Poniedziałek, 27 Wrzesień
Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji -

Reklama


Reklama

Znęcał się nad 63-letnią matką i groził 22-latce pozbawieniem życia


Policjanci z Posterunku Policji w Świętajnie, zatrzymali 39-latka, który podejrzany jest o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad swoją matką. Mężczyzna odpowie również za kilkukrotne znieważenie w miejscu publicznym oraz kierowanie gróźb pozbawienia życia wobec 22-letniej ekspedientki miejscowego marketu.W miniony wtorek (09.03.21r.) tuż przed godziną 15:00 funkcjonariusze z Posterunku Policji w Świętajnie otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej, do której doszło w jednym z domów położonych na terenie gminy. Według osoby zgłaszającej 39-letni mężczyzna rzucił się z pięściami na swoją matkę.

 

Mundurowi na miejscu interwencji zastali pokrzywdzoną 63-latkę.

 

- Kobieta na ciele posiadała widoczne ślady świadczące o tym, że może być ona ofiara przemocy domowej – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - W trakcie rozmowy z policjantami oświadczyła, że jej syn wszczął kłótnie, podczas której wyzywał ją słowami wulgarnymi, uderzał pięściami i groził, że pozbawi ją życia.

 

Funkcjonariusze natychmiast podęli decyzję o potrzebie odizolowania sprawcy od pokrzywdzonej. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali 39-latka i osadzili w policyjnej celi.


Reklama

 

- W trakcie zbierania materiału dowodowego, szczycieńscy śledczy ustalili również, że ten sam mężczyzna kilkukrotnie znieważył w miejscu pracy 22-letnią ekspedientek miejscowego marketu, a także groził kobiecie, że pozbawi ją życia, przy czym groźby te wzbudziły w pokrzywdzonej uzasadnioną obawę, że mogą być spełnione – dodaje policjantka.

 

W piątek (12.03.21r.) Prokuratura Rejonowa w Szczytnie na podstawie zgromadzonego przez funkcjonariuszy wydziału dochodzeniowo - śledczego materiału dowodowego skierowała do sądu wniosek o zastosowanie wobec sprawcy przemocy domowej dwumiesięcznego tymczasowego aresztu.

 

Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, § 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Reklama

 

- Znęcanie się i poniżanie to tajemnica wielu rodzin – mówi sierżant Izabela Cyganiuk. - Apelujemy, aby osoby dotknięte tą tragedią nie wstydziły się prosić o pomoc. Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich takiej przemocy doświadcza, zadzwoń pod numer alarmowy 112 lub 997. Policjanci sprawdzą każde tego typu zgłoszenie. W naszej komendzie zawsze czekają policjanci gotowi wysłuchać ofiary przemocy domowej i nieść im natychmiastową pomoc.Komentarze do artykułu

wzruszony

\"W naszej komendzie zawsze czekają policjanci gotowi wysłuchać ofiary przemocy domowej i nieść im natychmiastową pomoc.\" Piękna teoria. Gorzej z praktyką. Ale deklaracja wzruszająca.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43