawet niewielkiej inflacji i wzrostu cen to, co ma zbliżoną wysokość teraz, za miesiąc czy pół roku warte będzie mniej. - I na to wszystko jeszcze NFZ wnosi swoje uwagi co do liczby wykonywanych procedur. Nie dalej jak wczoraj (czyli w poniedziałek, 9 grudnia – przyp. red.) dotarło do szpitala pismo ze swoistą reprymendą, że szpital wykonał za dużo zabiegów chirurgicznych i wypracował za wysoki
tzw. nadlimit, którego kosztów zresztą NFZ i tak nie pokrywa – mówi z goryczą Jaskólska. - O wielu problemach się nie mówi, bo one nie wnoszą nic do leczenia i nie interesują pacjentów – dodaje. -
Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Jarosław i Vladimir połączyli siły dla dobra Mazur (zdjęcia)
  jarek szykujesz im sciezke zeby mogli predzej wjechac do polski.OJ zastanów sie!!!
  Autor: marek
  2019-06-26 15:25:12
 • Dwie dekady śpiewania Kantaty
  Az ciezko uwierzyć, że Pan Mariusz tak nisko upadł.....? Z przewodniczącego rady miasta na.......
  Autor: Tomasz
  2019-06-25 22:43:55
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Lichwa....
  Autor: Czy miasto na to stac?, kiepski to gospodarz, ktory ziemie swoją zadłuża.
  2019-06-25 22:41:10
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Już widzę jak tłumy turystów walą do Szczytna na lodowisko.
  Autor: Mieszkaniec
  2019-06-25 13:39:42
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Emil nie bój nic, lodowisko dobra sprawa, myślę że będzie spore zainteresowanie. Wygodniej mieć je na miejscu niż jeździć do Olsztyna.
  Autor: Zbigniew
  2019-06-24 23:50:51
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Chyba maniek z Grzegorczykiem będą się tam bujali, a potem pójdą łowić rybki na małe domowe gdzie maniek stanowiska sobie wybuduje.
  Autor: Emil
  2019-06-24 21:08:35
 • Zostań współwłaściciel browaru w Szczytnie i... wygraj kolację z Magdą Gessler
  Na kolację zabiorę babcie
  Autor: Martyna karolewska
  2019-06-24 19:21:33
 • Firmy na śmieciowym cenzurowanym
  Niech się Pani z Urzędu przepisami nie zasłania, bo owszem jest tam coś o rozdzielaniu zwykłych śmieci od firmowych, ale to nie jest przymus dla samorządu, tylko wybór. A żeby daleko nie szukać, to w gminie Pasym, przedsiębiorców i ludzi \"wrzucają\" do jednego worka, i problem w ogóle nie istnieje. A w Szczytnie jest i to duży. Każdy przedsiębiorca to powie. Jak sama nazwa wskazuje przedsiębiorca, sobie poradzi. Tylko kto kogo, i po co ma oszukiwać...?
  Autor: Przedsiębiorca
  2019-06-24 12:40:56
 • Stadion przy Śląskiej na etapie papierowym
  A obok stadionu jeszcze ma powstać bosko że sztuczną trawa 60x30 taka mała poprawka.
  Autor: Xyz
  2019-06-23 16:42:37
 • Koszmar niepełnosprawnych: krawężniki, policja i... bliźni
  W pełni popieram pana spostrzeżenia sam jestem wózkowiczem i mam problemy z poruszaniem się na wózku bez pomocy innych osób.nawet przed wyborami do samorządu oprowadzałem jednego pana z aparatem do zdjęć który nagrał kilka zdjęć na na przejściu z ul żwirki do parku i podjazd koło mostku przy areście .miał ten pan to jakoś załatwić.,ale wybory się odbyły i sprawa ucichła .Bardzo dobrze że pan jako młody człowiek widzi te problemy,i trzeba te sprawy mocno nagłaśniać .z obserwacji widać na co dzień że osób na wózkach jest dużo w naszym mieście Myślę że jest nas dużo i powinniśmy domagać się od władz by te sprawiły by osobom niepełnosprawny żyło się lepiej. pozdrawiam.
  Autor: Tadeusz Rosiński
  2019-06-23 14:40:48